Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1414001 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Już od dłuższego czasu wiadomo, że Rosjanie są głęboko zanurzeni w PiSowskiej administracji, ale żeby nas wjebać dwa miliardy dolarów rocznie na gazie… Nie może im to ujść na sucho.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Ujdzie.
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Pierdoły bez znaczenia. Patrzycie na palec a nie na to co wskazuje.

Ile poszło miliardów na lewe zakupy szczepionek, szpitale tymczasowe? Jaki wpływ na inflacje będzie miało podniesienie ceny gazu o 54 a prądu o 24%? Kto zacznie skup nieruchomości po kolejnych podwyżkach stóp procentowych? Kto w marcu 2021 na przecenie skupił akcje PGNiG, Tauronu i PKP Cargo?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Ale przecież to się wszystko dopełnia - podwyżka cen gazu ma właśnie przełożenie na dramatyczne podniesienie cen gazu i prądu. Mamy styczeń, czyli szczyt sezonu grzewczego. Nałóżmy na to aferę ze szpiegowaniem szefa sztabu opozycji Pegasusem (Nowaka zresztą wsadzili właśnie dzięki Pegasusowi, ale kto by chujka żałował), kryzys na rynku mieszkaniowym, sprzedawanie zapasów drewna przez lasy państwowe Chińczykom wbrew naszej racji stanu (teoretycznie nie mają limitów na nieobrobiony zrąb, ale przy takich ilościach ktoś powinien interweniować), aferę na granicy, abominalną skuteczność w szczepieniu (nawet małopolska kurator oświaty jest antyszczepem, ale ona ogólnie jest szurką we wszystkich możliwych kategoriach) i zupełne odpierdolenie "Nowego Ładu" na kolanie przez co nawet budżetówka (zwykle popierająca status quo) ma ochotę PiSowi skoczyć do gardeł.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
...abominalną skuteczność w szczepieniu (nawet małopolska kurator oświaty jest antyszczepem, ale ona ogólnie jest szurką we wszystkich możliwych kategoriach)
Zacznijmy od tego że program szczepień i w ogóle wypowiadanie się na ich temat nie należy do kompetencji ustawowych kuratora oświaty. Więc poglądy tej pani są w ogóle bez znaczenia poza mediami.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Natłuklem 9% postów w offtopie i właśnie daliście mi lajka numer 20.000. Joj :D
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
Natłuklem 9% postów w offtopie i właśnie daliście mi lajka numer 20.000. Joj :D
a ten pan z batmanem to wogle gra na jakiejś gitarze?

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
W Polsce straż miejska sprawdza dronami czy ktoś nie wrzucił plastikowej butelki do pieca, oczywiście wszystko to w trosce o klimat, Jak się okazuje Niemcy również walczą o ochronę środowiska np: Lufthansa wykonała 18 000 lotów bez pasażerów  :facepalm:  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Samoloty-lataja-puste-przez-przepisy-Lufthansa-wykonala-18-tys-takich-lotow-8257716.html

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Natłuklem 9% postów w offtopie i właśnie daliście mi lajka numer 20.000. Joj :D
a ten pan z batmanem to wogle gra na jakiejś gitarze?
Chwilowo walczę jeszcze z resztkami obrzydzenia :D Tak bardziej na serio: jak już się ładnie naprostuję finansowo po sprowadzeniu rodziny i urządzeniu mieszkania, to coś trzeba będzie kupić.
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Ilość ludzi, którzy mnie z większym wstępem lub bez zaczepia "jak tam się żyje na Islandii, bo chcę wyemigrować". Tyle osób jak nigdy, czasem latami kontaktu nie było. Właściwie to do wątku "co smuci", co się dzieje z ojczystym krajem. Właściwie to sami sobie to zapodajemy, nie ma się co oszukiwać i na siłę szukać czynników zewnętrznych. "Polak i po szkodzie głupi".
Jak wjeżdża taka zaczepiająca wiadomość, to tylko czekam czy od razu, czy za parę dni przejdziemy do sedna ;)
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
"Szczury zawsze uciekają pierwsze z tonącego statku"
;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
 :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Lol, 2 lata mnie na forum nie było a i tak w czołówce jestem :D


#nolife
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Sinner nie korzysta ze starego konta od 2014 i jest nadal #1 w ilości założonych tematów :D

witamy w nerdville ;)

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Padajcie na kolana przed Imperatorem!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Nie wiem czy bardziej smuci czy szokuje.
Ceny gitar w Polsce.
Przykładowo sprzedałem niedawno Edwardsa Telecaster za 600Euro w stanie jak nowy a na Fejsie widzę ogłoszenie z taką gitarą za 5299zl.
Drugi przykład. Sprzedałem też w Niemczech mojego Fendera Stratocastera Deluxe USA w stanie jak nowym za 1200Euro Polakowi. Kilka dni później widzę tę gitarę za 7500zl.

Nie mam absolutnie nic przeciwko zarabianiu tak pieniędzy.

Chodzi mi bardziej o to, że jak mieszkacie w Polsce nie dajcie sobie póki co wmówić, że inflacja i Orville musi teraz kosztować 7499. Bzdura! Na chwilę obecną aż tak źle nie jest. Może będzie, a może to morze.

W Niemczech też inflacja kilka procent a takiego idiotycznego zawyżania cen póki co nie zauważyłem. A obserwuje rynek sumiennie (żebym tyle czasu na graniu spędzał).

Póki co złotówka w stosunku do euro jest 4,5 do 1. A tu już widać zachowania jak w Turcji. Gdzie jak ktoś dostanie wypłatę zaraz leci ją wydać na obojętnie co. W ten sposób schodzą gitary w Polsce za chore ceny. I handlarze to skrupulatnie wykorzystują. Kupujcie lepiej u źródła za granicą.
Ok, wyrzygałem to. Już mi lepiej. Pozdrawiam społeczność

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 326
Już jakiś czas temu Gibsony zaczęły chodzicć drożej niż się kupowało w sklepach. Np. seria Tribute. Tak samo hype na japońce z Fukushimy, które grają "lepiej" niż Gibson (świecą też). To chyba temat do wkurwów.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
W związku z powyższym tematem, szokuje mnie jak ludzie mają krótką pamięć i próbują sprzedać paździerze warte 700-1000 zł za 2000-3000 zł. (vide Flame'y wszelakie). A jaka piękna sraka się z tego robi ;D
mniut i piah

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
dwa fakty:
1. Ponad 20 lat temu dolar był po 2zł i wiosła były naprawdę tanie, a kto nie wierzy, niech zajrzy na: http://guitarheaven.eu/produkt_list_view.php?id=1025
2. "Orville" i "Orville by Gibson" to nie to samo. Te drugie potrafią być dużo droższe i dobrze to widać po kursach np na Reverbie. Arcy ciekawym zjawiskiem jest sraka jaką mają interparanauci, w kwiecie wieku sredniego, jak widzą ogłoszenie z Orville by Gibson za 7k ;D

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Odszedł Romek z KATa...

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
dwa fakty:
1. Ponad 20 lat temu dolar był po 2zł i wiosła były naprawdę tanie, a kto nie wierzy, niech zajrzy na:

Tak z 15 lat temu to było ;)
https://nowiny24.pl/dolar-kosztuje-2-zl/ar/6012791
mniut i piah

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 023
  • Loża Szyderców
Tak było i zupełnie opłacało się brac mesy zamiast ich kopie ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
@october to nie jest tylko Twój szok. To co się z rynkiem przez ostatni rok-dwa zadziało przechodzi wszelkie poziomy zdrowego rozsądku. Nie wiem czy to w ogóle można powiązać z kursem. Przecież dwa lata temu dolar nie był jakoś w chuj tańszy. A nawet jeśli - to jakie to ma powiązanie z rynkiem gitar UŻYWANYCH? Tak samo pierdolenie o inflacji - nagle Deany z 1000 zeta za V79 podskoczyły do 2-2,5 czy wisi Ztka za 2800. A przecież każdy pamięta, że kupienie Deana = kupienie spoko koreańskiej gitary w relatywnie dobrej cenie. One poza MiK i kluczami grovera to nie wyróżniały się specjalnie hardware'em. Pipaki do zmiany, mosty takie se, elektronika azjatycka. Co się wydarzyło, że nagle zamiast 1k muszę wyjebać na stocka 2k? Jaka inflacja, którą się ludzie chętnie tłumaczą? Przecież nikt nie ponosi kosztów trzymania gitary w futerale. @Dale Cooper przykład Flame to kolejna sprawa. To nie chodzi tylko o utratę wartości pieniądza - ale ludzie zaczynają podnosić ceny na rzeczy, które te pare lat temu wątpliwym było kupować po te 1000 zł przez bycie paździerzem samym w sobie. Nie wiem czy uzasadnionym jest wypierdalanie niektórych cen gitar do góry bo TYLKO inflacja i to jest adekwatne uzasadnienie wtedy. Instrument dobrze byłoby, żeby coś sobą jeszcze reprezentował. A instrument może być nadal paździerzowy, tylko teraz wołamy za to 2x więcej. ,,Bo inflacja" :D

2. "Orville" i "Orville by Gibson" to nie to samo. Te drugie potrafią być dużo droższe i dobrze to widać po kursach np na Reverbie. Arcy ciekawym zjawiskiem jest sraka jaką mają interparanauci, w kwiecie wieku sredniego, jak widzą ogłoszenie z Orville by Gibson za 7k ;D

Przykład Orville jest w ogóle ciekawy i sam jedno zdanie do tamtej dyskusji wtrąciłem (nie kłóciłem się o cenę, nie widziałem sensu). Wszystkie te marki typu Orville, Burny, Greco - przecież to są japońskie KOPIE LP Standardów czy Customów. I tak były one traktowane, jako japońskie KOPIE ,,PRAWDZIWEGO" LP Customa czy Standarda. Orville miał niby wypełnić lukę między MiK Epi a USA Gibsonem. Wtedy Epi były traktowane bardziej jako ,,entry level" a między Epi a Gibsonami była spora dziura, zwłaszcza cenowa. No to zaczęli robić te bardziej oficjalne i zatwierdzone, NADAL KOPIE. Ludzie się zesrywają, bo nie mają aż tak krótkiej pamięci. Ja sam pamiętam, że nie było wielkim problemem kupienie Orville za dużo mniej niż te 7k. DUŻO mniej. Ludzie się zesrali, bo niby ObG jest lepsze niż Orville. No właśnie. NIBY. Fakt, pchali tam niby lepszą elektronikę Gibsona, ale nie miałeś gwarantu nitro (long tenon chyba był w każdym ObG, ale nie zdziwiłoby mnie, jakby nie), większość miała palisander, który niszczy całą estetykę LPC.

Ludzie NAGLE się zaczęli nad tym spuszczać i twierdzić niekiedy, ŻE ŁOPANIE TO PRZECA JAK GIBSON LPC A TAŃSZE. Chuja nie tańsze, jak trafisz na jakąś spoko zadbaną sztukę, to może to jeszcze można tyle wydać, o ile ma nitro i heban (podobno się zdarzały). Ale w większości te ceny są serio z pizdy a ludzie dorobili do tego voodoo. A przekładanie warunków reverbowych na rynek PL to już serio lepiej przemilczeć.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573

W Niemczech też inflacja kilka procent a takiego idiotycznego zawyżania cen póki co nie zauważyłem. A obserwuje rynek sumiennie (żebym tyle czasu na graniu spędzał).

Póki co złotówka w stosunku do euro jest 4,5 do 1.


Mhmmmm.... a powiedz mi jak tam WIBOR w Niemczech ? Pozdro dla kredytobiorców w Polsce.