Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1385529 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
MrJ, wszystko ok, ja rozumiem Twoj punkt widzenia. Lubię sam (lubię to mało powiedziane, uwielbiam!) słuchać czegoś bardziej skomplikowanego harmonicznie niż death metalowy wpierdol i zdecydowanie bardziej zróżnicowanego wyrazowo - czyli jazzu. Tak samo jak progresywnego rocka czy muzyki klasycznej...

Tylko widzisz - w takich bardziej lajtowych klimatach po prostu liczy się troszeczkę w muzyce i sposobie gry muzyków coś innego, niż w rasowym śmierć metalu. Niemniej jednak nie można się w taki sposób blokować, albo raczej - źle identyfikować ze sobą różne bodźce. Napisałeś, że nie pasuje Ci co wychodzi spod jego paluchów - w takim razie bardziej oceniasz kompozycję, a z kompozycjami to jest tak, że jednemu coś się może podobać, a innemu nie - i nie ma w tym nic złego. Świat zawsze był, jest i będzie pełen zarówno hejterów jak i fanbojów.

Najlepiej jest doszukiwać się tego, co może Cię zaintrygować i zainteresować zamiast skupiać uwagę na tym, co Ci przeszkadza. Czyli - w przypadku powyższego zamiatacza basowego - skup się na warsztacie owego Pana, umiejętnościach technicznych, zwróć uwagę jak niewiele wysiłku wkłada w napierdalanie na tym basie (skoro grasz na basie to sam wiesz jak ciężko jest dociskać struny, płynnie grać i skakać w dużej skali po przesiadce z wiosła - masz porównanie). Technika w metalu jest rzeczą najważniejszą, bo umożliwia NAPIERDALANIE.

W jazzie, muzyce klasycznej, rocku - technika jest tylko bardzo pomocna przy osiąganiu innych, bardziej znaczących aspektów dla tych gatunków muzycznych. Bo jazz, muzyka klasyczna czy rock wcale nie muszą być szybkie i wysublimowane technicznie jak metal, żeby były dobre.

-------------

TL;DR

Przychodzi hipochondryk do lekarza:
- Panie doktorze – mówi facet – żona ciągle mnie zdradza, a mi rogi nie rosną…
- Czyś pan zwariował?! – wrzeszczy lekarz – przecież to tylko przenośnia!
- Dzięki Bogu, bo już myślałem, że mam niedobór wapnia.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Jesteś pan pieprzonym ignorantem nie czułym na sztukie



Az - ale ja to robię ;) Zwracam, uwagę nie tylko na tym co kto gra, ale i jak. Przykład: o ile słuchanie np. Mike Oldfielda jakoś średnio mi podchodzi pod względem muzycznym, to zagłębianie się w kolejne warstwy jego utworów jest bardzo interesujące. Ale jednak jest jakaś granica "niestrawności" jakiej nie przekroczę, i tyczy się to właściwie nie tylko Viraemii, ale całego tech-death-metalu. Czy nawet ogólniej - muzyki gdzie zamiast wokalu jest porykiwanie, zamiast perkusji "trrrrr", a produkcja jest taka że aż uszy bolą. Za to jeśli pojawi się jakiś interesujący głos z ciekawą barwą i melodyką, to jestem w stanie słuchać tego właściwie bez ograniczeń stylowych - np. strasznie się wciągnąłem w pewnej chwili w... Lanę Del Rey. Czego nigdy bym się po sobie nie spodziewał ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

bandit112

  • Gość
zatrudnilem sie do lopaty na pare dni, zeby zarobic na zalegly prezent urodzinowy dla mojej dziewcznyny.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2013, 18:13:42 wysłana przez bandit112 »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
zatrudnilem sie do lopaty na pare dni, zeby zarobic na zalegly prezent urodzinowy dla mojej dziewcznyny.



:D
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2013, 22:14:30 wysłana przez theremin »
4string

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
straszny fotoszop
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Udowodniono, że 100% ludzi pijących wodę umiera! :O
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771


Swedish guy impregnates 4 women during bachelor party! 9 months later - the local "new born this week"
Andreas Uttervall, you are pictured in four different photos with different babies and mothers. How did this happen?

~ Yes, it seems like they are all mine, so it's quite natural that I should be with them. But I understand what you are wondering. I am going to be totally honest - it was during a totally crazy weekend when it happened. Actually, it was during my bachelor party.. There where no marriage, obviously. I do not want to talk to much about it. At the same time: i understand that people will wonder, so I feel it is best to be honest about it - for the children's consideration.

The babies are all born pretty close, did you manage to attend all of the births?

~ I did actually attend all but one. It was the mothers that did the decision. All of them were fantastic experiences. The first birth was a little chocking, I cant recall to much. But with the last boy I was much more focused and helpful.

Are you friends, You and the children's mothers?

~ Well yes, kind of. We do all speak to each other.

How are you planning on distribute paternity leave?

~ I am going to get time with all of them, as much as I can. I have had a meeting with the authority about this and they have been very helpful.
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Dziwne, że swój ślub odwołał.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Duże LOL.

Zszokowało, że Fred Brum jest ode mnie 1,5 roku młodszy! Serio myślałem, że ze 3-4 lata starszy! No, przecież z nim piliśmy - i tak mnie oszukał! ;)
Paczki z głów!

Offline GuitarMixRock

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0



Dat hand !!! :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Marty Friedman normalnie
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Kurde, jaki on groźny. Nie ma przebacz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie wiem czy sie nabijacie drwicie czy podziwiacie. Wole nie wiedzieć dla mnie młodziak jest na duże tak ze mimo przeciwności losu coś robi i robi to zajebiście.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1000973_619959444691540_553878370_n.jpg

Koleś zgotował lincz na dzieciaku tylko dlatego, że ten go zbywał przez tydzień z wysłaniem jakiegoś taniego chińskiego efektu. Zwyzywał, publicznie ośmieszył, zdyskredytował wobec ojca.

Co mnie zszokowało - nikt nie zwrócił uwagi na intelektualną napaść, wszyscy przyłączyli się żwawo do nagonki. No chleba i igrzysk, psia mać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Siedzę, patrzę i... powiedzcie proszę, co robi kolo w czerwonym? Fto to rychtoweł?? ;)



Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tak to jest jak się kupuje chusteczki w biedronce
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Tak myślałem, następnym razem sprowadzę od Giovanni'ego ;).
Paczki z głów!

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Gizmi ale on próbował wychujać innych, chociażby akcja z wiosłem. To co pisał kolo w komentarzach to prawda + próbował zebrać zaliczkę na wiosło od co najmniej 2 osób ;)

Posty połączone: 06 Wrz, 2013, 19:31:49
Gizmi ale on próbował wychujać innych, chociażby akcja z wiosłem. To co pisał kolo w komentarzach to prawda + próbował zebrać zaliczkę na wiosło od co najmniej 2 osób ;)
Najgorsze jest to, że on bez przerwy wali jakieś ściemy i się wykręca.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Cytuj
nteresuje Was, czego słucha basista Nickelback? Okazuje się, że muzyk sięga po znacznie cięższe rzeczy od twórczości swojego zespołu. Inspiruje mnie ciężka muzyka, teraz moim ulubionym zespołem jest Meshuggah - deklaruje Mike Kroeger. Już na początku listopada przekonamy się, czy wpływy twórczości Meshuggah w jakikolwiek sposób przenikają do koncertowego brzmienia Nickelback.

hymm...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Head wrócił do KoRna i w ogóle. A tu po prostu...

Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
To może dla równowagi pozytywny zaskok, bo jak przesłuchałem ten wyrób udający wyrób kornopodobny, zrobiony na modłę electropopu bez pierdolnięcia, to zrobiło mi się naprawdę smutno, bo lubię twórczość korna sprzed skrillexa. Za to czorny szabas zaskoczył na plus, trzyma poziom ten album.


Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Head wrócił do KoRna i w ogóle. A tu po prostu...



A idź pan.. taką chujnię odstawili. Tego się nie da słuchać.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Korna nie da się słuchać już od Follow the dealer
4string

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Nowa płyta korna jak dla mnie to to:


Tylko że dziwnym trafem nagrana w innym składzie :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan