Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1385594 razy)

Online Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Wkurwia mnie takie narzekanie polaczków. Robię chujowe szkoły na koszt państwa żeby potem z niego wyjechac, bo nikt tutaj ludzi z takim bzdurnym wykształceniem nie chce. Ja od gimbazy nastawiałem się na jeden kierunek w którym staram się ciągle iść. Za rok kończę podobno najlepsze technikum informatyczne na Śląsku i ani mi się śni iśc na dzienne. Jedyna rzecz o której marzę, to uniezależnić się finansowo, DAĆ SOBIE pracę, albo znaleźć jakąś konkretną i powoli sobie układać życie. Dlaczego? Bo czuję, że właśnie to mnie spełni na moim aktualnym poziomie życia. Nie mam w domu, z rodzicami źle. Wręcz przeciwnie, ale myśl o tym, że w wieku 25 lat będe dopiero wchodził na rynek pracy z wiedza, która już dawno jest przestarzała, trochę mnie przeraża. Trzeba się ogarnąć w miarę wcześnie i zastanowić nad sobą, bo potem zostaje własnie Tesco, albo sklep za 800zł.

Razem z dwoma dobrymi kumplami ogarniamy już Javę, Ruby on Rails i parę innych aktualnie topowych języków tylko po to, żeby zaraz po skończeniu szkoły założyć mikroprzedsiębiorst wo, żeby mieć wjazd na darmowe szkolenia branżowe z unii + zarobki z projektów, które uda nam się pochytać. Może i wielkiej kasy nie zarobię, o ile w ogóle, ale śmiało podniosę kwalifikacje i nie będe miał wyrzutów sumienia, że kolejny rok przesiedziałem właściwie na dupie narzekając, jak to jest bardzo źle w tym kraju.

btw. w Polsce ludzi szkoli się na dobrych pracowników, a nikogo na dobrego przedsiębiorcę.

Ważna podpowiedź, jeżeli chcesz zostać programistą i na tym zarabiać - twórz swoje portfolio - miej jak najwięcej SKOŃCZONYCH projektów. Większość programistów, z którymi się spotkałem mówi, że zna to, że zna tamto i siamto, a jak się zapytasz jakie aplikacje/strony/itd. zrobili to się kończy na: "poprawiałem kiedyś coś w jakimś skrypcie dla jakiejś firmy", "modyfikowałem fragment aplikacji, która nigdy nie ujrzała światła dziennego", "brałem udział w 15 dużych projektach, ale żaden nie został ukończony, w sumie nie wiem dlaczego". Tak samo jak w muzycze - nie liczy się jak szybko zapierdalasz sweepy, tylko jakie kawałki tworzysz. Co do szkoły - zawsze możesz robić zaocznie informatykę - wiedzy pewnie z tego nie wyciągniesz wielkiej, ale papierek zawsze jest - może się przydać, a bardzo możliwe, że spotkasz ciekawych ludzi ;) W moim przypadku tak właśnie było - po liceum stwierdziłem, że ide na zaoczne studia (informatyka właśnie) i że ogarnę sobie robotę i jestem z tej decyzji bardzo zadowolony. Mam stabilna pracę, 2 dni temu dostałem podwyżkę, mam co wpisać w CV, za kilka miesięcy będę miał mgr inż przed nazwiskiem, a co najważniejsze - mam umiejętności i doświadczenie. Ja właśnie skończyłem 25 lat i nie wyobrażam sobie, żebym teraz miał dopiero szukać pierwszej poważniej pracy związanej z moim wykształceniem i umiejętnościami.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Portfolio powolutku się buduje. Oprócz samej nauki języków etc. chcemy co nieco wypuścić do sieci, czy to w postaci Apki do Marketów, czy jakichś darmowych CMSów, alternatywnych szablonów stron, czy całych aplikacji w WebGLu itd. Wszystko w sumie pod kątem portfolio na razie, a nie z nastawieniem na szybki zarobek. Póki mieszkam z rodzicami, póki mam co jeść i gdzie spać, mogę trochę poinwestować w siebie i trochę się poświęcić. Lubie robotę w tej branży i na pewno nie chciałbym jej zmieniać. Co do studiów, to oczywiście będą, ale nie dzienne. Politechnikę Śląską - wydział informatyki itd. mam dosłownie pod domem, także na pewno tam zawitam  8)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Kude - dawno nie widziałem seryjnej gitary! ;)
Paczki z głów!

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
karasie jedzo guwno

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Komp mi się zjebał
Fekal Party

Orange

  • Gość
Koleś sprzedaje Sterlinga na allegro. Nagrał z tej okazji filmik.
Okazuje się, że robię źle zakładając grube struny. Ale jestem gupi.

Sterling MusicMan John Petrucci JP 100

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
tak
synkopy to guwno

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Grubsze struny owszem gną gryfy... w chujowych gitarach! Muahahahahaha :devil:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Grubsze struny owszem gną gryfy... w chujowych gitarach! Muahahahahaha :devil:
synkopy to guwno

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Amanita, dalej jest tylko lepiej :D

bandit112

  • Gość
Ja 9-46 do ukulele pakuję.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Cytuj
Co was ostatnio zszokowało?
Bandit ma ukulele :o
synkopy to guwno

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Ale zakłada struny od gitary. Żeby był ciężar. Na każdej strunie

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale zakłada struny od gitary. Żeby był ciężar. Na każdej strunie

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Franq

  • Gość


 :o

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Napierdala jak guitar pro :o
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Jahfe ich zajebie za tą podwójną stopę :P

A serio, to skubany ma zajebiście czytelny sałnd na live i zadziwiającą przebijalność jak na tradycyjnie nagłośniony akustyczny zestaw. Zapewne skutek wieloletniego żydzenia na triggerach :P
synkopy to guwno

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Wystarczy spojrzeć na naciągi, jest mały punkcik wybity tam gdzie uderza. Zajebista technika = zajebiste brzmienie.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Judemetal? ;D

A serio, gość jest zajebisty. Leci sobie klezmer band (czy jakkolwiek się tego nie nazywa), a on łoi, jakkolwiek na to nie patrzeć, jakiś połamany jazz-prog-metal-chujwico.

Dla mnie to jest kilka długości przed w gruncie rzeczy podobną perkusją, ale nagrywaną do 000-0-000---000-0--00-0--0-0-0-0...

:allah: :zuo: :allah: :choszatan: :allah: :zuo: :allah:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Wystarczy spojrzeć na naciągi, jest mały punkcik wybity tam gdzie uderza. Zajebista technika = zajebiste brzmienie.

dokladnie:D nie ma "antarktydy" na naciagu od werbla,


btw koles strzela miny jak perkusista z jednej deszcz metalowej kapeli ktora znam:D bestia bestia:D

a teraz wyobrazcie go grajacego w skladzie Live Drum & Bass:D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
jebany...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
W prostej linii Pruszcz Gdański jest od Słupska niedaleko, a pomiędzy wschodami słońca jest aż 9 minut różnicy! Żeby było zabawniej: pomiędzy zachodami tylko 6.
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
pomiędzy wschodami słońca jest aż 9 minut różnicy! Żeby było zabawniej: pomiędzy zachodami tylko 6.
Jak to działa? :D Chodzi o zmieniającą się długość dnia i nocy w ciągu roku (czyli po przesileniu będzie odwrotna dysproporcja)?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Sylkis proszę, ale nie staraj się tego rozkminiać! :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Muszę :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: