Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1396165 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
W jednym poście piszesz, że żołnierze są przeszkoleni by radzić sobie w takich sytuacjach, a zaraz piszesz, że nie popierasz sponsorowania zabawy w żołnierzyków przez ludzi niestabilnych psychicznie, czyli że co? Mają ich grzecznie prosić by zachowywali się spokojnie, bo zaraz przyjadą polscy celebryci i politycy z cieplutką pizzą? To nie jest kryzys humanitarny tylko regularna wojna hybrydowa. Polska dała wyraźny sygnał, że możesz zajebać polskiego żołnierza, a jak będzie się bronić to zostanie aresztowany. Zobaczysz, że niedługo Łukaszenka będzie sprowadzał dwa razy więcej ludzi by jeszcze bardziej destabilizować sytuację na granicy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Strzały ostrzegawcze w stronę ludzi, którzy już uciekli i są po drugiej stronie granicy?


Skąd możesz wiedzieć w którą stronę padły strzały ??? ? strzały ostrzegawcze oddaje się do góry !!! Gdyby ten żołnierz który poległ broniąc Polski oddał strzał ostrzegawczy, to być może by żył !
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2024, 02:17:15 wysłana przez Algiz »

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Media podają że najpierw strzelali w powietrze a potem zaczęli strzelać tym ludziom pod nogi, więc wydedukowanie tego kierunku nie jest szczególnie wymagające.

Sytuacja wygląda tak - na granicy doszło do zdarzenia które żandarmeria mająca dostęp do raportów i mogąca przesłuchać świadków uznała za tak rażące naruszenie procedur że nikt nie chciał brać na klatę zamiatania tego pod dywan, ale internetowi znawcy i tak będą wiedzieć lepiej.
Na ich nieszczęście zdarzenie to miało miejsce w kampanii wyborczej, więc rząd musiał zareagować biorąc pod uwagę slupki poparcia - czy robią to asekuracyjnie, w obawie przed dawaniem paliwa opozycji, czy cynicznie, liczac na wzrosty, nie ma znaczenia. Rezultatem jest to, że drugi raz nikomu w żandarmerii ręka nie zadrży i o kolejnym tego typu zdarzeniu pewnie się nawet nie dowiemy.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Powiedzcie to rodzinie tego co zmarł. Tak samo powiedzcie to rodzinie tego niemieckiego policjanta, którego psychol zasztyletował w biały dzień. To tym ludziom powinno dać się do myślenia, że agresja nie będzie tolerowana, a nie żołnierzom, którzy bronią granic. Karabin niczym się nie różni od noża na kiju.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Mnie szokuje, że mimo wszystko jeszcze nie strzelają do nich. A już dawno powinni za ataki na żołnierzy. Bo jak to jest, że wysoce wykwalifikowana kadra lekarsko-inżynierska może rzucać kamieniami i dźgać nożami, a wojsko odpowiedzieć na to nie może?

A no tak, dobrze chociaż, że polska policja może prowokować a potem używać armatek wodnych i gumowych kul na własnych obywateli. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Media podają że najpierw strzelali w powietrze a potem zaczęli strzelać tym ludziom pod nogi, więc wydedukowanie tego kierunku nie jest szczególnie wymagające.

Jakie media ? GW ? Wczoraj wiceminister Paweł Zalewski twierdził, że oddano strzały ostrzegawcze w górę i w ziemię. Rozumiem, że jakiś dziennikarzyna  wie lepiej.

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 363
  • gwiazda mangozjebów
Wszyscy wiemy lepiej, bo wszyscy tam byliśmy. Każda redakcja powie swoją wersję wydarzeń, koalicja rządząca powie swoje, opozycja powie swoje, cyniczne skurwysynki zrobią na tym karierę polityczną, a chłop dalej nie żyje. Na tym właśnie polega Polska od dziesiątek lat.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wszyscy wiemy lepiej, bo wszyscy tam byliśmy. Każda redakcja powie swoją wersję wydarzeń, koalicja rządząca powie swoje, opozycja powie swoje, cyniczne skurwysynki zrobią na tym karierę polityczną, a chłop dalej nie żyje. Na tym właśnie polega Polska od dziesiątek lat.

E, jaki ty samolubny! :D Nie tylko Polska... ogólnie polityka na całym świecie tak wygląda. Oszukiwać innych, żeby samemu mieć lepiej.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 363
  • gwiazda mangozjebów
Wszyscy wiemy lepiej, bo wszyscy tam byliśmy. Każda redakcja powie swoją wersję wydarzeń, koalicja rządząca powie swoje, opozycja powie swoje, cyniczne skurwysynki zrobią na tym karierę polityczną, a chłop dalej nie żyje. Na tym właśnie polega Polska od dziesiątek lat.

E, jaki ty samolubny! :D Nie tylko Polska... ogólnie polityka na całym świecie tak wygląda. Oszukiwać innych, żeby samemu mieć lepiej.

Od razu mnie od samolubów wyzywa... POLSKA GUROM a nie jakieś tam inne kurwidołki
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Jak strzelali w ziemię to napiszmy, że strzelali pod nogi. Jak strzelali pod nogi, to śmiało możemy napisać, że strzelali w ich kierunku. Tylko czekać jak Łukaszenko jutro pokaże zdjęcia zabitych przez tych żołnierzy. Pierwszą ofiarą wojny jest zawsze prawda, a dezinformacja jest potężną bronią.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wszyscy wiemy lepiej, bo wszyscy tam byliśmy. Każda redakcja powie swoją wersję wydarzeń, koalicja rządząca powie swoje, opozycja powie swoje, cyniczne skurwysynki zrobią na tym karierę polityczną, a chłop dalej nie żyje. Na tym właśnie polega Polska od dziesiątek lat.

E, jaki ty samolubny! :D Nie tylko Polska... ogólnie polityka na całym świecie tak wygląda. Oszukiwać innych, żeby samemu mieć lepiej.

Od razu mnie od samolubów wyzywa... POLSKA GUROM a nie jakieś tam inne kurwidołki

POLAND MOUNTAIN
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Ta kadra lekarsko-inżyniersko niech się cieszy, że PL jeszcze turbolaserów na granicy nie ustawiła. Bo od dawna powinny stać.

Spoiler

Śmieszy mnie w ogóle sranie się o to w jaki sposób to ma niby propaganda ruska wykorzystać. Oni na puszczenie bąka przez żołnierza BRONIĄCEGO GRANICY PAŃSTWA UE (bo widzę, że nie dotarło co do niektórych) przed hybrydowymi działaniami Białorusi, to będą mówić, że to ,,atak bronią biologiczną". Jakie to ma kurwa znaczenie co pierdolą o tym reżimy małp w garniturach? :D Żołnierz dostał dzidą i zmarł. Sprawcy oczywiście nie będzie można namierzyć, więc sprawiedliwości rodzina nie zazna najpewniej nigdy. A tu jest sranie o parę kulek w powietrze i że ,,żołnierze są niewyszkoleni".

Ja przypominam, że Turcja zestrzeliła przypadkowy ruski samolot w ich przestrzeni powietrznej. Przyniosło to całkiem wymierne efekty. Polski żołnierz ma bronić zarówno granicy jak i życia i zdrowia swoich bliskich czy kumpli z jednostki.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ta kadra lekarsko-inżyniersko niech się cieszy, że PL jeszcze turbolaserów na granicy nie ustawiła. Bo od dawna powinny stać.

Wszystkie humanitarne traktaty zgodnie zabraniają używania starożytnej technologii Wielkiej Lechii :D Przez nią był potop i wymarły dinozaury (poza Czarzastym i Millerem)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Jest różnica między wojskowym samolotem (bodajże bombowcem, z tego, co pamiętam), a waleniem do cywili... Strzelali w powietrze, w ziemię - raport mówi o "w kierunku cywilów" i to przekroczenie kompetencji.

Mam na myśli właśnie to, że żołnierze najwyraźniej nie są przeszkoleni do tego, by odpowiednio radzić sobie w takich sytuacjach albo niewłaściwie przeszli odsiew związany ze zdrowiem psychicznym. Podobno mamy od jakiegoś czasu profesjonalne wojsko, a nie tłuszczę z poboru powszechnego, więc skoro taka z nas flanka NATO i Unii, to warto by było zadbać o to, by granicy strzegli faktycznie właściwi ludzie. Wtedy może by się obyło bez ofiar i takiej skali eskalacji po obu stronach. Bo jeśli ma być oddana sprawiedliwość rodzinie zmarłego, to może choćby poprzez uniknięcie drugiej tego typu sytuacji w przyszłości. Co naprawdę da się zrobić bez ryzyka popełniania zbrodni humanitarnych w imię delikatnego ego polskich patriotów.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Jest różnica między wojskowym samolotem (bodajże bombowcem, z tego, co pamiętam), a waleniem do cywili... Strzelali w powietrze, w ziemię - raport mówi o "w kierunku cywilów" i to przekroczenie kompetencji.

Mam na myśli właśnie to, że żołnierze najwyraźniej nie są przeszkoleni do tego, by odpowiednio radzić sobie w takich sytuacjach albo niewłaściwie przeszli odsiew związany ze zdrowiem psychicznym. Podobno mamy od jakiegoś czasu profesjonalne wojsko, a nie tłuszczę z poboru powszechnego, więc skoro taka z nas flanka NATO i Unii, to warto by było zadbać o to, by granicy strzegli faktycznie właściwi ludzie. Wtedy może by się obyło bez ofiar i takiej skali eskalacji po obu stronach. Bo jeśli ma być oddana sprawiedliwość rodzinie zmarłego, to może choćby poprzez uniknięcie drugiej tego typu sytuacji w przyszłości. Co naprawdę da się zrobić bez ryzyka popełniania zbrodni humanitarnych w imię delikatnego ego polskich patriotów.

Tak tak, rodzinie zmarłego na pewno wystarczy, że zabójca (być może i zwerbowany pośrednio przez Putinszenkę) sobie na luzaku chodzi, bo żołnierze są nieprzeszkoleni i nie wiedzą właściwie co mają robic gdy atakuje ich uzbrojony napastnik. Tzn wiedzą i chętnie by to zrobili. Ale nie mogą, bo się zaraz zesrają ludzie, że ,,łolaboga biednego imigranta pałują, albo dostał kulkę po zaatakowaniu uzbrojonego polskiego żołnierza dzidą". '

Jeśli na granicy są żołnierze mający bronić polskich granic to w razie konieczności maja użyć swojego podstawowego narzędzia obrony osobistej kalibru 5,56x45mm NATO. Koniec kropka. Możesz sobie uważać, że tam są ,,ojejku zmarznięte dzieci" (bezproblemowo używane przez swoich ojców jako de facto narzędzia w razie potrzeby), albo biedni pokrzywdzeni wojną ludzie. Ale koniec końców chodzi tu o bezpieczeństwo Twojej dupy, dupy Twoich rodziców, żony, dzieci itp. Żołnierz ma się nie bać użyć broni kiedy jest taka konieczność. Twierdzenie, że to są ,,bezbronni uciekinierzy wojenni (z dzidami)" którzy teraz szturmują po 20 a jutro po 2000 osób (bo do tego zaraz będą skłonni, skoro żołnierze tam są nie wiadomo po co właściwie) jest wysoce nieodpowiedzialne i krótkowzroczne. Ty właśnie masz się nabierać na kotki czy dzieci marznące na granicy, żeby razem z tymi kotkami i dziećmi Łukaszenka przemycał Ci czeczeńskich inżynierów i innych rosłych, silnych chłopów. Jest poza tym znaczna różnica w procedurze pomocy faktycznym uciekinierom wojennym (Ukraina luty/marzec 2022) a zwożonymi chuj wie kim masowo śniadymi chłopcami. I to nie jest brak empatii z mojej strony - ale kwestia zasad, logiki i bezpieczeństwa. No i niestety różnic kulturowych, jakkolwiek byś się teraz o to nie obsrał - są drastyczne. I nie jest to kwestia uprzedzenia z mojej strony, tylko smutna obserwacja. Bo miałem okazję wielokrotnie obcować z ludźmi pochodzącymi z Bliskiego Wschodu. Poznałem ich, rozmawiałem, pomagałem im się ogarnąć w PL. Byli lepsi (bardziej asymilowalni) i gorsi (beton mentalny), ale łączyło ich jedno - fałsz i zakłamanie. Są przemili, ale trzeba mieć do tego cholernie dużo dystansu. Sam ich mindset dot. kobiet (które tak bardzo kochają, że im wszystkiego zakazują) to jest wierzchołek góry. Żaden lub europejski nie dawał mi takich odczuć.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Ten gif idealnie podsumowuje mentalność Polskich oraz Europejskich polityków w kwestiach obronności, ciągłe wyznaczanie granic, z których wszyscy się już śmieją, a ludzie są ranieni lub giną.



Nie rozumiesz, że w tej sytuacji Łukaszenka dostał prosty przekaz, że może sprowadzać jeszcze więcej tych nachodźców, którzy jeszcze bardziej zdestabilizują sytuację na granicy, jednocześnie odciągając uwagę służb od całej reszty kraju? Będzie coraz większy problem z zatrzymywaniem tych ludzi, będzie coraz większy problem z wyłapywaniem ich, będzie coraz większy problem z izolowaniem ich. Skutek będzie taki, że będą wypuszczani i będą sobie swobodnie chodzić po kraju, a prawda jest taka, że nikt nie wie co to za ludzie. Równie dobrze mogą to być świetnie przeszkoleni terroryści lub dywersanci obcych służb.

To jest wojna- albo się bronisz albo giniesz. To jest smutna prawda, wygrywa silniejszy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.

To jest wojna- albo się bronisz albo giniesz. To jest smutna prawda, wygrywa silniejszy.

Fakt dawania dupy Białorusi w tej materii jest tym bardziej tragikomiczny. BIAŁORUSI XD
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Chyba warto w końcu przejrzeć na oczy i uświadomić sobie, że Białoruś to nie jest  heheszkowy kartofland a Łukaszenka nie jest takim pierdołowatym dyktatorkiem  jak go przedstawiają nasze media. To całkiem spory kraj, którym rządzą naprawdę niefajne skurwysyny.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Chyba warto w końcu przejrzeć na oczy i uświadomić sobie, że Białoruś to nie jest  heheszkowy kartofland a Łukaszenka nie jest takim pierdołowatym dyktatorkiem  jak go przedstawiają nasze media. To całkiem spory kraj, którym rządzą naprawdę niefajne skurwysyny.

To ten sam kraj, który po wygranej Cichanouskiej musiał dzwonić po kumpli z Rosji bo sobie wewnętrznie chłopaki nie radziły?

Ja mówię o potencjale wojskowym tylko i wyłącznie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
I bez tego filmiku wiadomo, że gównoportal jest gówniany.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Wystarczy cokolwiek sobą reprezentować, dbać o siebie i przestać spermić. I być przede wszystkim realistą. Ale to się zawiera w pojęciu ,,spermienia" :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
A także postępować według znanych zasad:
1. be attractive
2. don't be unattractive

Ale wtedy ogólnie jest w życiu łatwiej
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Woland

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Floyd Rose Original złożony w taki sposób, że wózek od struny 3 był pod E1, od struny 2 pod G, a od struny 1 pod H (B). Struna E1 wystawała ponad milimetr powyżej sąsiedniej H (B)...

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 973
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
To forum ma się lepiej, niż kilka lat temu...
Jazz, Lounge, Downtempo