Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1378253 razy)

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
od tego jest wikipedia, że jak nie wiesz, co znaczy sounding, to możesz sobie w bezpiecznym, safe for work, źródle sprawdzić
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
To tylko tak otwieraj tamto hasło :D
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Synapse Audio Dune 3. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z instrumentami wirtualnymi, ale ta Dune 3 mnie zaszokowała brzmieniem i możliwościami. W połączeniu z klawiaturą midi jest niesamowita zabawa, całą noc przesiedziałem.
( Obraz usunięty.)

ja tak mialem, jak dorwalem sie do syntezatorow i samplerow w Logicu... :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
- znaleźli u nas rano w firmie nieżywego faceta...
A parę dni temu inna pracownica nagle zmarła 🤦🏻🤦🏻🤦🏻. Szok, bo nigdy nie byłem w firmie, żeby choć jedna osoba odeszła z tego świata. No, ale tutaj mam ponad 1000 osób.

Za to stwierdziłem, że jak ma mnie też dopaść jakiś zawał czy wylew, to nie ma na co czekać w życiu i leci do mnie piękna przesyłka, na którą się zdecydowałem jednak szarpnąć.
Cdn.
(to znaczy mam nadzieję, że nie cdn. zgonów...)
Paczki z głów!


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Po zdaniu egzaminów językowych i mając miejscowe obywatelstwo Polacy pracują na Islandii w policji.
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Tak to jest jak obywatelstwo nic nie znaczy w jakimś kraju.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
jeżeli ktoś mieszka w kraju od lat, płaci tam podatki i zdał egzamin z języka, to znaczy że się zasymilował i jest "swój", a to że jeden urodził się w Hafnarfjörður, a drugi w Tarnowie to średnio ma znaczenie. Ten drugi może być bardziej dopasowany do społeczeństwa od pierwszego.

Chociaż dziwne, że ten egzamin wymaga tylko A2. U nas jest B1, mogłoby być więcej.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
jeżeli ktoś mieszka w kraju od lat, płaci tam podatki i zdał egzamin z języka, to znaczy że się zasymilował i jest "swój"...
Nie. To nic, nie znaczy. A na pewno nie jest powodem nadania obywatelstwa podobnie jak potrzeby kadry narodowej w piłkę nożną.

Pomysł zatrudniania obcokrajowców to:
- dostęp do danych ewidencyjnych w tym pesel,
- dostęp do danych meldunkowych,
- dostęp do danych operatorów mediów w tym reamingów.

Lepszego prezentu dla służb nie można zaproponować.

Swoją drogą, braki kadrowe w polskim gestapo spowodowane nadmierną ilością spraw... spowodowanych przez zwiększenie przestępczości przez imigrantów, będziemy łatać imigrantami. Perpetuum debile
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
@nikt z całym szacunkiem, ale porównywanie funkcjonariuszy policji do gestapo jest mocno nie na miejscu. Sam pełnię służbę w tym samym resorcie i na robotę bym się z nimi nie zamienił. Ludzie im w twarz plują, ale porównanie z gestapo jest chyba od tego gorsze.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Nie. To nic, nie znaczy. A na pewno nie jest powodem nadania obywatelstwa podobnie jak potrzeby kadry narodowej w piłkę nożną.
ok, to gdzie chcesz postawić granicę? Czy w ogóle nie dawać obywatelstwa, nawet jeżeli ktoś mieszka w danym kraju przez 10, 20, 50 lat? Co z jego potomstwem?

Pomysł zatrudniania obcokrajowców to:
- dostęp do danych ewidencyjnych w tym pesel,
- dostęp do danych meldunkowych,
- dostęp do danych operatorów mediów w tym reamingów.
wątpię żeby byle krawężnik miał dostęp do danych operatorów. Danych ewidencyjnych nie można traktować jako poufne, skoro PESEL każdego członka zarządu i tak jest dostępny np. w KRS, a prawie każdy operator i bank traktuje go jako publiczny unikalny ID użytkownika.

Lepszego prezentu dla służb nie można zaproponować.
od tego jest biuro spraw wewnętrznych i jakieś Greiningardeild Ríkislögreglustjóra, czy inne ABW.
Na końcu to i tak jakiś polityk zrobi prezent obcym służbom i wyoutuje agentów, a nie randomowy Mychajło z drogówki w Piździewicach Górnych.

Swoją drogą, braki kadrowe..
ale to mówimy o nadawaniu obywatelstwa cudzoziemcom, czy zatrudnianiu ich w policji?
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
ok, to gdzie chcesz postawić granicę? Czy w ogóle nie dawać obywatelstwa, nawet jeżeli ktoś mieszka w danym kraju przez 10, 20, 50 lat? Co z jego potomstwem?
Jeden z rodziców obywatel + narodziny na terenie Polski. Brak możliwości posiadania podwójnego obywatelstwa wpisane do konstytucji. Żadnego nabywania obywatelstwa. Socjal i emerytury wyłącznie dla obywateli. W Japonii jak dobrze pamiętam był taki model. Możesz pracować na system ale nic z niego nie dostaniesz jeśli nie jesteś obywatelem.

wątpię żeby byle krawężnik miał dostęp do danych operatorów. Danych ewidencyjnych nie można traktować jako poufne, skoro PESEL każdego członka zarządu i tak jest dostępny np. w KRS, a prawie każdy operator i bank traktuje go jako publiczny unikalny ID użytkownika.
Napisałem skrótowo. Chodziło mi o m.in. bazę pesel która ma o wiele więcej danych niż sam numer.

od tego jest biuro spraw wewnętrznych i jakieś Greiningardeild Ríkislögreglustjóra, czy inne ABW.
Na końcu to i tak jakiś polityk zrobi prezent obcym służbom i wyoutuje agentów, a nie randomowy Mychajło z drogówki w Piździewicach Górnych.
Po co sobie dokładać roboty?
W moim urzędzie np. biurwy obsługują przejazdy wojskowe z transportami na ukrainę. Dopuszczasz do takiego stanowiska osobę z paszportem ukraińskim (uchodźca przecież z polskim pesel) z obwodów wschodnich i masz super możliwość przecieków, co, gdzie i kiedy i przez kogo jest wiezione. A część jeździ cywilnymi TIRami.

ale to mówimy o nadawaniu obywatelstwa cudzoziemcom, czy zatrudnianiu ich w policji?
Jedno i drugie bo kolejnym krokiem będą urzędy do których teraz trzeba mieć już obywatelstwo
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 345
  • gwiazda mangozjebów
Obecnie przy tylu socjotechnikach opierdalania danych poufnych/loginów/haseł nie wiem czy podrzucenie Dymitra do urzędu w Popierdółce Dolnej jest taką znowu najprostszą opcją szpiegowską.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Jeden z rodziców obywatel + narodziny na terenie Polski. Brak możliwości posiadania podwójnego obywatelstwa wpisane do konstytucji. Żadnego nabywania obywatelstwa. Socjal i emerytury wyłącznie dla obywateli. W Japonii jak dobrze pamiętam był taki model. Możesz pracować na system ale nic z niego nie dostaniesz jeśli nie jesteś obywatelem.
Ale gdzie jest punkt odcięcia? Jeżeli ktoś urodził się we Wrocławiu na początku 1945 to jest Polakiem, czy nie? Jeżeli ktoś jest dzieckiem dwóch osób urodzonych we Wrocławiu na początku 1945 to jest Polakiem, czy nie? W obu przypadkach masz niespełniony warunek.
Posłowie Godson i Munyama są Polakami?
Albo o, przykład z życia. Mój kolega z gimnazjum, obecnie lekarz. Urodził się w Jordanii, skąd pochodzi jego ojciec, chirurg z 30 letnim stażem, który studiował u nas i poznał tutaj swoją żonę. Matka jest Polką, ale z jakiegoś powodu podjęli decyzję, żeby urodził się tam. Ale po pierwszych paru miesiącach życia, jego kontakt z tamtym krajem jest taki, że raz na parę lat odwiedzi tamtejszą rodzinę.

W Japonii jak najbardziej można otrzymać obywatelstwo po 5 latach. Wymagane jest jedynie zrzeczenie się dotychczas posiadanego obywatelstwa. Proces jest dość upierdliwy, ale i tak przechodzi go 10-15k osób rocznie, przeważnie połowa z nich to Koreańczycy.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
@nikt to polskie ,,gestapo" rok temu pomogło mi bezinteresownie odratować mojego kota. Nie musieli tego robić, nie kazali mi spierdalać, ale we współpracy z SM podzwonili w święto do RODu, tam do właściciela działki, który z kolei przysłał kogoś i otworzył altanę, dzięki czemu mój portfel jest co miesiąc szczuplejszy o parędziesiąt złotych na żarcie dla tego wszarza z połową ogona. No i kot tam nie zdechł sam jak palec z głodu. Nie wiem czy naziści zrobili by to samo. Zastrzelili by pewnie najpierw kota, a potem mnie. Albo tylko kota, żebym na to patrzył.

Ja wiem, można mieć różne zdanie nt. policji, ale kurwa są pewne granice.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Od kilku lat mieszkam w Katarze.
Natywnej populacji jest ok 13-14% z 2,7mln osób zamieszkujących kraj. Reszta to różni imigranci, ekspaci, pracownicy - jak zwał tak zwał.
Policja i wojsko tutaj to głównie obcokrajowcy, szczególnie w policji i takiej innej tutejszej formacji będącej taką wariacją naszej Straży Miejskiej (ale uzbrojoną).

W przypadku wojska dziwne mi się to wydaje aby Pakistańczycy czy Sudnańczycy chcieli w razie czego ginąć za Katar ;)
Ale w przypadku policji zatrudnianie obcokrajowców z punktu widzenia rządzących ma sens - nie będą mieli oporów tłumić np. protestów, rozpędzać zamieszek siłowo. Nie "biją" przecież swoich.
Czy nie było tak w ZSRR, że jak w np. Kazachstanie były burdy to wysyłali jednostki z drugiego końca kraju (np Białorusi) do tłumienia? Ok, niby jesteśmy w tym samym kraju ale przecież to nie tak, że bijemy "naszych naszymi".

Tak więc pod kątem władzy, która chce mieć sprawny aparat siłowy obcokrajowcy w policji to stan porządany, dla obywateli już nie. Tak moim zdaniem.

Btw, po ośmiu latach życia tutaj zauważyłem, że dla wielu paszport=narodowość. Nic bardziej mylnego, kultura, wartości kraju "pochodzenia" pozostają takie same, bez względu na to czy to 1, 2 czy nawet już trzecie pokolenie.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
@nikt to polskie ,,gestapo" rok temu pomogło mi bezinteresownie odratować mojego kota. Nie musieli tego robić, nie kazali mi spierdalać, ale we współpracy z SM podzwonili w święto do RODu, tam do właściciela działki, który z kolei przysłał kogoś i otworzył altanę, dzięki czemu mój portfel jest co miesiąc szczuplejszy o parędziesiąt złotych na żarcie dla tego wszarza z połową ogona. No i kot tam nie zdechł sam jak palec z głodu. Nie wiem czy naziści zrobili by to samo. Zastrzelili by pewnie najpierw kota, a potem mnie. Albo tylko kota, żebym na to patrzył.

Ja wiem, można mieć różne zdanie nt. policji, ale kurwa są pewne granice.

No patrz a we Wrocławiu potrafili zamknąć w kocioł, rodziny z dziećmi na marszu niepodległości i lać z armatki wodnej po kilkulatkach. Represje covidowe i pałowanie rolników do kompletu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Sprawa Stachowiaka zakatowanego w kiblu i Nikiforenki na izbie wytrzeźwień też w ramach norm zomo.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Sprawa Stachowiaka zakatowanego w kiblu i Nikiforenki na izbie wytrzeźwień też w ramach norm zomo.

To pamiętaj że jak Ci będą chatę opierdalać z kwitu albo samochód demolować, to nie dzwoń do nich przypadkiem o pomoc. Po co się z gestapowcami/zomowcami układać. Jeszcze wezmą i zabiją jak każdego obywatela.

@nikt to polskie ,,gestapo" rok temu pomogło mi bezinteresownie odratować mojego kota. Nie musieli tego robić, nie kazali mi spierdalać, ale we współpracy z SM podzwonili w święto do RODu, tam do właściciela działki, który z kolei przysłał kogoś i otworzył altanę, dzięki czemu mój portfel jest co miesiąc szczuplejszy o parędziesiąt złotych na żarcie dla tego wszarza z połową ogona. No i kot tam nie zdechł sam jak palec z głodu. Nie wiem czy naziści zrobili by to samo. Zastrzelili by pewnie najpierw kota, a potem mnie. Albo tylko kota, żebym na to patrzył.

Ja wiem, można mieć różne zdanie nt. policji, ale kurwa są pewne granice.

No patrz a we Wrocławiu potrafili zamknąć w kocioł, rodziny z dziećmi na marszu niepodległości i lać z armatki wodnej po kilkulatkach. Represje covidowe i pałowanie rolników do kompletu.


Lali też kobiety i traktowali gazem na Strajku Kobiet. Jak już wymieniamy takie incydenty to nie bądźmy stronniczy i wybiórczy. No chyba, że to wtedy nie były kobiety tylko te właśnie ,,szmaty" i to się nie liczy i te akurat można pałować.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Z jednej strony człowiek by się chciał z @nikt tu zgodzić, że wiele niżej się nie da upaść niż polska policja i to państwo w państwie zbudowane na zgrai skorumpowanych nieudaczników po ledwie 7-miesięcznym szkoleniu, z których naczelni potrafią wypierdolić z załadowanego granatnika na środku komisariatu i potem zamieść to pod dywan, ale reszta argumentacji to srogie ojojojojoj. Służby wywiadowcze zagranicznych mocarstw mają lepsze metody inwigilacji niż podsyłanie osób ze swoim własnym obywatelstwem do pracy w czyjejś psiarni. Ze wszystkich partii politycznych to Konfederacja - podsycająca tego typu paniki moralne - ma akurat najwięcej swoich reprezentantów na moskiewskiej pensji, a jak takiego zapytasz, to obywatelstwo i pochodzenie polskie mają udowodnione aż sięga pokrewieństwa z dynastią piastów i ich pansłowiańskimi, lechickimi progenitorami.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Widzę, że tu argumenty nie wygrają, szkoda czasu na ten wątek.
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ze wszystkich partii politycznych to Konfederacja ma akurat najwięcej swoich reprezentantów na moskiewskiej pensji

No spoko, pokaż nam te paski wypłat, dokumenty jakieś, dowody. :D Nie żebym bronił, ale po prostu jestem ciekaw czy podpierasz taką wiedzę czymś więcej niż chłopskim rozumem.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Ze wszystkich partii politycznych to Konfederacja ma akurat najwięcej swoich reprezentantów na moskiewskiej pensji

No spoko, pokaż nam te paski wypłat, dokumenty jakieś, dowody. :D Nie żebym bronił, ale po prostu jestem ciekaw czy podpierasz taką wiedzę czymś więcej niż chłopskim rozumem.


Niecały miesiąc temu ABW wraz ze służbami kilku innych europejskich krajów zrobiły najazdy na jedną z rosyjskich siatek, u nas nie podano kto jest zamoczony/przesluchiwany, ale w Niemczech wiadomo, że to byli członkowie AfD. Z mojej strony to spekulacja, choć też od lat wiadomo, że taki Korwin-Mikke jest znany z regularnych wycieczek do rosyjskiej ambasady i popijawek Piskorskim i Usowskim ze ZMIANY. Na Marszu Niepodległości Bosak też niejednokrotnie afiszował się z prokremlowskimi działaczami z całej Europy. Liroy zresztą mówił, że wyszedł z partii właśnie ze względu na mizianie się niektórych członków z ruskami.