Autor Wątek: Interfejs do nagrywania DI  (Przeczytany 14343 razy)

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Interfejs do nagrywania DI
« 09 Lut, 2010, 22:44:15 »
Co byscie polecili żebym kupił?
Mam gitare z EMG 81 i 85.
I chce uzyskać naprawde dobrej jakości DI.
Mam DI Box ale chce wzmocnic czyms sygnał z gitary ale czym i żeby on nie dawał brudu do czystego DI.


???

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #1 10 Lut, 2010, 00:02:25 »
a jaki masz cel w nagrywaniu tego DI?
Jesli chcesz nagrac do zabawy w homerecording to np, Toneport ci styknie.
Jesli masz w planach nagrywac powaznie/masz interfejs do nagrywania to mozez sprobowac z jego wejscia instrumentalnego jakiegos intrefejsu
Zdarza sie, ze niektore interfejsy maja lepsze brzmienie DI niz Diboxy.
Na diboxach sie nie znam, ale sadze ze moglbys sie zakrecic wkolo Radiala.
Sa jeszcze podzialy na aktywne/pasywne diboxy, ale nie pamietam zupelnie o co w nich chodzilo (imped. prawdopodobnie) i nie wiem jak wazne sa.

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #2 10 Lut, 2010, 09:25:29 »
DI box mam tylko potrzebuje jakiś nie wiem może preamp czy coś żeby wzmocnić sygnał z gitary.
A przy tym żeby ten interfejs nie produkował masy brudu zniekształceń szumu itp.
Co do PODA to też sie nad tym już zastanawiałem. Potrzebne mi to jest do Reampingu i Ampmodelingu.
Dlatego potrzebuje dobrej jakości DI.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #3 10 Lut, 2010, 12:51:57 »
DI box mam tylko potrzebuje jakiś nie wiem może preamp czy coś żeby wzmocnić sygnał z gitary.
A przy tym żeby ten interfejs nie produkował masy brudu zniekształceń szumu itp.
Co do PODA to też sie nad tym już zastanawiałem. Potrzebne mi to jest do Reampingu i Ampmodelingu.
Dlatego potrzebuje dobrej jakości DI.
Polecam Ci coś takiego http://www.littlelabs.com/redeye.html Sam mam i powiem że jest niezłe. Jest pasywny przez co trochę trzeba się namęczyć z poziomami, ale urządzenie warte swej ceny dibox/reamper w jednym. Zdecydowanie czystym śladą wychodzi na dobre użycie tego pudełka ;) Jak dobrze zagadasz to za 900 zł sprowadzisz do polski tylko trzeba osobiscie poprosic o wysyłkę USPSem.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #4 11 Lut, 2010, 11:25:33 »
Ok fajnie. Tylko że Di Boxa mam DI - 100 firmy BBE. I nie jest najgorzej.
Ale szukam urządzenia żeby wzmocnić sygnał z gitary. Bo jest strasznie słaby :-\

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #5 11 Lut, 2010, 12:13:24 »
Nie lepiej kupić jakiś sensowny interfejs audio z wejściem Hi-Z? Np. M-Audio Firewire Solo albo E-Mu 0404. Oba te interfejsy powinny mieć wejścia o rezystancji 1M Ohm, czyli wystarczające.

edit:
Ten wątek może być pomocny dla Ciebie:
http://www.ultimatemetal.com/forum/production-tips/290714-preparing-your-tracks-reamping-guide.html
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2010, 12:25:52 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #6 11 Lut, 2010, 18:55:11 »
Hm... co do karty dźwiękowej to posiadam Creative SB X-FI.  Kupiłem ją w zesłym roku.
A co do M-Audio Firewire Solo to też się nad tym zastanawiałem. Może faktycznie dobrze by było w to się zaopatrzyć.

A ty Lordzie to przez co nagrywasz?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #7 11 Lut, 2010, 19:12:18 »
Nagrywam wpięty bezpośrednio w M-Audio FireWire 410 - działa w miarę ok (pomijając niestabilność sterowników pod Windows 7).

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #8 11 Lut, 2010, 19:24:54 »
A ja własnie mam WIN 7 ;D
A jak nagrasz DI to obrabiasz go czymś czy tylko nakładasz na nie efekty?
Jak to robiłeś z tym nowym amp sim od Lepou - LeXTAC?
Też nagrywałeś DI i nakładałeś efekty?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #9 11 Lut, 2010, 20:08:01 »
Wrzuciłem screenshot z tamtej sesji Reaper'a jako załącznik (TSE bo XTC gdzieś się zapodział). Normalnie użyłbym eq z liniową fazą, ale zazwyczaj wszystkie generują latencję, a lubię sobie monitorować bez stresów w czasie bliskim rzeczywistemu podczas nagrywania ;) Zdarza mi się też użyć ReaXcomp do kontroli nad basem i "wybuchowym" tłumieniem przesterowanych gitar - ratio 4:1 - 10:1 (łaaa!), atak 0-10ms, release zazwyczaj 20-30ms i crossover 100-200Hz. I takie tam... Używam kabla Monster ;)

edit:
Co do sterowników pod Windows 7 nie ma źle, ale raz-dwa razy na tydzień zdarza się blue screen spowodowany przez sterownik mafw.sys. Choć węszę też podstęp ze strony Realteka z którym interfejs dzieli przerwanie - zaliczyli kilka wpadek ze sterownikami (np. pomylili firmware dla mojego chipsetu), więc nie do końca mogę zwalić winę na budżetowy oddział Avid ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2010, 20:13:49 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #10 11 Lut, 2010, 21:12:33 »
Wiesz co brzmienie zawsze masz zajebiste. A najlepsze co mi sie w tobie podoba to to że potrfisz jakos tak z miksować że jest zajebiste odczucie bliskości nagrania. Perka gitara itp.
To co ostatnio zrobiłeś z symulacja od LePou to jak dla mnie na razie nie osiagalne. Gitare nagram wychodzi nie najgorzej perkusje dodam. Ale zawsze nie wiem jak dojsc do takiej zajebistej bliskości i głośności.

Masz jakis na to swój patent?
Czy jak to robisz?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #11 11 Lut, 2010, 22:17:23 »
Łoooo dzieki :) Zazwyczaj staram się podchodzić do tego najprościej jak tylko się da. Jeżeli nagrywam dwie ścieżki gitar - pan 100%L 100%P każda. Przy czterech ścieżkach 100%L 80%L 80%P 100%P, ścieżki 80% trochę niżej (zwykle 3-3.5dB)... Tyle :) Najwyżej kompresor na master bus może jeszcze coś robić (pewnie zawężać :)) z obrazem stereo.

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #12 11 Lut, 2010, 22:40:28 »
Ja zazwyczaj nagrywam 2 ścieżki 100 - 100.
A używasz jakiś VST Stereo czy coś w tym stylu?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #13 11 Lut, 2010, 22:55:35 »
Nie, chyba że jako efekt.

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #14 11 Lut, 2010, 23:01:55 »
Mam swoje brzmienie gitar ale jakoś efektu zbliżenia nie moge osiągnąć :-\
I jak zgłaśniam to odzywają sie częstotliwości które drażnią no i dupa
A jak sie Bawie dalej EQ to wychodzi za głucho bez miesa itp

A tobie udaje sie jakoś pozbyć tych częstotliwosci te trzaski itp.
Jakoś tak miksujesz że jest ekstra.

Jutro wrzuce 2 nagrania.
Zobaczysz jaka jest ogromna różnica.
Jedno bedzie moje na grane DI a drugi przez kogoś tam. Znalazłem na forum Ultimatemetal czyste DI i nałożyłem efekty.
Będą te same ustawiena na oby dwóch kawałkach.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2010, 23:20:19 wysłana przez mickthompson »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #15 12 Lut, 2010, 00:47:48 »
Z tym że (o ile się nie mylę, co w sumie nie jest do wykluczenia) MAudio nie robi już FW410, a nówkę wyrwać gdzieś jest niemal niemożliwe. W tej samej klasie masz ProFire 610, z którego ja sam korzystam.
Problemów jak na razie nie zauważyłem, tzn. są jakieś drobne problemy, nie wiem nawet czym spowodowane z revalverem (pewnie jakieś problemy z reaperem / revalverem i x64/x86 - wyjebywało mi revalvera często gęsto chuj wie czemu, sam program (.exe) podczas próby zapisu ustawienia riga jako preset (ale zapis ustawienia poszczególnego elementu riga do pliku działał bez zarzutu), z kolei wtyczka (na hoście x64 był bridge x86 i na nim vst) wyjebywała się nader często, nawet i bez wyraźnego powodu (ot włączam, armuję sobie ścieżkę gdy chcę pograć, albo klikam render albo apply fx jeśli mam di nagrane, a tu nagle mam ściechę dalej bez fx, bo revalver się wyjebał i się zrobił bypass)).
Jak na razie z niczym innym nie doświadczyłem problemów, ani na wejściach trs/xlr (gitara, mik), ani z midi (podłączaliśmy pianino yamahy na midi - wiadomo, kumpel nie umiał ustawić zegara, więc siało jak się uderzyło trójdźwięk, ale jak wszystko było ustawione jak należy - nie było problemów najmniejszych), do tego wtyki tse, lepou i cala reszta bez zarzutu.
Cena ProFire610 to w polsce jakieś 1600, w usa koło 1000 ($330-350, czyli teraz może trochę więcej niż 1k).
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #16 12 Lut, 2010, 15:05:13 »
Tak jak pisałem wczoraj to dzisiaj załączam do przesłuchania.

Czyjeś DI i Moje DI. Te same ustawienia wzmacniaczy itd.
A róznica jest OGROMNA!!!!
Na grałem czysto. Ale tak są trzaski i częstotliwości które wszystko zabijają!

No i nie wiem przez co tak sie dzieje.
Może Lord coś poradzisz na to?
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2010, 15:22:30 wysłana przez mickthompson »

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #17 12 Lut, 2010, 18:27:16 »
Mick, ale to jest tylko jedna przyczyna. Jakosc nagranego sygnalu DI. Poczawszy od precyzji zagrania, strun (czym nowsze tym lepiej), przetwornika, gitary, kabla (chociaz nigdy w to nie wierzylem a jednak), interfejsu.

Sprawdz na innym wiesle, jesli to nie to - sprawdz inny interfejs.

Poszukasz przyczyny i znajdziesz.

U mnie track DI zgrany z TonePorta UX2 ma jakis taki charakterystyczny dzwiek (nie wiem jak to nazwac) i niezaleznie od tego jak pozniej rzezbie to to slychac. Niestety.

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #18 12 Lut, 2010, 19:01:38 »
Na innej gitarze nie nagrywałem. Ale faktycznie rzeźbienie w tym nie ma końca. I ostro mnie to wkurza.
Ale coż bede dalej próbował.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #19 12 Lut, 2010, 23:17:37 »
Hej men, nie wiem co chcesz od swojej próbki. Brzmi ok - pobaw się equalizerem w rejonie 300-800Hz :)

U mnie track DI zgrany z TonePorta UX2 ma jakis taki charakterystyczny dzwiek (nie wiem jak to nazwac) i niezaleznie od tego jak pozniej rzezbie to to slychac. Niestety.

Ha! Czyli jednak nie mam omamów. Miałem tak z PODem XTL :-\

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #20 12 Lut, 2010, 23:51:20 »
Na moje ucho też nie słyszę jakiejś kolosalnej tragedii w Twojej próbce, mick. Możesz wrzucić próbkę jednego z Twoich mixów z resztą instrumentów?

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #21 13 Lut, 2010, 14:11:56 »
Nad tymi częstotliwościami popracuje.  A oprócz M-Audio Firewire Solo i E-Mu 0404 co byście polecili dobrego? Bo jeżeli chodzi o Mikser to mam pozyczonego SOUNDCRAFT COMPACT 4 i na tym nagrywałem. Troszke sie nim dłużej pobawiłem i nie jest najgorzej. Ale niedługo bede musiał go oddać i chce sobie coś dobrego kupic. Maks do 1500zł.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #22 13 Lut, 2010, 15:43:08 »
Czasem odnoszę wrażenie że ludzie mają na mnie ustawionego ignora...

Imo niezgranie w czasie dwóch ścieżek, szczególnie kiedy chcesz robić rytmiczne czuga-czuga, rozjebuje cały efekt.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #23 14 Maj, 2010, 11:55:15 »
E-MU 0404 nie ma 1MOhma na wejściu gitarowym, w korespondencji z supportem E-MU odnośnie impedancji nie potrafili mi wytłumaczyć jak to jest, że na tym samym wejściu interfejs akceptuje sygnał liniowy i gitarowy (bez żadnego przełącznika). W specyfikacji na stronie E-MU nie podaje tego parametru.

Co do Soundcrafta Compact 4 to jest totalna pomyłka, po włączeniu przełącznika impedancja owszem zwiększa się ale do 300kOhm (gitara potrzebuje 1000kOhm=1MOhm). CO prawda E-MU 0404 USB brzmiała lepiej niż Soundcraft Compact 4 (praktycznie brak różnicy w brzmieniu na HB i SIngleCoilach, dźwięk "bez życia"), ale nie tak jak TC Electronic Desktop Konnekt 6 - najnowszy nabytek.

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Interfejs do nagrywania DI
« Odpowiedź #24 14 Maj, 2010, 16:01:11 »
Na e-mu raczej sie nie zdecyduje.
Soundcraft był masakrą.
Teraz sie zastanawiam nad sprzętem firmy M-audio i Focusrite Saffire

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
interfejs audio na firewire

Zaczęty przez Qvd « 1 2 3 4 5 » Hardware

100 Odpowiedzi
59814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2011, 18:15:25
wysłana przez Bjørn
10 Odpowiedzi
7530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2009, 22:29:46
wysłana przez lokibalboa
15 Odpowiedzi
16458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
4 Odpowiedzi
2311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2013, 16:49:23
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
4487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2019, 08:36:11
wysłana przez OMSON