Autor Wątek: Head - Peavey VK 100  (Przeczytany 34191 razy)

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #75 24 Mar, 2010, 08:11:29 »
To ja wyrażę obiektywną opinię(??)...Mam  na sali dwie sztuki MG Vulture, Laneya Gh50, Bugere 333XL,Bugere 6262 oraz Peaveya Valveking'a(którego sam miałem przez jakiś czas)- jakieś porównanie klasowo cenowe jest co nie?
Mg generalnie miażdży(lepiej się przebija,ma szersze pasmo,generuje jakby więcej harmonicznych,jest fajnieszy) więc chyba trzeba wykluczyć z góry ten wzmacniacz. Więc zostaje nam porównanie do Laneya i Bugery. Laney z uwagi na ograniczoną konstrukcję, potrafi raczej zabrzmieć w jednoraki sposób, mocny brytyjski przester...i fajny clean, ale do robienia rzeźni bez dobrego dopalacza to nie da rady, pozatym jest jakby taki delikatny, ma słaby atak. No i zostaje nam Bugera....niestety moim skormnym zdaniem 6262 i 333Xl brzmią znacznie zacniej niż VK. Przypominają charakterystyką swoje oryginały (6505 i XXX), nie ma co tu dużo mówić,wadą jest STRASZNA awaryjności modelu 333xl za 6262 jest całkiem udany. Zestawiając VK i 6262 niestety mam wrażenie ze VK wszystkiego brakuje, jakoś brzmi tak płasko,coś tam skwierczy , brzmi bardziej chińsko niż chińska bugera. Awaryjność chyba nawet wyższa niż bugery 6262 (dwa razy był w serwisie już). Więc jeżeli miałbym wydać 1400 zł to zdecydowaniem dołożyłbym 1000 zł do MG :D a jakbym na prawdę nie miał kupiłbym bugere.   
 
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #76 24 Mar, 2010, 08:40:11 »
-mondomg: chodziło mi o to, że nie warto wyżucać kasę w błoto. Bardzo możliwe, że popełniłem tu jakiś błąd składniowy ;p
-fearlon: zgadza się tranzystor gorzej się przebija niż lampa bo sound jest mniej pełny, ale ten tranziak nie miał z tym problemu. Jak wrócę ze szkoły postaram się wżucić kawałek z naszego stareeego koncertu. Ja gram na lampie a druga gitara na tym randallu.

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #77 24 Mar, 2010, 08:54:27 »
Grałem na takim Randallu zanim kupiłem Triampa więc dobrze wiem jak on siedzi w kapeli  :facepalm:
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #78 24 Mar, 2010, 15:02:03 »
Grałem na takim Randallu zanim kupiłem Triampa więc dobrze wiem jak on siedzi w kapeli  :facepalm:

heh triamp - rh150 g3 :)

W 1 linku macie live nagranie - ja gram na lampie kustom 72hardtop a kolega na g3. Mikser go znacznie lepiej chwytał, lecz muszę dodać że miałem zaledwie 2 dni, aby ukręcić jakie kolwiek brzmienie na kustomie na tym koncercie midi były "troszeczkę" ścięte(tak wiem noob, ale to były stare dawne czasy ;P). Tak czy siak on grał na tranziaku i lepiej go było słychać odemnie. W drugim linku jest ta sama piosenka nagrana w studiu na dwóch randallach g3 + line 6 FBV w dropie C(troszkę wyżej niż live).

Acha no tak najlepsze porównanie przebijalności w 2:36 gdzie gram krótką solówkę bez boosta.
http://w538.wrzuta.pl/audio/1yBv4fwhvDg/zemsta
http://www.lastfm.pl/music/Reason+Of+Suffering/_/Zemsta?autostart

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #79 24 Mar, 2010, 15:32:52 »
Ale zuo. Może dźwiękowiec zawalił? Kiedyś grałem koncert na którym 6505 ginął w duecie z VK :D Nawet mam nagranie z niego ale musiałbym zgrywać z taśmy na kompa a mi się nie chce. A co do tranziaków Randalla to szczerze nie jestem ich zbytnim fanem, po prostu nie lubię ich brzmienia.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #80 24 Mar, 2010, 15:53:21 »
Hyhy ale trzeba przyznać, że mają swoje brzmienie ;) Ja lubię brzmienie V2 i T2 no i randall zawsze robił dobre tranziaki, potwierdzić może Dimebag :D...
Co do dźwiękowca to ona nagłaśnia Esquariala więc zna się na rzeczy. Jedno jest pewne - byłem za cicho : PP

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #81 24 Mar, 2010, 16:01:02 »
No więc tak Panowie... wylicytowałem dzisiaj dla kumpla z kapeli, Valvekinga za 1125zł. Wydaje mi się ze cena bardzo dobra jak na ten wzmak, podobno ma poniżej dwóch lat. Zobaczymy jak się spisze. Tak wiec jedno jest pewne - jest ta szczęsna/nieszczęsna lampa w zespole. Jesli uda mi się zgromadzić kase do wakacji to przymierze się do 6505, w przeciwnym wypadku kupie tego g3. Ciekaw jestem jeszcze jednego wzmaka -Jcm900.
Rock

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #82 24 Mar, 2010, 20:48:54 »
No to jeszcze jakaś dopałka, Mietal Złom najlepiej, gain na maxa, zero środka i ogień!

Gratki i powo.
mniut i piah

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #83 24 Mar, 2010, 20:52:33 »
haha, wtedy rzeczywiście byłby ogień :D
Rock

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #84 24 Mar, 2010, 22:26:22 »
Hmm... Raczej ognista sraka :D

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #85 07 Kwi, 2010, 13:56:55 »
Kilka dni temu zapożyczyłem od kolegi owego Valva. Posiadam pake Randall Ra 412 CV (głośniki Vintage 30) wiosło to Wash x50 PRO na EMG i Boss Gt8 podpięty metodą 4 kabli. Pograłem, pokombinowałem pare godzin i mogę pare zdań na ten temat powiedzieć.
Otóż.. clean jak na mój gust całkiem ładny, można powiedzieć miły dla ucha. To samo przester w grze solowej, dodając trochę chorusa i delay'a mogę powiedzieć ze brzmi bardzo melodyjnie, może przypaść do gustu. No ale teraz wady, niestety ;P
Na powerchordach czegoś brakuje, jak na moje ucho za mało szatana, za mało gainu. To samo palmmute, jakieś takie bzyknięcia bez jajec. Przycisk bright na czystym kanale tez próbuje zrobić mega szklankę, jednak mnie się nie podoba.
Próbowałem dopalać to ds-1 albo boosterem z tego bossa, jednak kompletnie się on do tego nie nadaje. Nie dość ze zamula to jeszcze katastroficznie obcina pasmo. Można by spróbować jakąś analogową kostką, ale nie wróże cudów.
W sumie to tyle.. Kosztował on na allegro z wysylka 1175zł i to chyba największa jego zaleta, bo dla kogoś kto lubi pograć solowo, to chyba dość dobry wybór. Tyle ode mnie ;)
Rock

Zomballo

  • Gość
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #86 07 Kwi, 2010, 14:14:35 »
Do Valvekinka jest taka "fajna" stronka z modami http://ultimate-guitar-valveking.wikispaces.com/Amp+Mods+-+Electronics Może pomoże? ;) Niestety nie znam kogoś kto by przerabiał tego ampa i jak to gra po modach.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #87 18 Kwi, 2010, 12:35:58 »
Gralem sobie wczoraj na nim bo pojawil sie u mnie na salce... Ogolem polaczenie bylo takie VK + paka B52 i prosto z kabla gitarka do VK. Jednym wielkim slowem powiem KUPA. Siara siara i jeszcze raz jedna wielka siara. Tak jak pisaliscie wczesniej nie pluje ryzem tylko piachem, nawet wiekszego dolu nie dalo sie ukrecic z tego... Dodatkowo strasznie sie sprzegal jak sie dalo wiecej volume badz gaina (przynajmniej moglem powkurwiac ludzi z ekipy :P )
NIE POLECAM !

P.S.
Do solo jest nawet nawet jak za taka kwote, ale rytmiczne ciezsze granie odpada wg. mnie

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #88 19 Kwi, 2010, 17:55:55 »
Zomball - a widziales co Jerry z tego wycisnal? :D:D:D



mnie sie nawet podoba.
jebac master volume.

Zomballo

  • Gość
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #89 19 Kwi, 2010, 20:46:49 »
Łoł, jak na moje drewniane ucho to go troche splexował. Nonono ładnie :D

Offline the faulter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #90 02 Sie, 2010, 15:58:19 »
Odkładaj do 3k minimum i wtedy szukaj bo  reszta tego sprzętu typu vk itd itp to kupa a moddowanie takiego sprzętu to nieporozumienie.
www.myspace.com/thefaultpl SZUKAMY GITARZYSTY (ZIELONA GÓRA I OKOLICE) KONTAKT 668498825.

Zomballo

  • Gość
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #91 03 Sie, 2010, 08:08:42 »
A ja sie nie zgodzę :) Tanie graty często po prostych modach gadają jak te drogie. Miałem kiedyś Ashdowna Fallen Angel 40. Kilka śmignięć lutownicą i miałem małego potwora.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #92 03 Sie, 2010, 09:21:40 »
A ja sie nie zgodzę :) Tanie graty często po prostych modach gadają jak te drogie. Miałem kiedyś Ashdowna Fallen Angel 40. Kilka śmignięć lutownicą i miałem małego potwora.
O, a możesz rozwinąć co i jak z tym modem?

Zomballo

  • Gość
Odp: Head - Peavey VK 100
« Odpowiedź #93 03 Sie, 2010, 10:00:12 »
A ja sie nie zgodzę :) Tanie graty często po prostych modach gadają jak te drogie. Miałem kiedyś Ashdowna Fallen Angel 40. Kilka śmignięć lutownicą i miałem małego potwora.
O, a możesz rozwinąć co i jak z tym modem?
Nie pamiętam całej dokumentacji co i jak ale ogólnie to chodzilo o zamianę wartości kilku kondesatorów. Temat poruszałem na sixstringu http://forum.sixstring.pl/zrob-to-sam/combo-do-metalu-na-head-do-metalu-homemade!/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2009, 21:20:45
wysłana przez hoganmw
7 Odpowiedzi
6364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2010, 15:41:08
wysłana przez the faulter
4 Odpowiedzi
2949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2011, 18:54:29
wysłana przez Dexterek
14 Odpowiedzi
5914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2012, 22:50:14
wysłana przez SolarisP
1 Odpowiedzi
2847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2011, 15:42:11
wysłana przez Pneumonia2