Autor Wątek: Bright Ophidia-Set Your Madness Free  (Przeczytany 1849 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Bright Ophidia-Set Your Madness Free
« 24 Sty, 2010, 13:30:10 »
Nie wiedząc czemu, na naszym forum nikt jeszcze nie poruszył tematu naszego rodzimego zespołu Bright Ophidia z Białegostoku. Zespół złożony z pięciu muzyków (voc,git,klawisze,bas,perkusja) gra muzykę której sami jej twórcy nie potrafią właściwie określić. Cytując wywiad z wokalistą zespołu w 03/2009 wydaniu Black Astriala: "Jeśli ktoś powie, że łączymy blues, jazz z metalcorem albo death metalem będe usatysfakcjonowany".

Na zespół natrafiłem już po ostatniej, najnowszej płycie "Set Your Madness Free" przeglądając stronę Witching Hour Production. Zainteresowało mnie to z tego względu, że na WHP na ogół znajdują się zespoły deathmetalowe o bardzo charakterystycznych brutalnych okładkach a tu, taka odmiana. Zacząłem drążyć temat trafiając na MS następnie na oficjalną stronę i zachęcony tym co trafiło do moich uszu stwierdziłem że kupię album.
Jest to jedna z ciekawszych płyt w mojej kolekcji, zespół tak sprawnie obraca się dookoła różnych stylów muzycznych, że aż uśmiech na twarzy pojawia mi się samowolnie słysząc zagrywki flamenco po ciężkiej dawce łojenia. Przede wszystkim to co interesuje nas to gitary. W moim odczuciu jest to mieszanka Korna, Dream Theather (zwłaszcza solówka w borderline-petrucci by sie nie powstydził), Pain of Salvation, troche Opetha, King Crimson...no ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie. To wszystko stoi na fundamencie solidnej mocnej i "niemonotonnej" perkusji za co należy się wielki plus.
Album nagrany został w studio Hertz u słynnych już braci Wiesławskich także z płytki buja niemiłosiernie dobrze.

Jeżeli miałbym wybrać 3 gatunki muzyczne opisujące tą płytę, dałbym: "Progressive/Metal/Experimental"
pozdrawiam i szczerze polecam
PS: to nie są moi znajomi hehehe, po prostu stwierdziłem że coś więcej skrobnę niż tylko adres MS.

WWW: http://www.brightophidia.com/



« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2010, 13:32:44 wysłana przez lokibalboa »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A znam ten zespol, lubie i szanuje. Tej nowej plyty sobie jeszcze nie przesluchalem, bo calkiem niedawno dowiedzialem sie o jej istnieniu od kolegi ktory zna chlopakow calkiem niezle. Musze nadrobic, bo podobno very fajna jest.
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2010, 01:45:48 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Ja pamiętam ich (chyba) debiut na składance dołączonej do magazynu Thrash'Em All... to było jakieś... hmm... z 8 lat temu? Grali wtedy thrash metal i pamiętam, że bardzo mi się ten numer podobał ;) Niestety od tamtego czasu ich nie słuchałem - podejrzewam, że mocno zmienili styl. Muszę nadrobić zaległości :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4552 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2023, 08:38:48
wysłana przez staryt
6 Odpowiedzi
1269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2015, 21:54:49
wysłana przez Mat
4 Odpowiedzi
2011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2015, 15:06:46
wysłana przez Marency
3 Odpowiedzi
1815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2023, 01:45:44
wysłana przez Mat