Autor Wątek: [A# standard] Ernie Ball Custom Set (10-72) - 7s  (Przeczytany 7778 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
W wyniku długich prób, obliczeń i starań doszliśmy z Tomkiem M. do setu idealnego.

W chwili obecnej mam na swoim 26,5" Loomisie założony customowy set Kul Erniego
10-72
Spoiler

Stroję się klasycznie do A# (w polskiej notacji do B) czyli half-step-down (czy jakoś tak)
Spoiler
gram na tym co leci, głównie pana L. oraz swoje marne wypociny.
Jeśli jest potrzeba, spuszczam sobie 6tą o ton i mam drop C#.
Spoiler

Opinion: Jak dla mnie jest zajebiście. Cienkie sznurki (np coś w deseń 10+13-62) powodowały (szczególnie na siódmym sztringu) wybitnie irytujące przedźwięki. Niby niektórzy tak lubią, ale ja wolę mieć dobrze napiętą linę cumowniczą, idealną do szybkiego, precyzyjnego grania (jak kiedyś nauczę się tak grać, to się przyda, no nie? ;)). Całość jest dobrze i w miarę równomiernie napięta, jednocześnie nie narzekam na większe problemy z bendami, zarówno w bassach jak i wiolinach (a jak narzekam, to winię swój skill, a nie struny :D).

Podsumowując: Trudno zrobić na tym secie soczyste meszugowe czy wczesno-mastodonowe ptooooong, niemniej jednak mi odpowiada, przynajmniej wszystko stroi, niezależnie czy muskam, czy przypierdolę.
Problemy mogą wystąpić w kilku sytuacjach - przeciągnięcie 72 przez stroik jest nie lada wyzwaniem. Jedni radzą sobie zdejmując owijkę; ja zażyczyłem sobie, żeby lutnik mi wyregulował wiosło pod ten set (siodełko + rozwiercenie stroika - mam schallery m1 blokowane). Czasem problemem może być też menzura czy inne duperele. No i dobór sprężyn do takiego setu przy wszelkiej maści flojdach.

Ale jak już śmiga, to jest wyjebiście. :)
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2010, 21:09:18 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ernie Ball 10-72
« Odpowiedź #1 19 Sty, 2010, 20:09:34 »
Stroję się klasycznie do A# (w polskiej notacji do B) czyli half-step-down (czy jakoś tak)
Zachodnie B to nasze H. A# to A#.

oraz

Cytuj
Przykładowy temat wątku: [drop C] - Ernie Ball Custom Wound (11-54) - 6s

schemat: [docelowy strój] - pelna nazwa strun (rozmiar) - ilosc strun (6s/7s/8s/?s)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A# to A podwyższone o pół tonu. B to H obniżone o pół tonu < według polskiej notacji. Czyli A# = B

W anglofonii (czy jakoś tak) A# to A podwyższone o pół tonu, a A♭ to B obniżone o pół tonu.

# -is
♭ -es
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2010, 20:51:13 wysłana przez mondomg »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
sranie w banie
(FRANCUSKIE?) B to nasze H, (francuskie) Bb to nasze B.
Owszem, nie da się ukryć, z punktu widzenia teorii muzyki A# to A# i nie jest to bynajmniej Bb czy B, niemniej jednak, moje ucho jest w 100% kompatybilne ze strojem temperowanym i w 0% kompatybilne z jakimikolwiek innymi strojami, tym bardziej GDY GRAM NA INSTRUMENCIE STRUNOWYM, tak więc pierdolę to wszystko serdecznie i dla mnie i moich uszuf A# == B/Bb.

A co do tematu, masz rację, tak się skupiłem na treści, że zapomniałem... xD
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2010, 21:08:22 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Podziwiam ja miałem swojego czasu 9-70 w drop A na 26,5" i mimo że lubię grube druty to jednak to było zbyt dużo. Struna nie dawała takiego odbicia i bardziej przeszkadzała w kostkowaniu niż pomagała. Ale fakt, przypieprzysz w struny i stroi wszystko :) Z tym że ja się na razie ograniczyłem do 10-60 w standardzie przynajmniej nie muszę wydawać majątku na struny.

Z ciekawości - ile Cię komplet wyniósł?

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
koło 3 dych z trzema sztukami jedynych słusznych kostek i przesyłką
Spoiler
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Przyznam się że przyeksperymentował em z nieco lżejszymi strunkami :-[ i nie jest najgorzej. Tzn różnica minimalna, głównie w górach (9 zamiast 10 do E i takie tam minor duperellas). Dokładnych cyferek nie pamiętam, bo Musza mi zakosił opakowania od strun, przez niego się zresztą w taki set wpakowałem... :P
Ale jakiegoś super wpływu na granie (bendy +1 czy coś) nie zauważyłem. Ot se tam brzęczy.

Btw. kocham świeże EB... ♥
miłościom szczerom i prawdziwom

Edita:
Podziwiam [...]
W topiku o sprzęcie NM (w sensie na czym nagrywali) jest takie oto info:

Cytuj
Dead Heart in a Dead World:

Custom Built 7 string guitars (with a .80 gauge low B string!)

Tzn. domyślam się że chodziło raczej o 0.080", niemniej jednak moje sznurki przy tym to pikuś...
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2010, 01:29:48 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2010, 15:20:56
wysłana przez Wybielacz666
0 Odpowiedzi
2161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2010, 15:16:54
wysłana przez Wybielacz666
0 Odpowiedzi
2318 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2010, 22:07:21
wysłana przez terrormuzik
11 Odpowiedzi
5665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2010, 20:29:43
wysłana przez fearlon
3 Odpowiedzi
3167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2010, 17:58:35
wysłana przez Tolein