Autor Wątek: Jakie strunki kupić? Pierwsze przestrojenie...  (Przeczytany 7548 razy)

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
A więc tak. Używam Gibola LP Studio. Standardowo stroiłem się do dropped D na strunach 10-52. Jednak ostatnio "schodzę na dobrą drogę" i zapragnąłem przestoić się do drop C. Jakie struny zapewnią mi bardzo zbliżony naciąg i twardość dta takiego stroju? preferowałbym EB no ale jeśli się nie da to przeżyję:P
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ja montuje dzisiaj FM Strings wlasnie w drop C (o ile poczta sie spisze) - napisze wrazenia. zamowilem dwa rozne sety i zamontuje je w dwoch wioslach.

a z EB bardzo lubilem Custom Woundy, 11-52, owijana G to byl wybitny czad bo uszly mi wszystkie problemy z menzura i generalnym strojeniem. gdyby to bylo zbyt lekko - jest tez set 12-54 z tej samej serii.

Łe tej.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Będę musiał wypróbować. Tyle że nadal pozostaje basowa 52 lub 54 (więc niewiele grubsza). Jakie te sety FM zamówiłeś?
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja bym celował w owijaną G. Miałem Not Even Slinky i to była porażka istna.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
zamowilem X HARD i HARD 6+. co do tej grubszej basowej - wierz mi ze roznica miedzy 52 i 54 jest minimalna, ale wystarczy. chociaz 52 w drop C nie byla taka sztywna jakby sie czasem chcialo i momentami nie stroila przy mocnym akcentowaniu.

Ja bym celował w owijaną G. Miałem Not Even Slinky i to była porażka istna.

NES to dramat faktycznie. ale Custom Woundy maja owijane G w standardzie.
Łe tej.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Te strunki HARD 6+ wyglądają ciekawie. Czekam na opinie o obu setach
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947


Te struny według wielu ludzi którzy zajmują się gitarami, lutnikow to najlepszy set do Drop C jaki kiedykolwiek powstał. Głownie chodzi o naciąg ktory ani nie katuje wiosła ani nie wisia jak gumka recepturka. Cóż troche od siebie na ten temat: mam Schectera od nie dawna z floydem. Standardowo w stroju E i z strunkami jakimiś kolo 42 na najgrubszej grało w tym stroju (standard) perfekcyjnie. no Ale trzeba bylo w koncu skończyć z ogrywaniem i przestroić wiosło do drop C którego używamy w zespole. Zakupiłem ten set 12-56 sugerując sie opiniami ludzi którzy są dla mnie w dziedzinie aspektów techniczno gitarowych autorytetami. Założyłem przestroiłem i tu ciekawostka... nie musiałem praktycznie w ogole ruszać śrub na floydzie bo po założeniu strun grubszych i po przestrojeniu do drop C mostek tylko minimalnie podniósł się do góry. Co za tym idzie- idealne rozłożenie naciągu.
Zresztą 2 dni temu byłem z wiosłem u Adriana Pierożaka (naszego trójmiejskiego mistrza) i pierwsze co na wejściu powiedział to własnie pochwalił mnie za dobry dobór strun. Wiosło po jego ustawkach do tych strun działa GENIALNIE. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wygodę, nie ma dużej roznicy niz przy graniu na cieniutkich strunkach w standardowym-taki sam, porownywalny naciąg.


W drugiej gitarze lub powinnienem powiedzieć łopacie (dopiero przy schecterze wyszło jak słabe jest to wiosło) backupowej używam 13-62 D'Addario Light Baritone (przy skali 24,7 -chyba, nie pamietam). Te struny niestety czuć jak sam skurwysyn, grube kabanosy ale brzmienie też zajebiste. Tyle że drop C to szczerze chyba troche za wysokistroj dla tych strun.

mam nadzieję że pomogłem
pzdr.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
W sumie rozmiar myślę że odpowiedni ale cholera opinie o tych strunkach są rózne...
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
tzn jeżeli myślisz o wytrzymałości to powtorze ci to co mówi każdy lutnik- Mozesz kupic elixiry i grac na nich 18 mieiecy tylko co z tego jak po miesiącu brzmią jak totalne gowno a więcej na tych strunach jedzenia niż w lodówce. Imo miesiąc to max na struny. Wszelkie problemy z menzurą czy nie strojeniem tez biora się z tego że struny są już zużyte. Dodać trzeba że nie ma strun idealnych i zawsze może Ci sie trafić egzemplarz taki co pęknie przy strojeniu-na to nie ma reguły.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
elixiry nie brzmia jak gowno po miesiacu. jak gowno brzmia inne struny po miesiacu. elixiry nie sa idealne, ale trzymaja swiezosc zdecydowanie dluzej. a i tak to jest malo wazne, bo rwa sie jak kazde inne, wytrzymalosc jest taka sama jak z innymi. chyba troche za bardzo to uprosciles.

ja mam tylko zle doswiadczenia z Not Even Slinky - a tez bombalem na nich w drop C. na 24,75 byly beznadziejnie sztywne, G bez owijki nie dala sie w ogole ustawic, mialem problemy z trzymaniem stroju, generalnie wioliny byly mocno niepodciagalne. to wszystko przywoluje z pamieci, bo z trzy lata temu montowalem NESy. ale pamietam ze bylem strasznie niezadowolony.

a naciagi na Floyd Rose o ktorych piszesz to loteria - suma naciagu wszystkich strun moze i jest taka sama jak z XX-42 w stroju E, ale wcale nie musi byc taka sama dla poszczegolnych strun :)
Łe tej.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
tzn jeżeli myślisz o wytrzymałości to powtorze ci to co mówi każdy lutnik- Mozesz kupic elixiry i grac na nich 18 mieiecy tylko co z tego jak po miesiącu brzmią jak totalne gowno a więcej na tych strunach jedzenia niż w lodówce.

Mój lutnik mówi kompletnie coś innego ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Zresztą 2 dni temu byłem z wiosłem u Adriana Pierożaka (naszego trójmiejskiego mistrza) i pierwsze co na wejściu powiedział to własnie pochwalił mnie za dobry dobór strun.
Powiedział mi to samo z miesiąc temu, jak przyszedłem z 13 - 17 - 24W - 34W - 46W - 58W ;) Na menzurze 25,5" stroję to do Drop C i działa. Ostatnio jakąś dziwną mutację przeszedłem i mi nawet twardość tych drutów nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - doszedłem do wniosku, że "muszę czuć ten piach". Heh, a jeszcze trzy lata temu na dziewiątkach grałem.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Myślę że jednak skuszę się na set 12-56 Ernie Balla, albo FM X-Hard. Jeszcze poczekam na opinię domina do do FM w LP:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
ja używam 11-15-20-32-42-56 również do drop C z tym, że przy menzurze 26,5. osobiście do 24,5 wziąłbym 12-60 (DR taki ma), bo lubię se pizgnąć po strunkach mocniej ;) w każdym razie ten secik EB wydaje się cacy, zawsze możesz też zmontować sobie w tanichstrunach kastoma z pojedynczych i dać coś grubszego na dół, np 58
do widzenia.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
poczekasz sobie do jutra bo poczta polska dala dupy i drugi dzien paczki nie ma...
Łe tej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Do standardowego C przy menzurze 24 3/4 używałem Markleyów 12-56 i było całkiem całkiem. FMowe się do dropa sprawdzają idealnie - dobry naciąg jest z tą 60tką, ale jak zestroiłem całość do C to było za luźno na reszcie basów.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Od siebie polecę GHS-y 10-60

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
gral ktos na tych ciemnych dadario?? jak sie obiawa to że struny brzmia ciemniej.. czy to ten porzadany ciemny sound czy poprostu mół ? :) bo wedle oznaczenia producenta te sa ciemnobrzmiące w porownaniu do tych zwyklych standardowych.

Wiem że te struny ogolnie sie sa lubiane ale ciekawi mnie ta roznica barwy... pozatym set o przyjaznej grubości ;)

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=888055879
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2010, 10:37:50 wysłana przez zuraw »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
One brzmią jak totalnie zużyte struny ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2008, 18:30:39
wysłana przez Yony
16 Odpowiedzi
9492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2009, 16:00:00
wysłana przez el-biczel
6 Odpowiedzi
4912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2010, 18:00:16
wysłana przez Pneumonia2
30 Odpowiedzi
12071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2010, 17:10:29
wysłana przez MarkMorton
12 Odpowiedzi
3162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2012, 19:27:31
wysłana przez Matt-Carnage