Autor Wątek: Niestandardowe struny - prośba o pomoc  (Przeczytany 8379 razy)

Offline thunderbird

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Niestandardowe struny - prośba o pomoc
« 04 Sty, 2010, 19:05:18 »
Otóż przyszło mi przestroić moją 7-mke do cis (dla 6-tki od najgrubszej C#-F#-H-E-G#-C#). Teoretycznie strunę H powinienem stroić do A#, ale wpadłem na pomysł by założyć strunę z setu do gitary basowej i nastrojenie jej do cis (oktawa niżej). Pytanie, jaka powinna być jej grubość, by była odpowiednia? Pozostałe struny jakie sobie dobrałem to .052, .042, .032, .022, .014, .011.
Z góry dziękuję za pomoc

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
em, standardowo siódmą to chyba do G# ;)
nasz basista do drop C najgrubszej używa 110, polecam coś w tym rozmiarze :D ale pytanie czy struna przejdzie przez strunociąg i przez klucze, a poza tym jest jeszcze kwestia dużego kółka strun do basu. możesz spróbować kupić .90 pojedynczą do elektryka od GHS bodajże (w tanichstrunach na przykład ;) ) z normalnym kółkiem, choć moim zdaniem to trochę cienko

ed. a jaka menzura?
do widzenia.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ja mam w tej chwili 085 natsrojone do D. Ale mam menzurę 28,625. Do G# 074 - 080 powinno być aż nadto.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
mi się w G# na 68 dobrze gra przy 25,4"
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ale tu Panowie chodzi o strunkę do C# oktawę niżej od poprzedniej, a nie G#
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
albo A# A# baby  ;) wybielacz napisał o 0.90 i myśle że to by mogło być to. ja czasami stroje sobie podobnie czyli 7 i 6 do E z różnicą oktawy i mi wystarcza to 68 ale mogło by być coś w okolicach 74 pewnie było by lepiej. Najlepiej to by było do takiego kombinowania 30" i fanned frets ale no wiadomo
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Kurde sory za OT ale użwam GHS 7L .10-.46 + .58, strój dropA (AEADGBE) przy stałym moście, klucze Schallera i jakim kurwa cudem w tą dziewiczą dziurkę w tych dziewiczych kluczach mieszczą wam się takie tęgie hu ... to znaczy struny typu .62+? Rozpiłowujecie? Jakieś szlify? Ja mam problem tą .58 przetknąć. No i pytanie czy ten mój zestaw na wasze oko pasuje pod taki strój. Menzura standart 25,5.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
ja mam teraz taki set w takim stroju przy tej samej menzurze, jak dla mnie to jest poracha - przy A odwróciłem siodełko i dalej nie stroi, do tego jak pizgnę trochę mocniej w tę strunę to dźwięk jest pół tonu wyższy. za parę minut zmienię na 10-52+66, powinno hulać dobrze ;)
do widzenia.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
No z tym naciąganiem strun to się zgadza, polecasz większe do dropA ? I jeszcze raz - rozpiłowałeś klucz w środku żeby to weszło ? Dużo krwi przy tym jest XD ?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
przy tej 66 nic nie musiałem rozpiłowywać - może już ją ktoś rozdziewiczał ;) ew ludzie w Mayo domyślili się, że do EXG-7 ładuje się grubsze struny niż 10-59 ;) tak czy owak ten nowy set jest spoko, aczkolwiek 66 jest ciut za cienka - naprężenie jest w porządku, z tym, że struna E nadal trochę głośniej mi wybrzmiewa (pisałem o tym w innym wątku ale nikt mi nie pomógł :( ), myślę, że 68 będzie robiła robotę. ale to już trzeba samemu spróbować, jeśli nie masz takich problemów z wybrzmiewaniem w swojej gicie to polecałbym tę 66
do widzenia.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurde sory za OT ale użwam GHS 7L .10-.46 + .58, strój dropA (AEADGBE) przy stałym moście, klucze Schallera i jakim kurwa cudem w tą dziewiczą dziurkę w tych dziewiczych kluczach mieszczą wam się takie tęgie hu ... to znaczy struny typu .62+? Rozpiłowujecie? Jakieś szlify? Ja mam problem tą .58 przetknąć. No i pytanie czy ten mój zestaw na wasze oko pasuje pod taki strój. Menzura standart 25,5.
Jaki problem zdjąć owijkę? Ja pierdolę...

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Kurde sory za OT ale użwam GHS 7L .10-.46 + .58, strój dropA (AEADGBE) przy stałym moście, klucze Schallera i jakim kurwa cudem w tą dziewiczą dziurkę w tych dziewiczych kluczach mieszczą wam się takie tęgie hu ... to znaczy struny typu .62+? Rozpiłowujecie? Jakieś szlify? Ja mam problem tą .58 przetknąć. No i pytanie czy ten mój zestaw na wasze oko pasuje pod taki strój. Menzura standart 25,5.
Jaki problem zdjąć owijkę? Ja pierdolę...
Przecież już się darliście o to... nie pamiętasz argumentów za poszerzaniem otworu? Że wystarczy raz i spokój,  a owijkę musisz zdejmować przy każdej nowej strunie. Czil men .

Offline thunderbird

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Bawiłem się strunami z mojej basówki - niestety za wielkie. Ale za to pomyślałem nad tym by ostatnią strunę (h) stroić do niskiego fis. Jaką grubość dobrać przy menzurze 25 1/2?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja miałem 85tkę i było fajnie jak chodzi o naciąg, ale pigmejowo się kostkuje na czymś takim :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Ja miałem 85tkę i było fajnie jak chodzi o naciąg, ale pigmejowo się kostkuje na czymś takim :)
przy menzurze 30 gra się fajnie ;]

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Oh shut up and get ready for my horse ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Kurde sory za OT ale użwam GHS 7L .10-.46 + .58, strój dropA (AEADGBE) przy stałym moście, klucze Schallera i jakim kurwa cudem w tą dziewiczą dziurkę w tych dziewiczych kluczach mieszczą wam się takie tęgie hu ... to znaczy struny typu .62+? Rozpiłowujecie? Jakieś szlify? Ja mam problem tą .58 przetknąć. No i pytanie czy ten mój zestaw na wasze oko pasuje pod taki strój. Menzura standart 25,5.

Jaki problem zdjąć owijkę? Ja pierdolę...

To tak jak chodzić na co dzień ze ściągniętym napletem XD

Po za tym wtedy struna ma inne mocowanie. O ile w gitach z blokadą i mikrostroikami to nie będzie problem, to w gitach ze stałym mostem tego nie widzę. No ale widać temat już był wałkowany więc nie ma się co ponawiać.

To może wylejecie kto jakie ma struny przy jakim stroju i menzurze ? I jak się sprawują ? I co kto poleca :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Nie dramatyzuj, ja w ósemce miałem 85 ze zdjętą owijką i trzymało się kupy bardzo dobrze i długo.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Jest taki dział, gdzie wszyscy piszą jakie mają struny, przy jakiej menzurze, jak się sprawuję i co kto poleca.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline thunderbird

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
zatem nic innego mi nie pozostało, jak ktoś opisze drop fis dla menzury 25 1/2 :/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
98 Odpowiedzi
33661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2011, 22:04:29
wysłana przez commelina
14 Odpowiedzi
3751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2014, 17:12:59
wysłana przez Stivo2005
16 Odpowiedzi
2214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 13:55:14
wysłana przez GhostAT69
5 Odpowiedzi
2896 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lut, 2016, 14:16:54
wysłana przez Orange
12 Odpowiedzi
5210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2021, 17:28:18
wysłana przez Maciek