Autor Wątek: [odsłuchy douszne w kapeli] Prośba o pomoc!  (Przeczytany 5164 razy)

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
[odsłuchy douszne w kapeli] Prośba o pomoc!
« 17 Gru, 2019, 22:10:10 »
Więc dojrzeliśmy w kapeli do odsłuchów dousznych. Ale niestety nikt się na tym nie zna, ja jak czytam poradniki w tym temacie to czuję się lekko niedorozwinięty.
Potrzebuję dobrej duszy, która jak dziecku pokaże palcem co kupić, gdzie co podpiąć itp.
Więc kapela składa się z:
- sampler / klawisz (wychodzą chyba dwa kable mono),
- gitara - będzie szła z SM57,
- bas - DIbox lub z mikrofonu z paczki
- wokal - wiadomo
- perka: wstępnie nagłośnienie: stopa, werbel/ hajhet, overheady.

Założenie jest takie, że każdy ma swój odsłuch douszny, ustawia sobie na swoim mikserku dowolny miks całej kapeli.

Tylko jak to zrobić?

Jeśli się da, to proszę o ewentualne linki do proponowanych sprzętów ;)

Dzięki z góry

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Ile chcecie wydać? To ważne bo jeśli ma być pro i każdy ma sobie kręcić mixa co chce to w całości może się to zamknąć w 10 tyś a jeśli polecicie budżetowo , z głową to i może uda się zamknąć w 2-3 tyś w zależności od samej jakości nadajników/odbiorników IEM i słuchawek.
Zobacz to :



To jest taka moim zdanie już wersja prawie pro , policz koszty poszczególnych części i określcie sobie czy to budżet którym będziecie w stanie dysponować czy szukacie czegoś sporo tańszego.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2019, 09:49:43 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Podaj budżet. Po pracy napiszę jak to u nas wyglądało, i co zawiodło :)

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Wiadomo, im taniej tym lepiej. Najważniejszy wskaźnik cena do jakości.
Ale myślę, że do 3k

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Ok więc zaczynam epopeję xD

Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup miksera takiego jak Behringer XR16 lub najlepiej XR18, do tego dla każdego muzyka ten pierdolnik Behringer P16 i wtedy odsłuchy albo po kablu, albo do tego jakieś bezprzewody. Możliwości spoko, bo wpinasz sobie wszystko do miksera, mikser rozsyła to do tych P16, i każdy sobie ustawia co i jak chce, sam. Ale w Twoim przypadku no to masz 1600 za mikser, do tego 5xP16 = 5000 zł, do tego inne dupergówna i ostatecznie kręcimy się w okolicy conajmniej 10000 zł.

Ja ze swoim zespołem wpadłem również na genialny plan żeby grać w uszach, i w miarę tanio. Jak to wyglądało? A więc :

Spoiler
A teraz odpowiadając na pytanie :D

Za 3000 zł będzie ciężko cokolwiek zrobić. Kwestia czy potrzebujecie tego w bezprzewodzie czy po kablu. Stereo or mono?

Wtedy jest opcja żeby kupić własnie mixer Behringera XR16 albo 18 zależy na co budżet pozwoli. I wysłać każdemu mix po kablu.
Zebranie perki mikrofonami nadającymi się do użytku ale z niskiej półki - około 500 zł - zakładam użycie sprzętu typu T.Bone czy Superlux albo Behringer.
Do tego kupa kabli XLR, jack jack itp.
Słuchawki - powiedzmy sobie szczerze, w panasonicach za 30 zł nie pograsz. Najniższa półka no to słuchawki pokroju KZ ZS10 - 150 zł, MEE Audio M6 Pro - 200 zł, Shure SE215 - 400 zł.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Czyli chyba zanim się rozejrzałem o co w tym chodzi to już tęsknię za klasycznym graniem z paczek ;) Dzięki za wyjaśnienie.
Ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to śmiało. Jeśli nie ja to może ktoś inny skorzysta.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jeszcze tak na szybko moje luźne spostrzeżenia :

1. Granie na uchu w MONO męczy.
2. Bez dodatkowej osoby od obsługi odsłuchów jest zajebiście ciężko i niewygodnie ustawić cokolwiek.
3. Napakowanie wszystkiego w słuchawki również męczy, a zwłaszcza bez odpowiedniego EQ. Moim zdaniem po prostu jest trochę roboty z tym, żeby jakość dźwięku była zadowalająca. Oprócz tego że chcemy się słyszeć na koncercie, chcemy też żeby brzmiało to zarówno dla publiki jak i dla nas.
4. Sound na scenie =\= sound na słuchawkach
5. Odsłuch w słuchawce jak najbardziej dla wokalu i perkusji, bo przynajmniej u mnie ogranicza się to do prostego miksu.

U mnie dużym problemem było to, że brzmienie wiosła o ile zgadzało się na przodach, to już w słuchawce brzmiało zupełnie inaczej. Z wedgem nie ma takiego problemu.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2019, 20:56:14 wysłana przez Majk »

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Dobra, to wersja minimum: wszyscy do ucha dostają sample i klawisze (chyba nawet wychodzi to jako jeden ślad).

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
W sumie to najtaniej byłoby kupić jakiś mały mikser, do niego zapodać sobie klawisz z samplem, i wysłać to do wzmacniacza słuchawkowego. No i potem każdemu z osobna doprowadzić kabel. Ale robi się wtedy spora plątanina kabli zarówno na podłodze, jak i wkoło nas. Was. :)

Zrobienie tego bezprzewodowo będzie drogie dlatego, że jeśli zdecydujesz się nawet na najtańszy zdatny do użytku bezprzewód, to wydasz 800 zł. A dokupienie dodatkowych odbiorników to kwota średnio opłacalna, bo taki odbiornik kosztuje około 550 zł. Mowa o LD SYSTEMS Mei100
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2019, 21:33:19 wysłana przez Majk »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Moim zdaniem IEM ma tylko sens jeśli grasz na cyfrze i wtedy można to ogarnąć interfejsem audio i kilkoma tanimi iem'mami , mix w DAW , i można wtedy zapomnieć o kręceniu na sztukach bo wszystko przygotujesz z kapela na salce. Drugi przypadek z xr16/18 + reszta outboardu o którym pisał @Majk i oczywiście człowiek od monitorów (bo zawsze inaczej ustawisz majki przy paczkach i akustyka miejsc też sporo zmienia). A już najlepiej połączyć cyfrę i xr16 , wtedy będzie git.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Pytanie do starszych doświadczeniem - czy ktoś a porównanie między LDS U508 a MEI1000? Bo zastanawiam się czy jest sens cebulić te 300zł

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Pytanie do starszych doświadczeniem - czy ktoś a porównanie między LDS U508 a MEI1000? Bo zastanawiam się czy jest sens cebulić te 300zł

Sam jestem ciekaw tych nowych LDS U5XX :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Podbijam pytanie po sam rozważam, któregoś z serii U - miał ktoś z Was okazje je sprawdzic?

Posty połączone: 23 Lis, 2021, 17:31:35
Podbijam pytanie po sam rozważam, któregoś z serii U - miał ktoś z Was okazje je sprawdzic?
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2021, 17:31:35 wysłana przez Maciek »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2009, 08:51:23
wysłana przez Rumak
19 Odpowiedzi
8337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2010, 19:52:29
wysłana przez thunderbird
0 Odpowiedzi
2017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 22:52:51
wysłana przez Demon Hunter
14 Odpowiedzi
3735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2014, 17:12:59
wysłana przez Stivo2005
5 Odpowiedzi
2889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lut, 2016, 14:16:54
wysłana przez Orange