Autor Wątek: Mesa/Boogie Dual Rectifier + Engl Savage comparison  (Przeczytany 18702 razy)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Z forum um.com:
Na moje gusta DR'ka wyszła znacznie lepiej :)
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2010, 12:24:03 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Świetne nagranie, oba wzmaki brzmią zawodowo, co lepsze?

Chyba jednak Savage ; D
007

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Mesa dopalona, Savage nie. Oba mi się podobają, ale chyba wybrałbym Engla, bo mam na niego gas od dłuższego czasu.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Nie wyobrażam sobie nie dopalonej Meski do takiego grania. Sam Savage brzmi mi jakoś słabiej od DR'ki :) Blend obu brzmi świetnie - wreszcie jakiś test na yt który nie ssie ;D

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja nie wiem, na moje roznica jest kosmetyczna, plus dla mesy, to napewno ale nie na tyle wielki zeby sie pałować :)

pozatym nie wiadomo jakby dawała mesa bez dopały w porownaniu z Englem

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
ja nie wiem, na moje roznica jest kosmetyczna

hmmm, to musisz albo zmienić swoje głośniki, albo sie wsłuchać dokładniej :) i jeszcze jeden mozliwy powod zostal, ale mam nadzieje ze to nie on ;P

Engl trochę słabiej zagadał imo (charakter brzmienia fajny, ale brak mocy), choć nie wiem jakby brzmiał jakby miał ustawione gainu tyle ile na tej mesie docelowo z dopałą wyszło.
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2010, 14:54:08 wysłana przez BartekL »

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
na mój gust Mesa wygrywa. ma więcej mojej ulubionej charakterystyki w brzmieniu ;)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Jak można wiarygodnie porównywać wzmaki dając jednum dopałkę  :-X  :facepalm:

Zajebiste granie, zajebiste brzmienia ale werdykt który wzmak jest lepszy nie powinien tu mieć miejsca.


Wiem tylko że chce tego maxona mieć i to prędko  :P Bo grałem na mięsie bardzo długo i wiem że tak ten amp nie brzmi  :P
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2010, 16:28:44 wysłana przez lokibalboa »


Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
jest jakas dystrybucja w polsce tej firmy -Maxon- ?
Sie.. sie.. sie..

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
dziś na allegro wpłynęły dwie nówki ;)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Na hasło "Maxon OD808" na allegro wyskakuje jeden. Gdybym nie kupił paru pierdół w te święta to bym już zamawiał ;/

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Hmm ja mówiłem ogólnie o Maxonie, facet dwa przedaje OD 808 i Distrotion ;)

Zomballo

  • Gość
Oba brzmienia miło łechcą me pośladki, ale Engl bardziej. Nie wiem czy to wina spikerów czy jak, ale jest wyraźniejszy i deko ostrzejszy. Słychać to cuś ;)

Offline hellever

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Dla mnie Mesa is the winner:) O wiele bardziej dynamiczniej gra, bardziej mi leży. Ale pewnie na to wpływ ma również dopałka.
Hellever for Ever

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
nie rowniez, tylko przede wszystkim. Mesa nie ma takiego ataku bez dopalki, bo jak sie nie dopali to mamy buleczke.
No pain No gain !

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
nie rowniez, tylko przede wszystkim. Mesa nie ma takiego ataku bez dopalki, bo jak sie nie dopali to mamy buleczke.
dr i dopałkie traktować powinno się jako całość, bo sama dr'ka brzmi co najwyżej średnio... w ogóle ktoś gra na niej bez dopałki? ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ano to jest fakt, z czego taki TS wrecz idealnie sie sprawdza w tej roli. Sd Bossa pomimo ze to podobna konstrukcja, nie daje takich fajnych efektow z DR.

Ale i tak, Wroblowy RK nie brzmi tak "ciemno" jak to sie czasem DRkom zdarza. Moze to konstrukcja, moze lampki, ale to jeden z fajniej brzmiacych recto jakie slyszalem. Ale dopala i tak zawsze sie w recto przyda, chociazby po to zeby okielznac ten wszechobecny doooool.
No pain No gain !

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja nie wiem, na moje roznica jest kosmetyczna

hmmm, to musisz albo zmienić swoje głośniki, albo sie wsłuchać dokładniej :) i jeszcze jeden mozliwy powod zostal, ale mam nadzieje ze to nie on ;P

Engl trochę słabiej zagadał imo (charakter brzmienia fajny, ale brak mocy), choć nie wiem jakby brzmiał jakby miał ustawione gainu tyle ile na tej mesie docelowo z dopałą wyszło.

nie no, slysze ze ngl gada slabiej, tak bez jaj jakby w porownaniu z mesa, ale nie jst to wielka roznica IMO

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Mesa dopalona imho lepiej brzmi ;) No i na tej taniutkiej paczce bardzo fajnie oba wzmaki brzmią ;)
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja za to mam problem ze swoim headem, w prawdzie tonie mesa, ale ni chuja nie moge go dopalic :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
odejdę od tematu dopałki. Nie wiem czy ktoś z Was sie zaglębił w działalność kolesia z wideło. Jego stronka: http://oep.se/
Imo ciekawa rzecz, ale ceni się facet

A co do maxona, to cena jak na poland to jest niezła. To moja wymarzona kostka - dopałka i tez sie do niej ślinię. Ale raczej będę ja sprowadzal wraz z innymi gratami w niedalekiej przyszłosci :)
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2010, 23:56:53 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline hellever

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Ja już od jakiegoś czasu "obserwuje" kolesia i bardzo podoba mi się to brzmienie, jego styl gry. A czy 35 Euro za reamping utworu to dużo, pytam się bo nie znam za bardzo cen?
Hellever for Ever

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No dosyc miesiscie brzmi ta mesa, na pewno dopalka tutaj wiele zmienila.

Zamiast maxona mozna sprobowac zwyklego TS-9, nie ma co sie tak palowac 808.
Mi sie wydaje, ze po prostu ta konkretna gitara z ta dopalka i mesa zagadala dobrze, ja kiedys probowalem TS-9 z Rectifierem i nie bylo jakos specjalnie lepiej, za to z marshallem gadalo to dobrze (chociaz i tak uwazam, ze do riffow to troche zbyt "rozmyty", okragly sound).
Z dopalkami jest jeszcze tak, ze przy domowych glosnosciach brzmi to dobrze, ale jak sie rozkreci wzmaka to czesto sie okazuje, ze dopalka nawet ustawiona na lekki crunch potrafi zabrac sporo dynamiki z pieca i dodac niepotrzebnego zamieszania. Dodam tylko przy okazji - moze mialem pecha - SD1 w porownaniu do TS9 zdecydowanie bardziej splaszczal brzmienie.

Wyglada na to ze i mesa mesie nie rowna - mialem SIngle Rectifiera na EL34 i byl wygar, bylo ostro i nic mi tam nie mulilo.

Ja wiem...zawsze jak dopalalem mese to roznica byla spora. Tyle ze ja odejmowalem sporo gainu ze wzmaka a dodawalem z kosci(zwiekszalem tez level na maksa,a drajvu tyle zeby nie sprzegalo), bo brzmienie sie robilo "szybsze" i bardziej w moim stylu.

No ale drugi fakt, nie spotkalem jeszcze dwoch idenycznie brzmiacych DRek, takze tutaj sie zgadzam.

Z SD mam podobne odczucia, choc moze nie tyle splaszczal, co nie mial takiego fajnego "czegos" w brzmieniu.
No pain No gain !

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Z dopalkami jest jeszcze tak, ze przy domowych glosnosciach brzmi to dobrze, ale jak sie rozkreci wzmaka to czesto sie okazuje, ze dopalka nawet ustawiona na lekki crunch potrafi zabrac sporo dynamiki z pieca i dodac niepotrzebnego zamieszania.

Good point!  ;) Jutro sie przejade do muzycznego na zwiady dopałkowe. BTW.i tak sądze ze do np.mojego 5150 najlepiej przytuliby się BB preamp

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
12569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
8 Odpowiedzi
10460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 09:41:58
wysłana przez Sikor
18 Odpowiedzi
11761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2011, 23:16:12
wysłana przez Vertigo
14 Odpowiedzi
7600 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2013, 10:31:28
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
4176 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 14:04:51
wysłana przez Zomballo