Autor Wątek: Mesa/Boogie Dual Rectifier + Engl Savage comparison  (Przeczytany 18700 razy)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
OK to ja jeszcze dodam, że na forum skąd wziąłem link dopalanie Meski TS'em jest jakby oczywistością. Sam mistrz Sneap nie wyobraża sobie innej sytuacji ;)

Ja już od jakiegoś czasu "obserwuje" kolesia i bardzo podoba mi się to brzmienie, jego styl gry. A czy 35 Euro za reamping utworu to dużo, pytam się bo nie znam za bardzo cen?

25 euro :) To chyba standardowe ceny. No i kolesiowi trzeba przyznać, że bardzo ciasno umie grać... Pewnie sporo z tego brzmienia to zasługa jego paluszków :)
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2010, 00:23:05 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
sprostowanie: używałm głupiego skrótu myślowego. Pisząc że dużo, miałem na myśli o cenie w porównaniu do darmowych wtyczek, które mozna sobie pościągać i użyć z jednakowo dobrym rezultatem brzmieniowym.

Facet gra bardzo fajnie, ale w jego kapeli aż prosi się o 2 gitarkę. Lord, próbuj ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Aż wyciągnąłem AKG K271 z szafy, żeby sobie dobrze posłuchać :D Jak dla mnie DR (choć nie lubię tego wzmaka) wypada w tym porównaniu sporo lepiej - lepsza selektywność, dynamika i przede wszystkim wyraźniejszy górny środek.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Mesia jest konkretniejsza, sluchajac tego wideła naprawde rozumiem czemu ludzie maja problem z przebijalnoscia Engla (Engli?) - Mesa ma WLASNIE TEN srodek pasma, ktory robi caly pozytywny rozpierdol. chociaz Marshalle maja go wiecej chyba ;) oba brzmia poteznie i na obu mozna palic wioski i gwalcic dziewice. ale IMO Mesa siedzi lepiej. no i co za tym idzie jest mniej plaska i jednowymiarowa.
Łe tej.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ostry z Sixpoundera jedzie na DR wlasnie z tym Maxonem i brzmienie zabija.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Bardzo chciałbym usłyszeć tego Engla z dopałką, bo jeżeli dobrze wyobrażam sobie co dała Mesie ta dopałka to Engl by z tym zabijał.

Offline genius

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Gdyby tak było, to nagrałby ENGLa też z dopałką. Nie wszystko idzie dopalić.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
(dopalona) mesa > engl ;)
do widzenia.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ja dzisiaj na probie podlaczylem mojego ts-9 analogmana (czyli robiony na wzor 808 ale nie wiem jak sie do siebie maja) no i powiem ze Triple nigdy nie brzmial tak dobrze. Mozna bylo nawet odkrecic bas ponad polowe :) Atak zajebisty i w ogole lepsza slyszalnosc.
wearehelp.bandcamp. com

Offline xkumix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Tak sobie posłuchałem tego porównania i jestem jak najbardziej za mesą. Ogólnie byłem posiadaczem DR 3 kanałowej przez pół roku i dopalałem ją właśnie swoim Maxonikiem OD808:) i na prawdę było super, tak jak niektórzy z Was piszą, sprzedałem wzmacniacz tylko dlatego, że nie używałem innych kanałów tylko czerwonego, a przy takim użyciu nie opłacało mi się trzymać takiego potworka. Kupiłem VHT D60H, jak na razie nie dopalam go maxonem bo nie widzę takiej potrzeby ale przyznaje, że jak już spełnię swoje inne marzenia to wraz z dopływem gotówki rozejrzę się za 2 kanałowym singlem mesy i tyle mi starczy:) W razie gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem maxona to w Wawie udostępnię swój na wypróbowanie jeśli jest taka potrzeba, na paczce 1x12(DIY) i do wyboru marshall silver jubilee 2555 lub ten vht (po wcześniejszym umówieniu mam go w sali prób w innym mieście).
Pozdrawiam

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Cytuj
Mesia jest konkretniejsza, sluchajac tego wideła naprawde rozumiem czemu ludzie maja problem z przebijalnoscia Engla (Engli?) - Mesa ma WLASNIE TEN srodek pasma, ktory robi caly pozytywny rozpierdol.

Problem nieprzebijalności ztcp nigdy nie dotyczył savage'a, tylko PB i FB (co najmniej starej wersji PB).

Po przesłuchaniu tego video dalej jestem utwierdzony w przekonaniu, że do grania szybkich rzeczy singlenote'ami, rzeczy zwartych, z perkusyjnym i podkreślonym atakiem savage jest fajniejszy.

Porównanie dopalonego i niedopalonego wzmacniacza jest swoją drogą dziwne.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Mesa zdaje się być nieco bardziej selektywna, mi bardziej leży :P. Ale nie obraziłbym się jakbym miał takiego engla xD (wogóle jakiś z nich:P)

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
test fajny i miło posłuchać i porównać ale testowanie takiej klasy head'ów na tak taniej paczce to jakaś porażka

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
a co w niej nie tak? brzmi zle albo cos? :D

Po przesłuchaniu tego video dalej jestem utwierdzony w przekonaniu, że do grania szybkich rzeczy singlenote'ami, rzeczy zwartych, z perkusyjnym i podkreślonym atakiem savage jest fajniejszy.

w sumie to do takich sterylnych chirurgicznych rzeczy moze i owszem. ma wiecej jebniecia i sterylu, metHal do osmej potegi.

w sumie to Mesa chyba jest taka klasyka ze nie wiem czy nie podoba mi sie bardziej tylko dlatego, ze slyszalem ja juz miliony razy w rekach zajebistych gitarzystow. inz. Mamon sie klania.
Łe tej.

Offline rraaddeekk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Strzała mistrze. Brzdękam na Mr Hectorze Labogi ale czysty kanał mnie nie satysfakcjonuje. Nie grałem jeszcze na Mesie DR / TR - warto się na to przerzucić?? Ktoś potrafi porównać?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
czysty kanal w mesie to chyba to samo co w hektorze - pomylka ;)
Łe tej.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Nie chyba a napewno ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
12569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
8 Odpowiedzi
10460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 09:41:58
wysłana przez Sikor
18 Odpowiedzi
11760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2011, 23:16:12
wysłana przez Vertigo
14 Odpowiedzi
7599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2013, 10:31:28
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
4176 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 14:04:51
wysłana przez Zomballo