Autor Wątek: Paczka - jaka?  (Przeczytany 31455 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Paczka - jaka?
« 05 Gru, 2007, 19:33:36 »
No to koledzy problem jest następujący:

Bede miał na pakę ok 2 tyś zł. Chciałbym raczej 4x12 niż 2x12. Jak trzeba będzie to troche poczekam i dołoże grosza. Tylko kwestia jest taka, że za bardzo nie wiem za czym się rozgladać... Marshalla za bardzo bym nie chciał (no chyba ze na v30, ale często jest na gt12-75), widzę też na allegro jakąś Budde http://www.allegro.pl/show_item.php?item=279225552 , miał ktoś z czymś takimś styczność, czy to totalna zagadka?
Mysle też o NoisyBox, zdaję się ze z takiej byłbym zadowolony pod względem brzmieniowym, tylko że te jego paczki nie trafiają w moje gusta estetyczne ;) a i o jakość obicia sie obawiam.

Ogólnie to najfajniej by było jakbyście napisali na jakich pakach gracie i co z nimi jest ok a co nie jest :)

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #1 05 Gru, 2007, 20:34:54 »
Nie skreślaj Marshalla , co prawda sporadycznie można dostać je na V30 ale gadają lepiej niż wiórowe Labogi na V30 czy wynalazki typu Noisy Box itp , solidne paki robi Randall , można spotkać je na v30 ,odradzam Boxa , drogie i mocno przereklamowane.
A budda to ta sama liga co Engl czy Mesa  :)
Co do Mesy... 2x12 Horizontal Rectifier to genialna paka , miałem taką jakiś czas aż przesiadłem się na 4x12 Mesy .

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #2 05 Gru, 2007, 20:59:11 »
w sumie to mam możliwość ogrania Mesy Hrizontal R. ale porównać będę mógł jedynie z Englem 412 XLL, trochę nie moja półka cenowa. Właśnie Randalle też mi się rzuciły w oko właśnie ze względu na cene  Że Budda to firmowy grat to wiem, tylko te ichniejsze głośniki jakoś nic mi nie mówią, za bradzo poczytać też nie ma gdzie o tych paczkach.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #3 05 Gru, 2007, 21:10:11 »
nie kupiłbym osobiscie tego budzetowego randalla.
Cena tej paczki budda jest dziwnie niska. Bo heady to oni maja straszliwie drogie, wiec w sumie dziwne, ze paczka taka tania.
Na allegro jest mesa 2x12 z serii Mark. KUP JĄ! Na dole ma głosnik Electro Voice'a, który niedawno wrocił do produkcji i jest modelem sygnowanym Zakk'a W i kosztuje 250$ za sztuke :] Strasznie pożadany towar. Jakbym miał te 1800zl to bym ta paczke łykał. Miałem taka 4x12, bardzo solidna robota, tylko ze miałem wymienione głosniki na straszne badziewie i paczka była w okropnym stanie.
Teraz mam NoisyBox'a 2x12 nie narzekam. Dobrze wykonana i przyjemnie gra. Co prawda nie jestem w stanie powiedziec nic o wytrzymałosci materiału, bo duzo nie jezdziła.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #4 05 Gru, 2007, 21:30:47 »
Ja mam Noisy Box 2x12" na V30... Wszystko jest ok. Dobrze wykonana, brzmi bardzo fajnie, chociaz nie mialem porownania z innymi 2x12, tylko 4x12... Najbardziej nie podoba mi sie obicie. Jest tragiczne, bardzo slabiutkie. Wkladalem pake do auta, na to polozylem head, rozmyslilem sie i sciagnalem head (zsunalem, bo mam niskie auto) i odrazu zostaly rysy(widoczne)... Takze polecam uzgodnic wczesniej jakies lepsze obicie. Oczywiscie tolex bylby idealny, ale ceny tolexu wahaja sie od ok. 20 do ok. 40 euro i to tylko za granica... Przynajmniej u nas sie nie spotkalem nigdy.
A takto V30 sa fajne do ciezkiej muzy. Nie dlawia sie w niskich strojach. Ja osobiscie bede jeszcze kombinowal z innymi, bo chce miec jakies porownanie do GB i V30.

Pozdro
wearehelp.bandcamp. com

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #5 05 Gru, 2007, 22:36:02 »
No ta MESA ciekawa, trochę jak combo ;) Ale kase będę miał jak za jakiś czas, jak nikt jej nie sprzątnie to się nad nią zastanowię :)

@Page - no też tak po samych obrazkach sądząc wydedukowałem, ze to obicie jest nienajmocniejsze. Moj brat ma w Soundmanie 2x12" obicie o faktusze papieru ściernego :) Ogólnie fajnie ten soundman jest wykonany :)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #6 05 Gru, 2007, 22:49:50 »
eee soundman'a bym nie polecał. Grałem na 4x12 i tragedia to była.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #7 06 Gru, 2007, 00:24:04 »
Miałem Mese 4x12 standard z wczesnej serii na V30 -imho to to dosc dziwnie w mixie siedzialo - tzn wszystko fajnie i ladnie ale raczej do heada ktory nie zabija basem bo wtedy sie dlawi.

Co do Boxa to przyjemna konstrukcja , sporo kosztuje jak na PL ale jak cos to w sumie warto (wklejone plecy, v30)

Z mesy przesiadlem sie na paczki Engla - Pro pod Hellstona (mniejsza ,mniej basu do HS pasuje) i XXL ktory akcentuje bas.

Imho wybor duzo lepszy.

Co do sensownych paczek - paka ashdowna na v30 ktorej juz nie dostaniesz jest ok naprawde, az sie dziwie. Stare kettnery potrafia schodzic za psie pieniadze a sa to baaardzo fajne paczki.

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #8 06 Gru, 2007, 07:58:40 »
Troszkę dziwne podejście masz moim zdaniem , gita w mixie raczej rezerwuje sobie środkowe pasmo i nie powinna być zbytnio zbasowana i paki Mesy  z serii Rectifier właśnie uwypuklają to docelowe środkowe pasmo , mój Sajd jest wzmakiem który nie muli , gra środkiem i ten zestaw moim zdaniem jest optymalny .

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #9 06 Gru, 2007, 10:05:22 »
Standardowe obicie w nb jest faktycznie tragiczne, ale jak weźmiesz z syntetycznej skóry nie będziesz narzekał. Ja mam takie i sobie chwale. Troche koncertuje i na razie nie mam caase'a i póki co paka wygląda jak nowa.
Budżetowy randall (ten za 2tyś na v30 to ta sama buda co ten na jaguarach i sev/80) nie ma nawet podejścia do nb. Wiem, bo miałem i zanim ją pogoniłem miałem już nb i mogłem porównać. Nb z grubej sklejki w ogóle nie rezonuje słyszysz same głośniki, a randall to już inna historia. Po prostu cały trzeszczy. Nb przy nim, jak dla mnie, to jak zestawienie wrc ze zwykłą rajdówką. Odradzam randalla (choć z budżetowych najgorszy nie jest)!
Wg mni jeśli masz 2tyś. to najlepiej jak kupisz nową nb, albo używanego marshalla 1960AV
Leweoczkomisiarysia

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #10 06 Gru, 2007, 10:33:52 »
Cytat: "Luc"
Troszkę dziwne podejście masz moim zdaniem , gita w mixie raczej rezerwuje sobie środkowe pasmo i nie powinna być zbytnio zbasowana i paki Mesy  z serii Rectifier właśnie uwypuklają to docelowe środkowe pasmo , mój Sajd jest wzmakiem który nie muli , gra środkiem i ten zestaw moim zdaniem jest optymalny .


Misiaczku - miałem tą paczkę (zaznaczam ze standard - na traditional czyli obecnie stiletto nie gralem) i po prostu mialem problemy zeby to sie przebijalo w mixie - jest to fajna paczka ale nie do deathmetalu imho - pod inne style juz tak - problemow jest pare - wlasnie duza mesa ma malo klarowny srodek i opozniony bas.

Wiem jakie pasmo ma ta paka bo zasuwałem na niej bez mała gdzies kolo 2.5  roku jesli nie wiecej :) - tez po czesci dlatego ze naprawde paczka na wysokim poziomie i nie bylo na co zmienic.

Kazda paczka o powiekszonych gabarytach bedzie gadac inaczej niz pudlo o wymiarach mniej wiecej marshallowskich - poza tym ja  chyba jednak wole paczki frontloaded - lepiej mi to brzmi.

Nie wiem skad ty wytrzasnales ze lubie grac basem zamiast srodkiem.

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #11 06 Gru, 2007, 13:21:48 »
Cytat: "el-biczel"

Cena tej paczki budda jest dziwnie niska. Bo heady to oni maja straszliwie drogie, wiec w sumie dziwne, ze paczka taka tania.


zauważyłem, że sprzęt Budda sprowadzają do Polski 2 firmy, na allegro wystepujące pod nickami "Malryki" i "riders"... ten drugi czasem puszcza graty Buddy sporo taniej niż pierwszy

jeśli te paki są na takim poziomie jak heady Budda, to cena jest świetna i sam chętnie bym to ograł, a może i kupił

co do paczek - miałem kiedyś Orange'a 4x12 na G12T75 (teraz ma tą pakę uelfik), co prawda na 6tce strojonej do D, ale w porównaniu do Marshalla na V30 jajca urywało... poszedłza 2k, czyli psie pieniądze :) polecam

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #12 06 Gru, 2007, 13:41:03 »
A miał ktoś styk z paka Oranża PPC412 na V30? Widziałem takie po 2,5k zl na allegro ostatnio. Na jednej ogrywanie sie nawet ustawiłem, ale ktoś był szybszy i ją zawinął  :evil:
Jeśli dobrze pamiętam to Bulb w wywiadzie na ss.org ją sławił pod niebiosy. Tylko czy ktoś jeszcze miał z nią styk, bo i kosztuje całkiem fajnie.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #13 06 Gru, 2007, 18:24:04 »
Ach Orange :) Moje marzenie... Za jakis czas se kupie
wearehelp.bandcamp. com

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #14 06 Gru, 2007, 21:28:47 »
To orange za 2,5tyś to rzeczywiście :twisted:

A też mnie ciekawi taka kwestia...

Czy 2 paczki 2x12" zagrają podobnie jak jedna 4x12" na tych samych głośnikach??
Jakieś różne ploty słyszałem, jakoby to miało gorzej dołem gadać (tzn 2 x 2x12"). Czy rzeczywiście tak jest? Bo okazji sprawdzic nie miałem :)

Bo jest też opcja że najpierw łyknę 2x12"  :?

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #15 06 Gru, 2007, 23:17:16 »
Ja bralem 2x12 bo mam male auto i zespolowo nie posiadamy dostepu do zadnego busa... takto bralbym 4x12 bo to szpan jest jak nie wiem ;) ;)
wearehelp.bandcamp. com

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #16 06 Gru, 2007, 23:18:12 »
A jak to jest z głośnością paczek 2x12, bo pono cichsze są. Duża ta różnica?

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #17 07 Gru, 2007, 07:12:53 »
To jest chyba jakas nieduza roznica, bo jak odkrecalem swoj piec na 4x12 na gb, a na mojej 2x12 na v30 to byly podobne glosnosci. Z glosnym piecem sie nie zgubisz.
wearehelp.bandcamp. com

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #18 07 Gru, 2007, 08:41:33 »
Przede wszystkim Invivo co grasz? Jeśli na prawdę ostro to odradzam 2x12... coś czuje, że kolega Page "siedzi" w lajtowych klimatach. Z góry przepraszam jeśli się myle.

Jeżeli chodzi o głośność to specjalnej róznicy nie ma, ale 4x12 brzmi o wiele potężniej. Jeśli dużo się gra w małych klubach gdzie gitary idą z backline'u 4x12 jest zdecydowanie lepszą opcją (oczywiście w cięższych klimatach) niż 2x12. Także szpan szpanem, ale rozpizducha jest o lata świetlne większa...
Leweoczkomisiarysia

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #19 07 Gru, 2007, 08:54:45 »
Ja mialem orange 4x12, z tym ze nie wiem czy na v30, czy na 75kach... robila mi jako zewnetrzna kolumna do combo dsl'a... konstrukcyjnie wyjebista, grubasna, solidna i sliczna ;) zaaaa glooooosna, poszla razem z dsl'em do nowego, szczesliwego nabywcy...

Z uwagi na fakt, ze mam wyjebane na szpan i mam zdymany kregoslup w tej chwili rozgladam sie za oversized 2x12 wiec rowniez chetnie poczytam

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #20 07 Gru, 2007, 19:29:20 »
@m4ody - takie rzecza gram mniej wiecej http://www.speedyshare.com/496965123.html, tyle ze w livie używam innych przesterów, które mają więcej dołu. Sądzę że dla samych głośników byłoby lepiej jakby było ich więcej :)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #21 08 Gru, 2007, 00:11:05 »
Cytat: "m4ody"
coś czuje, że kolega Page "siedzi" w lajtowych klimatach. Z góry przepraszam jeśli się myle.


Przeprosiny przyjete :) Muza to Post-hc, troche indie, troche metalcore, troche punk. Ale z kapela posthc i indie.


Btw. Ty no kurwa, kto gra lajtowe klimaty z 5150 ? ]:->
wearehelp.bandcamp. com

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #22 10 Gru, 2007, 11:58:33 »
Sam uzywam 1960 BV i osobiscie uwazam ze chociazby z mesa DR gada znacznie fajniej niz zwykle 1960A na g12t-75. Te paczki sa o tyle fajne, ze sa tanie(swoja 9-cio miesieczna kupilem za 1780zl). Jak by co to jeden typ z allegro sie mnie ostatnio pytal czy dalej szukam i mowil ze bedzie mial. Moge podac kontakt(z tym ze on ma do sprzedania 1960AV)


Na tym Oranzu uefla gralem, i potwierdzam ze paczka fajniutka i cholernie grubasna.
No pain No gain !

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #23 10 Gru, 2007, 13:35:16 »
Ech, ja miałem dwa Orange 4x12, na 75 i EV. Najlepsze paki jakie w życiu widziałem...
Szkoda że musiałem pogonić...  :cry:

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Paczka - jaka?
« Odpowiedź #24 10 Gru, 2007, 16:52:37 »
Pomyśl jeszcze o Englu 412std na V60 - słyszałem go z headem Engl Blackmore a potem jeszcze... z headem mojej roboty :) na obu wzmakach ta paka naprawdę świetnie grała!! Na bank jak się przerzucę na 4x12 to będzie to właśnie ten Engl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
73 Odpowiedzi
24733 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2009, 14:28:09
wysłana przez g-zs
34 Odpowiedzi
13566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2009, 23:43:52
wysłana przez Pneumonia2
52 Odpowiedzi
15153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 18:43:31
wysłana przez KamilOli
18 Odpowiedzi
4794 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2014, 12:15:00
wysłana przez Mr.Pineapple
35 Odpowiedzi
7666 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2015, 11:39:28
wysłana przez stillG