Autor Wątek: Tides from Nebula  (Przeczytany 33908 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Tides from Nebula
« 27 Gru, 2009, 19:18:51 »
Hmm nie doszukałem się u nas dedykowanego tematu, a myślę że warto. Na ostatnim gigu z Blindeadami mnie pozamiatali... a mnie się koncerty przeważnie nie podobają ;)
Dla niegooglujących i nieznających - http://www.myspace.com/tidesfromnebula ;)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #1 27 Gru, 2009, 19:26:11 »
Mi przed Meszugą (a właściwie na konkursie dzień przed) i na innym kolejnym koncercie też bardzo podeszli, więc nie owijając w bawełnę +1 :)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #2 27 Gru, 2009, 19:40:30 »
Nooo, fajni kolesie :)
Jest plan w maju na dużą sztukę we Warsiawce, znaczy my i Cebule a do tego se dobierzemy jakiś smutny support, żeby było w ogóle smutno i dźwiękowo.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #3 27 Gru, 2009, 19:45:16 »
ja słyszałem przed meszugami i na before party. Brzmieli bardzo masywnie, skojarzyli mi się z takimi twórcami jak god is astronaut czy explosions in the sky. Ale Średnio pasowali do całej imprezy moim zdaniem. Poza tym mieli bardzo śmieszny ruch sceniczny- wyglądali jakby się mieli poprzewracać zaraz :P. I basista był cholernie rozkręcony. Ale faktycznie dobrze brzmieli.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #4 27 Gru, 2009, 19:51:16 »
God Is An Nebula heheh

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #5 29 Gru, 2009, 21:08:35 »
Fajnie chlopaki graja. Kiedys slyszalem w antyradiu wywiad z nimi i zarzekali sie ze ich muzyka wcale nie jest smutna :) albo udawali zdziwionych raczej jak na ten temat zeszla rozmowa.
No pain No gain !

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #6 29 Gru, 2009, 23:23:58 »
Miałem okazję słyszeć ich na żywo (w Katowicach przed Blindead), na mnie ich muzyka zrobiła bardzo dobre wrażenie

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #7 29 Gru, 2009, 23:29:51 »
Miałem okazję słyszeć ich na żywo (w Katowicach przed Blindead), na mnie ich muzyka zrobiła bardzo dobre wrażenie

Ehhh było machać albo w koszulce przyjsć ;) :P

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #8 30 Gru, 2009, 00:11:53 »
A ja po ich koncercie na KnockoutFeście byłem conajmniej zawiedziony... że tak krótko. Dobrze grają, jak ogólnie nie przepadam za post-ami tak to na imprezę może jak najbardziej być, choć pewnie sam sobie tego w domu nie puszczę :)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #9 02 Sty, 2010, 20:15:15 »
imo najlepszy polski zespol (jesli mialbym koniecznie wybierac jakis polski;)
wearehelp.bandcamp. com

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #10 02 Sty, 2010, 20:23:00 »
Ożesz kurwaaaaa. Harv mi wczoraj sprzedał tą chorobę. Cały dzień dziś leci. MOOOOC :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #11 02 Sty, 2010, 21:54:32 »
uf, znam ich od 1 numeru nagranego na próbie :) jest moc, chociaz po tym całym czasie słuchania troche mi sie juz znudziło.
bylem na koncercie jak grali z godami i capianami i było kurwa fest :) zajebiste brzmienie, pelen profesjonalizm.

czekam na nastepna produkcje, chociaz z pewnymi obawami ze sie zapetla, chociaz nowy numer jest całkiem przyjemny :>

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #12 02 Sty, 2010, 23:50:40 »
Po takich zachwytach musiałem przesłuchać.
No i powiem Wam, że Mogwai jak nic :P
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #13 03 Sty, 2010, 00:20:19 »
Ja wczoraj zamówiłem płytkę, jak dojdzie to skrobnę jak to z płytki buja. Bardzo mnie ciekawi brzmienie.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #14 03 Sty, 2010, 00:39:15 »
Po takich zachwytach musiałem przesłuchać.
No i powiem Wam, że Mogwai jak nic :P

Mogwai to to nie jest.
Bardziej red sparowes, ale tez nie do końca. moim zdaniem oscyluja miedzy caspianem, red sparowes, a godami. taki mix wszystkiego razem.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #15 03 Sty, 2010, 01:09:16 »
^ Wszystkie postowe kapele brzmia dosc podobnie :)
wearehelp.bandcamp. com

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #16 03 Sty, 2010, 10:43:54 »
No brzmią dość podobnie. Ale w przeciwieństwie do większości postowych kapel z pedalskiej Brytanii Tidesi mają momenty w których mam ochotę napierdalać głową o blat biurka. I za to ich kocham :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

locco

  • Gość
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #17 03 Sty, 2010, 11:08:20 »
^ Wszystkie postowe kapele brzmia dosc podobnie :)

oczywiscie, jesli jakis slon aktualnie siedzi ci na uchu. sytuacja nieduzo inna, niz z wszystkimi innymi gatunkami ;)

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #18 03 Sty, 2010, 12:21:54 »
faktycznie przyjemna muzyczka i kolesie są ok - poratowali mnie swoim Laneyem kiedy moj 5150 odmówił posłuszeństwa.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #19 22 Sty, 2010, 22:54:20 »
^ Wszystkie postowe kapele brzmia dosc podobnie :)

oczywiscie, jesli jakis slon aktualnie siedzi ci na uchu. sytuacja nieduzo inna, niz z wszystkimi innymi gatunkami ;)
widzisz no dlatego ja nie lubie za bardzo sluchac rzeczy z "jakiegos gatunku" tylko po prostu slucham rzeczy "dobrych". Z takiej muzyki lubie Mogwaia, Giaa, Jacob i to juz chyba wsio... Jak bym mial sluchac "postowych" kapel to bym zasnal.
wearehelp.bandcamp. com

locco

  • Gość
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #20 22 Sty, 2010, 22:58:22 »
a godspeeda i mono znasz li ?

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #21 22 Sty, 2010, 23:07:09 »
Mono nie lubie. Za duzo patosu itp. spraw ktorych nie trawie. GYBE kiedys sluchalem ale mnie nie porwalo. Slyszalem tylko ze mocno cpaja w jakichs skandynawskich lasach :D
O widzisz, to na mnie robi wrazenie

taka muzyka + wizualia z sensem to ja rozumiem. Sama muzyka mnie by tak nie krecila
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2010, 23:19:31 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

locco

  • Gość
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #22 23 Sty, 2010, 13:04:34 »
tyle tylko, ze gybe jest z kanady i troche chyba zle slyszales, ale mniejsza. wydaje mi sie, ze do tej muzki trzeba sie po prostu przyzwyczaic- jak do kazdej w sumie.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #23 23 Sty, 2010, 19:42:21 »
Nie o to chodzi. Ja OGOLNIE slucham takiej muzyki (fuck, nawet gram w pewnym stopniu:D), ale nie uwazam jej za mega odkrycie. Mogwai to czad, 65daysofstatic, god is an astronaut, jakob, pelican, explosions in the sky, czy np. plyta Laughing Stock zespolu Talk Talk(proto postpunk;). Takich rzeczy slucham, ale po prostu wiele kapel tego typu zjada wlasny ogon i wg. mnie nie o to chodzi. Ja wiem, ze postrock jest "jazzy" ale gdzies jest granica. Zreszta to samo jest z metalkorem. Na topie muzyka, ale nikt nie gra oryginalnie. Wszystko to Iron Maiden i Slayer o 2 tony nizej i z wieksza iloscia efekciarstwa. Teraz to juz sie zaczyna robic smieszne powoli, bo powstaja crapy typu Attack Attack i Dead by April.
Byly na poczatku kapele jak np. pierwszy Maroon, wczesne Poison the Well i pare innych, ktore graly to w jakis tam okreslony sposob i rzeczyscie mialo to rece i nogi.
Tak samo polecam posluchac kapeli Rodan. Plyta Rusty z 1994 roku na wstepie brzmi jak Mogwai a potem wchodzi taki troche posthardcorowy chaos cos jakby dac Converge paczke Neospazminy.
wearehelp.bandcamp. com

locco

  • Gość
Odp: Tides from Nebula
« Odpowiedź #24 23 Sty, 2010, 20:11:43 »
..a zaczelo sie od tego, ze "wszystkie postowe kapele brzmia dosc podobnie", co jest nieprawda i z czym sie nie zgodzilem, bo przy odrobinie osluchania mozna na pierwszy rzut oka i ucha odroznic zespoly grajace oryginalnie od zespolow nie grajacych oryginalnie. zgadzamy sie w tym, ze sa zespoly takie i takie, natomiast cytat dalej uwazam za bledny ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
The Helix Nebula

Zaczęty przez deely Muzyka

0 Odpowiedzi
1584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2011, 22:09:39
wysłana przez deely
6 Odpowiedzi
2773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 14:44:45
wysłana przez coin777