Autor Wątek: Problemy z samplerami itp  (Przeczytany 4073 razy)

Offline Xboard

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Problemy z samplerami itp
« 23 Gru, 2009, 21:48:35 »
Przygotowywałem się do kupna tej klawiatury sterującej:http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=135
...No i ją kupiłem,ale po rozpakowaniu,uruchomieniu i zainstalowaniu wszystkiego....Nie wiem na jakiej zasadzie to działa!!!!!-tzn. do rzeczy.
Chciałem ją kupić ponieważ myślałem,że bedzie to w taki sposób,że wrzucam sobie sample do programu ustawiam,tworzę jakąś tam dzwięk,miksuje i zapisuję....no i teraz zaczynają się schody.
-Proteus X2-z tego co czytałem to program do robienia muzyki,wszystko cacy ale jak w tym programie nagrywa się utwór i go zapisuje!!!!! mogę tylko grać samplami "Jego" z rozszerzeniem,i tylko je w ten sposób zapisywać,zaden inny format tu nie jest mile widziany.....(a mam taką bibliotekę .wav i do niczego się nie zdała) dla mnie to trochę popieprzone,chyba że wiecie jak on działa.....drugi problem to program-
Ableton live 4.0-nie dość,że to wersja tylko dla Xboarda(była razem w zestawie) to jeszcze tylko wersja demo w której nie da się zapisać utworu!!!!!!,a ponadto on nie współpracuje z rozszerzeniami z których korzysta proteus....o co tu chodzi,żeby tak upszykrzać życie,sam fruity loops jest 100 razy lepszy,ale co zrobić z samplami które dostałem razem z klawiaturą prawie 10gb(jakiś konwerter?)zeby jest jakoś wykorzystać........ ....
« Ostatnia zmiana: 24 Gru, 2009, 10:57:25 wysłana przez Harvest »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ableton ma taką politykę, że do wielu kontrolerów midi dorzuca demko Live. Twoim zadaniem jest decyzja, czy Ci się podoba i chcesz pełną wersję, czy też nie. Ableton aktualnie jest w wersji 8.1 więc demo "czwórki" to przeżytek. Niestety, jest dość drogi, ale istnieje też sporo darmowych DAWów (programów do nagrywania no :P) jak:
Reaper
Acid Xpress
Kristal

A Proteus to nie program do nagrywania, tylko instrument software. Nie możesz zapisać w nim utworu, najwyżej brzmienie. To tak, jak byś chciał w PODzie zamiast swojego ulubionego drajwa zapisać kawałek, który za jego pomocą zagrasz ;) Także nie wpakujesz do niego nowych sampli.

W jakim formacie są te sample, które dostałeś? Istnieją samplery (takie jak np. Native Instrument Kontakt), które mogą Ci pomóc.
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2009, 22:27:43 wysłana przez mondomg »

Offline Xboard

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Są to formaty to .exb,ebl,mam gdzieś program kontakt,musze poszukać-czyli po krótce w jaki sposób mam wrzucić proteusa np.do reapera żebym mógł coś stworzyć i to zgrać????


z góry dziękuję....

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Problemy z samplerami itp
« Odpowiedź #3 24 Gru, 2009, 11:20:17 »
Proteusa powinieneś mieć jako plik .dll w katalogu Program Files/VSTplugins. Tak jest domyślnie zalecane w każdym razie. W Reaperze ten sam katalog ustawiasz jako folder z wtyczkami VST. Potem zwyczajnie nakładasz na konkretną ścieżkę żądaną wtyczkę z menu wtyczek i wio.

Co do formatów to niestety nie znam, ale warto spróbować. Masz takiego Kontakta na pewno? http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/kontakt-4/ Może być starsza wersja, ja korzystam z trójki. Pytam czy na pewno ten po tym, jak jeden znajomy odpowiedział mi: "Wiesz, instaluję ten onet konekt i nie wykrywa mi go w cubasie :?" ;)

Offline Xboard

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Problemy z samplerami itp
« Odpowiedź #4 24 Gru, 2009, 14:20:54 »
dobra przerzuciłem się na fl studio 9 bo widzę ze jest łatwiejszy w obsłuze,tak mam tego własnie "kontakta" hehe......a w fl studio jest tak samo z wtyczkami?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Problemy z samplerami itp
« Odpowiedź #5 24 Gru, 2009, 14:48:37 »
Powinno być, nie pamiętam zbyt dobrze, bo na starszych wersjach kiedyś siedziałem. Sprawdź sam i tyle.

Offline Xboard

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Problemy z samplerami itp
« Odpowiedź #6 24 Gru, 2009, 17:13:29 »
Przepraszam,że tak ci głowę zawracam,ale jeszcze małę pytanko,wiesz może jak się w fruity loop'ie ustawia klawiaturę tak,by po naciśnięciu klawisza wydał on dźwięk a po puszczeniu go dźwięk się zatrzymał(wiesz o co chodzi),a nie jak jest do tej pory leci aż do końca ścieżki.....bo kurcze nie wiem gdzie to się ustawia....

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Problemy z samplerami itp
« Odpowiedź #7 24 Gru, 2009, 21:06:39 »
To już raczej pytanie do stałych użytkowników Fruity Loops, nie mam go teraz zainstalowanego. Poszukaj pokrętła/przełącznika Sustain albo Release i zmniejsz jego wartość. Na każdym presecie tak masz?

Offline Xboard

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Problemy z samplerami itp
« Odpowiedź #8 24 Gru, 2009, 22:16:12 »
Dobra już znalazłem..dzięki wielkie i wesołych świąt!.....

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
6354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2009, 10:35:18
wysłana przez primer
30 Odpowiedzi
36622 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 10:56:11
wysłana przez Dun
5 Odpowiedzi
2183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2012, 05:50:21
wysłana przez pivo
1 Odpowiedzi
1163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2013, 15:30:39
wysłana przez niedziak
3 Odpowiedzi
4869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2019, 21:18:11
wysłana przez Tadeo