Autor Wątek: Następny w kolejce do Waszej krytyki - GENS  (Przeczytany 5061 razy)

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Następny w kolejce do Waszej krytyki - GENS
« 22 Gru, 2009, 17:12:20 »
Witam
Panowie po wielu ciekawych opiniach, bardzo oczekuje na komentarze na temat moich wypocin.
do posłuchania - www.myspace.com/genschelm
Pozdrawiam Konrad    
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2009, 17:15:02 wysłana przez GENS »

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Macie kurde ten klimat. Zarąbiste solo z marazmu. Wstęp z "prawdziwe" dziwnie znajomy :)

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
... bo uczymy się od najlepszych. pozdrawiam - Konrad GENS

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No to się powyżywam. Strasznie jedzie DT i to w mało pozytywnym sensie - ukraść motyw przewodni z Home w totalnie niezmienionej formie do swojego kawałka i dopisać do tego resztę (w tym samym zresztą klimacie co oryginał) to kiepski pomysł jak dla mnie. Jeśli chodzi o realizację nagrań live to jakoś dużo pustej przestrzeni między instrumentami - wokal, kilometr za nim gitara i następny kilometr dalej sekcja. Nie klei się to do kupy. Na plus że jak na live to fajna jakość. Ale ogólnie przestałem słuchać po Prawdziwie bo mnie lekko zniesmaczył :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Nie chyba się nie powyżywałeś, na temat "tak zwanych" kopozycji każdy ma inne zdanie, ale masz racje motyw jest po prostu zerżnięty i wcale się z tym nie ukrywamy, bo czy ktoś może nam tego zabronić? Jeżeli chodzi o jakość nagrań to naprawdę nie mieliśmy na to żadnego wpływu, ktoś nacisną magiczny guziczek REC i poszło. Pozdrawiam serdecznie Konrad GENS     

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
w chelmie to wy tak wszyscy?

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Mili moi forumowicze, prosząc o wasze opinie nie oczekiwałem opini o jakości nagrań tylko opini o piosenkach.
Wydaje mi się, chyba że się mylę, że to forum jest dla gitarzystów i muzyków, a nie audiofilii i realizatorów dźwięku. Nawet najlepsze nagrania słuchane na laptopie zabrzmi jak gówno.
Pozdrawiam serdecznie Konrad GENS     
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2009, 19:31:09 wysłana przez GENS »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
w chelmie to wy tak wszyscy?
o to samo miałem spytać ;)

wydaje mi się, że Leon wydał bardzo konkretną opinię o muzyce, nie nagraniu. mimo to widzę tutaj podobne tłumaczenia jak w sąsiednim wątku ;)
do widzenia.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Kurwa jakiś wylew artystów - frustratów czy co? Drogi Konradzie coś takiego ma fachową nazwę w polskim prawodawstwie. Jeśli chodzi o ukrywanie się z tym to jakoś nie widzę jak mógłbyś ukryć coś co jest niemal co do joty zerżniętym pochodem nutek, brzmieniem i artykulacją. Więc dalej utrzymuję swoją opinię.
To że forum jest gitarzystów i muzyków to nie ma nic do rzeczy - jakoś nie potrzebuję do stwierdzenia że w przestrzeni jest coś nie tak studiów na inżynierii dźwięku w SAE. Nawet przeciętny, półgłuchy gitarzysta taki jak ja usłyszy co i jak. Ale jak napisałem wyżej, to częste w lajwkach więc się nie czepiam. Stwierdzam fakt po prostu. Jakoś wydawało mi się że po to ludzie wydają ciężkie setki tysięcy złotych na sprzęt i master żeby ich muzę odbierało się jak najlepiej. Widać jestem w błędzie - nowy trend w muzyce to "brzmi chujowo, taki mieliśmy plan, jak komuś przeszkadza to spierdalać". Całkiem dobre podejście, muszę sam przetestować :D
Poza tym co ma znaczyć "na temat "tak zwanych" kopozycji każdy ma inne zdanie"???? Jeśli nie mogę oceniać brzmienia (bo to nie Wasza wina), nie mogę oceniać kompozycji ("tak zwanych" bo prawa autorskie do jednej ma ktoś inny :)) to co mam oceniać? Miny muzyków na zdjęciach?
Ludzie wyjmijcie wreszcie głowy z dup - jak dajecie coś do publicznej oceny to pogódźcie się z tym że możecie zostać zjechani. I to w znacznie mniej konstruktywny sposób niż zrobiłem to ja.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
nie no co do jakosci itd. to bym sie nie rzucal ale po prosty nielogiczne jest dla mnie podpierdalanie riffow (dyplomatycznie zwane ''plagiat'') i kurwa tlumaczenie ''czy ktos nam moze tego zabronic''. Nie wiem czy to zaklad pracy chronionej?

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Szacun Leon to jest konkretny koment.
Pozdrawiam Konrad GENS
Moge wysłać ci demko po wyjściu ze studia ?
Pominiemy jeden utwór  :-[ 

Offline stasiekmylyludzie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
o qrwa ale Pan Leon pocisną z wami chyba z kanciapy już nigdy nie wyjdziecie i co pozostało tylko dla głuchych grać:) głowa do góry wypij butlę brudasa wiesła do dołu i jazda. Pomijając te plagiaty to jak bym się kiedyś tak nauczył grać wszystkimi 20 palcami jak ten pan z gitary gra jednym to już by było pięknie ale raczej na to może mi zbraknąć życiorysu:)
lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
No kurwa Panie MATT-CARNAGE równie orygianalnej muzyki jak wasza to żebym się posrał to nie słyszałem. Ultra nowum. Ja sie nie wstydze wzorowalismy sie w tym utworze DT, a ty ?   
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2009, 22:51:53 wysłana przez GENS »

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
''masz racje, motyw jest po prostu zerzniety i wcale sie z tym nie ukrywam'' - kto to napisal?

takie ''wzorowanie'' to nawet twoj kolega staszek zauwazyl...
ja np. nie robie nic oryginalnego, gram chujowo ale przynajmniej staram sie nie podpierdalac cudzych riffow
wzorowanie a zapozyczanie to 2 rozne kwestie, czy sie myle?

wesolych swiat :)
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2009, 23:12:27 wysłana przez Matt-Carnage »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Kolego Stasiek, pocisnąć mogłem i u Was, ale jakoś mi się odechciało po przejrzeniu zawartości myspace. Tutaj po prostu grzecznie wyrażam swoją opinię, zwłaszcza że swego czasu DT zajmowało dość poczesne miejsce w mojej dyskografii. Jak kapela gra "w stylu" innej to można lubić albo krzywić się że to wtórne (vide TSA z lat 80tych zrzynające AC/DC), ale jak ktoś "pożycza" fragment czyjegoś utworu to jest to zwyczajna kradzież zwana plagiatem. Kiepsko świadczy o muzykach. Ot co. Nie ma na tym forum nikogo ktoby mnie powalił na kolana oryginalnością, są ludzie grający w klimacie Meshuggah, są kolesie ciągnący w stronę Devina, jakiś zabłąkany stonerowiec ;) Ale choćby byli nie wiem jak wtórni to jednak siedli i wymyślili SWOJĄ kompozycję. Zadali sobie ten trud :)
Konrad chętnie posłucham materiału ze studia, z wyjątkiem tego jednego numeru ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Dostaniesz Leon dostaniesz - może jako drzewko kurzojad na półce z płytami ale dostaniesz. 

Offline stasiekmylyludzie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Matt-Carnage nie nie to ja gram chujowo:)
lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
a czy jest coś złego w stawieniu czyjegoś riffu celowo w utwór? Przecież nikt się nie ukrywa, że to zrobił?
to nie reklama!!!

Offline stasiekmylyludzie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
ty się qciap nie wpier....j bo masz tylko sześciożyłkowe wiesło ja mam siedmio ale mnie dwie żyłek to zadużo:) złodzieju riffów
lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
a pierd..le się denerwować, nie macie co robić to się czepiacie:) to był incydent który miał miejsce 5 lat temu i tyle, co tu dużo gadać ..
to nie reklama!!!

Offline stasiekmylyludzie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
jak qciap grał drimów to drimów jeszcze na świecie nie było aaaaaaaalllleeeejaz da. jak to śpiewał Paweł Kukiz" sory Janek że ci muzę jebnąłem i nowym rymem jadę"
« Ostatnia zmiana: 24 Gru, 2009, 00:07:14 wysłana przez stasiekmylyludzie »
lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Widzę Panowie, że najsłabsze ogniwo zostało odnalezione i temat się skończył ? Dobre to. Pozdrawiam Konrad GENS

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Strasznie jedzie DT ...

a miałem posłuchać :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline GENS

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
nie słuchaj !!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2009, 09:30:32
wysłana przez stasiekmylyludzie
5 Odpowiedzi
2533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2011, 20:53:35
wysłana przez deely
22 Odpowiedzi
9722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2013, 16:50:51
wysłana przez Bjørn