Autor Wątek: IPR Anniversary Indie Guitars  (Przeczytany 4492 razy)

Offline Saddam89

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
IPR Anniversary Indie Guitars
« 01 Gru, 2009, 14:28:37 »
IPR Anniversary:
Body: Solid Mahogany
Neck: Set Neck w/ Abalone Binding, Graphite Nut
Fingerboard: : Rosewood, 24 Fret, Scale Length 25.5"
Headstock: Black, Chrome Grover Machine Head
Hardware: Gold BH115 Combination
Pickups: Neck GR8, Bridge GR8, Alnico Humbuckers
Controls: 1 Volume, 1 Tone, 3 Way Toggle
Truss Rod: 2-Way Dual Action
Finish: Honey

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem wiosła IPR Anniversary w Polsce jeszcze dosyć mało znanej firmy o nazwie INDIE GUITARS. Słowo „indie” nie ma jednak nic wspólnego z egzotycznym krajem a pochodzi od słowa independent <niezależny>. Firma Brytyjska produkująca instrumenty w Korei.
   IPR  Anniversary to typowa kopia PRS'a czyli mahoniowa decha + 2Humbucker'y. Gitara jest dość ciężka, więc bez szerokiego skórzanego pasa się nie obejdzie. Gryf wklejany w korpus, bardzo wygodny i dosyć masywny. Klucze firmy Grover gwarantują precyzyjne ustawienie i trzymanie stroju.
   Gdy po raz pierwszy ją ujrzałem  serce zaczęło mi szybciej bić a szczena samoczynnie opadła i zatrzymała się na wysokości kolan... Wiosło wykonane przepięknie, zdobienie podstrunnicy rzuca na kolana. Masa perłowa aż się wylewa z tego wiosła co jednym może się podobać a drugich odrzucać ale to już sprawa gustu. Wiosło wykonane solidnie i precyzyjnie choć nie idealnie.
   Gitara już z „deski” brzmi przyjemnie  i stosunkowo głośno. Świetnie wybrzmiewa a przystawki montowane seryjne dają rade. hamb przy gryfie brzmi bardzo ciepło i okrągłe, świetnie nadaje się do bluesowego jazzowego plumkania. Przystawka przy mostku brzmi dużo ostrzej i to właśnie na niej gitara dostaje rasowego pazura i w połączeniu z przyzwoitym wzmacniaczem jest w stanie wywołać nie jednego diabła z czeluści piekielnych... IPR posiada system rozłączania cewek w przystawkach co czyni ją  jeszcze bardziej uniwersalną pod względem brzmienia. Jednak nie wszystko jest takie różowe. Jak to bywa przy rozłączaniu humbuckera na single sygnał traci znacznie na mocy.
   Wielka wadą IPR'a jest zastosowany w nim mostek typu combo, nie jest on tak precyzyjny jak standardowy tune-o-matic a pozatym boje się że przy grubszym zestawie strun może okazać się nie do ustawienia.

Plusy:
wygląd
uniwersalność brzmienia
wygoda
jakość/cena

Minusy:
mostek
mała niedoróbka przy malowaniu

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: IPR Anniversary Indie Guitars
« Odpowiedź #1 01 Gru, 2009, 14:40:19 »
Fajna recka, troszke za mało fotek, a sprzęt mało spotykany.

   Wielka wadą IPR'a jest zastosowany w nim mostek typu combo, nie jest on tak precyzyjny jak standardowy tune-o-matic a pozatym boje się że przy grubszym zestawie strun może okazać się nie do ustawienia.

To mnie zawsze zastanawiało, jak sie to ustawia? I czy rzeczywiście grubsze struny będą problemem...

Offline Saddam89

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: IPR Anniversary Indie Guitars
« Odpowiedź #2 01 Gru, 2009, 15:02:39 »
Ustawia się to dwoma śrubami imbusowymi, które przesuwają cały mostek w jednej płaszczyźnie. Jak narzazie ja gram na  strunach Które dostałem wraz z gitara ( mostek sobie z nimi radzi) lecz to jest prawdopodobnie komplet 9-42. I gdzieś czytałem ze te mostki nie radzą sobie z grubszymi kompletami strun. Jak tylko zmienię na coś masywniejszego to dam znać:) 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
36041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy
23 Odpowiedzi
15000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2010, 12:51:04
wysłana przez Vertigo
1 Odpowiedzi
1297 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2010, 10:52:36
wysłana przez Page_Hamilton
38 Odpowiedzi
8898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2014, 17:23:42
wysłana przez wrobelsparrow
4 Odpowiedzi
3181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2020, 13:23:20
wysłana przez Franq