Autor Wątek: Moj pierwszy projekt Custom'a  (Przeczytany 25428 razy)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Moj pierwszy projekt Custom'a
« 23 Lis, 2009, 22:00:13 »
Witam
Chcialem wam przedstawic moj wlasny projekt (z mala pomoca lutnika) gitary wykonany przez firme REK.


skala - 24.75
korpus - Mahoń, padouk
szyjka - Mahoń
podstrunnica - Heban Macassar
promień - 16"
przetworniki - Merlin Puckups: Hellfire
progi - 24 jumbo
stroiki - Grover Mini Rotomatics
potencjometry - 1 vol , 1 tone
przełącznik  - 3 pozycyjny, 2x rozłączanie cewek, killswitch
mostek - Stały
wykończenie szyjki - Olej, wosk
wykończenie korpusu - Olej, wosk

Tutaj dam troszke linkow do zdjec:

http://rekguitars.com/katalog/29/0d.jpg
http://rekguitars.com/katalog/29/1.jpg
http://rekguitars.com/katalog/29/2.jpg
http://rekguitars.com/katalog/29/3.jpg
http://rekguitars.com/katalog/29/4.jpg
http://rekguitars.com/katalog/29/5.jpg
http://rekguitars.com/katalog/29/6.jpg
http://rekguitars.com/katalog/29/7.jpg
http://rekguitars.com/katalog/29/8.jpg

Probek dzwieku jak na razie nie dam, bo przy nagrywaniu brzmi fatalnie przez usb (przez pod'a) jednym slowem musze ustawic efekty i wtedy moge cos dac zeby to jakos brzmialo :) Badz jak nagram setke z zespolem.

Pozdrawiam i licze na ocene, jesli bedzie potrzeba jakis informacji to napisze jak bede pamietal :)
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2009, 21:51:49 wysłana przez mlodysatan »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #1 23 Lis, 2009, 22:12:09 »
Bardzo ładny kształt korpusu i wykończenie, gdyby nie główka to bym się poślinił. Szkoda także, że 24.75, ale jeżeli Tobie odpowiada to git. Gratuluje wiosła!
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #2 23 Lis, 2009, 22:13:38 »
Mi się podoba, główka nie należy do moich ulubionych, ale poza tym jest ok. I kolorek jaki ładny :).
Uważaj tylko na jedną rzecz:
Cytuj
skala - 24.75

Mi to zupełnie nie przeszkadza, ale znajdzie się kilku malkontentów, którzy zaraz zaczną wydziwiać :D.
Ściskam.

EDEK: Właśnie. Musza mnie ubiegł.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #3 23 Lis, 2009, 22:14:37 »
Gratulacje!

Zapewne jeszcze nie wiesz jak spierdoliłeś ze skalą...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #4 23 Lis, 2009, 22:14:56 »
Co do glowki to no niestety ja uwielbiam ten ksztalt wiec no musial byc :) Mam Corta X6 25.5" , lecz no chcialem cos mniejszego i ladnego i takie jest :) Problem tylko ze strojeniem nizszym, ale i tak daje sobie z tym rade :)

P.S.

Mery a co dokladnie Ci chodzi ze skala, bo chcialbym sie tez dowiedziec
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2009, 22:16:33 wysłana przez mlodysatan »

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #5 23 Lis, 2009, 22:18:41 »
Zapewne jeszcze nie wiesz jak spierdoliłeś ze skalą...

Dajcie se wreszcie siana, proszę. Znowu się zacznie dyskusja? ;(
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #6 23 Lis, 2009, 22:25:23 »
Cytuj
Zapewne jeszcze nie wiesz jak spierdoliłeś ze skalą...
Sie czepili tej skali.....A tak ogólnie wiosło pierwsza klasa gratuluję :)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #7 23 Lis, 2009, 22:46:41 »
Śliczna i ciekawy projekt również! Czekałem na ten temat :)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #8 23 Lis, 2009, 22:50:02 »
Ogolem planuje jeszcze jedna zrobic gitarke ale to juz za wieksza kwote ze wzgledow upiekszeniowych :) Bedzie to tez 7, drewno sie jeszcze zobaczy jakie, moze mi sie gust zmieni. Tez w firmie REK bede robil :)
Lecz dopiero za jakis czas :P Teraz sprzet trza kupic :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #9 23 Lis, 2009, 23:27:03 »
Martens to Ty nie wiesz że jedyna suszna i obowionzujonca skala to 31 cali na tym forum? :) Ładne wiosło, poza główką która mi w ogóle nie leży :) Korpus ma fajny kształt, taki hmmm powiedzmy "dynamiczny" z braku lepszego określenia :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #10 23 Lis, 2009, 23:33:17 »
Martens to Ty nie wiesz że jedyna suszna i obowionzujonca skala to 31 cali na tym forum? :) Ładne wiosło, poza główką która mi w ogóle nie leży :) Korpus ma fajny kształt, taki hmmm powiedzmy "dynamiczny" z braku lepszego określenia :)

Leon, wiem. Ile barytonów masz obecnie :P? Mogę i owszem, z dumą rzec "miałem barytony", bo w chwili obecnej się nie zanosi. Ale chciałem uprzedzić zmasowany atak setek użytkowników (tak wiem, jest nas tysiące), wściekłych i żądnych zbanowania człowieka, który splamił się posiadaniem gitary o tak plugawej menzurze, jak 24 3/4. "Na stos, na stos z nim" - krzyczeli. Lecz dzielny Martens napierał bokami konia na tłuszczę i chronił lutnistę z rdzawo-burgundowym instrumentem, który wyśpiewywał, że krótsze też może być dobre. A potem zaczęli rzucać kamieniami i ballendami, a dzielny rycerz Martens pierdolną z konia na ziemię, wybił sobie zęby i stwierdził, że pora wiać...
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #11 23 Lis, 2009, 23:59:57 »
Albo mam jakieś deja-vu, albo to wiosło widziałem już pół roku temu na stronie Rek. Podoba mi się radius, mostek i pikapy :) Sądziłem, że mój Hellfire nie ma możliwości rozłączania cewek, ale w zasadzie nie wiem, bo akurat w tym przetworniku mnie to nie zainteresowało. Jakie trzeba założyć struny, żeby przy 24 3/4 było miło? Co to za mostek? Siodełko wyrzezane przez lutnika, czy gotowe?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #12 24 Lis, 2009, 00:22:30 »
chciałem uprzedzić zmasowany atak setek użytkowników (tak wiem, jest nas tysiące), wściekłych i żądnych zbanowania człowieka, który splamił się posiadaniem gitary o tak plugawej menzurze, jak 24 3/4. "Na stos, na stos z nim" - krzyczeli. Lecz dzielny Martens napierał bokami konia na tłuszczę i chronił lutnistę z rdzawo-burgundowym instrumentem, który wyśpiewywał, że krótsze też może być dobre. A potem zaczęli rzucać kamieniami i ballendami, a dzielny rycerz Martens pierdolną z konia na ziemię, wybił sobie zęby i stwierdził, że pora wiać...

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #13 24 Lis, 2009, 00:35:12 »
No moglo pojawic sie to wioslo w REKu w lipcu bo od tej pory je mam :) Siedzialem nad nia prawie rok czasu, az w koncu kasa byla i pomysl tez :) Jesli chodzi czy siodelko rzezbione przez lutnika to powiem ze nie wiem, nie zaglebialem sie w prace fachowca :) Co do mostka ogolem mialo tu byc TSM7 ale przekraczalo to moj lekko budrzet zaplanowany i jest staly... Firma - zabij a nie powiem - nie wiem (zaufalem lutnikowi) ... Ale dobrze sie sprawuje :D
Jesli chodzi o rozdzielenie cewek to wlasine przy 7 dalo rade to zrobic, opowiadal mi to wlasnie lutnik ze przy pickupach dla 6 nie ma rozdzialki

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #14 24 Lis, 2009, 00:54:00 »
Gratulacje! Bardzo mi sie podoba gitarka łacznie z główka  :D
Ale napisz dlaczego akurat taka skale wybrałes,jakich strun(rozmiary)uzywasz
No i ile takie cacko Cie kosztowało  :)
Sie.. sie.. sie..

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #15 24 Lis, 2009, 01:10:42 »
gitarka cudna, pomarudzilbym na temat tej glowki ale to w kocu twoje wioslo wiec czemu nie :)
gratuluje :)
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #16 24 Lis, 2009, 02:48:22 »
Skala to tak na prawde niewielka pomoc w mojej ze tak to nazwe przeszkodzie biologicznej... Nie mam szerokiego rozstawu palcy lewej dloni przez dawny wypadek ktory mialem ( poszarpane miesnie bicepsu - zlozone na nowo :P - ale wiadomo to nie to samo ), to tez mi przeszkadza, gdyz no dluga gra rowna sie z bolem reki oraz to ze srodrecze nadgarstek i inne miejsca reki pod bicepsem nie sa do konca w 100% sprawne. Wydaje mi sie ze nie osiegne nia nawet jakis wielkich obrotow (jesli chodzi i Hammera i pull'ofa - co sie rowna z predkoscia palcy) dlatego tez nie ide na predkosc tylko na technike gry z dodatkiem lekkiego speeda. Moje solowki sa bardziej zlozone techniczne i caly czas je dopieszczam (nawet te ktore sa) po to aby byly czysto zagrane i dokladnie z danym dzwiekiem. To tyle apropo skali, moze sie to wydawac glupie, ale no tak pomyslalem i tak jest :)

Strun uzywam 9 jak na razie Da Dario (czy jak sie to pisze) ale chce przejsc na 10 i wtedy sprawdze jak brzmi. Wybor firmy z tego powodu ze sa tanie (kasy brak) jak bedzie kasa to polecam kazdemu Elixir'y.
 
Co do kosztow to nie chce ujawniac ceny prosze o zrozumienie lutnika. Nawet na stronie jest kontakt PLN wiec nie chce tu tego pisac :) Nie wiem w jakim celu tak jest, ale stwierdzam fakt ze nie chce ujawniac cen :)

Pozdrawiam

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #17 24 Lis, 2009, 03:26:49 »
spoxik ;) a 7ma struna nie dynda ci jak makaron,nie muli?
nie napisałes 9-? i stroisz sie normalnie do E znaczy H  :P
« Ostatnia zmiana: 24 Lis, 2009, 03:28:57 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #18 24 Lis, 2009, 09:44:16 »
Usunięto
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2009, 16:15:26 wysłana przez primer »

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #19 24 Lis, 2009, 12:32:23 »
Strunki to 9-54 badz 56 to zalezy od kompletu jaki kupie. Strunka nie lata mi az tak mocno dla mnie to standart :P
Tutaj taka ciekawostka. Na moim myspace ktory mozna odnalezc na forum utwor "Fuck it" jest typowo robiony pod styl KoRn'a bylo to nagrywane na CORT X6 struny 9-42 badz 46 nie pamietam i bylem zestrojony do A... Wiec mozecie sobie wyobrazic jak mi wtedy lataly struny co nawet slychac jak jest bridge na cleanie :D

Strojenie moje obecnie jest to drop A (z H mam A), lepiej mi sie gra tak :) Max jaki bede uzywal to drop G bo nizej nie potrzebuje :)

Jesli chodzi o firme REK. Powiem szczerze ze dla mnie brzmi dobrze ( nie jest to super dzwiek, ze wzgledu na efekty u mnie w POD'zie ) dodatkowo no musze na lepszym sprzecie (wzmachol badz cos innego ) sprawdzic jak to gada.
Czemu zdecydowalem sie ne REK'a ?
Prosta odpowiedz ! Po tym jak uslyszalem gitare Portato w rekach Adama Fulary i bas Tomasza Fulary TF-1 ( Serdeczne Pozdrowienia dla nich ! ) to juz wtedy wiedzialem ze chce miec gitare wlasnie z tej firmy. No tez pogadalem wczesniej z Lutnikiem z tej firmy i mnie to juz przekonalo , tez pickupy z ktorych jestem zadowolony firmy MERLIN (choc chcialem EMG aktywne - koszta tu daly do myslenia).

Gitarka sprawdza sie w kazdym typie muzyki, szczegolnie zaleta jest rozdzielanie cewek co naprawde sie przydaje. Prawde mowiac gram jakies tylko 6 lat na gitarce i nie umiem za wiele (skupialem sie na kompozycji) ale caly czas sie ucze i kazdy styl muzyki zawsze zachaczam. Nawet teraz w obecnym moim drugim skladzie co gramy mocniejsze rzeczy staram sie wcisnac lekkie dodatki muzyki hiszpanskiej tudziez rytmike podobna do fussion ( ale to takie momenty na przerwe w miesie :P ).

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #20 24 Lis, 2009, 17:49:03 »
mlodyszatan nie pierdziel się z EMG - nie warto :)
DeathMaster ja stroję LP do C albo dropped A# i nie czuję specjalnie problemu na strunach 12-60 :) Do brudnego napierdalania to nie robi różnicy. Masa dechy i brzmienie ogólne wiosła robi swoje - rzeź znacznie większa niż na moich siódemkach. Ogólnie dochodzę ostatnio do wniosku że siódemki do napiedalania to mają sens jak się gra dużo i gęsto - do walcowania riffów nie są potrzebne :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2009, 10:21:46 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #21 24 Lis, 2009, 18:21:33 »
Żeby nie było niejasności - mam w tej chwili dwa elektryki ze skalą 24.75, ale obie to 6tki :P

To nie jest tak, że trzeba mieć nie wiadomo jaką łapę, żeby grać na trochę większej skali. Oczywiście można na 24.75 i grywałem tak do B i drop B, ale chyba się starzeję i wolę cieńsze strunki o takim samym naciągu.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #22 24 Lis, 2009, 19:37:03 »
Kurczę!
Końgratulejszyn!

Piękna gitarka, korpus poza kształtem jest genialny! A i główka mi się podoba ... Fajnie, fajnie. Pickupy wybrałeś jedne z najlepszych ... do tej pory nie grałem na lepszych ... ;]

Jeśli 42/46 przestroiłeś do A dropped to gratuluję ... u mnie na 62 już mnie wkurwia, bo wg mnie wisi ... :P

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #23 26 Lis, 2009, 00:21:53 »
gratuluję :). Wygląda bardzo dobrze, fajny kolorek ale moim zdaniem bardziej pasowałby czarny hardware.. I główka jakoś tak chudo wygląda przy takim masywnym korpusie. Ale skoro Tobie się podoba to Twoja sprawa :). I na podsumowanie dodam tylko że nie lubię jak gitara ma dużo pstryczków elektryczków i potków :P. Ale ogólnie prezentuje się dobrze

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Moj pierwszy projekt Custom'a
« Odpowiedź #24 26 Lis, 2009, 00:33:26 »
a pstryczki to tylko te rozdzielanie cewek i killswitch - bardzo przydatna rzecz :P, jak szybko wyciszyc gitare :) - kolor zaproponowal mi lutnik i mi sie to podoba :) Jedyny mankament to jest taki ze drewno caly czas wypuszcza pigmenty koloru i no ze tak powiem na zdjeciach jest plytka z padoku ktorej juz obeznie nie mam, lutnik mi zrobil z machoniu :P Strasznie brudzial jasne ubrania... Nawet body brudzi rece :/ Ale no coz trzeba poczekac az sie ten koszmar skonczy !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
5038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2008, 12:22:32
wysłana przez Pattini
7 Odpowiedzi
2738 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2009, 14:42:14
wysłana przez pan mikos
27 Odpowiedzi
12087 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 15:41:47
wysłana przez primer
7 Odpowiedzi
2875 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2011, 00:32:09
wysłana przez piotreksu
12 Odpowiedzi
2785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2011, 21:42:26
wysłana przez lord_awesomeguy