Autor Wątek: Proel DIEHARD vs Monster ROCK 3m  (Przeczytany 19272 razy)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Proel DIEHARD vs Monster ROCK 3m
« 10 Lis, 2009, 12:13:47 »
Postanowiłem w domowych warunkach sprawdzić różnicę kabli instrumentalnych z różnych (choć nie odległych) półek cenowych. Sporo razy czytałem opinie, że Monster ROCK ma "więcej basu i górki" (a jakże, przecież służy do grania rocka!) a PROEL "przyciętą górkę" itp. Test wykonałem przy użyciu RMAA (line out -> line in), planowałem sprawdzić głównie jak się ma stosunek szumu do sygnału między tymi kablami (szczególnie 50Hz i harmoniczne!). Wyniki poniżej :pc:


Frequency response

Noise level

Dynamic range

THD + Noise (at -3 dB FS)

Intermodulation distortion

« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2009, 12:28:23 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
zrobilismy ostatnio nauszny test 5m Monstera Rock vs. 5m Laboga (nie David Laboga, tylko ten starszy). Monster wygral. przy najblizszej okazji strzelimy probki, chociaz o ile na wlasne ucho roznica byla potezna, to na probkach wcale nie jestem pewien czy tez bedzie taka wielka.

zrobimy sobie tez porownanie paczkowych kabelkow, bo mamy ten sam zestaw Monster - Laboga.

BTW Lordzie, jestem osiol i nic nie kumam z wykresow - przyblizylbys o co tam konkretnie chodzi? o ile poziom szumow jeszcze mi wchodzi, to reszta juz niezbyt ;)
Łe tej.

Offline JC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
  • Coffee Anal
Też bym poprosił o omówienie wykresów, bo z tego co widzę  to się nie różnią chyba za bardzo, ale się nie znam więc moge źle widzieć:) i jaki wniosek? Monster wart swej ceny? Lepszy czy gorszy od Die Hard?
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2009, 12:59:13 wysłana przez mroziu »
Satanizm jest zajebisty! Sprzedam
It's only rock'n'roll but I like it

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Co to za prezentacja bez omówienia wykresów? Pała! Siadaj!

;)

Oprócz frequency response przydał by się mały opis, więc jakbyś miał chwilkę i jeszcze odrobinę chęci:)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
W tabeli wszystko świadczy na korzysc proela :)
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2009, 14:29:21 wysłana przez BartekL »

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Pierwsza sprawa jest taka, że test nie uwzględnia jak reaguje kabel z instrumentem (kto wie, może to być kolosalna różnica, choć ja nawet najmniejszej nie zauważyłem - ale fakt - gram na cyfrowym Revalverze i jestem dupa). Druga sprawa - jest to dział Home Recording, więc raczej tyczy się sytuacji nagrywania w domu - Monster rzeczywiście sprawia wrażenie bardziej solidnego od Proela, ma czadowe wtyki, jest mniej giętki, itp. itd. ale w scenariuszu w którym go używam jest to raczej mało ważne. Trzecia sprawa - rzecz jasna wyniki przedstawiają jak sprawuje się mój interfejs audio. Wykresy ilustrują raczej jak drobne są różnice między tymi kablami (zakładając, że sprawowanie się interfejsu nie zmienia się diametralnie z testu na test :kissmyass:).

Mogłem zostawić tylko dwa pierwsze wykresy, bo THD czy IMD na tym poziomie nie ma znaczenia. THD i IMD to zniekształcenia, które powodują powstanie dodatkowych harmonicznych (choć pewnie się mylę - niech jakiś znawca sprostuje).
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2009, 15:09:34 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Proel to masakra, miałem ich kilka i nigdy już nie kupię. Łamią się jak cholera XD Aktualnie używam Planetów z chęcią przesiadki na Monstery na których udało mi się ostatnio pograć i czuć różnicę na 'ucho'.

Wykresy pokazują, że oba kable są podobne ... ale to gówno prawda XD Dobrze, że kolega zwrócił uwagę, że do test jest do Home recordingu. Na scenie czy próbie o wiele lepiej spiszą się Monstery - są ZNACZNIE lepiej ekranowane przede wszystkim = mniejsza podatność a sygnały z zewnątrz. Ponadto mają grubszą żyłę sygnałową wewnątrz no i są robione próżniowo. Jedynie cena czasami odstrasza - choć szczerze - raz na długi czas. Ja czekam, aż padną mi moje Planety. I czekam tak już 3 lata ;) Polecam XD

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
ta, ja dwa razy miałem planety i oba padły bodajże po 3 miesiącach, warunki lekkie nie były, ale nie przekonały mnie te kable ;)
do widzenia.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Proel to masakra, miałem ich kilka i nigdy już nie kupię. Łamią się jak cholera XD A

ja mam 3m z jednej prosty z drugiej łamany wtyk i juz 3 albo 4 lata trzymaja, w tym  wieeele prób i troche koncertów. Działają wciaż dobrze. Więc albo miałeś pecha, albo ja szczescie ;)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Proel to masakra, miałem ich kilka i nigdy już nie kupię. Łamią się jak cholera XD A

ja mam 3m z jednej prosty z drugiej łamany wtyk i juz 3 albo 4 lata trzymaja, w tym  wieeele prób i troche koncertów. Działają wciaż dobrze. Więc albo miałeś pecha, albo ja szczescie ;)

zapomniałem dodać, że mam Proela 3m (jakiegoś zwykłego) gdzieś ponad rok i to pierwszy kabel, który tyle wytrzymał, drugi gitarmen ma DieHarda 5m tyle samo czasu i nic mu się nie zjebło. wniosek - zdać się na szczęście :D
do widzenia.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Może trafiłem na paskudne szczęście, to mi się zdarza XD Ja połamałem oba die hardy w czasie lepszym niż 2 miesiące, a nic specjalnego nie robiłem akurat w tym czasie. Po prostu zaczęły przerywać i huj :P

Do połączenia Head-Paczka stosuję swoją droga XLR dwużyłowy ;)

Swoją drogą to je wyjebałem a teraz czytam, że miały dożywotnią gwarancje -_-' ShitHap
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2009, 14:55:50 wysłana przez Vertigo »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A o tym nie było już tematu? http://forum.sevenstring.pl/pickupy-dechy-gryfy-struny-i-akcesoria/kable-drogie-dobre-tanie-zle-wasze-spostrzezenia-i-wnioski/

Bo ostatnie pięć postów nie ma nic wspólnego z wykresami przygotowanymi przez Lorda. Ciągle tylko o proelkach i planetkach. Nie mówię, że takie opinie są złe, ale warto skupić je w jednym miejscu, a tu popatrzeć na Monster i Proel.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
tak od siebie, jeśli chodzi o samą żywotność (moje spostrzeżenia) kabli.. Proela nie lubię bo jest sztywny i się plącze, ale prawda jest taka że ze 3 lata na nim grałem zanim się zepsuł (przeżył nawet kiedy przejechałem po nim kółkiem fotela ale straciłem przez to gwarancję. Planet za to nie wytrzymał roku nawet, a cenowo wypada podobnie. Brzmieniowo ich nie porównywałem. Monstera mam od niedawna więc jeszcze nie mogę się wypowiadać, ale sprawia wrażenie dużo bardziej solidnego

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا

[ciach]

Mogłem zostawić tylko dwa pierwsze wykresy, bo THD czy IMD na tym poziomie nie ma znaczenia. THD i IMD to zniekształcenia, które powodują powstanie dodatkowych harmonicznych (choć pewnie się mylę - niech jakiś znawca sprostuje).

THD (Total Harmonic Distortion) - całkowite zniekształcenia harmoniczne
IMD (Intermodulace Distortion) - zniekształcenia intermodulacyjne

Z całym szacunkiem Lord, ale ten test w stosunku do zniekształceń jest chujka wart. Z tego prostego powodu, że zniekształenia tych typów wprowadzają tylko elementy aktywne, a kable/przewody takimi nie są. Nie, że nie ma znaczenia, tylko to co odczytałeś było wprowadzane co najwyżej przez elementy karty (czy całego zestawu komputerowego).
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
A Ty, Mery, czekałeś z tym prawie miesiąc, jak już nauczyliśmy się wykresów na pamięć i rwiemy na to laski przy ognisku... ;)
Paczki z głów!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Proel to masakra, miałem ich kilka i nigdy już nie kupię. Łamią się jak cholera XD A

ja mam 3m z jednej prosty z drugiej łamany wtyk i juz 3 albo 4 lata trzymaja, w tym  wieeele prób i troche koncertów. Działają wciaż dobrze. Więc albo miałeś pecha, albo ja szczescie ;)

a ja mam 9 kabli proela die hard o rożnych długościach i ani jeden się nie zepsuł przez dwa lata ciągłego miętoszenia po próbach -wrzucam do pudła wszystkie kable zmiętolone i zamykam. Ale może mam takie szczęście. Bespeco mam na zapasówki ale póki co nie musiałem ich wyjmować z pudełek.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
A Ty, Mery, czekałeś z tym prawie miesiąc, jak już nauczyliśmy się wykresów na pamięć i rwiemy na to laski przy ognisku... ;)

Ni hooya tego wcześniej nie widziałem. Dobrze, że ktoś odkopał ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Mam 5 m proela i chwale sobie. Niedawno kupilem kabel Ibaneza, tylk otaki z wyzszej seri, gruby, twardy i ma zajebiste wtyczki. Nie mylic z taka nizsza seria. Kumpel ma juz pare miesiecy taki i jest gites !

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Proela nie lubię bo jest sztywny i się plącze

strasznie mnie to też irytuje i poza tym wtyki są jakieś chuja warte, nie chcą siedzieć w wiośle, ani jednym ani drugim :/ w sensie za luzno wchodzą i same chcą wyskakiwać... może mi sie taki egz trafił
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Po za tym jedna sprawa co do tych testów które wypadły podobnie w sumie- to trochę tak jak Goście z TopGear robili wyścig pomiędzy Formułą F1 a jakimś podrzędnym autkiem pod dachem - wypadło porównywalnie... ... duży fiat pewnie tez utrzymałby do 2giego biegu kroku golfowi VI GTI... do czego zmierzam :

Test miałby sens gdyby wprowadzić zewnętrzne źródło zakłóceń, jak zachowują się podczas przemieszania się "po scenie", gdy zbliżasz się do źródła pola magnetycznego - czyli paczuchy. Wtedy wyjdą niuanse tak ważne ja jakość ekranowania czy wykonania wtyków.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Jasne, możliwe że wtedy Monster pokazuje na co go stać. Wrzuciłem to do działu "Home Recording", czyli dotyczącego nagrywania w warunkach domowych na budżetowym sprzęcie. Sam przekonałem się, że dopłacając ponad 100zł więcej do kabla nie polepszę ani trochę moich nagrań. A pieniądze te można dołożyć np. do pralki czy (w moim wypadku) kupić sobie nowy czajnik elektryczny (ze starego powoli odpada plastik - kawa z takim dodatkiem to żadna przyjemność) :D Tak czy siak jestem zadowolony z tego kabla. Jest fajny, czarny, ładnie się zwija, czuję że mojej gitarze podoba się jak w niej siedzi. No i rzecz jasna pokazuję go każdemu kto przychodzi do mnie w odwiedziny (sama nazwa robi już niezłe wrażenie).

edit:
Mery dzięki za sprostowanie :*
« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2009, 02:02:14 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Fuuj, rozpuszczalną pijesz?! Poza tym to niezły z Ciebie bajerant Lordzie, każda dupa Twoja z takim kablem (moja na pewno ;) ). A zdradzisz, gdzie kupiony i za ile? Sam się przymierzam do zmiany kabli na wiosnę.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Przeważnie parzoną (Jacobs Krönung FTW!). A z kablem wiadomo... owijasz wokół szyi - nikt się temu nie oprze :D Kabelek kupiłem od znajomego - fajną cenę zaproponował, ale na paragonie z RNR widnieje 145zł.
« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2009, 11:49:06 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
[ciach]
Test miałby sens gdyby wprowadzić zewnętrzne źródło zakłóceń, jak zachowują się podczas przemieszania się "po scenie", gdy zbliżasz się do źródła pola magnetycznego - czyli paczuchy. Wtedy wyjdą niuanse tak ważne ja jakość ekranowania czy wykonania wtyków.

Uważam, że niekoniecznie. Problemem jest stabilne źródło o znanych parametrach własnych. W przeciwnym wypadku nie wiadomo co się mierzy i nie wnosi ono nic do naszej wiedzy. Nawet gdyby pozyskać źródło o znanych parametrach, to w świecie gitarowym zapędy audiofilskie nie mają racji bytu. Oczywiście są kable złe i kable dobre. Raczej należy unikać długich połączeń.
Najważniejsze są tutaj doznania subiektywne. Ma grać dobrze. Produkowanie niewiadomo jak drogich przewodów, bo będą mniejsze szumy mija się z celem, bo samym założeniem gitary elektrycznej jest mniejsze lub większe zniekształcanie sygnału. Oczywiście chodzi o zdrowe podejście w dwie strony - poniżej pewnej jakości nie można schodzić, bo pozostaje istotna kwestia ekranowania, lutowała, złączy itp.
Ale co ja wiem, kiedy monsterów nigdy nie testowałem :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Test miałby sens gdyby wprowadzić zewnętrzne źródło zakłóceń, jak zachowują się podczas przemieszania się "po scenie", gdy zbliżasz się do źródła pola magnetycznego - czyli paczuchy. Wtedy wyjdą niuanse tak ważne ja jakość ekranowania czy wykonania wtyków.

z ekranowaniem też nie należy przesadzać, gdzieś czytałem (może to mit) że przy zbyt dużym ekranie działa on jako kondensator, co też ma swój wpływ na brzmienie. (nie krzyczcie to nie moje zdanie, tak czytałem i podaje dalej do wetyfikacji)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
7319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2008, 18:04:13
wysłana przez BartekL
2 Odpowiedzi
1719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2008, 23:11:05
wysłana przez dom?n
2 Odpowiedzi
2605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2009, 22:53:18
wysłana przez Dexterek
2 Odpowiedzi
1380 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 19:49:08
wysłana przez kryho
6 Odpowiedzi
3528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2014, 09:38:53
wysłana przez youshy