Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 515705 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #50 14 Lis, 2009, 19:34:04 »
Kolejny kawałek:

Four Rooms (1994)
Cztery filmy krótkometrażowe, czterech reżyserów, cztery epizody.
Jedna sylwestrowa noc, jeden główny bohater i jedna zwariowana historia.

Świetna, pokręcona fabuła, fajna muzyka i zdjęcia.
8/10
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #51 14 Lis, 2009, 19:43:09 »
Kolejny kawałek:

Four Rooms (1994)
Cztery filmy krótkometrażowe, czterech reżyserów, cztery epizody.
Jedna sylwestrowa noc, jeden główny bohater i jedna zwariowana historia.

Świetna, pokręcona fabuła, fajna muzyka i zdjęcia.
8/10
Tylko tyle?!



Jim Roth, Antonio Banderas, Madonna, Bruce Willis, Quentin Tarantino (również jako reżyser), Salma Hayek. Bardzo nietypowy film. śmiałem się aż bolało, a z drugiej strony po kilku obejrzeniach (w tym w sylwestra kiedyś) wciąż pod wrażeniem kunsztu reżyserów. Bardzo polecam, jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu obejrzałem.

Ode mnie 10 kciuków  :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #52 14 Lis, 2009, 19:43:37 »
Streszczając fabułę (myślę, że nikt się nie obrazi): uciekali samochodem, uciekali samolotem, uciekali samochodem, uciekali samolotem, uciekali większym samolotem, zepsuli arkę<LOL>
Nooo nieeee szkurwa  no.

Przepraszam, nie powinienem tak wnikliwie jej opisywać. Moja wina.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #53 14 Lis, 2009, 19:51:45 »
Kolejny kawałek:

Four Rooms (1994)
Cztery filmy krótkometrażowe, czterech reżyserów, cztery epizody.
Jedna sylwestrowa noc, jeden główny bohater i jedna zwariowana historia.

Świetna, pokręcona fabuła, fajna muzyka i zdjęcia.
8/10
Tylko tyle?!

Sory, zagadałem się z kimś na gg i chciałem szybko skończyć edycję posta. xD

W sumie to poprawę ocenę na 9/10.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #54 14 Lis, 2009, 20:46:16 »


Ink

Film dość tajemniczy, mroczny ale jednocześnie lekko baśniowy. Scenariusz nawet oryginalny mimo, iż opiera się o klasyczny model walki dobra ze złem. W sumie nie wkręcił mi się, ale mimo wszystko wycenię go w miarę obiektywnie na 8/10 :)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #55 14 Lis, 2009, 23:19:10 »
no przecie kierując się podanymi datami, można wywnioskować, że hitler zatryumfował :) czy nie?
Może to dlatego, że oglądałem ten film z miesiąc temu, może to dlatego, że oglądając nie lubię spoglądać na napisy i coś źle zrozumiałem, ale albo mi się tylko wydaje, albo na koniec filmu w planach Landy jest mowa o przekroczeniu FRONTU, co SUGEROWAŁOBY, że wojna nadal trwa.
Zresztą wystarczy trochę poczytać, Tarantino sam mówi sporo o filmie i o realiach i surrealiach historycznych fabuły.

może masz rację, ale w sumie akurat to, czy to było w tę czy w tę stronę, chyba nawet nie grało żadnej roli :)

Kolejny kawałek:

Four Rooms (1994)
Cztery filmy krótkometrażowe, czterech reżyserów, cztery epizody.
Jedna sylwestrowa noc, jeden główny bohater i jedna zwariowana historia.

Świetna, pokręcona fabuła, fajna muzyka i zdjęcia.
8/10
Jim Roth, Antonio Banderas, Madonna, Bruce Willis, Quentin Tarantino (również jako reżyser), Salma Hayek. Bardzo nietypowy film. śmiałem się aż bolało, a z drugiej strony po kilku obejrzeniach (w tym w sylwestra kiedyś) wciąż pod wrażeniem kunsztu reżyserów. Bardzo polecam, jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu obejrzałem.

Ode mnie 10 kciuków  :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:

hmm.. tutaj bym się sprzeczał. pierwszy pokój był moim zdaniem wyjątkowo nieciekawy.
drugi był całkiem fajny, ale za to trzeci i czwarty były prześmieszne.
tylko trudno byłoby mi wybrać który lepszy - teksty banderasa i śmierdzące stopy, czy głupawa zabawa pijanych znajomków? :D

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #56 15 Lis, 2009, 00:27:16 »
może masz rację, ale w sumie akurat to, czy to było w tę czy w tę stronę, chyba nawet nie grało żadnej roli :)

wymówki... :P

Co się tyczy Four Rooms
Spoiler

Kolejna część serii:
Hannibal (2001)
Znów nie będę nic pisał w temacie, bo nie warto.
Dodam tylko, że Vide cor meum rozpaliło mego ducha i ściągam jak szalony ost, jak ktoś ma, albo wie gdzie znaleźć w wersji lossless - byłbym wybitnie wdzięczny za pw.
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2009, 12:48:19 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #57 15 Lis, 2009, 12:41:24 »
Eej, nieloT, wsadź to przynajmniej we spoilery.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #58 16 Lis, 2009, 12:24:45 »
Marzyciel

Podobnie jak Tolein daję 10/10. Ogromne wrażenie (przynajmniej na mnie) robi ścieżka dźwiękowa Jana Kaczmarka :bowdown:

:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #59 16 Lis, 2009, 13:04:54 »

Ot, dobre, zeby sobie ogladnac ;) nie ocenie jednakże. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #60 16 Lis, 2009, 13:30:34 »

na jakiejś imprezie poleciał ten film, ciężka komedia ogólnie chodzi w niej o to że właściciel kamienicy rzeźnik morduje i sprzedaje mięso lokatorów w swoim sklepie, wszyscy o tym wiedzą i kupują znaczy panuje straszna bieda, funkcjonuje barter no i tam sie wprowadza koleś blaa blaa polecam usmiałem sie przy tym że hej i bardzo bodobała mi sie scenografia oraz ujęcia kamer miodek mniam mniam.

ocena: 9/10


eee film wywarł na mnie piorunujące wrażenie ciężar jakich mało "dziecko astralne symbolizujące ludzkość" to kropla w morzu co tam sie wyprawia polecam ten film.

ocena: 10+/10
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2009, 13:34:10 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #61 16 Lis, 2009, 23:56:15 »
Cóż, obejrzałem ekranizację trzeciego tomu cyklu o Harrym Potterze - Harry Potter and the Prisoner of Azkaban.
Film chyba najlepszy z całej serii, co ciekawe, zarówno jeśli chodzi o książki jak i ekranizacje, jest to część w której dzieje się najmniej. Ale to chyba tylko wychodzi na dobre, biorąc pod uwagę ilość skrótów i usuniętych wątków w fabułach dłuższych części (trzeci tom ma 450 stron, podczas gdy czwarty ma 760, kolejne oczywiście nie ustępują pod tym dalej niż na krok).
Na pewno należy pochwalić piękne zdjęcia, świetną (jak przystało na wielkobudżetową holyłudzką produkcję) muzykę, zwarty, zwięzły i logiczny scenariusz (nie zwykłem oceniać fabuły i scenariusza ekranizacji po tym, jak ma się do książki, ale szósta część HP w tym aspekcie mnie powaliła i jestem pod takim wrażeniem, że nie udało mi się uniknąć porównań - tym lepiej dla Więźnia Azkabanu). Role - trudno mi oceniać - nie jestem wielkim specem od gry aktorskiej, a do tego mam ten atrybut, że bardzo się wkręcam, w szczególności w tak bajkowe historie i zdjęcia. Zresztą o Radcliffie i spółce wystarczająco już chyba dyskutowano.
Generalnie, tak mi się wydaje, film niczego sobie, co prawda komercyjna produkcja, ale to chyba wychodzi na dobre (nie wyobrażam sobie jak by to wszystko wyglądało z chujowymi zdjęciami, chujowymi efektami i chujową muzyką, nawet jeśli film odwzorowywałby, strona po stronie, książkę i trwał 20 godzin). Można przy nim, jak sądzę, w miarę przyjemnie spędzić popołudnie, z dziewczyną (jeśli nie próbuje nikomu niczego udowadniać i nie "odrzuca ją" samo wspomnienie o takich dyrdymałach), z dzieciakami, z rodziną. Kolegów raczej odradzam (odnoszę wrażenie, że piwo w kombinacji z tą serią skutecznie usypia (wierzcie mi, wiem co mówię :lol:)).
Ocena - niech będzie dobre 8.5/10. (brak deppa i tarantino nie pozwala mi dać 9 ;))
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2009, 00:00:48 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #62 17 Lis, 2009, 09:40:56 »
Ta część ma same pozytywne recenzje, kiedyś też obejrzę. Do tej pory oglądałem wszystkie pozostałe ;)

Ocena - niech będzie dobre 8.5/10. (brak deppa i tarantino nie pozwala mi dać 9 ;))

Będą w następnych częściach ;) Ma być rzeź.
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #63 17 Lis, 2009, 23:44:52 »
Właśnie oglądnąłem [REC] i jestem pod wrażeniem. Pomysł znany już m.in z blair witch project, fabuła przeciętna, ale Dawno się tak nie bałem podczas filmu ;). Zajebiste ujęcia, brak muzyki, fajny klimat.. dla mnie 9/10

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #64 17 Lis, 2009, 23:53:57 »
Tak, HP z tarantino i deppem to byłby öber hadkor!

Wracając - kolejny film wybitnie godny polecenia.

The Breakfast Club

Lata 70 czy tam 80 (łorewa xD), pięcioro nastolatków w ramach "kozy" (detention brzmi lepiej imo) spędza sobotę w szkole. Dyrektor zadaje im pracę - napisanie eseju (rodzaj wypracowania) na tysiąc słów o tym, kim według samych siebie są. Ale chłopaki i dziewczyny - każde przedstawiające tu oddzielną szkolną grupę społeczną - nie myślą tylko o pisaniu swojej pracy.
Według mnie, film, poza tym, że przedstawia wyśmienitą introwersję amerykańskich nastolatków sprzed 30 lat, pokazuje też ich historie, relacje między grupami, codzienne problemy w szkole i w domu.
Mnóstwo świetnych dialogów, niezgorsza muzyka oraz, jak mówiłem, świetnie rozwinięty aspekt psychologiczny. Jestem pewien, że niektórym się spodoba, innym pewnie nie. Jak dla mnie to kompletny hit.
Ocena - 9/10.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #65 18 Lis, 2009, 00:45:15 »
Właśnie oglądnąłem [REC] i jestem pod wrażeniem. Pomysł znany już m.in z blair witch project, fabuła przeciętna, ale Dawno się tak nie bałem podczas filmu ;). Zajebiste ujęcia, brak muzyki, fajny klimat.. dla mnie 9/10
( Obraz usunięty.)
Oglądałem jakiś czas temu ten film i strasznie irytuje mnie główna bohaterka, no po prostu nie mogę jak ona coś mówi (po hiszpańsku). Poza tym drobnym mankamentem dałbym mu 6/10, ogólnie da się obejrzeć. :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:

Ciekaw jestem, jak druga część im wyszła.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #66 18 Lis, 2009, 01:51:29 »
a mi się właśnie wydaje że dobrze zagrała. Wygląda jak początkująca młoda reporterka i chyba tak właśnie miała wyglądać ;)

Właśnie oglądnąłem sobie na dobranoc paranormal actibity i nudne to strasznie. Początkowo trochę straszne, później przestałem i miałem ochotę przewijać film i oglądać jedynie sceny nakręcone w nocy.. Nic nowego w tym filmie nie ma. A jak po raz kolejny zobaczyłem otwarte wyjście na strych to chciało mi się śmiać..



Ps- zna ktoś jakiś horror japoński w którym nie ma wyłażenia na strych, krwi w wannie, małej dziewczynki/chłopca z czarnymi włosami (wg japońców najbardziej przerażająca postać z możliwych)?? poważnie pytam

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #67 19 Lis, 2009, 13:53:47 »
polecam Hype. ostatnio sobie odświeżyłem. fenomen seattle nawet po latach kręci :-)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #68 20 Lis, 2009, 00:14:28 »
z rozpędu HP4 i HP5 - nic nadzwyczajnego, ale lubię czasem się odmóżdżyć. Dźwięk i obraz na poziomie, więc 6/10 można śmiało dać, mimo wszystko brakuje mi tam kilku elementów z książek.

Hannibal Rising
Tytuł sprzed roku czy dwóch. Zupełnie inny od trzech filmów o Hannibalu-Kanibalu które oglądałem dotychczas. Tamte były wymierzonymi co do cala filmami psychologicznymi, w których takie rzeczy jak dochodzenia kryminalne czy mordercy na dobrą sprawę grały role zupełnie drugoplanowe. Liczyło się tylko poznawanie Hannibala i tych, którzy się z nim konfrontowali.
Początek przedstawia się inaczej, co prawda ujawnia wiele na temat postaci Hannibala, jednak konwencja filmu jest inna - bardziej odebrałem go jako film akcji, a nie jako analizę Hannibala.
Pozycja zdecydowanie interesująca, ta konkluzja nasuwa się od samego początku. Czy gorsza od poprzednich - trudno stwierdzić, myślę że przede wszystkim inna.
Ciekawe jak na moje niewprawione oko zdjęcia, ujęcia dobre, ale to co przykuło moją uwagę, to nieco inne niż w moich dotychczasowych doświadczeniach operowanie zbliżeniami i focusem. Tutaj jest to - z braku innego określenia powiem - chaotyczne, jednak w tym wypadku służy to jako komplement - po prostu zobaczyłem coś nowego, innego, co przykuło moją uwagę.
Muzyka nie była zła - wciąż miałem wrażenie, że gdzieś to już słyszałem (w pozostałych pozycjach z serii, oczywiście) - nie jestem pewien czy to źle czy dobrze, wydaje mi się, że w porządku - na pewno nie poczułem się zawiedziony, a jednocześnie całość wydała mi się bardziej znajomą i bliską. Coś więcej będę mógł powiedzieć po wsłuchaniu się w soundtrack (filmy, o ile nic szczególnego nie wyskoczy na pierwszy plan, zazwyczaj odbieram jako całość, a nie zlepek oddzielnych elementów).
Trudno mi ten tytuł oceniać, dam mu 8.5/10, podkreślając jednak, że to pozycja dobra, jednak, jak mi się wydaje, raczej dla tych zainteresowanych Hannibalem. Bo na popołudniowy seans z dziewczyną i lampką wina raczej się nie nada.
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2009, 00:16:55 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #69 29 Lis, 2009, 12:29:14 »
Stay (2005)
http://www.imdb.com/title/tt0371257/

Oglądałem ten film w stanie trochę innej percepcji rzeczywistości, co może wpłynęło na to jak go zrozumiałem. Z pewnością warto oglądnąć - zmusza do zastanowienia nad tematem śmierci. Moja ocena 7/10.

:tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #70 29 Lis, 2009, 21:29:52 »
a mi się właśnie wydaje że dobrze zagrała. Wygląda jak początkująca młoda reporterka i chyba tak właśnie miała wyglądać ;)

Właśnie oglądnąłem sobie na dobranoc paranormal actibity i nudne to strasznie. Początkowo trochę straszne, później przestałem i miałem ochotę przewijać film i oglądać jedynie sceny nakręcone w nocy.. Nic nowego w tym filmie nie ma. A jak po raz kolejny zobaczyłem otwarte wyjście na strych to chciało mi się śmiać..



Ps- zna ktoś jakiś horror japoński w którym nie ma wyłażenia na strych, krwi w wannie, małej dziewczynki/chłopca z czarnymi włosami (wg japońców najbardziej przerażająca postać z możliwych)?? poważnie pytam

Najbardziej mega japan strange cinema fuck shit project to "Suicide Club" jako recenzję warto podać fakt że zanim zobaczymy napisy początkowe zginie jakieś 40osób:D Dla miłośników napalm death i kina klasy "z" miut malyna:D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #71 30 Lis, 2009, 23:53:48 »
Za namową "koleżanki" obejrzałem film pt. Love and other Disasters.
Generalnie tytuł się przewinął podczas rozmowy o Brittany Murphy i innym z nią filmie który ostatnio sobie odświeżałem Uptown Girls.
Ja wiem, że to wszystko może wyglądać nieco groteskowo (xD) ale jak dla mnie te filmy są na prawdę fajne. Niby nic poważnego - komedie - ale przede wszystkim nie są idiotyczne, mają świetne dialogi i ogólne pojęty humor - nie są też dla dzieci (no, Uptown Girls może i jest, ale ten drugi tytuł niekoniecznie).
Poza tym, dawno nie oglądałem filmu o gejach który mi się podobał i mnie śmieszył. (mam takiego kumpla BI który mnie częstuje takimi tematami od czasu do czasu (patrz np. film XXY) i w większości są dość żygowe xD).
No i ekstra cycki Brittany Murphy.... *-* ...która zresztą chodzi tam przez pół filmu roznegliżowana... ;)
Komedia niby nieco silly, bo jak każda współczesna komedia romantyczna kończy się wielkim różowym happily-ever-after, ale też ten temat został dobrze w tym filmie obśmiany, więc się to równoważy. No i te genialne motywy ze scenariuszem.
Polecam gorąco, zamierzam tym razem samemu zaprezentować kumplowi BI film o gejach. Zobaczymy co stwierdzi. Ja w każdym razie dam mocne 8/10.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #72 01 Gru, 2009, 02:33:00 »
dlaczego koleżanka jest w cudzysłowie? :P

Ja od wczoraj odświeżam sobie sagę american pie ;). Mówcie co chcecie ale to mistrostwo jeśli chodzi o tego typu filmy.. Nie ma innej takiej serii ;]

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #73 01 Gru, 2009, 10:20:19 »
Niejaki Stieg Larsson napisał ponad 2100-stronnicową trylogię kryminalną - zmarł zanim jeszcze wydano pierwszą część. Gdyby wiedział, jaki to będzie sukces, że w Empiku będzie teraz numer jeden - to może by nie umarł... ;) W każdym razie do sfilmowania amerykańskiej wersji podobno przymierza się Tarantino, a tymczasem dostaliśmy wersję szwedzką. UWAGA!!! To jest kino europejskie! ;) Czyli jest czas, żeby na ekranie liczyć 30-40-50-60-70..., jest czas na długie ujęcia, jest logika, jest nienachalność. Jest też Szwecja pokazana inaczej, niż chcieliby pewnie sami Szwedzi, jest czas na to, by się rozsiąść w tym świecie, pobyć. A tak lubię najbardziej! Świetny, moim zdaniem, dobór aktorów! Za zakończenie, takie książkowe, może deczko niżej, ale jeśli ktoś spotkał się już z cyklem o Wallanderze - choć to inny autor, to wie jakie to kino. Dla mnie gicior!



:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 23:55:45 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #74 01 Gru, 2009, 10:24:08 »
A ja polecam książki. Opaśne, ale rewelacyjne jeżeli ktoś lubi czytać. Nie ma zbędnych opisów, a czyta się szybko i nie chce się odchodzić od książki.
Czytałem niedawno i jak zobaczyłem aktorów, to mi nie pasowali do mojego wyobrażenia, więc się jeszcze nie wybrałem na film...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.