Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 551332 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3200 20 Sty, 2022, 07:18:29 »
Matrix zrobiony przez facetów > Matrix zrobiony przez kobiety

True story.
Obejrzałem całe, bo byłem ciekawy z każdą sceną jak bardzo to spierdzielą.
Bieda CGI, sceny walki anemiczne, fabuła o kanty dupy.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3201 20 Sty, 2022, 10:56:23 »
Pomysł fabularny wcale nie taki głupi. Przede wszystkim błyskotliwe posuniecie z ożywieniem Neo i Trinity oraz uwikłanie ich w nowy rodzaj Matrixa, gdzie uwierzyli w swoją przeciętność i choroby psychiczne, gdzie mają nieokreślona tęsknotę za wyimaginowanym światem. Świetna koncepcja roju. To coś jak parafraza swojego rodzaju algorytmów społecznych, którymi nieświadomie kierują się ludzie w codziennym życiu, coś jak psychologia tłumu, kierowanego instynktami (pytanie, czy są to przypadkowe, czy intencjonalne impulsy?). Zręcznie wpleciony motyw posłuszeństwa i gównianych maseczek, czyli to co mamy w rzeczywistości. Natomiast jest dużo nowomodnych 'netflix-like' gówien, które psuja estetykę filmu wg mnie, a jednym z nich jest postać cukierkowego Morfeusza...

Ogólnie, żadna cześć nie pobije jedynki. Nawet obejrzałem ją znowu, zanim zobaczyłem czwórkę i nic nie straciła ze swojej błyskotliwości w kontekście upływu lat.
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2022, 11:02:13 wysłana przez OMSON »

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3202 24 Sty, 2022, 11:48:29 »
Wesele 2021, Szmarzowski.



Strasznie mnie ten obraz przygniótł, rzadko mam okazję obejrzeć równie emocjonalny film jak ten. Smarzowski może i zjada własny ogon - ale na pewno popija do niego Screaming Eagle Cabernet Sauvignon.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 525
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3203 24 Sty, 2022, 18:34:45 »
Ej, obejrzałem po raz drugi nowego Matrixa i zauważyłem kilka dodatkowych smaczków. Ogólnie dobry film - podszedłem bez żadnych oczekiwań (wprost jest powiedziane w filmie, że "Lana, tak czy siak robimy ten sequel z Tobą albo bez Ciebie", więc równie dobrze skorzystała z okazji i pozwoliła sobie na bezczelny komentarz branży, życia jako twórca kultowego dzieła popkultury, współczesnej rzeczywistości, dziedzictwa Matrixów i tysiąca innych rzeczy). Dobrze zrealizowany postmodernizm. Sceny akcji w ogóle mi nie przeszkadzały, ale też na palcach jednej ręki zliczę takie, które by zrobiły na mnie pozytywne wrażenie.

Podsumowując rok i kilka miesięcy Unlimited w Cinema City, to moim ulubionym filmem był chyba "Kurier Francuski", w topce na pewno też "Ostaniej nocy w Soho", "Nie czas umierać" (top 3 ulubionych Bondów), ostatni Spiderman.

Negatywne zaskoczenia: "Diana" (Kristen Stewart IMO się kompletnie nie nadawała do tej roli, zbyt jednowymiarowa), "Nie patrz w górę" (nie ma tragedii, ale przegięli z kampowością oraz dosłownością, pierwsza połowa wręcz męcząca), "Szybcy i wściekli 9" (absolutnie debilny, tyle w temacie)

Nie wiem, co myśleć o: Licorice Pizza (bawiłem się dobrze poza tym, że cały seans miałem wrażenie, że oglądam jakiś pedofilski romans, tylko dla odmiany to babka jest starsza i chłopak młodszy; kocham HAIM i uwielbiam PT Andersona, ale czuję niesmak mimo tego, że wszystko w filmie teoretycznie zagrało), Shiva Baby (w dużej mierze komedia oparta o żydowskie stereotypy, trochę zrobiona przez amerykańskich Żydów dla amerykańskich Żydów, choć główna rola pierwszo-planowa wybitna), "Diuna" (fajny i epicki, ale strasznie mało się działo)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3204 07 Lut, 2022, 20:02:39 »
Joj!


Paczki z głów!


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3206 13 Lut, 2022, 21:54:48 »
Zapowiada się... no, nie wiem :D

Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3207 27 Lut, 2022, 11:46:27 »
Nightmare Alley, 2022. Duża obsada, duże aktorstwo, wspaniałe zdjęcia. Tylko dla dorosłych, może dlatego nie jest to jakiś hit kasowy. Dla kinomana ambitniejszego wspaniały kąsek. 8/10

Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3208 05 Mar, 2022, 19:16:20 »
The Batman. 10/10. Kozak po całości.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Online Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3209 05 Mar, 2022, 20:40:44 »
Ja dziś Nightmare Alley - bardzo fajny. Na Batmana w tygodniu idę bo jak na razie same pozytywne opinie.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3210 05 Mar, 2022, 23:44:37 »
Podbijam niedziaka, Batman rozpierdolił wszystko co tylko mógł, dawno już czekałem na taki solidny wpierdol bez hamulców i z dobrą grą aktorską a nie toną CGI i wmawianiem, że to sztuka xd

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3211 06 Mar, 2022, 00:05:33 »
Uważam, że Pattinson wreszcie pozbędzie się tego przeklętego brzemienia jakim był "Zmierzch".

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3212 06 Mar, 2022, 20:44:34 »
No nie no, brzemienia to on się dawno pozbył, Zmierzchy były kilkanaście lat temu. Od tamtej pory pokazał co potrafi w 20 filmach, choćby w niszowym "The Lighthouse" (dla mnie film roku 2019), czy bardzo niszowym "Good Time" - dzięki któremu właśnie cały scenariusz "The Batman" był pisany pod niego - choć nawet o tym nie wiedział. Kto tych pozycji nie widział - niech koniecznie zobaczy.

"THE BATMAN" - 9,5/10. Czyli film doskonały w 95%. Aż miło mieć te dwa tatuaże z Batmanem :D
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3213 06 Mar, 2022, 20:54:16 »
Jeżeli nie spieprzą drugiej części, a taką już planują, to może być wejście na wyższy poziom tak jak w przypadku The Dark Knight. To było tylko przygotowanie gruntu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3215 22 Mar, 2022, 01:02:48 »
A24 rośnie na moje ulubione studio :)
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3216 26 Mar, 2022, 01:26:14 »
Wreszcie nadchodzi:

Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3217 03 Kwi, 2022, 04:05:24 »
Zaułek koszmarów genialny klimat i intryga, szczególnie rola Blanchet była dobra a i stary Pearlman (ten gość chyba nie grał w żadnym chujowym filmie) wniósł miły smaczek. Ogólnie fajne studium psychologiczne. Nowy The Batman powolny, poważny, ciekawie wpleciona moralna wątpliwość wobec Waynów, sztampowe pościgi i wątek miłosny.  Ciekawy był Morbius. Oceniam na poziomie Batmana - ogólnie dobry, poza kilkoma sztampowymi posunięciami fabularnymi.

Z mojej strony polecam The Swordsman - bardzo dobry w swoim klimacie, solidnie przedstawiony - rzekomo bazujący na historycznych faktach



Czekam na The Northman i Nope. Zapowiadają się obiecująco.



« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2022, 04:11:17 wysłana przez OMSON »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3218 03 Kwi, 2022, 13:54:26 »
Kirk Hammett?
Paczki z głów!

Online Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3219 09 Kwi, 2022, 11:37:16 »
Spoko film na Amazon

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3220 15 Kwi, 2022, 02:55:59 »
CODA, 2021.

Film, któremu Oskar tylko zaszkodził. Najlepszy film roku 2021? Serio? Oglądając go bez tej świadomości po prostu byłby to miły seans. Nakręcone raczej jak serial Netflixa albo kino familijne z nutką (sic!) musicalu. Nawet głupio by było piwo do tego otworzyć. Do bólu poprawne, ładne, gładkie, bez dramatu, twistu. Nawet pogoda ładna cały czas, a morze spokojne... Teraz wiedząc jakie to kino bym raczej obejrzał z dzieciakami, a spodziewałem się ciosu jak "Sound of Metal", o prawdziwych emocjach, realnych ludziach, dramatach niepełnosprawności. Ten drugi z kolei mogę zdecydowanie polecić, jeśli chcemy pozostać w kręgu tematów o osobach niesłyszących.
Jako sam w sobie 7/10, ale jako oskarowy film roku... 5/10... A była "Diuna", "Psie Pazury", "Licorice Pizza", a nawet "Zaułek Koszmarów" (nietypowy jak na oskary, ale o ile "bardziejszy").
Paczki z głów!

Online Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3221 18 Kwi, 2022, 21:01:55 »
The Batman - wiadomo HBO - Wrażenia pozytywne ale w kinie bym chyba nie wysiedział tych 3h - w domu w połowie zatrzymałem i zrobiłem 20 km rowerem i dopiero obejrzałem do końca.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3222 19 Kwi, 2022, 21:49:21 »
Bull - sztos! Arby is coming ;)

« Ostatnia zmiana: 19 Kwi, 2022, 21:53:12 wysłana przez OMSON »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3223 23 Kwi, 2022, 01:23:37 »
Musze napisać, że po dzisiejszej premierze The Northman, jestem całkiem zadowolony. Wreszcie kino bez cukierkowego gówna z Hollywood, sztampy i innego badziewia dla gimbazy, a tego się trochę obawiałem. Jest surowo, brudno, psychodelicznie, z dodatkiem metafizyczności do smaku. Przypomina mi się trochę klimat Valhalla Rising. Dobry film, polecam.

Polecam też film Reminiscence. Przyjemne połaczenia kryminału z utopią w osnowie nostalgicznego romansu.

« Ostatnia zmiana: 23 Kwi, 2022, 01:35:02 wysłana przez OMSON »

Online Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3224 23 Kwi, 2022, 05:48:11 »
The Northman - Dzięki za opinię - zaraz zobaczę Kinomaniaka i pewnie dziś wyląduję w kinie!