Autor Wątek: Filmiki [Te głupje i mondre]  (Przeczytany 718091 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Nowe algorytmy AI dla Tesli ;)

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Mnie zawsze, w tej dziedzinie. fascynowały projkty od Festo

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Łeee, myślałem, że to było naprawdę:

Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Nowe algorytmy AI dla Tesli ;)



Czy dowiedziono, że Male rats prowadzą samochód lepiej od Female rats?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Takie coś wykombinowałem ;)

Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kurwa mać jak tam jest ślicznie :(
No chyba będę chciał pojechać.
Sama skrzynka też sztos, chociaz wg mnie to lekki przerost formy. Ale ciesze się Twoim szczęściem :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Skrzynka piratów musi świecić! :D

(wiesz, że mogę wyłączyć do zera, nie? ;) Najczęściej używam całego zestawu jako ambilight do filmów)
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Ależ ja absolutnie nie krytykuje :)
Kocham i szanuję :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Taa :)
Poza tym to nie te najlepsze miejsca na Islandii, ale za to coś innego niż klasyki dla turystów
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Czekaj niech ja się trochę w devowanie nauczę. Jeszcze pójdziesz ze mną napiwko.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
No na pewno nie o ten fragment zrobili dym... Ten kanał to dość powszechnie znana libertariańska propagandówka

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
A skąd te dwie rzeczy wiesz/my?
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
:facepalm: :facepalm: :facepalm:




Przecież to stare jak świat... I było w tym wątku z 5 lat temu.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
No na pewno nie o ten fragment zrobili dym... Ten kanał to dość powszechnie znana libertariańska propagandówka

Rozjaśnij oryginałem.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Pani Heather E Heying pisze o sobie "Professor in Exile", jakby to była jakaś nazwa miejscowości - żadna placówka naukowa nie podpisuje się pod jej teoriami. Udając naukowca, powtarza na tego typu spotkaniach stuletnie bajki o darwinizmie społecznym, które są niekoniecznie o tyle fałszywe, co zupełnie ad hoc. Każdą rzecz możesz uzasadnić "ewolucyjnie", problem w tym, że prawie nigdy nie ma na to dowodów i to taki ładny wytrych na uzasadnienie swoich (niekoniecznie prawicowych, bo niejedni tępi lewicowcy też lubią "ewolucyjnie" tłumaczyć jakieś ludzkie zachowania i tendencje dla własnej wygody) poglądów. Wystarczy wpisać jej nazwisko w wyszukiwarkę i pojawia się tylko na "alternatywnych" konserwatywnych kanałach.

Dużo łatwiej znaleźć info o jej mężu, które rozjaśnia cały obraz i wyjaśnia kontekst powyższego filmu z gatunku "polityczne oranie": Bret Weinstein. Oboje pojawili się w publicznej świadomości po tym, jak zrobili dym wokół tego, że na uczelni jeden "świąteczny" dzień zamiast bez nie-białych mniejszości na uczelni miał się obyć bez białych. Wydarzenia przybrały tak dziwny obrót, że w sumie mieli legitny argument i to studenci poszli tłumnym rozumkiem po ich krew. Władze kampusu kazały profesorkom przeczekać dym w domu, jako że nie mogą im zapewnić należytej ochrony. To było złe, więc z żonką wzięli pół bańki od szkoły (to zresztą, zaznaczmy wyraźnie, zwykły state college, żadna wybitna uczelnia) i teraz się tarzają po alt-rightowych mediach tzw. "intelectual dark web". W przypadku takiego Petersona, on chociaż ma jakiś w miarę porządny dorobek naukowy (ale gdy zajmował się metodami badania osobowości - zupełnie czym innym niż teraz, w czym jest świadomym ignorantem).

Ta pani wykorzystuje swój (niepodparty pracą naukową) autorytet, by z katedry głosić teorie, które nie są naukowe. Czy sama jest przez to rasistką? Niekoniecznie, w tym jest właśnie sęk. Te argumenty reprezentują stanowisko darwinistów społecznych, którzy historycznie są prawie zawsze rasistami i są zupełnie nienaukowe. Od frenologii, przez rozmaite teorie eugeniczne i inne higieniczne z początku XX wieku aż po współczesne, które są znacznie bardziej subtelne. Tak subtelne, że kojarzą mi się z twórczością Hartmana, który filozoficznie sobie pisze książki i felietony o kazirodztwie, zasadności istnienia segregacji społecznej, etc. Na zamkniętym wykładzie to jeszcze przejdzie, ale gdy to trafia do szerszej publiki, subtelności zostaną zignorowane i całość będzie wyglądała, jak w sumie powinna - jak nienaukowy stek bzdur i obrzydliwe majaczenie. Walczenie o "uzasadnione biologią różnice międzypłciowe" w kontekście całej tamtej afery na kampusie, z której oboje są wyłącznie znani, to szukanie kontrowersji i proszenie się o dym. Więc ktoś połknął haczyk -> przyszedł na wykład -> efekt potwierdzenia -> urażone uczucia moralne -> rozdzieranie szat.

Posty połączone: 26 Sty, 2020, 20:54:47
Jeszcze wersja tl;dr: Kontekst tej sytuacji jest taki, że wraz z mężem H. E. Heying wdali się w kontrowersyjną dyskusję na kampusie swojego koledżu. "Dane", na które się powołuje są nieuzasadnione naukowo. Podaje je z katedry jako fakty, co jest nadużyciem. Efekt potwierdzenia zadziałał szybko i jacyś studenci zbulwersowali się o osobę, którą kojarzyli jako rasistkę, że opowiada argumenty koncepcji darwinizmu społecznego jak prawdę objawioną. Innymi słowy, graficznie się zbulwersowali, gdy nie mieli racjonalnego uzasadnienia swojego działania. Nie mówi to nic o lewicy, nie mówi to nic o poglądach tej pani, mówi tylko o naturze ludzkiej i tego, że błędy poznawcze dotyczą nas wszystkich.
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2020, 20:54:47 wysłana przez gizmi7 »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Fajnie, że się rozpisałeś, mimo, że składnia i styl trochę jak Google translator :) Natomiast całkiem niepotrzebnie. Mnie interesuje tylko, czy filmik został zmanipulowany, czyli reakcja była tak naprawdę do innych fragmentów wypowiedzi. Bo nie mam problemu uwierzyć, że są na świecie idioci, którzy mają wielki problem z tym, że mężczyźni są wyżsi, mają większą masę mięśniową, więcej testosteronu, że to kobiety karmią piersią i rodzą dzieci. Do tego nie potrzeba żadnego "kontekstu". Mam nadzieję, że skoro zabrałeś głos, to Ty nie masz z tym problemu, bo wtedy masz problem ;) Natomiast dziewczynce się coś na 100% pomieszało z tym "fuck the police", bo jeśli niszczysz czyjąś własność i przybywa służba bezpieczeństwa (ochrona lub policja) to jak można mieć jeszcze pretensje do kogoś, że robi to do czego jest - i to dziecko powinno pokryć wszystkie szkody, tak to działa. Chyba nie ma problemu też z tym? Jej kolega używa określenia "nazi" jak magicznego zaklęcia, ale wygląda na to, że jeszcze w słowniku nie dojechał do tej literki. Oboje wykrzykują hasła, które gdzieś słyszeli - właśnie kompletnie bez kontekstu.
Paczki z głów!

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Ale @gizmi7 jak zwykle fajnie opisał wszystko naokoło, żeby wybielić agresywne zachowania bliskich mu ideowo osób. No zbulwersowali się, bo ktoś wygłasza na uczelni poglądy z którymi się nie zgadzają. A w drugą stronę to też działa @gizmi7? Jak osoby prawicowe zaczęłyby przerywać wykład na którym prezentowane są skrajnie lewicowe poglądy to możemy stwierdzić, że zostali sprowokowani? Że "graficznie się zbulwersowali"? Czy wtedy to byłoby z ich strony faszystowskie? ;)

Kreujesz narrację usprawiedliwiającą agresję. Nic nie usprawiedliwia takich zachowań, niezależnie czy chodzi o reakcję na poglądy prawicowe, lewicowe.
Pójdźmy w taką bardziej obiektywną skrajność. A jakby to był wykład Jerzego Zięby dla antyszczepionkowców, czyli wygłaszanie poglądów, które są realnie niebezpieczne tu i teraz, a nie tylko potencjalnie? To wtedy usprawiedliwiona byłaby agresywna reakcja? Ja uważam, że nie bo jest tak samo prymitywna, bezcelowa i narcystyczna. Taki sprzeciw nic nikomu nie udowodni, nie zmieni jego poglądów, a jedynie posłuży komuś do zbudowania sobie iluzji, że walczy w słusznej sprawie, gdy tak naprawdę stoją za takimi zachowaniami osobiste traumy. Nie ma znaczenia do jakiego "plemienia" taka osoba się przyklei.

Ale posługujesz się zwrotami "proszenie się o dym". Dla wielu osób dwie homoseksualne osoby idące za rękę na ulicy to "proszenie się dym". Dla innych wyróżniający się ubiór albo fryzura to "proszenie się dym". Po co prowokować prymitywa, prawda? Taka to retoryka.