Autor Wątek: Opinia o lutniku (Segno) oraz Grzegorzu Kolasińskim  (Przeczytany 37332 razy)

Offline FSV

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Witam wszystkich serdecznie jestem nowy na forum.Wiem ze nie jest to idealna wypowiedz na temat watku ale tez cos o gitarach lutniczych i mysle ze tutaj powinno sie to znalezc.
Chcialem wszystkich przestrzec przed pewnym lutnikiem mianowicie panem Zdzislawem Orzechowskim z Tychów(pracownia Segno).ten pan ktory smie sie nazywac lutnikiem sprzedaje swoje produkty miedzy innymi na allegro.Ostrzegam omijajcie te aukcje!Dlaczego?
Otóż tak gdy strzelila mi glowka w moim Ibanezie RG770 po kolejnej nie udanej provbie sklejenia jej przez innych fachowców na ktorych imie i nazwisko szkoda wogole liter postanowilem dorobic gryf. Trafilem na pracownie o pieknie brzmicej nazwie Segno.Wiec skontaktowalem sie opisalem co chce zawiozlem orginalny gryf to pomiarow i czekalem.Gdy odebralem gryf okazalo sie ze:pomimo tego ze Pan partacz dostal orginalny gryf zeby sobie wymierzyl zrobil wezsze to miejsce ktore styka sie z korpusem a wiec gryf w  w korpusie caly czas pracowal gora dol prawo lewo.Zrobil go za wasko wiec minimalna wysokosc strun(zaznacz ze juz wtedy mostek opieral sie o korpus i dzialal tylko w jedna strone byl trak wkrecony)Wynosila prawie 4 mm...
Ale jak stwierdzil Pan Orzechowski to jest minimum bo struna musi sie rozpedzic.Ale to nie koniec gitara nie stroila i nie stroila wiec pojechalem na reklamacje.Pan O.wyjal stary ukrainski tuner i powiedzial ze wszystko jest dobrze wiec nie chcial reklamacji przyjac na szcezcie a moze na niesczesie progi byly nabite tak krzywo ze powyzej 14 progu nie mozna bylo niec zagrac.Wiec zostawilem wioslo i mialo zostawc to usuniete.Gdy przyjechalem po odbior gitary progi faktycznbie byly zeszlifowane lecz nie wiem czym poniewaz niektore progi mialy rowki od pilnka a niektore u gory byly okragle i mialy 1 mm wysokosci a u dolu proste i mierzyly okolo 0,5mm.Napisalem maila lecz reklamacja nie zostala przyjeta poniewaz poniewaz wszystko wedlug Pana Orzechowskiego bylo w jak najlepszym porzadku ale to nie koniec.W koncu pojechalem na ratunek do lutnika ktory jak dla mnie jest geniuszem i zajmuje sie gitarami profesjonalnych muzykow.Chodzi o Pana Grzegorza Kolasińskiego z Będzina.U niego okazalo sie ze progi caly czas wychodzily z gryfu bo byly przyklejone na wikolu...naciecia na progi byly zrobione krzywo...podstrunni ca byla tak krzywa ze szkoda gadac..drewno pomimo wczesniejszych zapewnien nie bylo sezonowane...pret napinajacy nie do konca spelnial swoja funkvje...przez otwory w korpusie w ktore wkreca sie sruby mocowania gryfu byly wstawione metalowe tuleje przez co sruby polamaly sie w gryfie....progi ktore byly wstawione to nie tak jak wczesniej chcialem jumbo lecz jakies miedziane gowno ktorego nie mozna bylo wogole nazwac progiem....(przypomne ze za ten gryf zaplacilem 750zloty)faktem jest ze wykonanie ladne bo zrobiony na frezarce komputerowej ale to tyle plusow,nie mowiac o tym ze zadnego prawa do reklamacji bo wszystko ponoc bylo ok a ja przesadzalem...Na szczescie Pan Kolasinski uratowal ten gryf i teraz jest zrobione wszystko super.Przestrzegam przed Panem Orzechowskim ktore nalezy omijac szerokim lukiem natomiast z calego serca polecam Pana Kolasińskiego ktory jest wybitnym fachowcem i bardzo milym czlowiekiem...Troch e sie rozpisalem ale mam zamiar napisac to na kazdym forum poniewaz dla mnie instrument to jest cos potrzebnego do zycia i nie znosze jak ktos cos spierdzieli a potem sie wypiera bo wszystko niby jest ok.Dzieki za przeczytanie.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
bardzo dziękuję za opinię

pozwoliłem sobie jednak wydzielić ten post do nowego tematu, żeby przez przypadek ktoś z rozpędu nie zaczął kojarzyć opisanej sytuacji z pracownią Lootnick o której była mowa w poprzednim temacie.

pozdrawiam i witam na forum
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Kurcze dziwna sprawa, że gość psuje sobie renomę.
Faktycznie nie za ciekawie nabił mi progi, sam po nim musiałem poprawiać po szlifie. Nie zaokrąglił mi profilu progu.
Też nie do końca byłem zadowolony ze zrobienia podstrunnicy z wenge (mam dwie dziurki małe- chyba mu maszynka zjechała i zakitował to kitem, dopiero przy polerowaniu zauważyłem),
 ale zapłaciłem za podstrunnicę  z nabiciem progów (progi kupiłem osobno) i przyklejeniem 150 zeta to nie ma co narzekać (robiona na CNC  - to mnie zwiodlo)
Ale w przyszłości zrobię sam będzie lepiej :)

Ale co dziwne:
Byłem u niego 4 razy i widziałem gitarę klasyczną, koncertową, naprawdę z wyższej półki, właściciel zapragnął wymianę górnej płyty rezonansowej bo mu źle brzmiała.
Kiedy przyjeżdżałem kolejnym razem,  widziałem postępy przy robocie na prawde świetna robota.
Widziałem ją w końcu zrobioną i pomalowaną (ożyłkowania i inne bajery) naprawde nie było widac trepanacji.

Może gość nie czai blusa jeżeli chodzi o elektryki, ale zrobił NTB telecaster i tez byla niezła hmm.......

Szkoda, że tyle kasy dałeś na gryf i jeszcze nie jesteś zadowolony
pozdrawiam
felix
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
A ja sie po raz kolejny utwierdziłem, ze Grzegorz Kolasiński jest dobry w swoim fachu.

ps jak sie nie ma pilnika do profilowania kształtu progu to wychodza takie kwiatki.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No to że Grzegorz to pierwsza klasa to żadna nowość ;)

Co do Segno, byłem daaaawno temu u niego kaczkę kupować którą mu klient w rozliczeniu zostawił. Brząkałem na jakimś jego tele... i bez tragedii ogólnie choć budżetowy dość.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Kto jeszcze oprócz mnie czekał na tego posta? ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
W sumie to ja, ten wątek nie byłby ciekawy bez tego posta ;D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja zapomniałem już o tym temacie. Ale witamy pracownię lutniczą Segno na forum :) BTW nie mam pojęcia jak można mieszkać w okolicy, grać na wieśle 20 lat i nie słyszeć o Kolasińskim. No chyba że się ciągle siedzi w warsztacie i struga wiesła ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Kto jeszcze oprócz mnie czekał na tego posta? ;)
+1 :P

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Kolego FSV,  wymyślając tak bzdurną historyję :D , sprawiłes tylko, że z usług p.Kolasińskiego nigdy nie slorzystam. Nawet nie będę przytaczał tych twoich głupot i obalał ich.. Powiem tylko, że to, co opisałeś jest, najdelikatniej powiedziawszy, nieprawdopodobne...


...jakos dziwnie tendecyjna jest powyzsza wypowiedz...nie znam ani nie slyszalem nigdy zadnego z w/w nazwisk lutnikow, ale dlaczego ktos zamiast wspolczuc poszkodowanemu, ze mu instrument zjebali to czepia sie jakiegos Kolasinskiego...a H.. z nim i z tym co powiedzial, przykre i smutne jest to, ze mamy klienta ktory jest po prostu niezadowolony z uslugi...i to jest to co mnie wkurwia u polskich lutnikow (nie wszystkich)...klient mowi ze jest niezadowlony, a gosc wciska ze jet OK...nie na tym biznes polega...tylko na tym zeby zapytac "co moge zrobic zebys byl szczesliwy jako klient" i tyle...jak trzeba wykonac instrument jeszcze raz za darmo to trzeba, jak naprawic to trudno...klient na koniec powienien powiedziec "I'm happy !!" i na tym koniec  tematu.
..a co do nieprawdopodobnych wyrobow co niektorych polkich lutnikow...to nawet w Londynie obilo mi sie o uszy to i tamto..i widzialem tez naocznie ;)..bylo mi wstyd ???

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
no właśnie postawa lutnika zrobiłem zajebiście- a klient się chuja zna a progi i niedopasowany gryf mają takie być a post użytkownika flojder to cholera wie co, jesteś alfą i omegą i potrafisz na odległość stwierdzić kto kłamie?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Flojder nie weszłeś ;D


Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Kocham riposty lorda  ;D 200% trafności w każdym temacie ;d

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Lord pewnie ma folder: gify na riposty, bo jak inaczej to wytłumaczyć? ;p
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Misiu pluszowy weź sobie troszkę powietrza spuść bo nadymasz się strasznie, a ja mam na to alergię. Tacy 'borzy bojownicy' tylko szkodzą sprawie ;)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
lord! .."wszedłeś" się mówi, buraczku:* Byłem kiedyś w Bieruniu. Straszna dziura.. Cięzko wyjechać, do tego jakieś głodne psy mnie chciały gryźć..
Pozdrawiam kumatych.

Jasne, jak spierdalałeś machnęli Ci foto:



Pozdrawiam równie gorąco, over and out :love:

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
..a co tutaj ma tzw. "kumatosc" do rzeczy?? gosc pisze posta i ludzie sie wypowiadaja na podstawie tego co jest napisane...a jakies domysly..czy domniemania..kurwa Kaczynski myslal ze doleci na festyn w Rosji i sie mylil...wiec piszmy o tym co jest na papierze a nie na podstawie "kumania" (a co to za wyraz wogole?? ja juz sie czepiamy slowek)...a skoro nawet jest to jakas walka konkurencji to w bardzo kiepskim wydaniu i predzej czy pozniej sprawa sie wyda...pozdro..

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
lord! .."wszedłeś" się mówi, buraczku:* Byłem kiedyś w Bieruniu. Straszna dziura.. Cięzko wyjechać, do tego jakieś głodne psy mnie chciały gryźć..
Pozdrawiam kumatych.

 :facepalm:
  :facepalm:  :facepalm: :facepalm:
Ale co wrzucił na miasto to jego.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Jestem pewien, że dzięki temu jak flojder się zachowuje wszyscy zyskają zaufanie do Segno ;)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja się pytam: gdzie są jego rodzice?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Flojder - chuj mnie nawet obchodzi, czy przeprosisz Lorda. Napiszę Ci to powoli, bo wiem że wolno czytasz:

WYPIERDALAJ, ALE JUŻ!

buziaki

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
flojder: j anie mam nawet połowy Twojego rzekomego stażu w graniu na gitarze, a zaskakujące jest to, że o obu pracowniach lutniczych słyszałem. i co teraz?

robisz dym i wiochę. koleś nie wrzucił fotek, o które tak bardzo krzyczysz, a wyzywasz jak pojebany. jak jesteś taki super obrońca, to może zamiast wyzywać kogoś od kłamców i obrażać innych użytkowników forum (a jak już nie wiesz co napisać to obrażasz ich miejsce zamieszkania) to poczekaj sam z osądami do póki nie zobaczysz fotek. swoją postawą działasz tylko na niekorzyść swojego ulubieńca (bądź samego siebie :D)

a tak po za tym, to zobacz jakim ludziom i w jakich gitarach pęka główka. to że komuś się stało z instrumentem to od razu trzeba go wyzywać? weź się ogarnij i zastanów nad tym co robisz.

jeśli masz 20 lat stażu gry, to sam pewnie nie jesteś jakimś mega młodym dzieciakiem, a niestety zachowujesz się gorzej niż ci wszyscy 12 latkowie na pigmeju, którzy na gitarach dopiero zaczynają grać. niestety poziom Twojej wypowiedzi jest niższy niż poziom wycieraczki, która leży przed moimi drzwami do domu.

POZDRO PANIE "KUMATY"

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
lord! .."wszedłeś" się mówi, buraczku:* Byłem kiedyś w Bieruniu. Straszna dziura.. Cięzko wyjechać, do tego jakieś głodne psy mnie chciały gryźć..
Pozdrawiam kumatych.
Czlowieku z calym szacunkiem, ale straszny z Ciebie prymityw.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Flojder zachowujesz się na prawdę jak pajac. Jeżeli gościowi odpitolił taką fuszerkę, tak go potraktował, to się nie dziw że chce przestrzec innych przed takim "lutnikiem". Nawet jeżeli do tej pory wykonywał swoje zadania z precyzją godną mistrza. To nie oznacza że nie mógł odwalić takiego bubla. Pytanie teraz - czy Tobie (jeżeli mu zlecisz wykonanie jakiejś pracy) nie odwali podobnego badziewia i potraktuje Cię w taki sposób. Moje zdanie jest takie że można odwalić fuszerke (w końcu to człowiek) - setnem tylko jest to co z tym fantem zrobi - z opisanej sytuacji wynikia że ni chuja zrobi bo go to wali po prostu - a do człowieka z takim podejściem na pewno nie poszedłbym z gitarą - po prostu szkoda nerwów w razie skopania zadania. (Znam przypadki gdzie goście szli do lutnika - ten odwalał fuszerke - informował o tym klienta  i proponowal albo obniżenie wynagrodzenia albo "że zrobi to jeszcze raz - porządnie" przepraszając przy tym za "zużyty" czas - i tak widzę taki interes.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2012, 14:26:09
wysłana przez dan777
1 Odpowiedzi
2156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 16:57:02
wysłana przez Gwidon
9 Odpowiedzi
2892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 23:51:08
wysłana przez wolfer
0 Odpowiedzi
1080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2016, 19:31:13
wysłana przez Człekozębny
32 Odpowiedzi
7020 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2020, 15:19:22
wysłana przez BilyJoe