Autor Wątek: Blackstar Series One  (Przeczytany 28315 razy)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Blackstar Series One
« 05 Lis, 2009, 02:33:10 »
Miał ktoś kiedykolwiek do czynienia ze wzmakami tej serii?

Ostatnimi czasy przymierzam się do odsprzedania mojego Sajda MK4 na rzecz czegoś innego. Dotychczas w zaparte mierzylem w Engl'a Powerballa. Niedawno trafiłem na oficjalną stronę Blackstar'a i mocno mnie zaintrygowała wyżej wymieniona seria. Ten headzik 200W w szczególności ;)

Zajebiście mnie ciekawi jak to smiga. Są niby filmy demonstracyjne na oficjalnej stronie, ale doświadczenie pokazuje, ze firmowe testy sprzętu są wybitnie niemiarodajne (głównie ze względu na gitary jakich się z tym używa. czasem jakiś strat, czasem jakiś gibol, a to zupełnie nie moja bajka).

Konkretnie: ciekawi mnie jakby to śmigalo na nieco bardziej szatańskim ustawieniu. Mogą to być zarówno aktywy typu EMG, mocne pasywy ala Lundgren M7 i podobne. Właściwie to zainteresuje mnie każda opinia/próbka/sugestia w kwestii tego wzmaka.

Sam mierzę w uniwersalność, a reklama firmy brzmi obiecująco :)

Co powiecie?

http://www.blackstaramps.co.uk/products/seriesone/seriesone200.html
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #1 05 Lis, 2009, 04:37:49 »
za ile byś puszczal sajda? :P
B ( o ) ( o ) B S

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #2 05 Lis, 2009, 20:18:30 »
W sumie to model z niemalym przebiegiem. Ale zrobiłem mu lifting w postaci nowego tolexu Elephant Skin ala Mięso/Boołki, wymieniłem lampy i ogólnie odpicowalem na blysk. Pewnie za 2,5 koła będe opylał ;)

Ale do tego jeszcze trochę. Na razie muszę zrobić risercz w kwestii nowej głowy :)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #3 06 Lis, 2009, 12:02:17 »
risercz w kwestii nowej głowy :)
No to ja Ci powiem, że też robiłem risercz swojego czasu i po odrzuceniu niepasujących mi specek zostały właśnie Bogner Alchemist, Blackstar Series One i Mark V :D

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #4 06 Lis, 2009, 22:30:28 »
To ja też się dorzucę, że ostatnio robię risercz i na pierwszym miejscu póki co Laney GH100L, tuż za nim Alchemist. Chociaż ostatnio ogrywałem MG Fendmessa i zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale trwało to za krótko, aby mógł wyprzedzić wyżej wymienione. Tak czy inaczej - Laneya polecam gorąco!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #5 09 Lis, 2009, 14:30:54 »
A ja grałem parę miesięcy na Laneyu, sygnaturze Iommiego, i nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Ot, lampowe sto wat i tyle. Ten GH100L pewnie niewiele się różni. Do hewi/hardrocka może jeszcze ogej, ale ogólnie brakowało mu charakteru.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #6 09 Lis, 2009, 14:59:25 »
te niemcy co nam nergala wiosło testowały zrobiły tez test blackstara
http://www.youtube.com/user/MusikSchmidt#p/search/1/BiP4_4XBJyU
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline korniq

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • per aspera ad astra
    • pasja, praca...
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #7 09 Gru, 2009, 12:07:12 »
Witam,

miałem okazję testować zarówno OneSeries 100 jak i 200 podpięte w ich oryginalną pakę. Gdybym miał opisać krótkim postem co sądzę o tym sprzęcie to wyglądałoby to jak stek przekleństw. Na tych głowach miałem/mam okazję grać dość często (z racji pracy c takim miejscu) i szczerze dla mnie, a zaznaczę, że jestem raczej fanem lampowych modeli innej brytyjskiej marki, to Ci panowie z Blackstara wykonali kawał dobrej roboty.
Bardzo dobrze, że uciekli z Marshalla, który najwyraźniej bardzo ich ograniczał.
Już nie chcę wspominać tutaj o specyfikacji technicznej bo tą każdy sobie może sprawdzić sam, ale to co jest ciekawego w tych głowach to na pewno ISF - daje spore możliwości przestrajania charakterystyki wzmacniacza od tej typowo amerykańskiej do typowo brytyjskiej. Mnie bardzie spodobało się DPR - jak sam skrót rozwiniemy wychodzi nam dynamiczna redukcja mocy - jak to przeczytałem w instrukcji mówię spoko - moje wcześniejsze marshalle umożliwiały tylko redukcję o połowę mocy i bynajmniej nie dynamiczną :)
Tutaj bajka.

Skupiając się na brzmieniu - można ukręcić naprawdę wiele - dodatkowo oprócz niezależnej korekcji na każdy kanał (a mamy ich w 200tce 4 ;) mamy również niezależnie na każdy kanał pokrętło ISF.
od leciutkiego crunchu po wręcz ultrametalowe hi-gainowe przesterowanie. Ale co mnie się podobało.?

To mięsko - dźwięk jest taki klarowny, spójny, dosłownie jakby w środku siedział mały kompresor. Dla mnie bajka i mogę szczerze polecić.

Pozdrawiam

k.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #8 09 Gru, 2009, 12:41:41 »
Dystrybutor? :P
mniut i piah

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #9 09 Gru, 2009, 12:57:26 »
na pierwszy rzut oka to fatalne rozmieszczenie transformatorów :D

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #10 09 Gru, 2009, 13:33:05 »
Też mi się już udało to ograć. W sumie to nie mam nic do dodania, jest dokładnie tak jak piszesz ;)
Wzmak śmiga świetnie.

Ale mimo wszystko, jednak... zamówiłem dzisiaj Engla Powerballa :P

Teraz tylko Sajdzika będzie trzeba opchnąć...
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #11 09 Gru, 2009, 14:07:03 »
Teraz tylko Sajdzika będzie trzeba opchnąć...

Akurat z tym chyba nie bedzie problemu :) A co do Blackstara, to sie kurna nakrecilem, ale nie mam wolnych 8K... a szkoda ;]
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #12 09 Gru, 2009, 14:46:50 »
Łe tej.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #13 09 Gru, 2009, 17:03:35 »
porównywałem sobie jakiś czas temu ceny w Polszy, czy nawet w Niemczech. Tu akurat ceny zbliżone, S-200 idzie za około 8 kół.

Ale warto poobczajać jebaja. Kilka tygodni temu widziałem nówki Blackstara z UK, często schodzące ceną o 2k. A jako że jest to strefa euro, to o nadmierne koszta dostawy nie ma się co martwić, nawet jak z UK.
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline korniq

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • per aspera ad astra
    • pasja, praca...
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #14 09 Gru, 2009, 21:11:09 »
żaden dystrybutor - pasjonat raczej ;)

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #15 09 Gru, 2009, 21:13:12 »
Nigdy nei miałem do czynienia z tymi wzmakami, ale wiem ,że gościu z Dimmu Borgir gra na wzmakach tej firmy
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #16 09 Gru, 2009, 23:48:29 »
Witam,

miałem okazję testować zarówno OneSeries 100 jak i 200 podpięte w ich oryginalną pakę. Gdybym miał opisać krótkim postem co sądzę o tym sprzęcie to wyglądałoby to jak stek przekleństw. Na tych głowach miałem/mam okazję grać dość często (z racji pracy c takim miejscu) i szczerze dla mnie, a zaznaczę, że jestem raczej fanem lampowych modeli innej brytyjskiej marki, to Ci panowie z Blackstara wykonali kawał dobrej roboty.
Bardzo dobrze, że uciekli z Marshalla, który najwyraźniej bardzo ich ograniczał.
Już nie chcę wspominać tutaj o specyfikacji technicznej bo tą każdy sobie może sprawdzić sam, ale to co jest ciekawego w tych głowach to na pewno ISF - daje spore możliwości przestrajania charakterystyki wzmacniacza od tej typowo amerykańskiej do typowo brytyjskiej. Mnie bardzie spodobało się DPR - jak sam skrót rozwiniemy wychodzi nam dynamiczna redukcja mocy - jak to przeczytałem w instrukcji mówię spoko - moje wcześniejsze marshalle umożliwiały tylko redukcję o połowę mocy i bynajmniej nie dynamiczną :)
Tutaj bajka.

Skupiając się na brzmieniu - można ukręcić naprawdę wiele - dodatkowo oprócz niezależnej korekcji na każdy kanał (a mamy ich w 200tce 4 ;) mamy również niezależnie na każdy kanał pokrętło ISF.
od leciutkiego crunchu po wręcz ultrametalowe hi-gainowe przesterowanie. Ale co mnie się podobało.?

To mięsko - dźwięk jest taki klarowny, spójny, dosłownie jakby w środku siedział mały kompresor. Dla mnie bajka i mogę szczerze polecić.

Pozdrawiam

k.
Zgrabny pierwszy post. Dzięki za opinię i witam na forum :)

Offline 7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #17 23 Wrz, 2010, 15:45:20 »
Hej, witam wszystkich. Zgadzam się w 100% z mondomg. Blackstar to mega świetne piece!!!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #18 23 Wrz, 2010, 16:10:31 »
Hej, witam wszystkich. Zgadzam się w 100% z mondomg. Blackstar to mega świetne piece!!!
i tylko po to odkopałeś temat?? Trzeba było przeczytać chociaż, bo mondo nigdzie nie napisał że to mega świetny piec.

Offline 7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #19 23 Wrz, 2010, 16:16:38 »
Tak, tylko po to.
 Widze, że sobie kolega chwali...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #20 23 Wrz, 2010, 16:21:23 »
jak masz coś tanio na spyłkę to dawaj tutaj :)

PablosPortos

  • Gość
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #21 23 Wrz, 2010, 19:45:49 »
:D śmiesznie tu jest na 7stringu :D

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #22 23 Wrz, 2010, 19:59:10 »
Hohoho, chwala Ci o wielki archeologu :bowdown:

Chcialbys moze pograc covery Comy?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #23 23 Wrz, 2010, 20:08:13 »
Ekhem. Chyba już zrozumiał :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #24 25 Wrz, 2010, 16:56:58 »
Myślę że jest tu na tyle krótko że nie wie o co chodzi z coverami Comy ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
blackstar series one

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

24 Odpowiedzi
12136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2010, 17:04:07
wysłana przez 7
18 Odpowiedzi
4809 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2014, 12:15:00
wysłana przez Mr.Pineapple
0 Odpowiedzi
1774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2014, 15:17:58
wysłana przez Aerosmith
17 Odpowiedzi
4113 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2017, 21:46:43
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
1692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2022, 23:39:14
wysłana przez pshemo