Autor Wątek: Blackstar Series One  (Przeczytany 28311 razy)

Offline 7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #50 05 Paź, 2010, 13:00:22 »
Właśnie kolejny raz grałem na tym wzmaku na żywca na festivalu Progpower w Holandii. Zbierając opinie, usłyszałem dużo pozytywów na temat szybkości wzmaka i tego, że ciekawie rozkłąda się w paśmie, jest szeroki i ma swój niepowtarzalny charakter. Podobało się to, że nie brzmiał jak piędziesiąty piąty Marshall czy osiemdziesiąty ósmy  Peavey. Kolejny raz też zagrał bardzo dobrze. Faktycznie nie jest to wzmacniacz stworzony do rzeźni. Nie wyciśniesz na nim typowego, że tak powiem "wpierdolu". Jeśli szukasz czegoś takiego to mamy do dyspozycji tuzy jak np. 5150, dr i tak dalej i tak dalej. Tu trzeba się trochę postarać a miałem wrażenie, że przy mocnej łapie można z niego wycisnąć potężny sok. Fakt jest taki, że nie każdemu musi się to podobać..i tak pewnie jest.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #51 05 Paź, 2010, 21:00:17 »
przywieź go do roboty, to wpadne ograć

Offline 7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #52 05 Paź, 2010, 22:06:49 »
Ok. hm coś w tym jest. Mnie się wydaje, że to raczej kwestia smaku. Może też trochę zaufania. Montowanie gotowych układów w takim kraju jak, np. Korea odbywa się pod ścisłym nadzorem i jestem w stanie uwierzyć, że koreańcy pracują z zapałem i mega dokładnością. Taki azjatycki zwyczaj. Produkcja elektroniki w Azji to dla firmy europejskiej same plusy pod względem ekonomiczym i nie tylko. Taniej, dokładniej, ścisły nadzór produkcji, koreańska dycyplina, itp. Swoją drogą Angole nie palą się do pracy, więc to chyba też jest argument. Pamiętajmy, że to nie są gitary tylko elektronika. Apropos wykonania wystarczy zajrzeć do środka. Kupiłem ostatnio końcówkę Marshalla el 34 100/100 i od razu przelutowałem przewody bo za jakiś czas same by padły. Przypominam, że końcówka kosztuje dużo kasy i jest robiona gdzie? Oczywiście w Anglii. Podszedłem do tego wzmaka wg zimnej kalkulacji, i mam wrażenie, że jak przesunie się trochę klapki typu kraj pochodzenia itp. można usłyszeć naprawdę ciekawe brzmienie. Czasem jest tak, że jakby wzmak grał dużo gorzej a robiony był w Anglii to i tak grałby dużo lepiej niż ten lepszy z Korei :) Różnie to bywa :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #53 05 Paź, 2010, 23:41:07 »
Zorro, to nie temat na takie przemyślenia, częsciowo się z Tobą zgadzam, ale odnosząc się do Twoich słów (nie mam na myśli w kolejnym zdaniu konkretnie Twojej osoby, ale mówię ogólnie) jeśli Ci nie pasuje polityka takiej czy owakiej firmy produkującej sprzęt do gitary zacznij używac takiej maszynki do golenia i nie graj na gitarze. taki jest świat i nie cofniesz kijem wisły.

Jednoczesnie uważam, że skreślając sprzęt ze względu na kraj pochodzenia równie dobrze możesz w tej chwili sprzedać przynajmniej połowę Twojego pedalboardu, nie używać kabli do gitary i większości podzespołów w Twoim gibonie. Zresztą, idąc jeszcze dalej w szczegóły, możesz nawet nie uzywać conforda, czy innego super wzmaka, bo podzespoły z których jest składany też pochodzą z "yellowmancountry".

Kiedys było inaczej, jeździło się poldżerem, na komunię dostawało conajwyżej rower górski (takie czasy to nawet ja pamiętam) i stało w kolejce po mięso, o ile takie w ogóle w sklepie było. Teraz mamy dobrobyt (dla niektórych to słowo ma inne znaczenie) ale mamy i wybór. Nikt Ci tego wyboru nie narzuca.

Moje zdanie jest takie, że sprzęt może być produkowany nawet przez pana Gieńka z Piździejewa wielkiego, ważne żeby brzmiało i się nie rozpierdalało. Zachwalałeś kiedyś basha, pisałeś , że robisz taki i taki wzmak że zajebiście gra, użytkownik wróbelsparrow go porównywał do mesy że w ślepym teście nie odróżni i że nie wiecie czemu polskie produkcje nie są doceniane. Są niedoceniane na takiej samej zasadzie jak produkty made in taiwan, china, czy inny żółty zakątek tego świata.. Oczywiście są tacy producenci jak Behringer czy Bugera (zdaje się, że to nawet od jednego człowieka pochodzi) ale to są sprzęty które nowe kosztują poniżej, czy w okolicach 20 dolarów za efekt i 300 za wzmacniacz, to czego tu oczekiwać? Dlatego Panowie, kurwa mać, nie bądźmy przesadnymi onanistami i raz skupmy się na graniu i brzmieniu a nie na pochodzeniu danego sprzętu i bezwzględnej masturbacji nad marką handmande za pińćset miliardów dolarów, bo niedługo pochodzenie i przekrój kabla do zasilania będą miały dla nas znaczenie ;)

Żeby nie offtopować:
użytownik 7 tak chwali swojego blackstara, że aż sam chyba pokwapię się go obadać bo jestem ciekaw jak to brzmi jeśli pozwoli.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #54 06 Paź, 2010, 08:23:56 »
A Bruce Egnater? Zaprojektował se kilka wzmaków, system modułowy i na tym koniec. Resztę robią za niego żółci, a on może se spokojnie liczyć kaskę.
I tak i nie. Gdyby jego wzmaki byly robione tylko w USA, to myslisz, ze Rebel 20 kosztowalby 500EUR? Zobacz ile kosztuja zblizone mozliwosciami wzmaki made in USA.
Plus dla nas userow jest taki, ze Bruce skupia sie na tworzeniu nowych wzmakow zamiast sleczec z lutownica. A bedzie tych nowych troche:
Na jesieni wychodzi w koncu Armageddon. I jezeli to co uslyszalem na Musikmesse sie potwierdzi w seryjnym wzmaku (a ma byc lepiej), to fani miazgi beda bardzo happy.

Do tego sa juz gotowe prototypy wiekszych Tweaker-w (40 i 88), 2 kanaly itd.
Pierwsze fotki:
http://www.dognmoon.com/tgp/tweaker2.jpg
http://www.dognmoon.com/tgp/tweaker3.jpg
http://www.dognmoon.com/tgp/tweaker4.jpg
http://www.dognmoon.com/tgp/tweaker5.jpg
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #55 06 Paź, 2010, 11:03:59 »
Gdybym miał jakąkolwiek firmę i mógł nic nie robić widząc, że na konto idzie tyle samo kasy, co wtedy, kiedy latami dochodziłem do czegoś jebiąc od rana do nocy, nie widząc żony i dzieci, to co bym zrobił?... Przejmowałbym się przejętymi userami mojego sprzętu, czy tym, że mam za co i kiedy jechać na wakacje?

Poza tym, to Angole wcale nie są lepsi od Chinoli ani manualnie, ani w precyzji, ani w podejściu do roboty. Kolega Polak w Londynie podpowiada koledze, rodowitemu Angolowi, jak się pisze jakieś angielskie słowo(!), bo ten nie chce ruszyć dupy do czegokolwiek, a szef za tego cymbała robi różne rzeczy, bo nie mogą czekać - a zioma nie może wyjebać na zbity pysk, bo najpierw musi mu zafundować psychologa, który zbada czy gość nie jest przypadkiem "wypalony", potem wypowiedzenie, szukanie nowego, który będzie taki sam. W Azji byłoby to możliwe? Zatrudnią nowego i jedyna wspólna rzecz z Anglią, to że między nowym a starym nie będzie różnicy, ale z wyglądu ;)
Paczki z głów!

Offline 7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #56 06 Paź, 2010, 12:01:50 »
Budzan kiedy chcesz wpaść to przytargam graciszcze?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #57 06 Paź, 2010, 13:28:25 »
Zorro, nie wiedzialem ze lubisz wyroby made in england


Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #58 06 Paź, 2010, 19:15:51 »
Budzan kiedy chcesz wpaść to przytargam graciszcze?

jakoś po niedzieli bym wpadł. zgadamy się. jak dobrze pójdzie to przyjadę do papryki w piątek, wiec jesli na nim grasz teraz to może już w piątek uda mi się cośtam zasłyszeć, ale wszystko zależy od tego czy teściowa zajmie się córką,a  wiadomo jak to z teściami :D

Offline 7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #59 06 Paź, 2010, 23:23:36 »
ok, będe na na nim grał. Mam jeszcze mese do wyboru ale niestety jak w postach powyżej, nie California zdobi człowieka:).

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #60 10 Paź, 2010, 12:17:46 »
ok, będe na na nim grał. Mam jeszcze mese do wyboru ale niestety jak w postach powyżej, nie California zdobi człowieka:).

teściowa zajmie się dzieciakiem, więc będę, chociaż Maciej coś pisał, że tam jakaś pizda z biletami może być, a niebardzo mam kiedy podjechac do papryki i kupic


EDIT:
No i byłem w piątek, 7 sypał takim gruzem z blackstara, że wnet się ta cała buda rozjebała gdzie grali.  ogólnie grało to zajebiście i tak jak mówiłem, musimy się umówic żebym go mógł ograć pod swoją łapą.

pozdrowionka i do następnego.

Offline 7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #61 10 Paź, 2010, 15:19:20 »
tak trochę był ustawiony na większy gruz ale to jedna z możliwych opcji :)
ogólnie biba po koncercie też udana:)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #62 10 Paź, 2010, 19:27:16 »
ogólnie biba po koncercie też udana:)
noo, dzięki za aftera :D wytrzeźwiałem dopiero następnego dnia o 15 :D

gdzie teraz gracie? :D:D:D

Offline 7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #63 10 Paź, 2010, 21:29:53 »
teraz w Rosji także after będzie ciekawy :D

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #64 10 Paź, 2010, 22:48:34 »
teraz w Rosji także after będzie ciekawy :D
to powodzenia :D
daj znac na gadu. mam sprawe

Offline randall-maniak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #65 13 Maj, 2011, 09:17:16 »
Miał ktoś kiedykolwiek do czynienia ze wzmakami tej serii?

Ostatnimi czasy przymierzam się do odsprzedania mojego Sajda MK4 na rzecz czegoś innego. Dotychczas w zaparte mierzylem w Engl'a Powerballa. Niedawno trafiłem na oficjalną stronę Blackstar'a i mocno mnie zaintrygowała wyżej wymieniona seria. Ten headzik 200W w szczególności ;)

Zajebiście mnie ciekawi jak to smiga. Są niby filmy demonstracyjne na oficjalnej stronie, ale doświadczenie pokazuje, ze firmowe testy sprzętu są wybitnie niemiarodajne (głównie ze względu na gitary jakich się z tym używa. czasem jakiś strat, czasem jakiś gibol, a to zupełnie nie moja bajka).

Konkretnie: ciekawi mnie jakby to śmigalo na nieco bardziej szatańskim ustawieniu. Mogą to być zarówno aktywy typu EMG, mocne pasywy ala Lundgren M7 i podobne. Właściwie to zainteresuje mnie każda opinia/próbka/sugestia w kwestii tego wzmaka.

Sam mierzę w uniwersalność, a reklama firmy brzmi obiecująco :)

Co powiecie?

http://www.blackstaramps.co.uk/products/seriesone/seriesone200.html
( Obraz usunięty.)

od razu powiem, ze nie oplaca sie brac series one, chyba, ze tak jak inni ulegaja manii/magii "lampy za 8000zł +, wiec musi byc dobra". Jestem swiezutkim posiadaczem Blackstara HT-STAGE 100 i nic nie brakuje temu headzikowi. Mnogosc brzmien, jakie moge uzyskac w domowym studiu bija na glowe moim zdaniem potrzebe kupowania mesy,marshalla, ktore sa o wiele drozsze. a mnie nie zadowalaja byle jakie "podobne" brzmienia, bo nagrywaniem zajmuje sie nie od dzis i zawsze szukalem duzej palety w jednym headzie. Kapitalna sprawa. po sample zapraszam na priv :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #66 16 Mar, 2012, 14:50:37 »
Tak trochę odświeżę.

Ma ktoś tego Series One u siebie na jamie? Mam niesamowitą ochotę porównać series one z rockerverbem :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Owczar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #67 16 Mar, 2012, 15:55:41 »
mnie szczególnie ciekawi 1046l6

PS. Grał ktoś na paczkach blackstara?
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2012, 16:04:55 wysłana przez Owczar »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Blackstar Series One
« Odpowiedź #68 16 Mar, 2012, 16:35:02 »
jest taka 212 na neodymowych glosnikach. Naprawdę fajna, za niską cenę.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
blackstar series one

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

24 Odpowiedzi
12136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2010, 17:04:07
wysłana przez 7
18 Odpowiedzi
4807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2014, 12:15:00
wysłana przez Mr.Pineapple
0 Odpowiedzi
1773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2014, 15:17:58
wysłana przez Aerosmith
17 Odpowiedzi
4113 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2017, 21:46:43
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
1691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2022, 23:39:14
wysłana przez pshemo