Autor Wątek: Schecter Loomis TOM  (Przeczytany 7390 razy)

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Schecter Loomis TOM
« 20 Paź, 2009, 18:33:33 »
Schecter Loomis TOM

Specyfikacja:

Konstrukcja: Set neck with ultra access
Korpus: Jesion
Gryf i podstrunnica: Klon, Klon
Przetworniki: 2x EMG 707
Most: Tonepros (blokowany)
Binding: Gryf + główka, czarny
Klucze: Grover (nieblokowane)
Menzura: 26,5”
Progi: 24 jumbo
Elektronika: 1xVol, 3 pozycyjny przełącznik
Kolor: jedyny słuszny, Vampyre red satin

Nie ma się co rozpisywać - wszystko to najwyższa półka, niestety nie ma blokowanych kluczy, ale fabryczne Grovery nie trzymają źle. Gryf wklejany, ale dzięki zastosowaniu patentu ultra access w wysokich pozycjach gra się naprawdę wygodnie i nie ma jakichkolwiek powodów do narzekań.

Ocena: 9,5/10 (do szczęścia brakuje tylko blokowanych kluczy)

Wykonanie

I tu dochodzimy do nieco drażliwego tematu gitary. Od strony lutniczej nie ma się do czego przyczepić, wysokość siodełka, progi, wszystko wykonane jak należy. Od strony kosmetyki już nie jest tak dobrze. Drobna skaza z tyłu gryfu (małe bąble w jednym miejscu, na szczęście nie jest to duże, jakieś pare mm, ale niesmak pozostaje), nieco uszczerbków w bindingu w wysokich pozycjach, mała czerwona kropka na podstrunnicy (wielkości piksela więc niezauważalna) oraz odciśnięty palec koreańczyka na korpusie. Niestety made in korea dało o sobie znać i wykonanie w porównaniu do np: japońskich Ibanezów z wyższej półki odstaje dosyć znacznie. Na szczęście kuleje tylko estetyka, a nie sprawy którymi gitarzysta powinien się naprawdę zajmować (strojenie oraz nabicie progów)

Ocena: 7/10

Wygoda

Jedna z najbardziej subiektywnych rzeczy do oceny (razem z brzmieniem). Tutaj nie można się już przyczepić do niczego - gryf jest 'męski', ale nie przesadnie gruby, dość szeroki i płaski, o profilu U. Dokładne wymiary:

width @1 fret 48mm
width @12 fret 61.3mm
thickness @1 fret 21mm
thickness @12 fret 22.5mm
radius 16"
profile Thin-U

Przede wszystkim jest wygodnie, wycinanie solówek nie sprawia problemów, ręka dobrze układa się na gryfie, satynowe wykończenie jest przyjemne w dotyku i nie zatrzymuje ręki. Przesiadałem się z 6tki 25,5" na Loomisa i nie czułem żadnego dyskomfortu, może to dlatego że mam duże ręce, ale opinie o 'schecterowych kijach bejsbolowych' są mocno przesadzone. Mimo stałego radiusu struny można podciągać wysoko, dźwięk nie gaśnie.

Ocena: 10/10

Brzmienie

Najważniejsza kwestia - to od tego zależy czy gitara będzie długo nam towarzyszyła czy szybko opuści nasz case. I tu Loomis pokazuje, dlaczego niektórzy uważają to wiosło za najlepszą seryjnie produkowaną siódemkę. Na solówkach gitara dosłownie śpiewa, wybrzmiewa znakomicie, nie ma problemów z przebijaniem się. Rytmicznie też jest świetnie, ma bardzo twardy i selektywny dół, przyjemną górę i środek. Być może to zasługa skali 26,5", ale struna B brzmi znakomicie. Do momentu gry na 707 byłem sceptycznie nastawiony do EMG (głównie przez doświadczenia z 81). 707 zarówno pod mostem, jak i pod gryfem, spisują się znakomicie, chociaż za jakiś czas na pewno kupię Blackoutsy i zostawię to co mi bardziej podpasuje. Narazie wszystko jest tak jak trzeba. Należy dodać jednak, że Schecter Loomis jest raczej wiosłem dla gitarzystów prowadzących (brzmi dosyć jasno), co mi osobiście bardzo pasuje.

Ocena: 10/10

I parę fot...







Podsumowanie

Efekt wow minął, a pierwsze wrażenie nie zmieniło się zupełnie. Nie widzę siódemki (seryjnej) która mogłaby konkurować z Loomisem brzmieniowo przy moich wymaganiach. Po podłączeniu do pieca defekty kosmetyczne przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, dźwięk rekompensuje wszystkie koreańskie niedoróbki. I nawet ten palec nie drażni :)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Schecter Loomis TOM
« Odpowiedź #1 20 Paź, 2009, 18:46:10 »
Kurde, takie faje wiosło, szkoda ze niezbyt mi sie podoba :/ Sam na siebie jestem zły, a moze na schectera, ze to że nie wyglada jak np hellriser czy atx

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Schecter Loomis TOM
« Odpowiedź #2 20 Paź, 2009, 18:51:59 »
Fajna recka, bez ściemy-miałem niemalże identyczne odczucia. Poszła w świat właśnie za ślady żółtków i po jakimś czasie gryf mi zaczął przeszkadzać. Daj jakieś próbki men :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Schecter Loomis TOM
« Odpowiedź #3 20 Paź, 2009, 19:18:59 »
a ja nie zauważyłem żadnej kropki na podstrunnicy. Nie szukałem co prawda, ale nie rzucil mi się w oczy. W sumie najbardziej mnie bolao to cos na gryfie. Tak czy inaczej gratuluje ponownie, niech Ci patyk służy latami :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Schecter Loomis TOM
« Odpowiedź #4 20 Paź, 2009, 19:20:02 »
dzięki za recke

osobiście najważniejsza część dla mnie to czy wiosło trafiło do osoby która jest z niego zadowolona. a tutaj tak jest. więc pozostaje tylko jeszcze raz pogratulować patyka !
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Schecter Loomis TOM
« Odpowiedź #5 20 Paź, 2009, 19:28:47 »
Fenks Mate :D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Schecter Loomis TOM
« Odpowiedź #6 20 Paź, 2009, 21:16:56 »
Ja bym prosił jednak jakieś tłuste foty tego badyla, bo chciałbym zobaczyc jak wygląda ten klon na gryfie :)

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Schecter Loomis TOM
« Odpowiedź #7 20 Paź, 2009, 21:46:20 »
Foty się zrobią ale jakoś w weekend bo zabiegany jestem ostatnio. Próbek niestety nie mam możliwości tak nagrać żeby chociaż w połowie oddać brzmienie tego wiosła.

g-zs widocznie nie wpatrywałeś się ;) Ja zawsze jak mam nowe wiosło to niemalże robię rentgen i patrzę co i jak. Ale nawet to z tyłu gryfu mi w ogóle nie przeszkadza - ona ma gadać, a nie wyglądać :) Może jak stwierdzę na 100% że zostanie u mnie to ją jakoś przemaluję na czarno, dołożę czarne Sperzele czy Schallery blokowane..

Chociaż powiem szczerze - jakbym miał trochę hajsu i na przykład możliwość kupienia jakiegoś Ibaneza LACS hm... to kto wie :D
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2009, 21:48:01 wysłana przez crushingattack »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
5696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2008, 00:42:50
wysłana przez pstry
33 Odpowiedzi
15450 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2009, 18:10:46
wysłana przez wuj Bat
18 Odpowiedzi
7720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2009, 21:55:38
wysłana przez Artisth
12 Odpowiedzi
5907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2010, 19:48:37
wysłana przez Sebastian
21 Odpowiedzi
4904 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2012, 21:35:32
wysłana przez mondomg