Autor Wątek: Tower studio  (Przeczytany 6885 razy)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Tower studio
« 30 Wrz, 2009, 17:06:26 »
Mam zapytanie mam do tych, którzy może korzystali z tego wrocławskiego studia, jakieś tipsy tricki czego się spodziewać i  czego unikać. Bazę sprzętową mają wypasioną, nawet analogowy stół mikserski i inne cudaczne archaiczne cudeńka, nie mówiąc o 100 gitarach itd. Będę wdzięczny za informacje, gdyż za jakiś czas mam w końcu zamiar tam wpaść z kapelą:D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Tower studio
« Odpowiedź #1 19 Paź, 2009, 23:57:28 »
Razem z zespołem nagrywałem tam płytę.
Sprzęt owszem mają dobry, gitar i wzmacniaczy całe mnóstwo, ale nie to jest najważniejsze w studiu, tylko człowiek, który będzie nagrywał. Jak nie macie jakiegoś kozaka to nie liczcie na to, że analogowy mikser albo tona wypaśnych efektów coś pomoże. W Towerze brak etatowego gościa, który by potrafił wykorzystać potencjał drzemiący w tych wszystkich zabawkach.
Znając ceny proponuję spróbować uderzyć do Jacka Miłaszewskiego i jego Chimp Studio. Wyniesie Was to trochę więcej, nie popodniecacie się sprzeciorami, ale będziecie mieli rasową robotę, a nie demko 3 kategorii.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Tower studio
« Odpowiedź #2 20 Paź, 2009, 20:03:06 »
Dzięki wielkie za cenna informację:D Problem w tym że ową sesję wygraliśmy na przeglądzie, więc tak czy owak skorzystamy z Tower bo szkoda byłoby tego nie zrobić. Jak się uda to może weźmiemy znajomego magika od hebli. Jeszcze raz dzięki:D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Tower studio
« Odpowiedź #3 21 Paź, 2009, 18:53:06 »
Aha, no cóż...

;)


Jeszcze jedna sprawa. Zimno już, a tam trochę piździ. Wymuście na Waldku (właściciel) żeby nagrzał, bo to, że w niskich temperaturach gra się kiepsko nie jest dla niego do końca oczywiste. Ogólnie proponuję ostrożnie z tym gościem, bo on jakiś niestabilny emocjonalnie. Raz potrafi być zajebisty, a raz potrafi się o byle gówno czepiać i psuć atmosferę.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Tower studio
« Odpowiedź #4 21 Paź, 2009, 19:03:21 »
Nie słyszałem nic dobrego o  tym studiu oprócz  tego że mają dobry sprzęt - wszyscy to powtarzają. Wg mnie postarajcie się o jak najlepszą jakość ścieżek  i poszukajcie kogoś kto zrobi wam dobry mix... słyszałem mixy finalne  z tego studia i była to porażka, później znajomi mieli problem z wyciągnięciem śladów :/ Tak  więc lepiej  od razu nastawcie się na to.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Tower studio
« Odpowiedź #5 21 Paź, 2009, 20:18:02 »
Dzięki za rady, może uda się nam naszego znajomka z Hollandowa przytargać na czas nagrywki i master, a nawet jak by nie doszło to do skutku, to lepsze to niż nagrania na proobowni na pececie. Będziemy chcieli wyciągnąć ile się da, nawet bez mastera u nich lub z naszym realizatorem. Jeszcze raz dzięki za informacje bo nikt konkretny u nich nie nagrywał, więc wolałem zapytać;)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Massacrrrre

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Tower studio
« Odpowiedź #6 23 Sty, 2010, 15:50:22 »
Z tower studio mam czesty kontakt wiec sie wypowiem. Tower studio ma ogromny potencjal w kwestii mikrofonow, peryferiow i calego backline. Wszystko to ch.. jesli nie ma w studio dobrych pomieszczen, a te w tower studio sa. Z waldkiem wlascicielem trzeba nauczyc sie rozmawiac i na pewno nie jest to prosty temat :). Na szczescie coraz rzadziej pojawia sie na sesjach. Czasem wpadnie na chwile posluchac i idzie dalej swoje robic. Moim zdaniem najlepsza cenowo i jakosciowo opcja na dolnym slasku to wbicie sladow w tower studio,np ze mna, a potem wycieczka do jacka milaszewskiego na miks i mastering. Etatowy realizator tower studio grzegorz czachor to bardzo dobry realizator, z bardzo powaznym portfolio, ale niestety przeciwny jest kanonom brzmieniowym panujacym dzisiaj w nowoczesnej muzyce. Tyle o Tower Studio

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Tower studio
« Odpowiedź #7 23 Sty, 2010, 16:35:25 »
Z tower studio mam czesty kontakt wiec sie wypowiem. Tower studio ma ogromny potencjal w kwestii mikrofonow, peryferiow i calego backline. Wszystko to ch.. jesli nie ma w studio dobrych pomieszczen, a te w tower studio sa. Z waldkiem wlascicielem trzeba nauczyc sie rozmawiac i na pewno nie jest to prosty temat :). Na szczescie coraz rzadziej pojawia sie na sesjach. Czasem wpadnie na chwile posluchac i idzie dalej swoje robic. Moim zdaniem najlepsza cenowo i jakosciowo opcja na dolnym slasku to wbicie sladow w tower studio,np ze mna, a potem wycieczka do jacka milaszewskiego na miks i mastering. Etatowy realizator tower studio grzegorz czachor to bardzo dobry realizator, z bardzo powaznym portfolio, ale niestety przeciwny jest kanonom brzmieniowym panujacym dzisiaj w nowoczesnej muzyce. Tyle o Tower Studio

Dominik to Ty?

Offline Massacrrrre

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Tower studio
« Odpowiedź #8 23 Sty, 2010, 16:54:31 »
tak :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2009, 05:26:03
wysłana przez DeathMaster
3 Odpowiedzi
2088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 17:51:52
wysłana przez lokibalboa
21 Odpowiedzi
24994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2010, 19:56:38
wysłana przez Bielack
4 Odpowiedzi
3655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2010, 18:42:28
wysłana przez Tomek Martyniak
4 Odpowiedzi
1392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2020, 20:21:05
wysłana przez wuj Bat