Autor Wątek: Takie widzimisię...  (Przeczytany 7821 razy)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Takie widzimisię...
« 09 Wrz, 2009, 15:33:37 »
A no takie widzimisię mam... Z sensem czy pozbawione sensu nie wiem...  ::)
Otóż, zastanawiam sie nad LTD SC607B... A dokładniej między dwoma wersjami tego wiosła (starymi).
Mianowicie między black gloss a natural gloss, czyli po polskiemu między czarną a naturalną.
Dla niezorientowanych (niepamiętających) dodam, BG jest cała (gryf jak i szkrzydła) z klonu, a NG ma korpus mahoniowy.
Pytanie kieruję do lutników i znawców mających do czynienia z obiema wersjami.

Jaka jest różnica w brzmieniu i artykulacji pomiędzy owymi wersjami?

Dlaczego kłopoczę sobie tym głowę? spytacie ...
Naturalne wykończenie jest czarujące i kurewsko mi się podoba.  :D Do tego dochodzi jeszcze fakt, iż posiadam czarnulę z pochlastanym lakierem, a lakierowanie na nowo może mi się nie opłacać.

A pytam o brzmienie gdyż o to też się troszczę. Klonowa gitara rzekłbym jest stosunkowo oryginalna, przy prawie wszystkich grających na mohoniowych, stąd mam mieszane uczucia i niepewność ma.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie tematem i rady!
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2009, 15:44:34 wysłana przez Vin$ »
I'm back!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #1 09 Wrz, 2009, 15:49:50 »
Starą mahoniową (tą natural) wersję jest dość trudno znaleźć i z tego co widziałem cena na ogół jest wyższa niż za nową też mahoniową z blokowanymi kluczami ale czarną

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #2 09 Wrz, 2009, 16:10:59 »
Klonowa jest oryginalna, pod warunkiem, że widać klon;) Ja bym brał naturalną. Za trzy lata będziesz już duży, Twoja dziewczyna zabroni Ci się ubierać na czarno i siłą rzeczy czarne gitary przestaną się Tobie podobać. A natural nigdy się nie opatrzy.

pozdro

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #3 09 Wrz, 2009, 16:37:35 »
Bez obrazy, ale na pierwszy rzut oka temat skojarzył mi się z dylematem rabbita w kwestii Ibaneza 1527.

Jednak tutaj różnice choćby w kwestii korpusu są niebotyczne. Moim zdaniem lepiej prezentuje się Natural i lepiej niż klon pasuje brzmieniowo do tego co grasz. Niestety, jak oz zauważył, znalezienie takiego modelu w dobrej cenie może zająć więcej czasu.

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #4 09 Wrz, 2009, 16:38:52 »
Większy mam nadzieje sie nie stane. Miesień piwny mi wystarczy :)... Przestałem już chodzić tylko w czarnym i też podobają mi się naturalne i białe gitary ;)

Cytuj
Bez obrazy, ale na pierwszy rzut oka temat skojarzył mi się z dylematem rabbita w kwestii Ibaneza 1527

Pozornie podobne.... pozornie.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2009, 16:52:05 wysłana przez Vin$ »
I'm back!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #5 09 Wrz, 2009, 17:14:17 »
do wyboru to masz 3 wersje vin$

mahoniowa, klonowa i olchowa

kazda zagada inaczej chociaz maja ten sam hardware. kwestia co kto lubi. mahon bedzie mial mocniejszy dol, olcha bardzo rowne pasmo, bedzie lekka i z EMG81-7 nie kazdemu pasuje bo brzmi dosyc sucho. Klonowa deska powinna byc (w zaleznosci od wykonania) najbardziej jazgotliwa jesli chodzi o gorke ale i ma tez najszybsza odpowiedz z dechy.

to tyle z teorii bo wszystkie sa NTB z klonowym gryfem ktory w brzmieniu na wzmaku i tak wszystko zdominuje. nastomiast sposob w jaki odpowiada na sucho deska bedzie rozny i roznie bedzie czul co grasz i jak rezonuje

co najlepsze??


dokup mahoniowa :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #6 09 Wrz, 2009, 17:15:43 »
Na ss.org jest na sprzedaż sc607b w naturalu ale za 800euro.

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #7 09 Wrz, 2009, 17:18:18 »
Z olchy to ta sunburst?

Klonowa deska powinna byc (w zaleznosci od wykonania) najbardziej jazgotliwa jesli chodzi o gorke ale i ma tez najszybsza odpowiedz z dechy.

Czyli jest bardziej klarowna i wyciaga lepiej wyzsze czestotliwosci?
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2009, 17:25:51 wysłana przez Vin$ »
I'm back!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #8 09 Wrz, 2009, 17:29:57 »
Też, ale nowa tegoroczna edycja jest olchowa

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #9 09 Wrz, 2009, 17:30:31 »
olchowa to tegoroczny model (nie też, wcześniej nie było olchowych)

klonowa tak jak napisales. jest bardzo czytelna ale wali gorka. ma mocny atak takim klangiem.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #10 09 Wrz, 2009, 17:33:53 »
Mhm.... olchowa chyba nie wchodzi w gre

Chyba lepiej zeby wioslo dawalo klarowny i mocny sound, a mieso i ciezar mozna z pieca wyciagnac... nie myle sie?

A rzeczewiscie wprowadzili olchowe... ciekawe dlaczego...

A z tą odpowiedzią z dechy przy klonowej.... Jest jakas slyszalna roznica? W innych dechach opoznienie jest w x m/s?
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2009, 17:48:09 wysłana przez Vin$ »
I'm back!

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #11 09 Wrz, 2009, 17:50:57 »
Może ze względu mulenia w mahoniowym wiośle? Teraz są trzy rodzaje tego wiosła do wyboru, na pewno nikt się na to nie obrazi :) ja osobiście przepadam za olchą, tak jak nikt napisał, to fakt że brzmi trochę sucho z 81 ale idzie to nadrobić EQ wzmacniacza co daje na prawdę zajebisty sound. Gitara z olchy jest dosyć lekka co IMO jest dużym plusem ( lubię lekkie wiosła, nie , nie jestem anorektykiem :) ) Natural prezentuję się zdecydowanie lepiej, czarna z emg wygląda dla mnie troche "kartonowo"
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #12 09 Wrz, 2009, 19:50:13 »
Mhm.... olchowa chyba nie wchodzi w gre

Chyba lepiej zeby wioslo dawalo klarowny i mocny sound, a mieso i ciezar mozna z pieca wyciagnac... nie myle sie?

A rzeczewiscie wprowadzili olchowe... ciekawe dlaczego...

A z tą odpowiedzią z dechy przy klonowej.... Jest jakas slyszalna roznica? W innych dechach opoznienie jest w x m/s?

tak jest liczone w metrach na sekundę albo w milach morskich, Nikt napisał najjaśniej jak można o drewienkach w tym modelu,
ja bym olchy nie skreślał dopóki bym nie ograł i nie miał wyrobionego zdania o tym konkretnym modelu
tylko ze ja już wiem ze wybrał bym mahural  :P
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #13 09 Wrz, 2009, 23:14:42 »
Qrde.... nie bez powodu mam ta tróję z fizy :D... mialem na mysli milisekundy (ms) a nie metry na sekundy (m/s) prosze o wybaczenie ;)
I'm back!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #14 09 Wrz, 2009, 23:34:19 »
Osobiscie bym calej biczy z klonu nie chcial. Wedlug mnie olcha ma swoje uzasadnie, tym bardziej ze gryf i tak robi sporo roboty, co czuje sie porownujac z innymi wioslami chociazby z przykrecanym klonowym gryfem i calym olchowym body(no i z klonowym topikiem do tego). Jak dla mnie takie polaczenie sprawdza sie bardzo ciekawie, ale kiedys wsadze tam 707 dla checy.
No pain No gain !

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #15 09 Wrz, 2009, 23:36:51 »
W przyszłym tygodniu powinienem mieć 707 i Merlina Pafa 7. Będę to testował właśnie w klonowym 607B

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #16 09 Wrz, 2009, 23:41:05 »
W takim razie jako pierwszy zamawiam recke :]
Sam sie zastanawiam jak by zabrzmial sc607b z emg707...
I'm back!

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #17 10 Wrz, 2009, 09:49:57 »
707 jest dość tłustym przetwornikiem, w olchowym korpusie powinno siąść IMO idealnie :) ale w chuj jeszcze od wzmaka zależy, vinsie, Ty to wpinasz w spider'a? bo jeśli tak to nie odczujesz wielkiej różnicy, zamawiaj naturala i opisz NGD :)
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #18 10 Wrz, 2009, 10:58:32 »
Tak.... wpinam w spidera albo poda.... Tak własnie mysle ze najpierw chyba zainwestuje w lampe a później bede kombinowal z tym wioslem, bo nie ma co liczyc na dobroczynce ;)

Bede mial bynajmniej porównanie w drewnach i przetwornikach
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2009, 11:09:08 wysłana przez Vin$ »
I'm back!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Takie widzimisię...
« Odpowiedź #19 10 Wrz, 2009, 19:39:01 »
Osobiscie bym calej biczy z klonu nie chcial. Wedlug mnie olcha ma swoje uzasadnie, tym bardziej ze gryf i tak robi sporo roboty, co czuje sie porownujac z innymi wioslami chociazby z przykrecanym klonowym gryfem i calym olchowym body(no i z klonowym topikiem do tego). Jak dla mnie takie polaczenie sprawdza sie bardzo ciekawie, ale kiedys wsadze tam 707 dla checy.
Ty Radziu masz korpus w tym MM z olchy?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
4976 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 14:35:14
wysłana przez Matt-Carnage
25 Odpowiedzi
4812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2011, 00:19:33
wysłana przez g-zs
17 Odpowiedzi
16242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 11:24:18
wysłana przez Mordimer
29 Odpowiedzi
4372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2012, 22:31:44
wysłana przez sylkis
7 Odpowiedzi
1544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2012, 02:31:19
wysłana przez mondomg