Autor Wątek: takie tam eksperymenty ;)  (Przeczytany 4843 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
takie tam eksperymenty ;)
« 15 Paź, 2011, 03:37:36 »
Uszy prawie zdrowe, miałem tez czas żeby się trochę bardziej pobawić, pokręcić brzmieniem, ułożyć jako taka perkusję. Niestety w dalszym ciągu nie dysponuję monitorami i prędko się to nie zmieni :/

Riffy wymyślone dzisiaj, więc nie bijcie jeśli coś brzmi lekko na siłę. Dodam że w sumie mi się podoba. Nawet brzmi to u mnie dobrze.

Wlacz osadzony player soundcloud


Wszelkie sugestie mile widziane

Edit: nie wiem dlaczego, ale bezposrednio z soundclouda brzmi troche inaczej ;) http://soundcloud.com/g-zs/melodic
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #1 15 Paź, 2011, 10:07:48 »
Co prawda niestety słucham z lapkowych głośników, ale gitarom zdecydowanie brakuje jaj i fajności w kwestii brzmienia.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #2 15 Paź, 2011, 11:08:45 »
A mi się prawie wszystko podoba, a najbardziej głośny bas który robi fajny klimat.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #3 15 Paź, 2011, 11:33:23 »
Fajne. Ale coś tam Ci chyba nie stroi.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #4 15 Paź, 2011, 12:05:32 »
Co prawda niestety słucham z lapkowych głośników, ale gitarom zdecydowanie brakuje jaj i fajności w kwestii brzmienia.

to może najpierw posłuchaj na czymś innym ;) Albo chociaż zdefiniuj jaja i fajność. Choć przyznaję ze uzyłem presetu który ustawiłem sobie pod ósemkę a nie wysoko strojona siódemkę

Fajne. Ale coś tam Ci chyba nie stroi.

Bardzo mozliwe. Najnowsze struny w gitarze mam z lutego :D nowe już do mnie jadą, ale nie chciało mi się czekać a juz nie mialem cierpliwości dostrajac przed każdym tejkiem. Chyba że gdzies sie nie pokrywa bas z gitarą - to również mogło się zdarzyć
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #5 15 Paź, 2011, 12:08:23 »
Stopka za cicho i za mało basu ma. Z kolei bas trochę za głośno. To bym zmienił i będzie bajer.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #6 15 Paź, 2011, 12:08:45 »
Albo czegoś nie kumam, albo jednak (np. w okolicy 1:45) lekko próbujesz pokazać pałkerowi, że Twoja racja jest twojsza i że wiesz lepiej, kiedy należy grać :D

Są takie momenty (np od 2:15) gdzie utwór brzmi jak "men, gdzie na gryfie podziała się moja godzira?" ;-))

Co to za bas i jak nagrany?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #7 15 Paź, 2011, 12:11:45 »
Co prawda niestety słucham z lapkowych głośników, ale gitarom zdecydowanie brakuje jaj i fajności w kwestii brzmienia.

to może najpierw posłuchaj na czymś innym ;)

Jeśli coś brzmi zajebiście tylko na monitorach, to znaczy, że jest zrobione chujowo ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #8 15 Paź, 2011, 12:39:13 »
na szczeście nie mam monitorów :D


@Aston - spróbuje wieczorem to zrobić i zobacze co z tego wyjdzie :)

@Ghost - Perkusista jest z Kuźni wiec nie ma nic do gadania, moja racja jest najmojsza i chuj. Bas to Peavey Cirrus V, nagrany przez GX w dwóch sladach, jeden zwykły z nałożonym kompresorem i uładniony headem VST (nie pamiętam czy to LeXTC ale chyba tak - zajebiście robi bas na niebieskim kanale) a druga ścieżka o wiele ciszej z lekkim OD również z VST
Odnośnie gojiry - prędzej bym powiedział że w 1:15 jest Job for a cowboy a ten moment od 2:15 inspirowany jest Heaven Shall Burn. W sumie skłamałem w pierwszym poscie. Pierwszy riff ma chyba juz ze dwa lata, ale kapela mi go odrzuciła bo za szybki był dla ówczesnej a za melodyjny dla obecnej :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #9 15 Paź, 2011, 12:46:33 »
Noo, ten headzik od Lepou brzmi bardzo dobrze z basem. Czyste gitary też super.
Ale men, chyba lepiej jest dać dwie takie same ścieżki, jedną zrobić na czysto i wyciąć okolice 500Hz, a drugą ustawić pod drajw i wyciąć górę i dół. Jak masz dwie ścieżki to chyba się trochę bałagan robi na dole.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #10 15 Paź, 2011, 12:58:38 »
spoko, ta z drajwem idzie własni środkowym pasmem a czysta jest lekko (ale tylko lekko, nie chce przesadzac bo mam do tego skłonnosci) konturowa. Z większa zabawa eq nie ma sensu sie bawic jesli wszystko robię na wiezy bo sobie tylko kupe w pasmach zrobię

Dobra, na szybko dalem głośniej stopę, z dodawaniem jej basu się wstrzymałem bo ona wcale go tak mało nie ma a wolę jak stopa ma go mniej niż wiecej. I ściszyłem bas.

http://soundcloud.com/g-zs/melodic2

Wlacz osadzony player soundcloud


Edit: Aston, weź poprawke na to ze soundcloud troche tnie a ja tez nie chce Wam kazać ściągać 9mb pliku bo sam sie wkurwiam jak toś tak zamieszcza :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #11 15 Paź, 2011, 13:02:09 »
No lepiej, ale basu nadal za dużo, buła jest niezła. Stopka nadal w górę mogłaby iść, słychać ją, ale trochę słabo. Gitarki na czym robione swoją drogą? Całkiem ok brzmią. Ale coś kurna nierówno :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #12 15 Paź, 2011, 13:16:32 »
No lepiej, ale basu nadal za dużo, buła jest niezła. Stopka nadal w górę mogłaby iść, słychać ją, ale trochę słabo. Gitarki na czym robione swoją drogą? Całkiem ok brzmią. Ale coś kurna nierówno :D

Ta buła miejscami może być z gitary. Jak dorwe jakieś EQ to ją lekko utnę. Gitarki to TH-2 Overloud z impulsem Mesy ze Sperimental Pack. Jest nierówno bo pałker sie grać nie nauczył i mnie mylił :D
Równości sie nie czepiaj ;) Po pierwsze było już w chuj późno, po 2 riffy sa w dziwnych podziałach i tez sie przy kilku momentach tak pierdoliłem że postanowiłem zostawić to co brzmialo najrówniej. Jak się osłucham z tym co zrobiłem to bedę w stanie zagrac równo. Część po prostu nagrywałem na zasadzie zrobienia podstawy, dołozenia dźwieków, ogrania 2 razy i nagrania. Gdyby to było zwykłe 4/4 i riffy trwały pełne takty to luz, ale mimo prób nie umialem niczego standardowego ułozyć więc wyszło jak wyszło.

Dobra, stopę dam potem jeszcze głośniej choc u mnie brzmi już to trochę za głosno. I ekperymentalnie ścisze bas choć stawiam na bułę z gitar. Ale co ja tam wiem, robie miksy na wieży z 90 lat ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #13 15 Paź, 2011, 13:17:14 »
Mam wrażenie, jakby w okolicach 1:30 gitary troszeczkę zwolniły i się przez chwilę przez to synchronizacja sypnęła (i w pasu innych miejscach też, np pod koniec), ale nie chciałem pisać o tym, żeby się nie mądrzyć, bo może znowu jakaś dziętowa polirytmia, albo coś i by wyszło, że się nie znam. Jednak skoro inni tez na to zwrócili uwagę, to może jednak coś w tym jest :D Podobnie druga gitara z tymi melodyjkami u góry w tle jakoś mi się trochę nie klei momentami.
Btw, co do brzmienia - rytmiczna gita brzmi (u mnie) spoko, ale właśnie ta druga brzmi strasznie... taki wyciśnięty jaki cieniutki skrzek jakby (nie umiem tego opisać)... no ale ja odłuchuję to z szumblastera live podpiętego pod starego Zodiaka robiącego równie starym i zdartym Unitrom za wzmacniacz :D
Spoiler
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #14 15 Paź, 2011, 13:27:29 »
Czyli wszystko sie zgadza z tym skrzekiem, bo ta 2 gitara jest zagrana eBowem na trybie harmonic :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #15 15 Paź, 2011, 13:57:48 »
To chyba można uznać za kwintesencję najokropniejszego dla mnie brzmienia gitarowego :D
A tak poza tym to fajny wauek. ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #16 15 Paź, 2011, 14:01:00 »
Może się zbiore i ponagrywam kilka rzeczy jeszcze raz. Poki co mam lenia okrutnego i w sumi nic mi się nie chce. Ale cały tydzień przede mną. Coś tam spróbuje zmienić ;) Mialo być solo, ale w sumie podczas nagrywania zdalem sobie sprawe że nie mam o solowaniu zielonego pojęcia :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #17 15 Paź, 2011, 14:11:03 »
jebać solowanie. Melodyjne leady i bridg'e są fajniejsze ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #18 16 Paź, 2011, 00:04:14 »
Dobra, usiadłem na chwilę, wyciąłem to, co uważałem za bułowate (w okolicach 120Hz) i dałem głośniej stopę. Chujowej solówki nie miałem czasu póki co podmieniać.

Do posluchania:
http://soundcloud.com/g-zs/melodic4


Wlacz osadzony player soundcloud
B ( o ) ( o ) B S

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #19 16 Paź, 2011, 09:25:07 »
Ej, no. Ja się dalej nie bawię. Zagrasz równo, czy już zapomniałeś jak to szło?  :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #20 16 Paź, 2011, 10:57:22 »
nie no, ledwo mam czas żeby coś przy tym zrobić, nagrywkę sobie odpuszczam póki co, zrobię to w tygodniu, najpewniej jutro
B ( o ) ( o ) B S

bandit112

  • Gość
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #21 16 Paź, 2011, 21:25:23 »
W 4:00 byś jakieś efekty ponakładał jak grasz 4 dźwięki i chciałeś mieć to samo co w Bleedzie Meszugi ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #22 16 Paź, 2011, 21:26:51 »
yyy... to było pytanie czy stweirdzenie? Stylistyka kawalka jest zupełnie inna i szczerze mówiąc meshugah mi zupełnie nie przyszła na myśl jak to grałem
B ( o ) ( o ) B S


bandit112

  • Gość
Odp: takie tam eksperymenty ;)
« Odpowiedź #24 16 Paź, 2011, 23:37:36 »
yyy... to było pytanie czy stweirdzenie? Stylistyka kawalka jest zupełnie inna i szczerze mówiąc meshugah mi zupełnie nie przyszła na myśl jak to grałem

Chodzi tylko o tą wolną przejściówkę w 4:00, w bleedzie jest taka sama ;) TZN NO. PODOBNA :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
29 Odpowiedzi
4404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2012, 22:31:44
wysłana przez sylkis
7 Odpowiedzi
1546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2012, 02:31:19
wysłana przez mondomg
2 Odpowiedzi
1166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 10:56:33
wysłana przez Omlet
5 Odpowiedzi
1886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2013, 19:00:44
wysłana przez mattttam
2 Odpowiedzi
1070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2013, 18:47:03
wysłana przez majkelk