Autor Wątek: Krank Rev Jr, Blackstar HT5, Tiny Terror  (Przeczytany 33694 razy)

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Krank Rev Jr, Blackstar HT5, Tiny Terror
« 29 Sie, 2009, 14:03:09 »
Życiowych rozterek cześć pierwsza.
Malutka prośba o dorzucenie swoich 3 groszy. Opcji jest dużo i jakaś informacja/pogląd zawsze się przyda. A więc tak. Wzmak do domu. Mieszkanie w bloku. Cicha okolica. Liczyć ma się jakoś dźwięku na niskiej głośności/nagrywanie - i nie kurwa, pod odpada - chce próbować zbierać sound mikrofonem, tradycyjnie, bo lubię eksperymenty, przesuwanie mikrofony o centymetr i porównywanie etc etc etc. Nasycony, ciepły lampowy przester (a najlepiej dużo przesteru:D) - to jest to na co mam ochotę. Do wydania 4 patyki. I teraz tak. Wyprowadźcie mnie z głupiego rozumowania, że szkoda takiej kasy na wzmacniacz do domu - moje wymagania nie mają szans na realizację - lub doradźcie. Opcji jest od cholery.
Oranżada tiny terror/dual terror, rocker30 - tu by bolał brak pętli. Mógłby jakiś dumny posiadacz zapiać jakiegoś ts'a przed wzmacniacz i nagrać jakiś cięższy riff?
Krank rev jr - zagadka, macał ktoś? Z opisu byłby genialny.
Blackstar HT5?
Do tych małych wzmacniaczy dołożył bym jakąś 112 (orange ppc112 pewnie).

A może olać wymagania cichego grania i spokój w bloku - męczyć się z potworem i raz na jakiś czas pierdolnąć w struny tak aż szyby zadrżą ciesząc się z soundu?
Marshall jvm 410? Bardzo uniwersalny - czasami marshalle mnie podniecają.
Combo 6505 1x12 - oprócz made in china i 60W to byłby strzał w dziesiątkę (może za miesiąc pojawi się w u nas w sklepach). Standardowo 5150? Męczył to ktoś po cichu? Te ostatnie wzmacniacze może wydają się z dupy wzięte, ale w każdym coś mnie kręci.

Było by miło usłyszeć jakieś neutralne głosy. Te w mojej głowie co godzinę zmieniają faworyta lub
rozwiązanie.

Obecnie oprócz gitary mam ts9 i cholerny głód na podpięcie się do czegoś.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
ha! otóż jesteś w podobnej sytuacji jak ja, tylko ze ja już rozwiazałem problem dawno ;)
Z tych wszystkich małych główek wybrałem Egnater Rebel 20 + w przyszłośći paka orange.
Obczaj w sieci co to za potwór.
Można go kupić za 600$ w usa albo 600 euro(albo i mniej) w Niemczech. Ja bede miał dopiero za 3 tygodnie ten wzmak, wiec wtedy moglbym opisać wrażenia. Rozważ go bo wydaje się być świetnym piecykiem. Coprawda nie grałem na nim, ale grałem na innym egnaterze, który mnie rozczłonkował, wiec zaufam tej firmie ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
No to dołożyłeś do pieca:D Aż mi ciśnienie skoczyło. Myślałem, że po moim poście zacznę zawężać listę a nie ją rozszerzać;)

Widzę, że u nas jest za 3400
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2009, 15:18:22 wysłana przez Qvd »

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Wiecie może w jakiej cenie będzie u nas 6505 combo 1x12?
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Ze swojej strony mogę polecić jedynie Line 6 bogner :P. Jeśli nie przeszkadza Ci "wbudowany pod" to kombo na jednym/dwóch głośnikach mogłoby być fajną opcją. I jak znudzi Ci się przesuwanie mikrofonu po centymetrze to jest wyjście do nagrywania z symulacją kolumny. Wpizdu brzmień, ale to nadal cyfrowy l6 ;)

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Pisałem w sprawie 1x12 6505 do laudy (cena i dostępność w pl). Nie wiem czy mieli gorszy dzień  czy co ale koleś który mi odpisywał sprawiał wrażenie zupełnie nie doinformowanego. Tak jakby pierwszy raz usłyszał o takim combie. Wciskał mi kit o dostępności 6505+ (head) za 5,5 kafla. Aż mi ręce opadły. Także cena na razie to zagada. W najgorszym przypadku przewiduje około 4k.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jakiś czas temu też borykałem się z problemem jaki piec do domu. Ostatecznie wybór padł na Blackstar HT-5 i do tego kiedyś kiedyś paczka 112 albo 212. Ale gdybym miał tyle kasy do wydania co Ty, to brałbym Bogner Alchemist 212 combo, ale z drugiej strony, nie znajdziesz w nim rzeźnickiego przesteru, nie wiem jak po dopaleniu...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
25W na cichą okolicę to trochę jednak dużawo. Ja bym raczej szukał czegoś naprawdę małego. Może jakieś klasy A z Peaveya (Microvalve) albo Vox AC4 (albo jakoś tak, nie kojarzę dokładnie modelu)? Bo Terrorysta i Krank to w sumie całkiem głośne wzmacniacze są :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
a może mesa f-30 ? 22 wat ma to
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
mondomg a co możesz napisać o Blackstarze?
Jeszcze z 2-3 propozycje i wymienimy wszystkie wzmacniacze dostępne w tym przedziale cenowym:D
Grał ktoś może na wspomnianym kranku?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
W zasadzie nic nie mogę, tyle co w necie jest o nim i jakie próbki można znaleźć. Powiem szczerze, że kupuję go w ciemno bez ogrania, dlatego nie napisałem, że Ci go polecam :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Orange Tiny terror jak odkręcisz gaina na max to bardzo fajnie gra :) Aczkolwiek do cięższych rzeczy myślę, że krank spokojnie by dał radę.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Ja mam HT-5 od czerwca (czołem w ogóle!). Co mogę powiedzieć czego nie da rady przeczytać w necie? Jest głośny cholernie, wystarczy 1/4 skali i już niektórzy sąsiedzi pewnie by interweniowali. Ustawienie odpowiedniej głośności późną nocą to lekka ekwilibrystyka. Wyjście słuchawkowe jest zupełnie przyzwoite, w opcji symulującej paczkę 4x12 dochodzi więcej basu i ogólnie brzmienie robi się takie "bardziej". Z moim Deanem na przystawkach M. Sabotage kanał przesterowany miażdży, klimaty Illusion czy Godsmack bez dopałki. Czystego mało używam ;-]

Pokrętło ISF należy traktować raczej jak czwartą gałkę EQ, mocno zmienia charakter brzmienia, ale czy to ma coś wspólnego z Mesą czy Marshallem to już nie wiem.

Jedyny mankament jaki zauważyłem, to dość głośne pyknięcie przy przełączaniu z overdrive na clean. Potrafi drażnić jeśli się ma delay w pętli.

Podpinam go pod paczkę Egnatera 1x12. Wychodzi w ten deseń:
« Ostatnia zmiana: 30 Sie, 2009, 00:12:08 wysłana przez szu »
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Czołgiem i dzięki za info! Z początku zmartwiłeś mnie tym pyknięciem przy przełączaniu. Mimo to na próbce, którą podałeś w linku nie słyszę nic takiego. Na tej słychać, ale sądzę, że to tylko pyknięcie w footswitch słyszalny 'fizycznie' jakby, nie przez głośnik. Jak to jest w końcu?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Szczerze to zbierając mikrofonem w domu to chyba podobnie zabrzmi 10watowy Ibanez jak i prawdziwy sprzęt rozkręcony na volumie do 0,5/10 ;) Może się to wydać śmieszne ale kiedyś nagrałem całkiem z nudów jakiś 10w piecyk domowy obłożony odpowiednio poduszkami, mikrofonem shura (nie pamietam modelu). Szkoda że nie zachowałem tego nagrania ale serio brzmiało całkiem fajnie. No ale wiadomo że takie nagrywanie o trzoda w ch.j  :D :D

A adekwatnie do tematu byłbym za Orange ;) Jestem pozytywnie nastawiony do brzmień tej firmy. Planuje kupić na dniach orange crusha z czystej ciekawości. Przechodzę ostatnio fascynację małymi domowymi ampami i nacjętniej bym je kolekcjonował  ;D

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179

Na tym klipie gram cały czas na jednym kanale, zmieniam tylko z neck na bridge. Może się zbiorę i nagram to 'pyknięcie', może to akurat wada mojego egzemplarza?
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Jesteś zadowolony z tej paczki egnatera? porównywałeś z jakąś inną może np orange :) ?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Jesteś zadowolony z tej paczki egnatera? porównywałeś z jakąś inną może np orange :) ?

podpinam się pod pytanie ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Tez mi sie Ht-5 podoba. Nigdzie tego do ogrania nie widzialem w wawce, ale to co krazy po necie juz samo w sobie jest obiecujace. Z tych malych killerow to jest moje numero uno(chcialem jeszcze nie dawno Ibaneza valbee, ale juz same probki mi mowia ze to srednio dobry pomysl)

Jednak w temacie domowego fajnego grania, zachwycilem sie ostatnio innym pomyslem.
Jako ze choruje od jakiegos czasu na marka mesy, a kupno mark IV czy innej III jest bezsensowne jako ze posiadam juz wzmak ktory idealnie sie sprawdza w tym co gram, jednak GAS jest GAS. Dodatkowo szukam jakiegos malego fajnego wzmaczka do domu(niby plany na przyszlosc, ale co tam)

No ale jest przeciez Mesa studio preamp, ktory chodzi od 250$ do 450$ - sama w sobie super sprawa - markowe brzmienia jednym slowem. Do tego ktos(np. braciak ktory jakas tam elektronika sie zajmoje) albo kto kolwiek popelnil by mi koncoweczke 1W lub maksymalnie 5W na lampce - wszystko w rackowej obudowie 1-2U z gietej blachy. I do tego jakas mala paczuszka na V30 (moze nawet hołm mejda zaryzykuje, kto wie).


zobaczymy czy zdecyduje sie na ten projekt, ale naprawde sie czyms takim podjaralem.

myslalem tez zeby koncoweczki nie ladowac do rackowej obudowy, tylko zrobic cos słitaśnego-malutkiego w maksymalnie malej obudowe z wystajacymi lampkami - zobaczymy.
No pain No gain !

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
szu dzięki za próbki! Naprawdę lubię ten typ przesteru.

Poooowoli zaczynam zawężać wybór do blackstara (na razie to lider), kranka (chociaż tu mnie odstraszają niektóre próbki krążące po necie - po prostu nie trawię takiego soundu, a ograć nie mam gdzie, chyba nie zaryzykuję) i wspomnianego przez purpleman'a egnatera. Tak jak pisze lokibalboa, co mi z comba 6505 jak odkręcę je na 0,5/10 w domu.

Do tego kolumna 112, albo orange albo egnater. Także i ja się podpinam do pytania kierowanego do szu:)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
   A ja dorzucę Ci do puli ENGLa Screamera. Za tym wzmacniaczem bardzo tęsknię i uważam, że do domowych warunków rewelacja. Te niemieckie puszki mają jakieś magiczne preampy, które rewelacyjnie brzmią na małych głośnościach (jakiś ENGL owner potwierdzi, cobym nie był sam? ;)). Moc starczy Ci na granie prób i małych koncertów gdyby zaszła taka potrzeba co nie wiążę się z kręceniem gały o mm w domu (zaliczył u mnie kilka prób i ze 2 jam sessiony i nie było problemu). Brzmi dość specyficznie, to kwestia już gustu, w każdym razie jest bardzo uniwersalny-ma ładniusi clean, a przester w normalnym i low tuningu sam usłyszysz na próbkach i ocenisz. No i mobilnością nie ustępuje poprzednikom.

Próbka z "wielkiego testu wzmaków":
http://www.soundclick.com/player/single_player.cfm?songid=7736971&q=hi&newref=1

Tu próbki nagrywane w domowych warunkach:
http://www.speedyshare.com/533968509.html
http://www.speedyshare.com/480899559.html
http://www.speedyshare.com/189971392.html

A tu jakieś youtube'owe:

« Ostatnia zmiana: 30 Sie, 2009, 12:03:41 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179

Co do przełączania kanałów w HT-5 to popełniłem właśnie małą prezentację tego fenomenu () . Doczytałem się też w necie (http://www.musicradar.com/forum/printthread.php?t=40679), że jest to spowodowane konstrukcją wzmacniacza i tyle. Trzeba z tym żyć.

Natomiast na temat paczki egnatera to chyba wam dużo nie powiem. Jest to moja pierwsza paka i jestem z niej zadowolony, ale porównać do niczego nie mogę, bo wcześniej miałem jedynie Valvetronixa i Spidera II. Kupiłem ją z alledrogo w zasadzie licząc, że będzie dobrze i jest ;]

Jak widać na klipach z YT jest sporych rozmiarów, ze sklejki, w środku siedzi głośnik ClassicLead 80. No i jest wentylowana z przodu. Nie wiem czy akurat z tego powodu, ale dźwięk się bardzo dobrze propaguje po moim małym pokoju, nie muszę leżeć na podłodze, żeby słyszeć coś z basu ;]
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
ja potwierdzam...engl ma zadziwiajce te preampy...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ostatnio grałem na piecyku Vox Nighttrain. Jest po prostu śliczny, na malutkich słodkich lampeczkach EL-84 (jak w "prawdziwym" AC-30), całkiem głośno naparza przy tym, jednak jest mocno vintage'owy w charakterze. Gra jak Vox po prostu.  Blackstar zresztą też, ale soundowo jest moim zdecydowanym faworytem. Orange jest również fajnym piecykiem z zajebistym pazurem, najbardziej "rokoski" z tej trójki, ale ma tylko jeden sound w zasadzie. Blackstar gra trochę jak stary marszałek pleksi. Bardzo szklisty, niezwykle skuteczny (głośny), bardzo rasowy. Vox jest z tej trójki najbardziej elastyczny jeśli chodzi o kształtowanie barwy. Tak sie dla mnie sie wydaje.

pozdro
« Ostatnia zmiana: 30 Sie, 2009, 19:18:20 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Tego Voxa tobym za sam wygląd wsysnął :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 06:33:32
wysłana przez sify11
12 Odpowiedzi
5533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2009, 18:15:21
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
2722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2009, 10:11:29
wysłana przez m4ody
15 Odpowiedzi
5336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2011, 17:16:46
wysłana przez Sulphur
11 Odpowiedzi
3956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:26:35
wysłana przez BetoNova