Autor Wątek: Krank Rev Jr, Blackstar HT5, Tiny Terror  (Przeczytany 33692 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
a ja przy toneporcie, przynajmniej na razie ;). Małe, ciche, może nie brzmi jakoś megasuperzajebiście ale do grania w mieszkaniu więcej mi nie potrzeba ;)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
ja wlasnie TP mam juz dosc. Mam TP odkad UX2 sie na polskim rynku ukazal - pora na zmiany.
Chociaz TP pewnie zostanie w domu - to dobra opcja na "awaryjne" granie. :)

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Ciekawe jak wielka będzie różnica w brzmieniu między amerykańską wersją 6505 (head, combo 212) a chińskim 112?
A toneporta męczyłem:/ - ujdzie, ale na dłuższą metę strasznie mnie wkurwiał.
Co do mocy wzmacniacza (60 czy 120W) - dla mnie liczyła by się przede wszystkim czułość potencjometru master volume - ale to już totalnie abstrahując od tematu małej lampki.
Grzgrz - gdzie kupiłeś ht-5?

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Ktoś wcześniej sugerował Mese F-30. Poszukaj może Mesy DC-2 (chyba 22W). Ja mam DC-3 (35W) i jestem zadowolony. Jak go mam w mieszkaniu, to nie za bardzo da się go rozkręcić, ale jest opcja mutowania głośnika, czasem sie przydaje.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Grzgrz i jak się sprawuje ht5? Możesz już coś napisać i wrzucić jakieś próbki?

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
dopiero w przyszlym tygodniu uda mi sie to odebrac. niestety. troszke cierpliwosci.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Ok, powinien jechać do mnie krank! Cobyśmy mieli na forum przedstawicieli wszystkich mniejszych wzmaków - jakiś argument to jest:D
Dzięki wszystkim za komentarze i liczne sugestie.

Teraz poluje na kolumnę.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2009, 16:13:58 wysłana przez Qvd »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No do mnie egnater leci, powinien być za tydzień :)
Ile zapłaciłeś za kranka?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Sam jestem ciekaw tego kranka, na próbkach brzmi tak trochę sucho, przester wydaje się być grubo ziarnisty. Zajebistą sprawą jest bodaj 20 watt jego mocy, nie? W sumie to ten head tani nie jest, w Polsce go zakupiłeś? Wybrałeś w końcu jakąś paczunie do tego?
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
W Polsce. Nówka, ale po ciekawej cenie. Niektóre próbki kranka w necie (np. z e-gitara) brzmią tragicznie. Ale jak posłuchałem ich testów rivery czy większego brata kranka stwierdziłem, że oni po prostu mają talent do spierdolenia każdego demka.
Z kolumną mam problem. Właśnie znikła w nieoczekiwanych okolicznościach z allegro 3 miesięczna ppc112 orange i jestem w dupie. Niby są do kupienia bez problemu, ale w cenie powyżej 1200. A to ciut za dużo.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Właśnie znikła w nieoczekiwanych okolicznościach z allegro 3 miesięczna ppc112 orange i jestem w dupie.
Wybacz :D
Orange'a możesz spokojnie sciagnąć z UK w okolicach 1000zł.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Bestio jedna! Oddawaj:D

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
dopiero w przyszlym tygodniu uda mi sie to odebrac. niestety. troszke cierpliwosci.
kiedy można sie spodziewać jakis próbek? Bo w sumie też jestem zainteresowany taka małą lampką do domu.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
w piatek odbieram sprzet. ale nie mam niestety glosnika zadnego w kolumnie, wiec bedzie trzeba poczekac troche.. ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
takie pytanie mi przychodzi do głowy, czy próbował ktoś grać z kapelą na próbie na jakimś takim małym lampiaku? A może na jakimś małym koncercie? Na paczce 412? Kiedyś gość w sklepie muzycznym przekonywał mnie że orange tt wystarczy na koncerty w knajpach krakowskich. A skoro lampa rozkręcona na max brzmi najlepiej (przynajmniej teoretycznie) to może warto spróbować?

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
gralem kiedys proby na 18W koncowce mocy.
w to wpieta mesa recording preamp. glosnosc na kanale w okolicy 1/2, master 3/4.
koncowka chodzila odkrecona na jakies 4/10. bylo pieklo.
czystego jednak nie bylo za bardzo.. ale to sevenstring, kto by sie tu tym przejmowal? ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
czystego jednak nie bylo za bardzo.. ale to sevenstring, kto by sie tu tym przejmowal? ;)
Zdziwiłbyś się.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Grałem raz próbę (w pełny, składzie, wokal + druga gitara etc.) na 20w h&k edition tube 20th ann, master vol nawet nie odkręcałem na połowę. Czysty zaczynał się dopiero lekko "łamać".

terrormuzik - gdzie w sklepie w krk widziałeś orenżade?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
wszystko zależy od warunków, na paru gigach mój Fendmess 50w już był na granicy (siedział dobrze, ale nie było już mocy do podbicia na solo)
do widzenia.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
terrormuzik - gdzie w sklepie w krk widziałeś orenżade?

w riffie przy rynku jakoś na początku wakacji. Był tylko tt i jakieś kombo (chyba tranzystorowe) i z tego co pamiętam paczki 112

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Blackstar dzis dotarl. Niestety nie mam w domu glosnika, wiec na probki bedzie trzeba jeszcze troche poczekac.
Powiem tak: wykonanie itp - zupelnie niezle. pokretla chodza plynnie, gniazda dobrze sie trzymaja, wszystko jest estetyczne i na swoim miejscu. Widac dosc duza dbalosc o szczegoly. Jeden minus ktory od razu rzucil mi sie w oczy. footswitch ma kabel na stale.. w dodatku ten kabelek ma chociaz ze 2m dlugosci.. postawilem hedzik na 2x12 puscilem kabel tylem, i FS zasadniczo moge go wystawic 30 cm od paczki.. ktos nie pomyslal..

ktos z Was nie ma V30 na handel?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie zrozum mnie źle, ale to nawet dobrze, że póki co nie masz głośników. Siłą rzeczy unikasz efektu ŁAŁ i większą uwagę zwracasz na to, na co rzeczywiście możesz. Dzięki za info, czekam na wrażenia dźwiękowe.

A próbowałeś puścić kabel między headem a kolumną?

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
ja znam ten amp, wiec efekt wow mnie ominie. ;)

z FS nie bede kombinowal, po prostu przelutuje mu kabel. ;)

locco

  • Gość
10 amps in 10 minutes !!!


ot ciekawostka w temacie

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja jebie, czad. Zaskoczony byłem Randallem i Blackstarem. Krank wypadł gorzej niż się spodziewałem. Pozostałe mi się nie podobały (no możę Orange jeszcze jako tako)

Szkoda tylko że te male główki kosztują praktycznie tyle samo co "normalny" wzmacniacz. A biorąc np jakiegoś customa, ie Dorico i robiąc mu redukcję mocy, to cenowo może wyjść podobnie. Ale te małe wzmacniacze są słodkie
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2009, 17:16:13 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 06:33:32
wysłana przez sify11
12 Odpowiedzi
5529 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2009, 18:15:21
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
2722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2009, 10:11:29
wysłana przez m4ody
15 Odpowiedzi
5336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2011, 17:16:46
wysłana przez Sulphur
11 Odpowiedzi
3956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:26:35
wysłana przez BetoNova