Autor Wątek: [Pneumonia2]Jak ktoś ma ochotę odpocząć od metalu to zapraszam :) Song About Her  (Przeczytany 2148 razy)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
brzmienie gitary do mnie nie przemawia. zwłaszcza na początku. Za to fajnie brzmi perkusja :). I bas daje radę. Sama kompozycja spoko ale krótkie.. Zaczyna się jakby miało z 5 minut i miało się powoli rozkręcać a później się nagle urywa.. Ale ogólnie podoba mi się :)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Co do basu to na początku jest synthezator a potem piękny stagg z akcją strun około 2cm nad 12 progiem(nie do wyregulowania)sama przyjemność z gry hehe. Utwór miał trwać 5min ale stwierdziłem, że zrobie z jednego 2 :) Perka hmm chyba nie trzeba pisać w czym robiona :). Brzmienie wiosła jest jakie jest, może troche za jasne i pogłos zbyt mało głęboki.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ogólnie perkusja brzmieniowo i konstrukcyjnie odwala robotę, bas poza tym, że czasem brumi, to jest w porządku.

To słitaśne brzmienie gitary w pierwszej części mógłbyś dopracować, żeby dźwięki "pojawiały się" w odpowiednim momencie - czasem "pełne" wejście jest ciut za późno.

Druga część - bardzo ciekawie dobrane akordy i z głową zrobiony lead, ale jego brzmienie jest istotnie za jasne. Jednak głęboki pogłos tu akurat bardzo pasuje.
Martwi mnie tylko drobny zgrzyt 1:33-1:34 oraz delikatne rozjazdy basu i garków w drugiej części. Nie mam na myśli, że jest nierówno, tylko różne motywy rytmiczne grają, zwłaszcza pod koniec taktów.

Wiem, nikt nie lubi jak się mu mówi po przesłuchaniu kawałka: "Wiesz, fajne, kojarzy mi się z czymś tam" ale tu muszę Ci powiedzieć, że pozytywnie mi się skojarzyła druga część z Guthrie Govan, Alex Argento. Osobiście bardzo się cieszę słysząc taką twórczość, kombinuj tak dalej!
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2009, 21:34:50 wysłana przez mondomg »

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
nie wiem czemu, ale początek skojarzył mi się z mniejwięcej środkiem "sum" meshuggah - tam gdzie pojawiają się te cleany i powoli kończy się płyta. reszta kawałka w sumie nie w moim guście muzycznym heheh

a tak btw - zauważył ktoś, że zawsze kiedy ktoś robi gary w addictive drums, to brzmią zajebiaszczo, a najczęściej DFH lub Superior są mieszane z błotem? chyba się przesiadam na AD heheh ( obym tylko nie palnął bzdury, bo wydaje mi się, że słyszę w tym nagraniu addictive :) )

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Hehe no i palnąłeś bzdure bo to jest... i tu was zaskocze, Ezdrummer :D się wie do czego służą compressory i eq to się ma :P
Wstyd się przyznać ale nie znam Guthrie Govan, Alex Argento a meshuggah nie słucham i kawałka nie znam :)
@mondomg tam na początku wchodzi synth bas, gita basowa pojawia się dopiero w części z solem. Troche się rozjeżdża bo kurcze nie jestem basistą, nie mam techniki i w sumie nie mam nigdy pomysłu na linie basową. Co do przesterowań basu to nie zauważyłem. Co do leada to w masz racje powinien być troszke ciemniejszy ale jego charakter ogólny jest ukręcony z pełną świadomością.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Zawsze możesz spróbować go 'przyciemnić' i pokazać rezultat :)

Jak robisz bas, to taka mała rada od byłego basisty z trzyletnim stażem: zwróć uwagę na akcenty perkusji, a zwłaszcza stopa i werbel a blaszki potraktuj jako ozdobniki w basie. Ja się tego trzymam i polecam.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No znam tą zasadę żeby podbijać stope basem i.t.d. co innego wiedzieć co innego zrobić. Jakbym miał czas żeby ćwiczyć na basie, no i jakbym miał sensowny bas to pewnie by to inaczej wyglądało. W sumie to planuje zrobić materiał na całą płytke spkinąć paru znajomych muzyków i wejść z tym do studia. Wiem, że i tak się to nie sprzeda ale będe miał zajebistą pamiątke z lat młodzieńczych a pewnie i pare gigów się uda zagrać :)
kutwa, myslalem ze Toto slucham :D
Ło :) chyba mnie do Lukathera nie będziesz porównywał, nie ta półka wagowa ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2009, 00:17:25 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Spoko, nie musisz się tłumaczyć, po prostu na wszelki wypadek o tym wspomniałem.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Ło :) chyba mnie do Lukathera nie będziesz porównywał, nie ta półka wagowa ;)

prawde mowiac, to bardziej znam Twoje kompozycje niz Toto, ale mi sie tak jakos skojarzylo :D
fajna piosenka, nie moja para kaloszy, wiec nie oceniam co aja a co be. slucha sie milo, ale drugi raz nie puscilem ;)
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
4009 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 09:52:46
wysłana przez James Dean
31 Odpowiedzi
7046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2012, 21:36:43
wysłana przez Johnny
34 Odpowiedzi
5039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2012, 16:09:00
wysłana przez blackdahlia
62 Odpowiedzi
5328 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:10:20
wysłana przez Aston
8 Odpowiedzi
3353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2012, 22:15:42
wysłana przez Kali