Autor Wątek: Barwy z XTL'a  (Przeczytany 2782 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Barwy z XTL'a
« 30 Wrz, 2007, 19:31:32 »
Specjalnie dla Invivo  :twisted:

4 barwy, ktorych najczesciej uzywam;

-klin - to clean, czyli barwa czysta, dodalem gesty delay + sterowanie czasem z pedalu ekspresji, w mod jest tremolo, czasami tylko uzywam, podpalony jest troche kompresorem, zeby byl bardziej czuły artykulacyjnie. W innym banku mam podobne ustawienie, ale bez kompresji i w mod mam phasera (naczesciej wylaczony) + sub oct w stromp, ten kanal uzywam do moich jazzowatych odchylow

- drive - to lekki przester z collector classic, marszalowski, taki krancz, czasami sie przydaje, w stromp mam kompresor, z delayem swietnie zastepuje moj kanal do solowania, modulacja to phaser, pykam go tylko do wolnych arpeggio, bo do solowania jest za mocny

- gain - to moj podstawowy hi-gain, na bazie DR'ki, mam metal shopa i stwierdzam, ze mimowszystko, ta symulacja najbardziej mi lezy, nie dopalam go zbytnio, choc w strompie jest symulacja EX Pi na jakies 20% drive'u, klikam go tylko do wspomagania naturalnych harmonicznych, generalnie tylko i wylacznie, bo mi za bardzo rozmywa podstawowe brzmienie, a lubie slyszec co gram. Cos tam ustawilem do modulacyjnych, ale nigdy nie zalaczam, delay ustawiam standardowo na 400-440ms zazwyczaj z jednym, gora dwoma odbiciami na 30% mixu, bo tak mi najbardziej lezy, symulacja analogowego delay'a, to jedyna ktorej zreszta uzywam we wszystkich barwach

- solo - to kanal do solowania, o wiele jasniejszy i krzykliwy niz pozostale, suczo suchy w razie by mi przyszlo kiedys przebijac sie przez mix :P wszystkie galki symulacji marszalka z przetwornica variac w prawo + screemer + zabawa korektorem, delay na stale na 440ms, bardziej gesty.. alternatywnie uzywam takiego samego ustawienia gal, tylko zamiast screemera jest Rat, wtedy jest bardziej spokojnie i wieksza kontrola nad gitarka

Łacze to na przody comba, galy gory i dolu na zero, srodek na maxa

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Barwy z XTL'a
« Odpowiedź #1 04 Paź, 2007, 13:55:26 »
A dziękuje ze dla mnie specjalnie :) Długo czekałem i powiem ze nie bardzo mi podpasowały Twoje brzmienia. Jak dla mnie za mało, ze tak powiem, selektywne.
Najbardziej podobało mi się brzmienie SOLO w solowych rzeczach i LEAD też w solowych :) A do kopania dupska to się by nadawał SOLO jakby powyłączać Reverby i Delaye. :)

W takim razie załącze też swoje brzmienia. OUTPUT MODE System->Stack Front (Focus na 150Hz - chyba standardowo, Highs -1 - chyba bez znaczenia :D)

Skoro Twoje Sinner miały tak dużo basu ze musiałem go rzeczywiście na dół odkręcć, to Ty bedziesz musiał w takim razie troche go dodać na piecu :)

PS. bardzo nie lubie symulacji DR  :evil:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Barwy z XTL'a
« Odpowiedź #2 04 Paź, 2007, 19:08:14 »
Hej chłopacy używacie może "L6 modern hi gain" albo "L6 agro"? Ostatnio okryłem te symulacje i muszę przyznać że brzmią nieźle... A gdyby tak zrobić przyklejony wątek z ustawieniami POD'a? Najlepiej w wersji opisowej, bo niestety pliki *.l6t nic nie mówią mojej maszynie :(

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Barwy z XTL'a
« Odpowiedź #3 04 Paź, 2007, 21:54:48 »
Cytat: "Invivo"
Skoro Twoje Sinner miały tak dużo basu ze musiałem go rzeczywiście na dół odkręcć, to Ty bedziesz musiał w takim razie troche go dodać na piecu :)


ustawiles wzmacniacz tak jak pisalem? bas na zero srodek max, wysokie zero

Cytat: "lord_awesomeguy"
A gdyby tak zrobić przyklejony wątek z ustawieniami POD'a?


narazie nie widze potrzeby, ale niech administracja zdecytuje... gdyby sypac klejem gdzie popadnie, to syf by sie po tygodniu zrobil

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Barwy z XTL'a
« Odpowiedź #4 04 Paź, 2007, 22:27:33 »
Cytat: "Sinner"
Cytat: "Invivo"
Skoro Twoje Sinner miały tak dużo basu ze musiałem go rzeczywiście na dół odkręcć, to Ty bedziesz musiał w takim razie troche go dodać na piecu :)


ustawiles wzmacniacz tak jak pisalem? bas na zero srodek max, wysokie zero

Ustawiłem, chodzi mi o charakterystyke brzmienia bardziej niż o to ze za dużo basu, czy tam trebli, ktore mozna korekcja poprawic. A jak moje? :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Barwy z XTL'a
« Odpowiedź #5 04 Paź, 2007, 22:35:54 »
nie mialem czasu na zaladunek.. zbieram sie do wyprawy do PL'u, wiec obczaje po powrocie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
51 Odpowiedzi
14881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2009, 15:48:31
wysłana przez BartekL
7 Odpowiedzi
4517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2008, 15:02:08
wysłana przez Pan Sinner
13 Odpowiedzi
5599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2010, 14:00:12
wysłana przez Frantick
39 Odpowiedzi
15316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2015, 12:30:12
wysłana przez Thoth