Autor Wątek: Chorus  (Przeczytany 13353 razy)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Chorus
« 29 Maj, 2009, 18:57:05 »
Joł. Sprawa ma się tak: potrzebuję chorus, raczej vintage'owy, analogowy. Trochę w stylu Scotta Hendersona, Holdswortha, Landau, Methenego :D
Czyli raczej schizowate brzmienie :)
Ma być tani i dobry(do taniego sobie sam dorobię butikowy szum ;) ).
Się wkurzyłem, bo sprzedałem fajny chorus który się sprawdzał, choć nie do końca mi pasował.
Ktoś ogrywał Bossa Ch-1, ce2? CH-1 widziałem w pedalboardzie Marka Radulego, a on używa w podobny sposób jak ja chce używać ;)
Moją uwage przykuł Arion chorus, który kosztuje bagatela 39$ nowy, a co ciekawe, jego modyfikacja(robiona przez xotica o ile się nie myle) 220$ :O. Właśnie tego modowanego używa Henderson. 
Jeszcze spróbuje obczaić danelectro CC.
Ktoś coś ma do powiedzenia na temat tych zabawek?
Ewentualnie jakieś inne? 

pozdro!
Jestem hardkorem!
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Chorus
« Odpowiedź #1 29 Maj, 2009, 19:13:00 »
Zeschizowane mówisz? To Voodoo Lab odpada... a szkoda, bo brzmieniowo zamiata sporą część konkurencji, a wiem co mówię bo trochę tego oprzerobiłem, łącznie z kilkoma butikami, które nie lizały mu jaj barwowo, a nawet nie stali w windzie obok ich kolegi stryjecznego kuzyna sąsiadki córki. Poza tym tanio? To w ogóle zamknę ryj, bo tanie chorusy ogrywałem ostatnio w podstawówce, aczkolwiek chyba wróce do starych przyzwyczajeń dzięki US (nie, nie stany zjednoczone :D ) Mam teraz moduł L6 z serii tone cord od Wuja B, on go jakiś czas używał, pewnie zagada w temacie, być może to jest opcja dla ciebie? Ma symulację trichorusa, na którego zawsze miałem mokrą cipkę...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Chorus
« Odpowiedź #2 29 Maj, 2009, 19:35:20 »
a ciul tam, powiedzmy ze do 100$ na jebeju.
Średnie tanie w takim razie ;)
To napisz jakie ogrywałeś :)
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2009, 19:37:52 wysłana przez purple_h »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Chorus
« Odpowiedź #3 30 Maj, 2009, 00:08:55 »
ja nie wiem, ale jest promocja w gc na ibaneza tc7 i zdecydowanie odradzam. swoj odsylam. mam traz probklem bo tez bym chcial chorusa za fajne siano a nic nie ma, jak sie wkurwie to kupie voodoo laba

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Chorus
« Odpowiedź #4 30 Maj, 2009, 00:52:14 »
purple wlasnie sprzedal BBE :D:D:D jest jeszcze jedna zajebista zabawka, ale czasami ciezka ja trafic, teraz na ebay na bank jest jedna na ktora ja sie czaje. arion sch-1 stereo chorus. brzmi tak ze jaja miazdzy i ten wlasnie teraz jest za 110 usd BIN

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Chorus
« Odpowiedź #5 30 Maj, 2009, 01:18:42 »
jak bardzo chcesz, to oplacisz koszty przesylki i podesle ci Dano CC Chorusa, ostatnio lezy i sie kurzy, jakos nie mam ostatnio inspiracji na uzywanie kostek. za poltora tygodnia powinieniem miec zamowiona podloge z Paco, to dopiero wtedy bede go potrzebowal ;)
Łe tej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Chorus
« Odpowiedź #6 30 Maj, 2009, 14:15:42 »
Pamiętam jak u Zorra gadaliśmy o tym. Ja bym cisnął na tego MXRa żółtego.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Chorus
« Odpowiedź #7 30 Maj, 2009, 15:11:33 »
Ja mielem CE-2. Generalnie brzmi dobrze ale ma bardzo maly zakres, duzo na nim nie wykrecisz. Wole nowoczesniejsze sprzety.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Chorus
« Odpowiedź #8 30 Maj, 2009, 15:37:55 »
No ten mxr fajny, tylko że kosztuje sporo(170$ nowy).
Budzan ogrywałeś tego Ariona? Rozumiem, że ten za 110$ to ta stara japońska wersja, bo teraz są sprzedawane po 39$.
Napisz coś o nim :)
Zorruś tego BBE to sprzedałem całkiem niedawno, troche żałuje ale ciul. Faktycznie chorus dawał rade, ale vibrato bylo o kant dupy rozbić. Poza tym nie do końca było to to czego chcialem :)
Właśnie zależy mi na tym zeby wiele na tym ukręcić.

Domin dzięki za propozycje, ale póki co to nie mam kasy nawet na wysyłkę, ale jak coś to się odezwe :)
A co z bossami ch-1, ce-5, warto sobie tym głowe zawracać?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Chorus
« Odpowiedź #9 30 Maj, 2009, 15:40:09 »
napisz jaki ma byc ten chorus, ch-1 i ce-5 to standard, jak szukasz czegos spokojniejszego te ce-2

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Chorus
« Odpowiedź #10 30 Maj, 2009, 15:46:36 »
no to jest ta japonska, ale szczerze mowiac miedzy nimi nie ma wielkiej roznicy. niestety nie mialem okazji go obadac, ale obadalem na YT i sie osralem i mysle ze warto zaryzykowac, swoja droga jak dobrze pojdzie to go pojem za 30 minut :D

edit: a ten chorus to jakis wał chyba, bo niby sh-1 ale ma tez naklejke sh-z (ten nowszy) i nie wiem o co kaman.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2009, 15:48:09 wysłana przez Budzan »

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Chorus
« Odpowiedź #11 30 Maj, 2009, 17:30:42 »
czemu jeszcze nikt rocktrona nie wymienił? polece od siebie deep blue chorusa. Naprawdę świetny chorus za niewielkie pieniądze
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Chorus
« Odpowiedź #12 30 Maj, 2009, 21:59:12 »
Nikt nie wymienił rocktrona, bo rocktron robi chujowe stomp-boxy (miałem, sprawdzałem), a Purple się szitem nie zadowoli.

Może i chujowe, ale stosunkowo tanie, no i łatwo odsprzedać - zależy, na co kogo stać..

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Chorus
« Odpowiedź #13 01 Cze, 2009, 10:47:20 »
Purple -
obczaj proszę Danelectro od dom?na, mam to od lokiego od last week i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z modułem Lina6 jest taki jak piszesz: zdecydowanie bardziej vintigowo-analogowy i mi bardzo przypasił. Po prostu od razu czujesz, że to gówienko jest Twoje. I niech nie zmyli cena. Nie wiem jak daleko można "pokręcić" brzmienie, bo mało miałem czasu, żeby go ograć na krańcowych ustawieniach. Dla mnie wszystko na połowie robi 100% roboty.
A Tri w Space Chorusie faktycznie fajosko gada!
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Chorus
« Odpowiedź #14 08 Cze, 2009, 16:35:35 »
No kurde wypadłem z kapci. Dostałem na test ten Chorus Danelectro od Domina no i jestem mega pozytywnie zaskoczony jego brzmieniem. Może nie jest to to, czego bym do końca oczekiwał, ale póki co zadowole się tym kulkatem. A jak przyjdzie kasa to potestuje inne. W każdym razie śmiem twierdzić, że jest to najlepszy chorus jeśli chodzi o stosunek ceny do brzmienia jakie dostajemy :)
Jedyne do czego mogę się przyczepić, to umieszczenie potencjometrów.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Chorus
« Odpowiedź #15 15 Paź, 2009, 20:01:32 »
Kup sobie Japońskiego Boss'a CE-3 miałem go i jak dla mnie jest o wiele lepszy niż CE-5;) porównuje z CE-5 bo na wyżej wymienionych nie grałem.
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Chorus
« Odpowiedź #16 15 Paź, 2009, 21:42:56 »
czlowieku men, to temat z czerwca...
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2009, 11:41:04
wysłana przez Gohes
15 Odpowiedzi
7602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2013, 23:42:49
wysłana przez trigger
MXR micro chorus

Zaczęty przez shitol Efekty

3 Odpowiedzi
3456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2010, 22:52:42
wysłana przez Draiman69
Chorus

Zaczęty przez Zbir Efekty

4 Odpowiedzi
2017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2010, 22:41:15
wysłana przez mhrok lama