Autor Wątek: Dyskusja na temat regulaminu forum  (Przeczytany 99124 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
osobiscie uwazam ze samo zwracanie uwagi zwlaszcza przez userow a nie modow w takim przypadku o wiele wiecej daje bo nowy uzytkownik widzi jakie panuja zasady na forum i ze sa powszechnie akceptowane przez innych
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ja uważam, że niekoniecznie. Niekoniecznie dlatego, że zaczynają się dyskusje, offtopy itd. Niewiele osób sobie robi z tego, że jakiś pierdziel (poierdziele) coś mu gadają...
Uważam, że sprawa powinna być rozwiązana konkretnie i odgórnie.
Po powszechnych konsultacjach ofkorz ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Nie zgadzam się na tworzenie takich ograniczeń.  Rozumiem Wasze obawy, ale takie rozwiązanie niekoniecznie musi wpłynąć na podniesienie jakości postów, a za to dość powaznie utrudni usability. Myślę że podstawą jest to co mówi Nikt, tworzymy społeczność i dzialamy jako społeczność to, że mamy tu moderatorów, nie uważajcie za pretekst do ignorowania zachowań, których nie akceptujecie.
Im forum będzie większe tym więcej będzei zależało od Was.

Mery, flejmy flejmami, ale z drugiej strony wolisz usłyszeć, żebyś zwolnił od pasażera czy zapłacić mandat i dostać punkty od policjanta ?

Nie zapominajcie też o narzędziu 'zgłoś do moderatora' jeśli coś Wam się nie podoba. Konkretny donos jest sto razy skuteczniejszy niż ogólne jojczenie i wymyślanie coraz to kolejnych barykad, blokad i odgradzanie się nimi od nowych, 'nie zawsze bezużytecznych' użytkowników.
 
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2008, 14:44:17 wysłana przez Harvest »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mery a zająłbyś się czymś pożytecznym dla serwisu zamiast wymyślać takie pierdoły. :) Ja też jestem na nie. Ogranicznanie dostępu do forum na siłę tylko nam zaszkodzi. Po to macie (userzy) przycisk "zgłoś do moderatora" żeby go używać jak się coś nie podoba. Jeszcze ANI RAZU nie miałem zgłoszenia wysłanego w ten sposób.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2008, 14:41:25 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Zajmuję się :P
Nie chcę żeby sewnszczring spigmejował :*
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
pomysł ze zwracaniem uwagi jest najlepszym rozwiązaniem ale przydało by sie tez posprzątac potem w tematach ktos robi temat poraz kolejny "pierwsza 7" ciach wklejone do tematu pierwszego i łagodne upomnienie i nie ma bałaganu robic to na bieząco  :'( tak jak było w dyskusji celestionach
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Tylko jest pewna różnica jak się schodzi z tematu i jest on podklejany do innego już istniejącego lub wyodrębnianie nowego, który wydaje się interesujący :)

W każdym razie konkretne pytanie: będzie coś robione w tym kierunku?
Jak tak, to co :P
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2008, 15:28:08 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
róznica jest ale podobny system działania mysle sprawdził by sie... chyba
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mery, zacznę od zbanowania Ciebie, pasi? ;)
Porządku będę pilnował w miarę możliwości, ale miło by było widzieć też Wasz udział w pilnowaniu tego forum. Spigmejenie? Czy lepiej wg Ciebie zostać forum dla 20 znajomych? Ja uważam że nie, bo można wtedy zapomnieć o rozwoju serwisu. A jeśli chodzi o spadek wartości merytorycznej... Nie chcę Was kochani userzy-weterani szturchać ale to zależy także od Was. A właściwie głównie od Was. Jak sobie wychowujecie nowych takich ich macie.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
@ Leon: czekam ;)
Wiesz to kwestia tego, czy forum nastawia się na ilość, czy na jakość. Powiedzmy, że jest tutaj 100 osób z 500, które czają o co chodzi i chcą rozwijać portal. Jeżeli zarejestruje się 10.000 wcale nie musi podnosić wartości merytorycznych wypowiedzi i się okaże, że zostanie dalej te same 100 osób. A nie wiem jak będzie można nad tym zapanować.
Przykładami, że się nie udało zapanować niech będą pigmej.pl, czy m.pl...
g-zs słusznie napisał, że będzie trzeba tworzyć 8s.pl, bo stąd będą się też ludzie wynosić...
Ale to takie czarne wizje ;)
Dotarło zgłoszenie ;)

@drevniak: możliwe. Jak z każdą inną propozycją ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Mery nie chcę być niemiły, ale odczytuję w Twoich postach taką retorykę "nie podoba mi się, zróbcie coś z tym"

Dlaczego zamykasz się w tym światku 'my-wy' , TY się boisz MY mamy coś z tym zrobić.

Ja już pisałem wielokrotnie ideą tego forum nie jest być elitarnym pigmejem dla 100 znajomych i tworzenie KWA, już dwa takie fora są bez kosztów, bez żadnych nakładów pracy w zasadzie.

Rozumiem, że nie można dopuścić do zejścia forum na psy, ale dlaczego nie widzicie tego że Wasza rola w tym jest znacząco większa niż nasza, bo co nam po banowaniu, nie chcemy się odcinać od ludzi tylko ich zachęcać do pisania rozsądnie.

Może raczej zamiast 48h limitów powiniśmy wprowadzić słowny dress code. Zostrzenie długości posta do minimum np 3 zdań, wyplenić tendencję do pisania postów typu "+1", "Ojaaa czadowa" etc. Wtedy poziom byby rzeczywiście wysoki i ludzie wstydziliby się pisać głupoty ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2008, 15:50:17 wysłana przez Harvest »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Myślę, że źle odczytujesz ;)
Ja dałem propozycję, która się wam nie podoba. Ja uważam, że jest słuszna i chciałbym, żeby dojść do jakiejś metody, albo podjąć jakieś działanie.
Z niechęci wnioskuję, że nic z tego nie wyjdzie...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Trzy osoby podały Ci juz te metody, które naszym zdaniem są najrozsądniejsze.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
 ja mam takie pytanie. czy cos w ostatnich 6miesiacach (tylko tak strzelam z tym okresem) sie zmienilo ze nagle tyle uwag i checi zmian?? a jesli tak to co konkretnie (linki do postow , tematow itd) prosze bo chcialbym to zobaczyc przez chwile z innej prespektywy, Waszymy oczyma i zobaczyc co Was drazni czy co wedlug Was jest tutaj niemile postrzegane.

i nie chce zeby ktos bral to do siebie jesli jego post sie tu teraz znajdzie tylko chce wiedziec o co kaman , DOSLOWNIE
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Tak w ramach lekkiego OT. Sorry, ale jak czytam niektóre posty dotyczące g.pl to mam ochotę z miejsca puścić pawia. Już nie mówię tylko o tym temacie. Gadać każdy potrafi, ale coś zrobić już trudniej. Przecież nikt nikogo tam nie trzyma siłą.

Chciałbym też uniknąć porównania, lubię czytać to i to forum, ale pogadamy Mery jak na ss.pl będzie 12 tys userów. Sam zobaczysz.
Póki co to forum jest bardziej..hmm "elitarne" jeżeli można użyć takiego określenia. Głównie przez liczbę userów. Wprowadzanie ograniczeń nic nie zmieni. Jesteś już na g.pl dość długo, więc i pamiętasz pewnie jak się użytkownicy burzyli że na forum wróciła komuna.
Chcecie żeby było lepiej, zacznijcie działać zamiast narzekać non-stop.

Co więcej, na g.pl była już o tym nieraz gadka, gdybyśmy mogli - już dawno byśmy zmienili to i owo. Ale trzeba najpierw pozwolić nam chcieć.

pzdr.
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
ogolnie porownanie troche z dupy

tutaj forum prywatne gdzie mozemy forosowac wszystko co nam sie podoba. a na pigmeju dobrze wiem ze nawet jak chcecie cos zmienic to nie od Was zalezy
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Mery, pomysl jest zacny ale do pewnego momentu. pamietaj, ze jak w ten sposob utniesz mozliwosc pisania n00bom, to zablokujesz tez mozliwosc pisania ludziom kumatym. a to jak kto umie grac na gitarze (i co o tym wie) nie zmieni tego, ze zniecheci sie tak samo jesli bedzie musial miesiac siedziec z paszcza na klodke.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2008, 20:25:28 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Trzy osoby podały Ci juz te metody, które naszym zdaniem są najrozsądniejsze.

Nie pitol, bo edytowałeś swojego posta ;)

Poza tym jak ma się ktoś czegoś wstydzić jak wszedł na forum 30 min wcześniej, zalogował się i puścił jakis temat.
Nie twierdzę, że moja propozycja jest idealna, nawet nie twierdzę, że dobra. Szefostwu się przede wszystkim nie podoba i to akceptuję ;)
Nie jest też tak, że nic nie robię. Przeciez nie narzekam - coś tam zauważam, szukam rozwiązania i wydaje mi się słusznym, że będzie coraz gorzej (nie chce mi się szukać postów, ale ostatnio Sinner gonił użytkownika, który się zalogował, założył jakieś tematy, nabił posty bez sensu - nie pamiętam szczegółów, ani nicka).
Moje metody są okrutne, bo zły jestem :) Dlatego dajcie mi władzę, a będzie porządek :D

Hawk ja spierdzieliłem z pigmeja dawno temu, nie żeby przyjść tutaj. Pamiętam jeszcze czasy jak były propozycje i ugadywanie na pigmeju, żeby stworzyć ss itd. Po jakimś czasie zacząłem zaglądać tutaj. Na pigmeju była juz mega masakra, zaczynając na odpowiedziach "+1", super, fajnie, popieram, niepopieram itd., a kończąc na takich, że jak chcę combo, to kup sajda, jak chcę piweja, to kup se sajda, po co Ci mesa? kup se sajda (bez urazy bash ;) ). Zdaję sobie sprawę, że bardzo trudno jest zapanować nad taką rzeszą ludzi jak na pigmeju. Tutaj tez będzie ich coraz więcej (ale czy 12k?) moja propozycja niejako automatycznie dodawałaby "znamion elity" jak to było określone = jak chcesz pisać, to coś zrób. Można rozwiązać to inaczej, ale ograniczenia dla nowych użytkowników mogłyby ograniczyć pracę modów, admina itd., i automatycznie ustrzec forum przed swoistą deprecjacją.

Dom?n można wymyślić coś innego, byleby skutek odnisło. Przykładowy miesiąc w moim założeniu miałby być właśnie na zapoznanie się z forum, przeczytanie starszych postów itd. Poza tym nie pamiętam, żeby ktoś nowy od razu dawał czadu w pozytywnym sensie ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No dobrze coby uciać wątek w miejscu robienia jakichś enklaw, obozów przejściowych, gett, nie zgadzam się na takie rozwiązania, nigdy ich nie podzielałem i podzielał raczej nie będę. Więc dotpóty dopóki ja zarządzam skrypami i backendem, nie będzie takich rozwiązań.
No, skoro ma nie być demokracji to niechaj jej nie będzie.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2008, 20:42:53 wysłana przez Harvest »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
spojrz na to z drugiej strony - myslisz ze Tobie by sie chcialo czekac tyle czasu na mozliwosc napisania czegokolwiek? ;)

a co do takich, co wchodza na forum i od razu cos madrego pisza - moze i takich nie bylo wielu, ale na pewno wielu jeszcze bedzie.
Łe tej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
W związku z tym że jestem cieciem z dubeltówką podkreślam - tu nie ma demokracji i nie będzie. Bo demokracja na forach się nie sprawdza. Moderator jest od pilnowania porządku - ok. I na tym się kończy Twoje Mery postrzeganie tematu. A sprawa jest bardziej złożona. Dla mnie ZNACZNYM ułatwieniem pracy nie będzie narzucenie pięćdziesięciu obostrzeń dla userów, tylko WASZA współpraca przy utrzymywaniu porządku. Skoro już siedzisz na forum więcej niż admin to zrób użytek z tego czasu Mr. Autorefresh :)
Co do chodzenia na ilość czy jakość... A ja chcę i to i to. Bo bez napływu nowych userów nie będzie rozwoju serwisu, będzie kisząca się elytka (co już zauważył DeathMaster ostatnio). Poza tym, bez urazy, ale dawno już porzuciłem nadzieję, że któryś z Was chłopaki pomoże nam przy prowadzeniu serwisu. Czekam na nowych kreatywnych :)

Podsumowując tą dyskusję, wracam do pierwszego zdania posta. Demokratycznie nie będzie, za to mile widziana będzie Wasza pomoc w utrzymaniu porządku na forum. Przez pokazywanie nowym jak się tutaj dyskutuje, dawanie przykładu i używanie Magic Button.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2008, 21:25:33 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
 :-*

Ale metody esbeckie typu: donieś na ziomka też nie są najlepsze ;)
W każdym razie dyskusja była ożywiona i mam nadzieję, że w jakiś sposób kreatywna. A pokaże to czas ;)

A poza tym nihooya nie kumam tekstu o demokracji. Po to zdaje się jest ten temat, żeby wyrażać swoje opinie, zauważać nieprawidłowości i proponować zmiany...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
:-*

Ale metody esbeckie typu: donieś na ziomka też nie są najlepsze ;)

Wiem, że ss.pl to wirtualne miejsce, jednak spędzamy tu czas (niektórzy więcej, inni mniej), dlaczego więc nie ma poczucia wspólnoty? Powinniśmy wszyscy dbać o porządek, prawda? Informowanie osób upoważnionych do działań porządkowych na łamach forum to nie donosicielstwo tylko przejaw zainteresowania i dbałości o to, aby wszyscy wraz tu byli szczęśliwi i zadowoleni :)
Nasuwa mi się skojarzenie właścicieli psów, którzy wyprowadzają pupili w celu załatwienia elementarnych potrzeb fizjologicznych na plac zabaw. Ja reaguję, gdy ktoś sra psem na miejsce zabawy mojego dziecka.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Jak Cie lubię Mery, to Twój pomysł mi się nie podoba również. Pachnie mi zamkniętym klubem. Na ss.pl i tak nie bedzie tylu użytkowników co na g.pl, nie powinieneś się martwić. Skoro forum jest publiczne to niech będzie publiczne. Sam jeszcze nie doniosłem na nikogo, ale guzik "zgłoś" wg mnie jest lepszy niż ograniczenie 48h.


ps przejerzdzałem dzis koło Sycowa :)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Spoko. Czaję, że pomysł jest nie do zrealizowania i widzę Wasze racje :) To znaczy się po gębokim zastanowieniu się dostrzegam minusy, które podajecie :)
Wątek uważam za skończony.

Invivo pewnie nie zauważyłęś, kiedy wichurę minąłeś ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.