Autor Wątek: BBE Sonic Maximizer? - czyli jak zabrzmieć mocno i z pizdą  (Przeczytany 73679 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
w linii nie mial najmniejszego sensu, dzialal jakby mial ustawiony mix na 25%. w petli robil tak, ze bylo milo. ale z niektorymi piecami nie jezdzi, np. z Sunnem nie dawal zadnego efektu.


Może mają pętę równoległą, z takimi SM nie fika

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
jak najbardziej byc moze :)
Łe tej.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
w linii nie mial najmniejszego sensu, dzialal jakby mial ustawiony mix na 25%. w petli robil tak, ze bylo milo. ale z niektorymi piecami nie jezdzi, np. z Sunnem nie dawal zadnego efektu.


Może mają pętę równoległą, z takimi SM nie fika

to chyba nie kwestia pętli tylko samego wzmaka. Poprostu nie z każdym to ustrojstwo gada.

W mesie Dr chyba FX jest równoległa a wg mnie SM poprawił brzmienie, natomiast w Marshallu DSL była kupa

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Jeśli mam być szczery to wam powiem, że porządnie gadające piece nie potrzebują tej zabawki.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A próbowaliście dwa podłączać szeregowo? To musi być dopiero czad!

pozdro

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Jeśli mam być szczery to wam powiem, że porządnie gadające piece nie potrzebują tej zabawki.

To nie tak. Sonic nie poprawia "porządności" pieca tylko daje możliwość zmienienia jego charakteru. Ja używam BBE z jednym z najporządniej brzmiących pieców w kategorii metal, z 5150. Jak tu już kilka razy padło dodaje on mu takiego modernowego charakteru, którego bez BBE nie wyciągniesz z 5150.



A próbowaliście dwa podłączać szeregowo? To musi być dopiero czad!

pozdro

Tak w ramach ciekawostki to Acle nagrywając demo Tesseract zapinał BBE przed wzmacniaczem i po (nie jestem pewny czy w pętlę, czy na ścieżkę "z mikrofonu").
;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja jestem troszkie purysta - i tak już bez żartów - zapinanie pudełeczka za 400 zeta przed piec za np. 12 kafli trąci mi trochę herezją. Chyba, że coś nie tak jest albo z piecem, albo gitarą, albo z gitarzystą. Zgodnie ze starą ludową maksymą: "Łatwiej kijek pocieniować, niźli pogrubasić". :) Ale oczywiście jak ktoś lubi i żyć nie może bez tego, to czemu nie! Mi ten wynalazek brzmi trochę jak dziwny chorus.

pozdro

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mi ten wynalazek brzmi trochę jak dziwny chorus.

pozdro

Jak co? :D Miałem stompa przez wiele miesięcy i w życiu nie miałem takich skojarzeń

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Przeciez jest test na naszym forumowym kanale:

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Jeśli mam być szczery to wam powiem, że porządnie gadające piece nie potrzebują tej zabawki.

Ja jestem troszkie purysta - i tak już bez żartów - zapinanie pudełeczka za 400 zeta przed piec za np. 12 kafli trąci mi trochę herezją.

a ja wam powiem chlopaki ze tez mialem watpliwosci, i dobrze rozumiem o co chodzi. ale jak ktos potrzebuje nowoczesnego ultrajebniecia to BBE sie przydaje. taki tam czarodziejski oszukiwacz, ale mam wrazenie ze zaden z nas trzech nie potrzebuje tego do szczescia, to nie te klimaty brzmieniowe. a Mikos gra nowoczesne dżdżdż i zaloze sie ze tam BBE ma swoje miejsce, malo tego - pewnie bez Sonica gra mu to slabiej.

to tak jak z tym, ze kolega Flynn z Machine Head wycina srodek w eq, normalnie kazdy by sie posikal ze smiechu gdyby cos takiego zobaczyl u ktoregos z forumowiczow. a Rob pewnie ma to w pizdzie, gra i brzmi calkiem spoko. wiec - co kto lubi ;)
Łe tej.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
to tak jak z tym, ze kolega Flynn z Machine Head wycina srodek w eq, normalnie kazdy by sie posikal ze smiechu gdyby cos takiego zobaczyl u ktoregos z forumowiczow. a Rob pewnie ma to w pizdzie, gra i brzmi calkiem spoko. wiec - co kto lubi ;)

wiekszosc starych death metalowcow tak grala, najlepszy przyklad Morbid Angel i taki wlasnie EQ na JCM 900

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Jak co? Chichot

Jak dziwny chorus:) Dodaje jakieś chujowe harmoniczne zwane siarą. Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu betermejkerów. Ale nie zamierzam zbierać podpisów pod ustawą zakazującą używania takich wynalazków. Jak ktoś lubi - to włala.

pozdro

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jeśli mam być szczery to wam powiem, że porządnie gadające piece nie potrzebują tej zabawki.
Myślę że to nie kwestia lepszego brzmienia tylko raczej odmiany. :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja tego gówna używałem z POD'em XTL wpinając pomiędzy combo Rolanda z lat 80 :D Dla mnie to był symulator paki 4x12" IMO SM to magiczne urządzenie zamieniające gówno w fiołki

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Sonic Maximizer - it's gonna fuck your shit up! Buy now, pay later! :)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Ja jestem troszkie purysta - i tak już bez żartów - zapinanie pudełeczka za 400 zeta przed piec za np. 12 kafli trąci mi trochę herezją. Chyba, że coś nie tak jest albo z piecem, albo gitarą, albo z gitarzystą. Zgodnie ze starą ludową maksymą: "Łatwiej kijek pocieniować, niźli pogrubasić". :) Ale oczywiście jak ktoś lubi i żyć nie może bez tego, to czemu nie! Mi ten wynalazek brzmi trochę jak dziwny chorus.

pozdro

Gdzieś Ty widział 5150 za 12 kafli? Chętnie bym tam swojego pogonił ;)
Generalnie mi to BBE robi robotę, jeśli trąci to herezją to spoko, przecież metal gram :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Gdzieś Ty widział 5150 za 12 kafli?
Ja nie mówię o 5150 przecież. Jak Ci hula, to spoko, w zasadzie nie wiem dlaczego się czepiam. Chyba mnie diabeł opuścił.

pozdro

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
A próbowaliście dwa podłączać szeregowo? To musi być dopiero czad!

pozdro

tak sobie mysle, ze moznaby pojsc na calosc, podlaczyc 12 i zrobic sobie z nich delay. moze byc ciekawie.
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Czy aby na pewno wszyscy Panowie udzielający się w wątku mieli przyjemność BBE SM?

Offline kryho

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
ja używam z MB Roadsterem, ale nie na wszystkich kanałach...może inaczej -musiałem mocno skorygować czysty i crunch ze względu właśnie na obecność BBE- to urządzenie bardzo mi się podoba w kanałach solowych i mocnych drivach, w crunchu i clean wolę naturalny środek.
http://www.myspace.com/kryho
Gibson Les Paul Custom 1974- Warmoth Strat - MM Axis supersport- Yamaha APX700- Carvin DC400-Kemper Amp-Fender Supersonic 60-Reussengehn 50\50-Fender tonemaster 4x12

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jak ktos potrzebuje nowoczesnego ultrajebniecia to BBE sie przydaje.
jak dla mnie to słowo klucz :) jeśli lubisz nowoczesny sound to efekt dla Ciebie, ja lubię oldschool i mi nie pasi

Cytuj
to tak jak z tym, ze kolega Flynn z Machine Head wycina srodek w eq, normalnie kazdy by sie posikal ze smiechu gdyby cos takiego zobaczyl u ktoregos z forumowiczow. a Rob pewnie ma to w pizdzie, gra i brzmi calkiem spoko. wiec - co kto lubi ;)
wiekszosc starych death metalowcow tak grala, najlepszy przyklad Morbid Angel i taki wlasnie EQ na JCM 900

Sanders i Toller-Wade z Nile'a tak samo, tylko oni chyba na JCM800 :D
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2009, 19:34:34 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja kiedys sie chwilunie stykałem z BBE u Mr Mikosa, niedawno zakupiłem do swojego 5150 eq bossa i musze poweidziec że samo eq też robi zajebistą robotę i to do tego stopnia, że w ogóle go nie wyłączam
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Dzisiaj poszedłem wcześnie rano pokręcić sobie gałami i tak kręcę, kręcę i sobie przypomniałem o BBE. Spiąłem sobie więc szeregowo oba kanały i muszę powiedzieć, że cholera, jest fajnie. W czwartek na próbie to przetestuje i opowiem jakie wnioski. Ogólnie to straciłem już charakter brzmienia wzmaka, ale pojawił się nowy całkiem fajny.
Muszę kupić jeszcze ze dwa BBE to może mi się mesa pojawi?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja tylko żartowałem ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2010, 12:58:04
wysłana przez Budzan
21 Odpowiedzi
15075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 16:01:15
wysłana przez Rachet
8 Odpowiedzi
3496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 15:21:13
wysłana przez Harnaź
34 Odpowiedzi
14907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
7627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 15:46:18
wysłana przez Musza