Autor Wątek: BBE Sonic Maximizer? - czyli jak zabrzmieć mocno i z pizdą  (Przeczytany 70972 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Mnie by zaimponowali, gdyby dwa ostatnie wykresy były zamienione. :D

A tak to chyba sobie trochę sporo liczą jak na taki efekt... :-\

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
wiesz... sporo, nie sporo, jak brzmi lepiej to znajdzie się chętny.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
W ogóle wygląda to tak jak się można spodziewać, bo właśnie taka jest idea samego efektu.
Pytań jest z mojej strony kilka:
- jak i w jakim dokładnie programie robiłeś analizę (producent oraz wszelkie ustawienia)?
- czy próbowałeś robić więcej analiz fazowych dla tych samych ustawień? zmienia się wykres? w sensie, czy 180o przesuwa się lekko po skali?

Ja bym tutaj z działania samej wtyczki nie wiązał z samymi wykresami tak bezpośrednio. Po pierwsze najważniejszy jest algorytm i sposób dojścia do efektu końcowego. Jak wiadomo dróg jest wiele, ale nie każda najlepsza - Sonic Maximizer osiągnął jedną z lepszych.

Same różnice faz mogą wynikać (a trudno wnioskować w jakiej części tak się dzieje po Twoich badaniach) ze zwykłych przesunięć wprowadzanych przez filtry, które mają za zadanie korekcję pasma częstotliwości (lo contour, process).

Poza tym zastanawia mnie jeszcze jedno - na przebiegu dla lo contour: 0 oraz process: 0 są małe podbicia. Najbardziej widać to przy częstotliwości ok 5kHz. Może to wynikać chociażby z rzędów filtrów i być podstawą działania dla większych dobroci (w sensie wielkości wartości lo contour, process).

Małe różnice faz i tych niewielkich zafalowań, o których pisałem wcześniej mogą wynikać jeszcze z jednej podstawowej rzeczy. Mianowicie chodzi tutaj o Twoją kartę dźwiękową. Czy masz coś dobrego, czy lecisz na zintegrowanej?

To się rozpisałem ;) Mam nadzieję, że przyniesie to jakiś pożytek :)
Pozdrawiam.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
a pozatym wykresy byly robione dla sygnalu ciagłego, a nie wiadomo jak by to wygladało jakby wstawić prawdziwy sygnał z gitary, keyboardu czy czego kolwiek. Pozatym dwa ostatnie wykresy moze sie nie bardzo zmieniaja, ale zmiany zachodza w najwazniejszym pasmie.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Program (VST Analyzer), który nakreślił te przepiękne wykresiki jest niezależny od karty dźwiękowej :) Obrazki przedstawiają odpowiedź impulsową wtyczki VST, więc z pewnością się różni od prawdziwego urządzenia. :) Nie miałem na celu robienia dokładnej analizy... Jak widać BBE ma na oku pasmo 800Hz (które chyba zawsze idzie pod największy odstrzał podczas masteringu) :)

edit:
chodzi tutaj o Twoją kartę dźwiękową. Czy masz coś dobrego, czy lecisz na zintegrowanej?
Gdybyś tylko widział mój komputer... :) Na jego działanie znacząco wpływa nawet wiatr słoneczny ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2008, 20:40:14 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Na pierwszej stronie jest to napisane. Reszty trzeba posłuchać.

Offline buszi

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Maximizer (zalezy też jak ustawiony) dodaje brzmieniu trochę kopa i w sumie sprawia, że jest bardziej zwarte, ale chyba nie odbija się to negatywnie na słyszalności w kapeli. Przynajmniej ja tego nie zauważyłem.

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
No właśnie popatrz - za bas w kapeli odpowiedzialny jest..bas ;) W sensie gitara basowa, a także centrala i inne gary.
Za górę odpowiadają blachy i różnego typu przeszkadzajki.
Największą energię dla gitary musi przekazywać pasmo środkowe. Oczywiste, że nie skręcimy na wzmaku dołu i góry, ale wiele osób skręca środek.
Oczywiste, że pasam oinstrumentów i wokalu sie pokrywają - chodzi o te części pasma, dla których dla danego instrumentu energia akustyczna jest największa.

Spedzilem kupe godzin w studio nagran i jest dokladnie tak jak piszesz-charakter brzmienia gitary nadaje przede wszystkim pasmo srednie i jednym z najczesciej popelnianych bledow przez gitarzystow jest przesadne dodawanie gitarze dolu co tylko pozornie czyni brzmienie ciezszym prowadzac w nagraniu do dudnienia-od basow jest bas i tyle, a wioslo chodzi na srednich czestotliwosciach,ci ktorzy bawili sie w miksowanie poszczegolnych instrumentow w koncowym miksie wiedza o co chodzi-czesto tez barwe wiosla trzeba ustawic pod to jak perkusista stroi bebny-bo moga cuda powychodzic w koncowe fazie. A co do BBE Maximiser to kiedys uzywal tego Popcorn i Olass (Acid Drinkers) ale juz od dluzszego czasu graja tylko na piecach (Popcorn DR, Olass 5150) i nie brzmia zle :), wiec duzo tez zalezy od wzmacniacza, ale znajac Marshalla to pewnie sie przyda BBE ;).Pozdr.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a jak sie ma jakościowo sonic w kostce (stompbox) do rackowego?
B ( o ) ( o ) B S

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289

A co do BBE Maximiser to kiedys uzywal tego Popcorn i Olass (Acid Drinkers) ale juz od dluzszego czasu graja tylko na piecach (Popcorn DR, Olass 5150) i nie brzmia zle :), wiec duzo tez zalezy od wzmacniacza, ale znajac Marshalla to pewnie sie przyda BBE ;).Pozdr.

Testowalem BBE 482i na 5150, Mesie DR i Englu savage. Tylko na mesie sie nie sprawdza wg mnie. Moze dlatego, ze mesa jest malo skompresowana i w ogole ma średni środek, który w dodatku BBE jeszcze podcina ;] ;] ;]

Yony

  • Gość
Na Mesie się nie sprawdza, bo mesa ma pętlę równoległą przeważnie...

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Na Mesie się nie sprawdza, bo mesa ma pętlę równoległą przeważnie...

Moja ma przerobianą na szeregową...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
kup maximizer. podlaczaj gitara->POD 2.0->Maximizer->return petli efektow marshalla->Paczka.

Testowaliście efekt jaki daje SM wpięty tak: gita->SM->piec?  (czyli poza pętlą)
Paczki z głów!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Wuju, mam dobra wiadomosc, TAK :) Jakis czas temu 2 gitarul kupil Sonic Stompa, podpiaj tak jak napisale i  i i dupa... Wlazlem tutaj poczytalem i ostatnio na probie wpiale mw petle... Przepasc, sonic zaczal pelnic swoja role :) Zatem, z moich doswiadczen wynika, ze w lini nic nie daje :)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Chyba bardziej chodzi o to żeby był za przesterem a nie przed nim.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Skąd moje pytanie? Otóż gram na przesterze z lampy i tylko podczas solówek włączam pętlę z efektami. Z Sonicem musiałbym mieć ją cały czas włączoną. Chodziło mi o ominięcie tego problemu, bo pętlę mam jedną.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a nie łatwiej zrobic w ten sposób, żeby wrzucić go normalnie w pętlę a do tego w pętli mieć jakiegoś loopera, nawet DIY? Np to: http://gitara.pl/switch_looper.html
sam mam i piknie chodzi. W ten sposób w petli masz non stop chodzącego BBE i to pudełko, a w pętli tego pudełka reszte efektów
B ( o ) ( o ) B S

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Mam (SonicStomp) i korzystam w połączeniu z 5150. Brzmienie jest lepsze, chociaż ostatnio okazało się że moja paka się z 5150 nie bardzo dogaduje, przynajmniej na moje ucho ;) dlatego ratuje się trochę tym stompem.

 

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
a nie łatwiej zrobic w ten sposób, żeby wrzucić go normalnie w pętlę a do tego w pętli mieć jakiegoś loopera, nawet DIY? Np to: http://gitara.pl/switch_looper.html
sam mam i piknie chodzi. W ten sposób w petli masz non stop chodzącego BBE i to pudełko, a w pętli tego pudełka reszte efektów

Oczywiście Grześ, dziękuję. Pozostało więc na placu boju to rozwiązanie, skoro SM nie chce gadać przed preampem.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
to "Grześ" to do mnie? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
No tak Cię na potrzeby własne ochrzciłem, z prawdopodobieństwem 50% (trafię, albo nie ;)), że Twój nick ma cokolwiek wspoolnego z imieniem :P. Jakoś mi tak lepiej.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
g-zs to nic innego niż Dżizys :D
Na imie mam Piotrek, milo mi :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Goddamnit - pudło!  :P

Miło mi
Maciek
Paczki z głów!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Bawilem sie BBE w stompie z moimi dwoma ostatnimi wzmakami - czyli DRce z petla szeregowa i  z Uberbomberem. Cholibka, w mesie pamietam ze efekty nie byly jakies bardzo widoczne i pociagajace. Dodalwalo niby dolu i gory, ale charakterstyka paczki jest taka ze sie momentami zbyt jazgotliwie robilo, a dolu wcale wiecej nie potrzebowalem.
Z kolei Uber brzmi tak samo jak ze stompem jak sie go odpowiednio ustawi. Nosz kurde, dodam gory i dolu i mam sonic stompa! Nie widze roznicy. Moze jestem gluchy, ale nic mi BBE w tym wzmaku nie dawal. Jeszcze to sobie potestuje, ale na tych wzmakach nie kumam wspanialosci BBE.

Z 5150 jest juz inna historia, ten wzmak sie swietnie dogaduje z BBE.
No pain No gain !

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
W DR nie daje nic w pętli równoległej - jeżeli już tam używać, to lepiej przed preampem (gitara -> pierdoły różna jak są -> Sonic -> wzmak). U mnie działa całkiem fajnie. Prawdziwe kopytko jest jak się wrzuci w DR w pętlę szeregową. Testowałem u siebie i się jak najbardziej sprawdza (mam pętlę szeregową i równoległą).
Co prawda nie robiłem jakiegoś konkretnego porównania z paczkami, ale na moich g12T-75 efekty nie są jakieś rewelacyjne - faktycznie jak się za bardzo pokręci processem, to robi się jazzgot. Natomiast chwilę testowałem na v30 i gadało to już dużo lepiej.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2010, 12:58:04
wysłana przez Budzan
21 Odpowiedzi
14359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 16:01:15
wysłana przez Rachet
8 Odpowiedzi
3286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 15:21:13
wysłana przez Harnaź
34 Odpowiedzi
14363 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
7177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 15:46:18
wysłana przez Musza