Autor Wątek: BBE Sonic Maximizer? - czyli jak zabrzmieć mocno i z pizdą  (Przeczytany 71029 razy)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
W ogóle wygląda to tak jak się można spodziewać, bo właśnie taka jest idea samego efektu.
Pytań jest z mojej strony kilka:
- jak i w jakim dokładnie programie robiłeś analizę (producent oraz wszelkie ustawienia)?
- czy próbowałeś robić więcej analiz fazowych dla tych samych ustawień? zmienia się wykres? w sensie, czy 180o przesuwa się lekko po skali?

Ja bym tutaj z działania samej wtyczki nie wiązał z samymi wykresami tak bezpośrednio. Po pierwsze najważniejszy jest algorytm i sposób dojścia do efektu końcowego. Jak wiadomo dróg jest wiele, ale nie każda najlepsza - Sonic Maximizer osiągnął jedną z lepszych.

Same różnice faz mogą wynikać (a trudno wnioskować w jakiej części tak się dzieje po Twoich badaniach) ze zwykłych przesunięć wprowadzanych przez filtry, które mają za zadanie korekcję pasma częstotliwości (lo contour, process).

Poza tym zastanawia mnie jeszcze jedno - na przebiegu dla lo contour: 0 oraz process: 0 są małe podbicia. Najbardziej widać to przy częstotliwości ok 5kHz. Może to wynikać chociażby z rzędów filtrów i być podstawą działania dla większych dobroci (w sensie wielkości wartości lo contour, process).

Małe różnice faz i tych niewielkich zafalowań, o których pisałem wcześniej mogą wynikać jeszcze z jednej podstawowej rzeczy. Mianowicie chodzi tutaj o Twoją kartę dźwiękową. Czy masz coś dobrego, czy lecisz na zintegrowanej?

To się rozpisałem ;) Mam nadzieję, że przyniesie to jakiś pożytek :)
Pozdrawiam.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2010, 12:58:04
wysłana przez Budzan
21 Odpowiedzi
14410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 16:01:15
wysłana przez Rachet
8 Odpowiedzi
3291 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 15:21:13
wysłana przez Harnaź
34 Odpowiedzi
14381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
7222 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 15:46:18
wysłana przez Musza