Autor Wątek: mikrofon do nagrywania gitary-wybór  (Przeczytany 27673 razy)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
mikrofon do nagrywania gitary-wybór
« 19 Kwi, 2009, 13:57:20 »
jakie polecacie mikrofony do nagrywania gitary.cena do 100zł
pzdr
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline jak1993

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Do 100 zl to ciężko będzie coś znaleźć... Jedynie jakieś nołnejm, ale w to bym się nie bawił... Tak za 300, 400 to można znaleźć jakiś rozsądny... Porozglądaj się za: Sennhaiser, Shure, Alphard.

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Za stówe to hmmm... nawet podróbki Shura nie znajdziesz gościu. IMO nie ma sensu pchać się w półśrodki i jak kupować to Shure SM57, Audix i5, Sennheiser e609...

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
IMO nie ma sensu pchać się w półśrodki

Nie no, PG jeszcze można kupować :D.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline jak1993

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Nie no bez jaj :D Kupić mikrofon do wokalu, żeby nagrać gitarę :D ?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Nie no bez jaj :D Kupić mikrofon do wokalu, żeby nagrać gitarę :D ?

Dokładnie! Tylko, że Sennheisera e845 S. Mniazga przy nagrywaniu gitary!!!
Paczki z głów!

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Nie no bez jaj :D Kupić mikrofon do wokalu, żeby nagrać gitarę :D ?

Nie, nie mówię o PG 58 :). Mówię o nim: http://www.musicaudio.pl/product_info.php/cPath/24_93/products_id/248.html . Bardzo uczciwy mikrofon, ale jakbyś miał forsę to SMkę i masz lux szatan sperma błysk. Chociaż przyznam, że nagrywaliśmy przez pięćdziesiątkę ósemkę wiosła i werbel - całkiem uczciwie to brzmiało :D.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
ja nagrywalem kiedys gitarki przez shura PG57 i musze powiedziec ze sie spisal bardzo dobrze.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
sm 57, to większość płyt których słuchacie.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
SM57 raczej nic nie zastąpi. Obowiązkowy mikrofon w każdym home-recordingowym środowisku :D

Sennheiser e609 i e606 to solidne majki.
Mając na pokładzie sm57, któryś z wyżej wymienionych Sennheiserów + jakiś wielkomembranowy pojemnik, można z paczki 412 wyciągnąc naprawdę niezłe rzeczy :)

 
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
tylko do pojemnika dobry preamp wypadało by, no i fajnie gdyby miał hi-pass filter odrazu.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Mikrofony wstęgowe się świetnie spisują. SM57 ma tylu zwolenników jak i przeciwników, owszem to niejaki standard, ale dlaczego nie szukać czegoś innego? Dla mnie za dużo siarki on ma jeżeli chodzi o gitary. Mikrofony pojemnościowe. Cóż jestem zwolennikiem prostego toru akustycznego i 3 mikrofony żeby zebrać jedno źródło dźwięku to dla mnie za dużo kombinacji i niepotrzebnych przesunięć fazowych. Pojemnik w parze z dwoma dynamicznymi to podkreślam, że dla mnie zbyt wiele. Sam pojemnik nie zda egzaminu.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
chyba trzebaby rozdzielic temat na dyskusje o mikrofonie za stowke i mikrofonowaniu gitary ;)
Łe tej.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
pojemnik to przede wszystkim dobre pomieszczenie, bez tego będzie dupa.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
pojemnik to przede wszystkim dobre pomieszczenie, bez tego będzie dupa.

Nie prawda. Ale rzeczywiście, ten temat nie o tym miał mówić. Dobre pomieszczenie jest potrzebne do co najwyżej klinu, kranczu, solóweczek i akustyka, ale jak przypierdolisz miażdżenie kotów na 400W pace i 100W głowie to wydaje mnie się, że to pomieszczenie będzie elementem zamulającym i zgoła zbednym. Może dlatego, że lubię bliskie ujęcia mocnych gitar mam takie zdanie, ale nigdny nie wyszło to na minus. Aha do 100PLN? Nie ma takich mikrofonów za taką cenę, które zarejestrują cokolwiek innego niż szum i inne syfy, nawet chińczycy nie dali rady za taką cenę wyprodukować czegoś przyzwoitego.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
no tak, ale wiadomo że do metalu lepiej się sprawdzi twarde pomieszczenie, najlepiej ze ścianą z pustaków ułożonych otworami.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Troszke odkopuje, ale szkoda mi nowego tematu zakladac.


Panowie, potrzebny mi stosunkowo niedrogi (circe 200zl) majk sluzacy glownie jako mikrofon wokalny/narzedzie do rejestrowania pomyslow na probie, czyli do nagrywania na tak zwana "setke" - caly zespol zbierany jednym majkiem.

Krotko mowiac, cos co ma najlepszy stosunek cena/jakosc i nada sie do wyzej wymienionych zastosowan.

Ten siur wydaje sie byc sensowny:

http://www.musicaudio.pl/product_info.php/cPath/24_93/products_id/248.html

Cos jeszcze? Moze kupic jednak typowo wokalny mikrofon?

cena im nizsza tym lepiej, bo to taka wspolna zespolowa szmata bedzie :)
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2009, 20:38:55 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
220 zlociszy i masz nowy sm57
do wokalu styknie, my uzywamy na probach

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Matt gdzie masz sm'a za 220zł?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Pewnie podroba jak sadze.

Chlopy, ale do takich zastosowan lepiej brac wokalny, czy instrumentalny? Bo tak mysle czy siurek PG58 czy 57. Glownie by byl niby do wokalu, ale nagrac czasem cos z paczki czy zebrac wszystkie instrumenty tez by bylo fajnie.
No pain No gain !

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Instrumentalne mają zazwyczaj trochę za bardzo zaokrągloną średnicę jak na zbieranie szerszych planów.

SM 57 miał swoje wokalne legendy, i odpowiednio użyty się nada. Ale do zbierania większego planu setki użyłbym jakiegoś niedrogiego pojemnika. Najlepszym układem byłyby dwa paluszki małomembranowe (z nieco droższych AKG Perception 140 idealnie się do tego nadaje). Ale jako, że to ma być tylko do notatek muzycznych, to bym wziął jakiś budżetowy pojemnik z dużą membraną.

Są niedrogie majki z oferty MXL, jest Behringer C1, jest AKG Perception 100 i oferta firmy T.Bone.

Taki majk dobrze zbierze daleki plan instrumentalny i dodatkowo będzie się bardzo dobrze na wokalach sprawował. :)

Dodam tylko, że do pojemnika przyda się jeszcze coś co zapoda zasilanie na mikrofon oczywiście.
Jakiś tani preamp. A jeżeli macie na sali jakikolwiek mikser, to problem z głowy ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2009, 23:49:05 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
znam takich którzy sobie produkty T. Bone chwalą ponad Shury, ale osobiście mnie to nie przekonuje. Polecam AKG Perception, fajne majki, sam mam Perception 200 i sobie chwalę.

Cynic, jaki to jest AKG Perception 140? Bo nie znam osobiscie a i gógól sie w tym nie orientuje
B ( o ) ( o ) B S


Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Obczailem sobie te pojemnosciowki i w przedzial cenowy lapie sie tylko behringer C-1. Tylko pytanie czy warto kupowac majka pojemnosciowego za 150zl(!?)(bo uzywke moge kupic tylko od kogos kogo znam, bo przeca majka latwo jest zniszczyc, szczegolnie jak jebnie o ziemie pare razy), przeca to wali odrazu tandeta i syfem. Ponad to, czy pojemnosciowki czasem nie sa bardziej delikatne? To jest wspolny majk, wiec beda go uzywac wszyscy i dobrze by bylo gdyby nie byl ultra delikatny.

mikser niby jest, ale jakos nie jestem przekonany do tego pomyslu.

Takze nad tym c-1 sie zastanowie, ale gdybym mial wybierac miedzy PG58,57 to lepiej wziac instrumantalnego czy wokalnego?

Nie lepiej jednak kupic dynamika, ktory moze sie tez przyda w razie jakiegos gigu albo czegos takiego.

jakis inny typ?
« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2009, 03:13:10 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
radek ale pamietaj, ze pojemnosciowki wymagaja dopalenia +48V.
Berheingera male pojemnosciowki z serii C mam ale uzywam ich do OH bebnow...raczej na wokal bym ich nie bral.
Szczerze mowiac nie sadze aby w cenie do 250 jakis mick byl bardziej korzystny od SM57, a juz raczej nie seria PG, ktora jest tansza alternatywa SM.
Żeby znaleźć pojemnosciowkę, która klasą dorówna SM wśród dynamików trzeba pare tysięcy wyłożyć...Nie mowiac o delikatnosci.
Jesli chcesz ultrawytrzymala konstrukcje to Shure Sm5x Beta :) Nimi to mozecie sie nawet rzucac na probie. Ale cena  tez sama za siebie mowi.
Audix i5 jest również ciekawym rozwiązaniem, lecz za większą kasę.
Wybor nalezy do Ciebie, poszperaj jeszcze w necie na różnych forach

pozdrówko \m/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
10213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2012, 08:08:21
wysłana przez Leon
4 Odpowiedzi
2305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2013, 16:49:23
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
2595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2015, 18:10:49
wysłana przez lefty
56 Odpowiedzi
13831 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 18:17:03
wysłana przez vastio
11 Odpowiedzi
3577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2018, 12:37:21
wysłana przez chronix1