Autor Wątek: Mikrofon do nagrywania prób - Behringer C1U?  (Przeczytany 2596 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Mikrofon do nagrywania prób - Behringer C1U?
« 10 Sty, 2015, 19:42:39 »
Hej, poszukuje jakiegos mikrofonu do nagrywania prob. Tak 200-300zl. Wpadl mi w oko Behringer ale czytalem rozne opinie o nim a nie mam mozliwosci przetestowac. Jakies pomysly?
wearehelp.bandcamp. com

Offline krechaSP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
nie jestem w stanie ci polecić nic, bo na mikrofonach się nie znam, ale używałem tego Behringera i jest gówno wart. Na prawdę słabo to wygląda.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Jakiś z charakterystyką dookólną. :P W ogóle najlepszym rozwiązaniem byłby rejestrator pokroju Zoom'a H1.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Jakiś z charakterystyką dookólną. :P W ogóle najlepszym rozwiązaniem byłby rejestrator pokroju Zoom'a H1.

Nom, spoko jest. Tylko naprawdę - zanim zaczniecie narzekać - poświęćcie więcej niż 10min na ustawienie go w salce.
My robiliśmy tak - ustawiliśmy jakoś, zagraliśmy jakiś riff na pełnej kurwie - wszyscy zamykają ryje i każdy odsłuchuje jak się nagrało. I tak parę razy, do skutku, aż nie znajdzie się optymalnego położenia.
Później tylko przychodzi się na próbę, wciska się record, kładzie się barachło w ustalone miejsce i tyle, bez przejmowania się.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Jakiś z charakterystyką dookólną. :P W ogóle najlepszym rozwiązaniem byłby rejestrator pokroju Zoom'a H1.

Nom, spoko jest. Tylko naprawdę - zanim zaczniecie narzekać - poświęćcie więcej niż 10min na ustawienie go w salce.
My robiliśmy tak - ustawiliśmy jakoś, zagraliśmy jakiś riff na pełnej kurwie - wszyscy zamykają ryje i każdy odsłuchuje jak się nagrało. I tak parę razy, do skutku, aż nie znajdzie się optymalnego położenia.
Później tylko przychodzi się na próbę, wciska się record, kładzie się barachło w ustalone miejsce i tyle, bez przejmowania się.
Nie wiem jak ten Behringer, bo nie miałem z nim akurat styczności. Generalnie nie ufam tej firmie kompletnie i nie kupiłbym od nich obecnie nic poza wzmakiem słuchawkowym. Natomiast Zoom owszem jest spoko i mogę polecić. My używaliśmy przez grubo ponad rok Zoom H2n i dawał radę. Ale tak jak powiedział już @bandit112 poświęćcie czas na setup - odpowiednia lokalizacja jest tutaj kluczem. Sprawdźcie również opcje nagrywania dostępne w samym urządzeniu. Powodzenia :)

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Potwierdzam opinie dotyczące H1. Oprócz położenia w poziomie ważne jest ustawienie wysokości tak aby uzyskać optymalny balans między stopą a blachami. Jak ustalisz gdzie i jak go ustawić w swojej salce prób to moim zdaniem nie ma nic lepszego w tej cenie. Ja go ustawiałem na statywie do mikrofonu wciskając go po prostu w uchwyt mikrofonowy - dawało radę i było wygodne.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
13661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2007, 21:23:59
wysłana przez lord_awesomeguy
45 Odpowiedzi
27677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2010, 17:07:52
wysłana przez wuj Bat
13 Odpowiedzi
7526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2009, 13:52:49
wysłana przez ACWC
25 Odpowiedzi
14342 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2010, 19:37:59
wysłana przez jaca2303
4 Odpowiedzi
2305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2013, 16:49:23
wysłana przez g-zs