Autor Wątek: Piec do poda  (Przeczytany 6809 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Piec do poda
« 10 Kwi, 2009, 10:35:06 »
Siema Panie i Panowie.
Ostatnio zastanawiam się nad jakimś piecem na próby - coś w deseń 60W - 100W, tyle, że z pewnym warunkiem.
Otóż podłączałem się z PODem pod kilka piecy i wzmaków i za każdym razem ni chuja, nie dało rady ustawić pieca i output mode w PODzie tak, by nie było ingerencji w brzmienie presetu, na czym bardzo mi zależy.
Podoba mi się to, co sobie ukręciłem w PODzie i dlatego nie chcę, żeby jakiś chuj mi to zmieniał :P
Dlatego też pytanie - znajdę jakieś combo w okolicach 1k, na którym dam radę przepuścić czysto PODa?
Jak widać po cenie, nie zależy mi na tym, by sam piec był jakimś kosmosem i pięknie brzmiał, byleby wzmacniał mi sygnał ;)

Jakieś pomysły?
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2009, 23:09:38 wysłana przez maarioo »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #1 10 Kwi, 2009, 10:39:20 »
kup tania koncowke i tania kolumienke

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #2 10 Kwi, 2009, 10:53:00 »
Końcówka lub piec z pętlą i wchodź w return.
Inne opcje są totalnie bez sensu.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #3 10 Kwi, 2009, 11:03:34 »
moglibyście zarzucić jakieś linki? :)

w przypadku końcówki - mam już dobre kolumny ośmio ohmowe, więc byłby już jakiś start.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #5 10 Kwi, 2009, 11:22:25 »
dozbieraj i kup lampe


*kufa nie moglem sie powstrzymac. sorka :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #6 10 Kwi, 2009, 11:38:52 »
Mario, a ustawiasz zawsze odpowiednio Output Mode zależnie od sytuacji?

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #7 10 Kwi, 2009, 11:54:29 »
dozbieraj i kup lampe

wiedziałem :D

Mario, a ustawiasz zawsze odpowiednio Output Mode zależnie od sytuacji?

jak najbardziej :)

James Dean - ogrywałeś może to to?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #8 10 Kwi, 2009, 11:56:54 »
Tak, mailem przez jakis psa 1 z koncowka rocktrona, mialo to niezly wygar

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 541
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #9 10 Kwi, 2009, 14:12:16 »
czytałem gdzieś, że CRATE powerblock się sprawdzał jako końcówka dla PODa.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #10 10 Kwi, 2009, 17:13:08 »
dziś przeglądałem graty na allegro i Jak zobaczyłem ten temat od razu pomyślałem o tej końcówce ;)
http://www.allegro.pl/item599733433_rocktron_velocity_100_gitarowa_koncowka_mocy.html
http://www.allegro.pl/item600374352_rocktron_velocity_100_koncowka_mocy.html

tylko cena z deczka przesadzona, do niedawna chodzily po 600zl

Moim zdaniem kolumny aktywne nie są najlepszym pomysłem- za 1000zł ciężko kupić aktywy które przebiją się przez perkusję. Weź pod uwagę to że większość z nich ma jeden głośnik 10" / 12" i jakąś piszczałke. Jeśli nie chcesz ingerencji w sygnał to potrzebujesz czegoś co nagłośni również niskie tony, a kolumny aktywne z założenia są przeznaczone do nagłaśniania wokalu i z niskimi tonami mogą mieć problem. Mi się wydaje że najlepsze rozwiązanie to zakup końcówki mocy (tym bardziej że piszesz że masz kolumny)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #11 10 Kwi, 2009, 19:25:59 »
podobno Rolandy Jazz Chorus są do efektów dobre :P
ale chyba z ceną to już będzie przegięcie...

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #12 11 Kwi, 2009, 16:06:11 »
Napędzałem przez jakiś czas PODa jakimiś wzmacniaczami róznymi. NIGDY nie brzmiał to jak na słuchawkach z symulacją kolumny, ale brzmiało całkiem dobrze. Przy większych głośnościach dochodzą efekty psychoakustyczne, chodzi o że charakterystyka czułości ucha na różne częstotliwości zmienia się z natężeniem dźwięku, więc nie ma opcji żeby zabrzmiało Ci to tak samo.
Jeśli chodzi o "dogadywanie" się PODa z różnymi końcówkami to też różnie z tym jest. Nie polegałbym na opinii osób, które nie miały okazji testować danego zestawu. Ze swojej strony mogę odradzić końcówkę Peavey Classic 60 w połączeniu z PODem XT, miałem i średnio to chodziło.
Właśnie, bo kiedyś zaczytałem opinię że POD 2.0 woli końcówki lampowe bardziej XT, ale to takie zaczytane nie pamiętam gdzie.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #13 11 Kwi, 2009, 18:19:20 »
Mogło być ode mnie. Bo jak do tej pory to z tego co kręciłem, to XT o wiele lepiej soundowo dogadywał się z tranzystorami, a 2.0 z lampami.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #14 13 Kwi, 2009, 14:20:29 »
Moglo byc tez i ode mnie ;) mialem dwa XTL i zawsze poganialem, bo 2.0 lepiej dogadywal mi sie ze z gitarowym RIGiem. Byl latwiejszy w obsludze, mial wystarczajace mozliwosci, no i brzmial lepiej. Szczegolnie duzy problem mialem zawsze z ustawieniem opcji wyjscia, gdzie w XTLu jedna symulacja brzmiala z jedna opcja, a druga z inna, a jak wiadomo z buta zmieniac tego nie mozna.

Oczywiscie nie mowie ze z XTL nie da sie wykrecic z wzmakiem gitarowym naprawde fajnego dziweku, ale jest to znacznie trudniejsze. Do PODa 2.0 polecam jeszcze BBE sonic maximizer i jest bombeczka(bo POD 2.0 rowniez ma wady, takie jak taka sobie korekcja)


Z podpinaniem XTL bezposrednio w linie na koncertach jest jeden problem, zawsze zagada to inaczej. Z kolei sprawy takie jak aktywne kolumny moze i nie sa zle, ale tez trzeba z tym uwazac, bo jak sam kiedys kiedys dobieralem pod tym katem sprzet, uderzylo mnie to ze POD wcale tak pieknie nie dogadywal sie z tymi sprzetami, a juz napewno nie bylo rto to samo brzmienie co na sluchawkach(a kilka takich kolumienek, i ro0znych sprzetow ogralem  z PODem).
No pain No gain !

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #15 13 Kwi, 2009, 14:45:05 »
Co jak co ale IMHO POD2.0 ma słabiutką korekcję i rzeczywiście trzeba trochę pokombinować z jakimś EQ (albo wyżej wspomniamym BBE Sonic Maximizer) żeby to brzmiało znośnie. Trzeba też w ogóle oddzielic symulacje czystych brzmień od przesterowanych. Te drugie wychodzą IMHO znacznie znacznie słabiej. W ogóle POD2.0 brzmi dla mnie _strasznie_ ciepło, co wcale nie jest zaletą przy nowocześniejszych ciężkich brzmieniach.

Wnioskując grałem na POD2.0 + BBE Sonic Stomp + końcówka z 5150 i brzmiało to ok, ale jak potem to rozłączyłem i pograłem na samym 5150 + BBE to już nie chciałem wracać do poprzedniego konfigu, bo porównanie wypadało smutno dla PODa.

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Piec do PODa :D
« Odpowiedź #16 16 Kwi, 2009, 18:17:32 »
Peavey Classic się sprawdzał we współpracy z POD'em.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
46 Odpowiedzi
17036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2010, 02:13:15
wysłana przez purpleman
28 Odpowiedzi
7459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2011, 21:19:57
wysłana przez roqa
30 Odpowiedzi
12206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2011, 10:24:48
wysłana przez bartolinho77
47 Odpowiedzi
14128 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2014, 18:36:32
wysłana przez Człekozębny
18 Odpowiedzi
4060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2014, 21:37:23
wysłana przez g-zs