Autor Wątek: Line 6 Bogner HD100  (Przeczytany 20108 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Line 6 Bogner HD100
« 08 Kwi, 2009, 18:43:18 »
W imieniu Terrormuzik-a zapraszam do lektury testu Line6 Bonger HD100
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2009, 08:51:38 wysłana przez Harvest »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #1 08 Kwi, 2009, 23:48:04 »
W imieniu Terrormusik-a
a kto to? ;)

W porównaniu do filmów na jutubie wypada cienko ale już prawie leci do mnie nowa paczka, na niej nagram coś sensownego jak będę miał trochę czasu ;).

czekam na opinie i tak- wiem że nie jest do końca równo ale na szybko było nagrywane :)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #2 09 Kwi, 2009, 00:00:41 »
a pierdolisz, mi sie podoba :P test z probkami to zawsze fajna sprawa. szkoda ze probka obrazuje jedno brzmienie, a wczesniej pisales o fajnych crunchach itede.
Łe tej.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #3 09 Kwi, 2009, 01:01:28 »
Cieszę się że się podoba :). Jak przyjedzie kolumna to nagram coś na crunchu. Ale od razu ostrzegam że nie potrafię ;).

btw- ta kolumna ze znaczkiem crate na filmie to jest na głośnikach STU niegitarowych :headbang:

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #4 09 Kwi, 2009, 10:38:44 »
Bez urazy ale na tej próbce to brzmi bardziej jak źle ;) na czym to było nagrywane, aparat?
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #5 09 Kwi, 2009, 18:48:53 »
aparat, nie mam możliwości na razie załatwienia innego sprzętu..

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #6 09 Kwi, 2009, 19:30:31 »
Test ogólnie ciekawy. Jedynie szkoda, że przy takiej rozpiętości możliwości dźwiękowych, przy nagrywaniu próbki skupiłeś się tylko na jednym brzmieniu. Wiem, że większość z nas gra ciężką muzę, ale z chęcią posłuchałbym czystych barw i kranczy...
Odnośnie jakości nagrania, hmm... pisałeś że ma wyjście z symulacją paczki... może podepniesz się bezpośrednio w kartę dźwiękową kompa, obraz nagrasz na aparacie a później złożysz do kupy i będzie ekstra dźwięk :D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #7 09 Kwi, 2009, 20:08:38 »
na razie nie mam komputera w salce.. A w komputerze który mam w mieszkaniu mam i tak kartę dźwiękową zintegrowaną.. Obiecuję coś nagrać ale jak będę miał sprzęt który mi na to pozwoli. Na razie musicie puścić wodze fantazji ;)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #8 10 Kwi, 2009, 13:12:47 »
Pewnie jest to wina sprzętu, na którym nagrywałeś. Moje odczucie jest takie, że coś tam za bardzo siarzy.

Offline xaper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #9 15 Kwi, 2009, 14:12:47 »
Sam jestem użytkownikiem wyżej testowanego pieca i niestety nie podoba mi się brzmienie pieca na testowym Video. Jakiś czas temu z okazji tego że mój nowiutki SV się spier.... dla supportu Line6 nagrałem video z objawami jego uszkodzenia. Tutaj link: używam Framusa 2x12 na V30's, nagranie wykonane na mojej 6 string Washburn WI66 Pro ANC. Może coś sieknę na moim 7 string Ibanez to zamieszczę. Efekt jeszcze lepszy, szczególnie gadanie 7th struny w A

Ps. piec został mi po 6 tygodniowej naprawie wymieniony na nowy.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2009, 14:18:33 wysłana przez xaper »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Line 6 Bogner HD100
« Odpowiedź #10 04 Maj, 2009, 01:01:17 »
patrzcie co znalazłem:
http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/5150-iii-seria/:
Cytat: Andy
Przetestowalem (po dlugiej namowie sprzedawcy :oops: )jeszcze jeden wzmacniacz a wlasciwie combo na 2x12 Celestion Vintage i jest to nowy Line6 na lampach Bognera i powiem tylko ze jak ktos slyszal Bognera Uberschall i jest zachwycony brzmieniem to juz wiem dlaczego (choc Line6 to nie Bogner :arrow: -kurwa tak jak nie lubilem w/w firmy tak ten wzmak URWAL mi dupe, ma wszystko co powinien miec-brzmi tlusto, bardzo dynamiczny, rowniez duzo gainu (zadnych oznak siary :!: ), nie moglem sie nagrac (to samo powiedzial mi sprzedawca-dlatego tak nalegal zebym go sprawdzil) i jezeli tak samo brzmi glowa z tej serii to chce ja miec Chichot , albo Bognera Uberschall :!:
Podsumowujac-najgorzej jak dla mnie wypadl nowy 5150 (kurwa nawet Marshalle brzmia lepiej) super brzmiala Mesa DR, ale Line6 pobil wszystko, zreszta na tym modelu gral Michael Romeo z Symphony X dobry miesiac temu jak supportowali Dream Theater na Wembley Arena.
Czytalem juz kiedys wypowiedzi powaznych fachowcow od nagrywania ze ponad Mese cenia wyzej Kranka i na tym poziomie jest tez Soldano ale na glowe bije wszystko Bogner Uberschall i az trudno mi sobie wyobrazic jak to moz gadac, podobne wrazenie zrobil na mnie tylko Diezel Herbert.
ps- w tym temacie jest pierwszy post Sinnera- w sumie ma już wartość historyczną ;)