Autor Wątek: Monitory studyjne 8" do 1000zł za sztukę - PODxt, DAW, do słuchania.  (Przeczytany 1738 razy)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 798
Bas bodajże do 100Hz jest nie tyle bezkierunkowy co wszechkierunkowy.
No ale to są dwa określenia dokładnie tego samego zjawiska.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Bas bodajże do 100Hz jest nie tyle bezkierunkowy co wszechkierunkowy.
No ale to są dwa określenia dokładnie tego samego zjawiska.

No nie zupełnie.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 798
Cytuj
Get down to the bass frequencies (below about 80Hz – e.g. a bass guitar or bass drum) and the sound is no longer directional. In fact, it is omni-directional, meaning it appears to emanate from everywhere. That’s the secret to a subwoofer. As it is only reproducing these low sounds, your brain can’t tell where it is and is fooled into thinking the bass must be coming from the small speakers you can see, because it knows that the higher frequency sounds are definitely coming from there. So, a subwoofer can be placed virtually anywhere in the room – enabling it to be hidden from view.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Cytuj
Get down to the bass frequencies (below about 80Hz – e.g. a bass guitar or bass drum) and the sound is no longer directional. In fact, it is omni-directional, meaning it appears to emanate from everywhere. That’s the secret to a subwoofer. As it is only reproducing these low sounds, your brain can’t tell where it is and is fooled into thinking the bass must be coming from the small speakers you can see, because it knows that the higher frequency sounds are definitely coming from there. So, a subwoofer can be placed virtually anywhere in the room – enabling it to be hidden from view.

.....Zejdź na częstotliwości basowe (poniżej około 80 Hz – np. gitara basowa lub bęben basowy), a dźwięk nie będzie już kierunkowy.   W rzeczywistości jest wszechkierunkowy,  Właśnie to mam na myśli.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 798
Omni jest skrajnym określeniem kierunkowości dźwięku, jej braku. To tak trochę na zasadzie skrótu myślowego.
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2024, 00:34:11 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Omni jest skrajnym określeniem kierunkowości dźwięku, jego braku. To tak trochę na zasadzie skrótu myślowego.
Tu raczej nie mówimy o braku dźwięku.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 798
Omni jest skrajnym określeniem kierunkowości dźwięku, jej braku. To tak trochę na zasadzie skrótu myślowego.
Tu raczej nie mówimy o braku dźwięku.
Poprawione  ;)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
W każdym razie w tym budżecie brałbym PreSonus Eris Studio 8, wszyscy je chwalą, albo jeszcze lepiej PreSonus R80 V2, chociaż nie wiem czy są jeszcze produkowane. Trochę tam się pozmieniało odkąd presonusa wykupił Fender.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie widzę żeby ktokolwiek wspominał ale JBL LSR są spoko. 5 calowe swego czasu nie miały konkurencji w swojej cenie.

Offline vicente

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Nie widzę żeby ktokolwiek wspominał ale JBL LSR są spoko. 5 calowe swego czasu nie miały konkurencji w swojej cenie.

Tak, kiedyś były atrakcyjne cenowo, teraz niekoniecznie...

Myślę o tych Kali LP-8, ale boję się szumu w spoczynku. Miałem go w starych Aleisisach, no można się przyzwyczaić, ale chciałoby się już nie musieć. Ponoć wszystkie z klasą D wzmacniacza mniej lub bardziej go mają, potwierdzacie?

Akurat i Kali LP-8 i Adam T8V mają D. Yamaha HS8 brak informacji na stronie producenta i w instrukcji. Ślady w sieci różne. Paranoja.

Posty połączone: 01 Wrz, 2024, 20:58:26
W każdym razie w tym budżecie brałbym PreSonus Eris Studio 8, wszyscy je chwalą, albo jeszcze lepiej PreSonus R80 V2, chociaż nie wiem czy są jeszcze produkowane. Trochę tam się pozmieniało odkąd presonusa wykupił Fender.

Klasa AB. Doświadczam M-audio BX8 D3, też AB, nie syczą. Stąd dopuszczam, że tak może być, że AB nie ma tej przypadłości. Nie wiem, nie znam się.

Posiadasz może te Presonusy??
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz, 2024, 20:58:26 wysłana przez vicente »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 122
  • A-zero
...ale to już wysoka półka...

Wysoka i nie wysoka - są dużo droższe monitory. W każdym razie możesz wziąć używki i cena Cię nie zabije.
Np tu ktoś sprzedaje: https://www.olx.pl/d/oferta/monitory-studyjne-krk-vxt6-glosniki-CID99-IDZtXtm.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

Ja tylko dodam, że też kupiłem używki VXT6 z 10 lat temu i służą mi bez problemów do dzisiaj. Do sali prób wziąłem budżetowe KRK RP6 G3 (również używki).
Nie brzmi to jak VXT, ale ujdzie ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2024, 09:48:23 wysłana przez OMSON »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Jeśli cokolwiek pomogę, to powiem tak - kupiłem już parę miesięcy temu Kal LP6 v2 i grają zajebiście.
Mają z tyłu panel z eq żeby dostosować to pomieszczenia.

Co do szumu - zbalansowane kable go wyeliminują, sam nie mam takiej możliwości przy obecnym interfejsie więc używam zwykłego kabla Y na jackach 3.5.
Szumu jako takiego nie ma, jest cichy pisk który możesz zmniejszyć przez ściesznie samych głośników i poprawieniem głośności systemu. Ale w czasie słuchania nawet go nie zauważysz, a jak nic nie gra to monitory przechodzą na standby i pisk znika.
Basu mają wystarczająco dużo, schodzą niżej niż specka podaje, po prostu w którymś momencie bas się robi gwałtownie cichszy, ale nie zrobi ci to w ogóle różnicy do grania dopóki nie zachcesz bawić się w elektronikę i dowalać subów.

TL;DR - jest zajebiście i polecam.

Offline vicente

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Jeśli cokolwiek pomogę, to powiem tak - kupiłem już parę miesięcy temu Kal LP6 v2 i grają zajebiście.
Mają z tyłu panel z eq żeby dostosować to pomieszczenia.

Co do szumu - zbalansowane kable go wyeliminują, sam nie mam takiej możliwości przy obecnym interfejsie więc używam zwykłego kabla Y na jackach 3.5.
Szumu jako takiego nie ma, jest cichy pisk który możesz zmniejszyć przez ściesznie samych głośników i poprawieniem głośności systemu. Ale w czasie słuchania nawet go nie zauważysz, a jak nic nie gra to monitory przechodzą na standby i pisk znika.
Basu mają wystarczająco dużo, schodzą niżej niż specka podaje, po prostu w którymś momencie bas się robi gwałtownie cichszy, ale nie zrobi ci to w ogóle różnicy do grania dopóki nie zachcesz bawić się w elektronikę i dowalać subów.

TL;DR - jest zajebiście i polecam.


Dzięki za info . Zamówiłem LP-8 v2 , no niby 12dB mniej tego szumu w tych nowych jest, tak się chwalą na stronie KALI. Zobaczymy. Obcuję z M-audio BX8 D3 od niedawna i nic tam nie szumi. I w ogóle w swojej cenie są niesamowite te M-audio. Mam nadzieję, że Kali też mnie miło zaskoczy.

Co do symetrii to polecam Tobie moje odkrycie: focusrite zrobił w zeszłym roku "nowy produkt" - interface dla podkasterów - vocaster. W niektórych testach niektórzy się śmieją, że brandowo chcieli to oddzielić, więc napis focusrite jest ukryty gdzieś z tyłu. W każdym razie nie zażarło chyba i już jest w wielu sklepach za pół ceny, a na thomannie czy amazonie kupisz ONE za niecałe 200zł. On ma wyjścia symetryczne i w ogóle parametrycznie jest niezły. Na testach sprzed roku podają cenę 1300zł za ONE i 1500 za TWO, zatem... 

Posty połączone: [time]08 Wrz, 2024, 20:42:55[/time]
...ale to już wysoka półka...

Wysoka i nie wysoka - są dużo droższe monitory. W każdym razie możesz wziąć używki i cena Cię nie zabije.
Np tu ktoś sprzedaje: https://www.olx.pl/d/oferta/monitory-studyjne-krk-vxt6-glosniki-CID99-IDZtXtm.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

Ja tylko dodam, że też kupiłem używki VXT6 z 10 lat temu i służą mi bez problemów do dzisiaj. Do sali prób wziąłem budżetowe KRK RP6 G3 (również używki).
Nie brzmi to jak VXT, ale ujdzie ;)

No racja, może się rozejrzę, jak nie zadowolą mnie Kali LP-8. Dzięki za wskazówkę.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2024, 20:44:08 wysłana przez vicente »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Co do symetrii to polecam Tobie moje odkrycie: focusrite zrobił w zeszłym roku "nowy produkt" - interface dla podkasterów - vocaster. W niektórych testach niektórzy się śmieją, że brandowo chcieli to oddzielić, więc napis focusrite jest ukryty gdzieś z tyłu. W każdym razie nie zażarło chyba i już jest w wielu sklepach za pół ceny, a na thomannie czy amazonie kupisz ONE za niecałe 200zł. On ma wyjścia symetryczne i w ogóle parametrycznie jest niezły. Na testach sprzed roku podają cenę 1300zł za ONE i 1500 za TWO, zatem... 



Jak się takie ustrojstwo ma w porównaniu do 2i2?



 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:49:23
wysłana przez Stivo2005
15 Odpowiedzi
7013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2018, 21:36:44
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
4960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2019, 11:25:16
wysłana przez Mat