Autor Wątek: Monitory studyjne do 2k za parę  (Przeczytany 4724 razy)

Offline a.poplawski

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Monitory studyjne do 2k za parę
« 16 Cze, 2019, 13:46:12 »
Hej :)
Wiem, że podobne tematy były już poruszane wiele razy, ale nie znalazłem takiego który dokładnie opisywałby moje potrzeby, a w temacie jestem zupełnie zielony.
Wcześniej korzystałem tylko z nisko-budżetowego sprzętu, Alesis Elevate MKII i jakieś tanie Sennheisery do kręcenia brzmień z PODa, czyli ogólnie dramat.
Nie przykładałem duzej uwagi do brzmienia demówek, a z zespołem korzystaliśmy z reampu gitar do studyjnych kawałków (nie byłem pewien czy moje presety ukręcone na tak słabym sprzęcie jakkolwiek nadają się do profesjonalnego mixu). Naturalnie zrobienie naprawdę dobrze brzmiącej sekcji elektroniki/sampli na takim sprzęcie też było niemożliwe.

Miałem okazje testować ADAMY F7 i różnica oczywiście była kolosalna, wiec celowałbym w coś z tej półki.

Nie celuję w profesjonalny end-to-end mix/master kawałków, a w tworzenie dobrze brzmiących śladów i presetów (gitara i elektronika) do swoich kawałków, które potem w jak najlepszej jakości chcę oddać do mixu producentowi + nie korzystać z reampu w przyszłości.
I tutaj pytanie - czy do takich celów w ogóle potrzebne mi są monitory za 2k, czy obejdzie sie z czymś tańszym.

Tak jak w temacie - budżet do 2000, dobrze żeby był to jakiś model który nietrudno dorwać w Polsce używany.

Dzięki z góry!:)

Online fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Piszesz o strasznie konkretnym przypadku a monitory studyjne sa uzywane do wszystkiego od kompozycji muzyki klasycznej, udzwiekowienia filmow, masteringu itp itd.
Ja np. po przesiadce z yamah hs80 na Aps Klasik zauwazylem ze panorama stereo jest troche szersza, brzmienie jest ogolnie czytelniejsze i jest spora poprawa w basach - zamiast "blobu" basowego mam dosc zwarto i czytelnie przedstawione informacje co sie dzieje  w okolicach nawet 40 hz.
A, no i oczywiscie polecam Ci wlasnie te monitory - Aps Klasik.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Kali Audio LP-6, około 1500zł. Mam je od ponad miesiąca i jestem mega zadowolony.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
KRK Rokit 6 G3 -robią robotę i zapierdalają jak przecinak.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Kali Audio LP-6, około 1500zł. Mam je od ponad miesiąca i jestem mega zadowolony.
Mozesz powiedziec cos wiecej o tych Kali?

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Kali Audio LP-6, około 1500zł. Mam je od ponad miesiąca i jestem mega zadowolony.
Mozesz powiedziec cos wiecej o tych Kali?

A co byś chciał wiedzieć ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Edytuje bo mnie troche ponioslo no ale kurwa, wez napisz normalnie a nie jakies podchody, jakby to kurwa byla wiedza tajemna. Malo kto ma te monitory, bo nowa firma a Ty tu z mentalnym gimnazjum wyskakujesz. No chyba, ze jestes w gimnazjum, no to wez sie chlopie ogarnij.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip, 2019, 14:06:17 wysłana przez Mat »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
100 Odpowiedzi
43838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2012, 02:33:43
wysłana przez Phoenix
3 Odpowiedzi
5326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:49:23
wysłana przez Stivo2005
26 Odpowiedzi
8502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2013, 08:11:23
wysłana przez MadYarpen
15 Odpowiedzi
6555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2018, 21:36:44
wysłana przez Stivo2005