Autor Wątek: AXE I/O ONE  (Przeczytany 2967 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
AXE I/O ONE
« 26 Kwi, 2023, 18:48:07 »
Teges



Albo chujowo guglam, albo Amplitube 5 SE kosztuje $150, Tonex SE kosztuje $100 i nie chce mi się nawet sprawdzać ceny Ableton Lite.

Powyższy interfejs zawiera w paczce to wszystko + sam fizyczny intefejs i kosztuje $130?

Czegoś tu nie ogarniam i wytłumaczcie mi czemu jestem debilem pliz xd bo aż mam ochotę to kupić ze względu na samego softa :D
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi, 2023, 18:50:19 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #1 26 Kwi, 2023, 19:00:24 »
Kusza zebys wszedl w ich swiat, bo jeszcze za zakup dostaniesz 13 jam pointow ktore mozna wymienic na znizke na nastepny produkt, a potem licza ze bedziesz dokupowal dodatkowe ampy/profile ect.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi, 2023, 19:03:48 wysłana przez Frantick »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #2 26 Kwi, 2023, 19:12:20 »
Kusza zebys wszedl w ich swiat, bo jeszcze za zakup dostaniesz 13 jam pointow ktore mozna wymienic na znizke na nastepny produkt, a potem licza ze bedziesz dokupowal dodatkowe ampy/profile ect.
Nadal brzmi jak dobry dil :D

Wypadłem ze światka gitarowego przez ostatnie parę lat i chciałem do niego wrócić i Tonex mi się już kilka razy przewijał jako coś, co jest rzekomo obecnie zajebistym wyborem... Wiadomo, że na żywioł bie podejmę decyzji, ale serio wygląda mi to kusząco, o ile ktoś mi nie wyjaśni czemu to chujowy pomysł :D
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi, 2023, 19:14:04 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #3 26 Kwi, 2023, 20:03:46 »
Ableton Lite jest dodawany praktycznie do płatków śniadaniowych, więc bym tego nie wliczał jako "value", ale to jak najbardziej użyteczne narzędzie. Dodanie Amplitube/Tonexa w wersji podstawowej ich też specjalnie nie kosztuje, bo to nie jest wersja na której chcą zarobić, a raczej chcą zachęcać do rozszerzenia do pełnej, na czym dodatkowo zarobią. Więc w praktyce masz fajny, ale drogawy interfejs z pojedynczym wejściem - ja niewiele drożej kupiłem używanego Audienta Sono i sądzę, że to lepszy interfejs od tego. Podobnie dla wielu ludzi lepszy będzie Audient EVO.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #4 26 Kwi, 2023, 20:34:29 »
Dodanie Amplitube/Tonexa w wersji podstawowej ich też specjalnie nie kosztuje, bo to nie jest wersja na której chcą zarobić, a raczej chcą zachęcać do rozszerzenia do pełnej, na czym dodatkowo zarobią.
Ale dalej albo coś źle zrozumiałem, albo Amplitube SE+Tonex SE bez tego interfejsu, jako zakupy czysto cyfrowe, będą droższe od tego interfejsu, do którego są dorzucane? Nawet jeśli dla nich to nieszczególnie strata, to raczej chodzi mi o właśnie value paczki dodanej z nimi. Bo tak, to w sumie w domu mam Focusrite 2i4 i Focusrite 18i20 i jakbym się uparł to mogę rozkminić tego ostatnio modnego NAM i tak dalej, ale po prostu jakoś chujowo mi idzie grzebanie w DAWach z routingiem rigu itd. bo jestem debilem pod tym względem i jak to zobaczyłem, to pomyślałem, że może wygodniej by jednak było kupić gotową paczkę user friendly i po prostu sobie wygodnie grać jak z np. interfejsami od Line6 jak oni dają tam te ich symulacje z PODów z wygodnym interfejsem itd...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #5 26 Kwi, 2023, 21:45:45 »
Dodanie Amplitube/Tonexa w wersji podstawowej ich też specjalnie nie kosztuje, bo to nie jest wersja na której chcą zarobić, a raczej chcą zachęcać do rozszerzenia do pełnej, na czym dodatkowo zarobią.
Ale dalej albo coś źle zrozumiałem, albo Amplitube SE+Tonex SE bez tego interfejsu, jako zakupy czysto cyfrowe, będą droższe od tego interfejsu, do którego są dorzucane? Nawet jeśli dla nich to nieszczególnie strata, to raczej chodzi mi o właśnie value paczki dodanej z nimi. Bo tak, to w sumie w domu mam Focusrite 2i4 i Focusrite 18i20 i jakbym się uparł to mogę rozkminić tego ostatnio modnego NAM i tak dalej, ale po prostu jakoś chujowo mi idzie grzebanie w DAWach z routingiem rigu itd. bo jestem debilem pod tym względem i jak to zobaczyłem, to pomyślałem, że może wygodniej by jednak było kupić gotową paczkę user friendly i po prostu sobie wygodnie grać jak z np. interfejsami od Line6 jak oni dają tam te ich symulacje z PODów z wygodnym interfejsem itd...

Akurat jeśli chodzi o NAM, to masz wersję standalone, więc pod prosty signal chain to kwestia podpięcia gitary pod interfejs, odpalenie NAMa i załadowanie wzmaka/IR.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #6 26 Kwi, 2023, 22:26:35 »
Akurat jeśli chodzi o NAM, to masz wersję standalone, więc pod prosty signal chain to kwestia podpięcia gitary pod interfejs, odpalenie NAMa i załadowanie wzmaka/IR.
Będę musiał sprawdzić to w końcu w takim razie, i zobaczyć jak bardzo ta opcja jest ograniczona w kwestii jak bardzo rozbudowany signal chain można tak :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #7 27 Kwi, 2023, 13:35:40 »
Nadal brzmi jak dobry dil :D

Też ostatnio oglądałem ten interfejs i wydał mi się dość atrakcyjny.za tą kasę.  Dwa wejścia na pedały
ekspresji, dynamika 108 dB i pasmo przenoszenia 9 Hz - 45 kHz, plus  te oprogramowanie.
Nawet cena w gitar center robi wrażenie 666  pln :)

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #8 30 Kwi, 2023, 18:16:11 »
hgw, w podobnej cenie to jest ugm192, ktory na papierze ma troche lepsze parametry (ale to nie jest az tak istotne, zreszta papier wszystko przyjmie) i przede wszystkim jest prostszy i kompaktowy plus dobre stery i directwire. co do softu - NAM juz teraz kosi wszystko co jest w temacie emulacji (choc emulacja nie jest) na rynku a IK od zawsze jechalo na ladnym GUI i licencjach, brzmieniowo to nigdy szalu nie robilo. co do kwestii czemu tak tanio - jak ktos juz zauwazyl to jest typowy model DLC, tylko jaki sens jest leciec na okrojone wersje DAW i pluginow jak za 60$ jest "darmowy" reaper i cala masa freewarowych emulacji, gdzie owszem jest sporo smiecia, ale sa tez rzeczy wybitne i NAM z blyskawicznie rosnaca biblioteka profili?
 

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #9 01 Maj, 2023, 21:09:12 »
Im bardziej próbuję używać NAM tym bardziej mi się marzy jednak fizyczny amp typu Hughes & Kettner Grandmeister, tylko na to trzeba niestety sporo kasy odłożyć. Dla mnie właśnie to wygodne UI i akceptowalne na filmikach YT brzmienie kusiło do zakupu tego interfejsu, co ten topic założyłem, ale zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że jestem zjebany i po prostu nigdy nie będę w stabie osiągnąć brzmienia, jakiego oczekuję. Frustruje mnie to i chyba jednak z powrotem mi się marzy wygoda ukręcenia brzmień na fizycznymi wzmaku, gdy taki wspomniany H&K ma profile różnych ustawień kontrolowane midi, więc pomiędzy drastycznie różnie ukręconymi profilami można łatwo się przełączać jak na cyfrze...

Posty połączone: [time]01 Maj, 2023, 21:18:35[/time]


Tutaj koleś dobrze opisuje moją frustrację z NAM i w moim przypadku ze wszelkimi innymi darmowymi symulacjami i pierdoleniem się z nimi w DAWach, co mam wrażenie, że od kiedy sprzedałem fizycznego wzmaka i wyjechałem z kraju myśląc, że darmowe cyfry mi stykną do grania dla samego siebie, to chyba ta frustracja z chujowym brzmieniem mojego antytalencia ukręcania cyfr chyba była dużą częścią tego, czemu przestałem grać - pomijając miljart innych czynnikow. I ten interfejs z TONEXem myślałem, że będzie brzmieć spoko i będzie łatwy w użyciu na dzień dobry, zamiast się jebać. Ale na dzień dzisiejszy mam wątpliwości jednak...
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2023, 23:18:55 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #10 02 Maj, 2023, 14:21:11 »
Ja też jestem kiepski w kręceniu i zawsze wolałem fizyczne urządzenia najlepiej wzmaki ale wtyczka Archetype: Gojira - Neural DSP - która od strzału zagrała tak jak lubię plus monitory KRK i interfejs Focusrite Scarlett Solo 3gen - załatwiły mi temat zabawek do grania w domu. Terazm mam jeszcze kontroler Midi i jest już totalnie bajka.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #11 02 Maj, 2023, 15:17:21 »
Ja zainstalowałem NAM dwa dni temu i brzmi to całkiem nieźle, ale tylko w DAWie. Gdy chcę otworzyć poza DAW i wchodzę w preferencje to  nie mogę ustawić. Mój interfejs jako wejście gitarowe ma drugi kanał, a w NAM mogę ustawić input L i input R tylko jako pierwszy, co prawda input R ma  w ustawieniach 1 i 2 ale gdy próbuje ustawić 2 to od razu i tak przełączą na 1, a input L nawet w ustawieniach nie pokazuje możliwości ustawienia kanału 2. W Reaperze działa wszystko zajebiście, ale poza nie działa wcale  ::) No i ta zmiana wzmacniaczy to jakieś nieporozumienie, nie zapamiętuje mi folderu i za każdy razem musze grzebać. Nazwy niektórych symulacji to już odmienna sprawa, nawet nie wiem z jakiego wzmacniacza pochodzą  ;D a jest tego tyle że nim znajdę ulubione brzmienie to będzie następna majówka.


« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2023, 15:24:21 wysłana przez Algiz »

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #12 02 Maj, 2023, 21:07:33 »
Ja zainstalowałem NAM dwa dni temu i brzmi to całkiem nieźle, ale tylko w DAWie. Gdy chcę otworzyć poza DAW i wchodzę w preferencje to  nie mogę ustawić. Mój interfejs jako wejście gitarowe ma drugi kanał, a w NAM mogę ustawić input L i input R tylko jako pierwszy, co prawda input R ma  w ustawieniach 1 i 2 ale gdy próbuje ustawić 2 to od razu i tak przełączą na 1, a input L nawet w ustawieniach nie pokazuje możliwości ustawienia kanału 2. W Reaperze działa wszystko zajebiście, ale poza nie działa wcale  ::) No i ta zmiana wzmacniaczy to jakieś nieporozumienie, nie zapamiętuje mi folderu i za każdy razem musze grzebać. Nazwy niektórych symulacji to już odmienna sprawa, nawet nie wiem z jakiego wzmacniacza pochodzą  ;D a jest tego tyle że nim znajdę ulubione brzmienie to będzie następna majówka.

Wzmaków szukaj tutaj:
https://tonehunt.org
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #13 04 Maj, 2023, 01:00:51 »
ja to mam do NAM stosunek poki co ambiwalentny - z jednej strony to jest swietne narzedzie, chocby do sprawdzenia co siadzie w danym mixie itp, z drugiej - profile robione przez uzytkownikow beda tak dobre, jak ich osprzet, ktorego do profilowania uzywaja i chocby podstawowa kumacja, co i jak. signal chain, gainstaging itp madre pojecia, zawierajace sie w podstawowej wiedzy o obrobce sygnalow analogowych xd. no i poki co natywne 48kHz nie zacheca, bo jak widze na yt przeglad najlepszych profili a katem zeza widze ze typowi REAPER zglasza latencje na poziomie 10ms/8ms to kurwa nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #14 04 Maj, 2023, 02:05:37 »
No ja z NAMem czasem to mam rozkminę, czy to co ja słyszę jest rzeczywiście tym samym, co twórcy słyszeli u siebie. Bo większość profili, większość impulsów, większość zestawów wszystko-w-jednym brzmi jak gówno po prostu i nie wiem, czy to ja jestem jakiś zjebany, czy ci ludzie są zjebani, czy po prostu u mnie z jakiegoś powodu te rzeczy brzmią inaczej, niż u nich....
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #15 04 Maj, 2023, 10:50:09 »
Ja chyba mam zupełnie inne wrażenia, bo używam przez NAMa głównie Diezla, który jest absolutnie zajebisty. A co do IRów, to polecam osobny IR loader, żeby zapakować odpowiednie EQ i zjechać sygnał o parę decybeli, np. OwnHammer zawsze pisze w PDFach załączonych do swoich paczek, jak to robić.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #16 05 Maj, 2023, 20:05:03 »
No ja z NAMem czasem to mam rozkminę, czy to co ja słyszę jest rzeczywiście tym samym, co twórcy słyszeli u siebie. Bo większość profili, większość impulsów, większość zestawów wszystko-w-jednym brzmi jak gówno po prostu i nie wiem, czy to ja jestem jakiś zjebany, czy ci ludzie są zjebani, czy po prostu u mnie z jakiegoś powodu te rzeczy brzmią inaczej, niż u nich....

mozliwe. ja tak mialem przy mega prostym chainie - preamp lampowy- interfejs - zaladowane tylko torpedo pi zeby robilo za koncowke, opcjonalnie osobny ir loader (natywny reaverb), ze co zmiana samplerate (zeby uzyskac nizsza latencje, of koz ir dopasowane zeby nie resamplowalo ich bez sensu) to brzmialo to zupelnie inaczej przy kazdym ustawieniu w przekroju od "fajnie fajnie" do "co to kurwa jest?" ale... bramki nr2 tez bym nie wykluczal, ludzie sa zjebani i glusi generalnie :)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: AXE I/O ONE
« Odpowiedź #17 05 Maj, 2023, 23:14:53 »
ludzie sa zjebani i glusi generalnie :)

Amem. To zdanie podsumowuje 99% wszystkich internetowych dyskusji na temat sprzętu/muzyki   :D