Autor Wątek: NGD Ibanez J Custom ''Historia prawdziwa''  (Przeczytany 1108 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
NGD Ibanez J Custom ''Historia prawdziwa''
« 09 Mar, 2023, 17:59:58 »
16 czerwca roku 2022 kupiłem Ibaneza J Custom JCRG20 lub też 8420 z roku 2001. W kolorze czerwonym. Gitarka miała odprysk lakieru na plecach. Więc postanowiłem wykorzystać ten fakt i zdjąć lakier z pleców. Po czym nałożyć bejcę i zabezpieczyć. Po naukach z YouTube zabrałem się do roboty. Oj, nie wyszło. Oj, ała.

Postanowiłem poszukać jakiegoś magika, który mi to uratuje. Po poszukiwaniach trafiłem na SCN Wood Custom. I to był strzał w dziesiątkę. Założenie z mojej strony było takie, żeby zrobił gitarę tak jak uważa. Ja sugerowałem tylko, że może niebieska albo zielona dobrze by wyglądała. Chodziło o to, żeby twórca wykorzystał swoją moc w tym czym się dobrze czuje i co umie najlepiej. Udało się. Efekt końcowy bardzo mi się spodobał. Przód w połysku. Tył matowy. Gryf również przez co fajnie, wygodnie się gra. Nic się nie klei czy ślizga. Do tego całość bardzo estetycznie zrobiona na poziomie. Polak potrafi!

Teraz pojawił się kolejny problem złożenia gitarki. Z pomocą przyszedł mi @Chomick
Zabrał gitarę rozłożona do ostatniej śrubki i oddał do znajomego, który dobrze ogarnia gitary - Mahonia z Koszalina. Plan był zrobić lekki szlif progów i oczywiście złożyć gitarę z nadzieją, że nie zgubiło się nic po drodze.
Udało się. Gitarka super nisko, przyjemnie jak na Ibaneza przystało ustawiona. Przy czym nadal nic nie brzęczy. Magia, ale działa! 10/10

Gitarka wróciła do mnie. Wow.

Miałem wcześniej w głowie jeszcze wymianę przetworników. Ale Tone Zone &Air Norton grają w niej tak dobrze, że szybko sobie wybiłem z głowy  jakieś Bare Knuckle czy inne butiki. Nie zmienia się tego co działa zajebiście.

Został jeszcze jeden punkt, który mi nie dawał spokoju. Duże, czarne plastiki na plecach. Taka ładna gitarka a plecy pół na pół w czarnym plastiku. Postanowiłem naprawić ten błąd przy produkcji 😛 Tym razem z pomocą przyszedł mi Oldskull Guitars. Dziś przyszly mi te drewienka i wyszło super. Pasuje i wykonane również na poziomie.

Dzięki wszystkim za pomoc w projekcie.
Teraz czas na granie 👍 Albo i oglądanie 🙈





Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zajebista 8)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
17684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2009, 23:41:09
wysłana przez Bjørn
14 Odpowiedzi
8332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 03:43:50
wysłana przez Johnny
19 Odpowiedzi
8258 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2015, 09:05:15
wysłana przez rafalek
1 Odpowiedzi
1956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2015, 14:40:44
wysłana przez mastEr_eXplorer
18 Odpowiedzi
6158 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 14:56:40
wysłana przez Stivo2005