Autor Wątek: Jolana - fejk czy prawdziwa?  (Przeczytany 8412 razy)

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #1 03 Sty, 2012, 16:46:05 »
Oryginał ! Jeszcze by tego brakowało żeby ktoś takie pażdziochy podrabiał . Jedyne co jest zmodyfikowane to wycięty górny cutaway . i troche zmieniony pickguard . A na cholere ci taki kaktus z bukowym gryfem ? one się tylko nadawały do tarcia chrzanu .

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #2 03 Sty, 2012, 16:52:23 »
A na cholere ci taki kaktus z bukowym gryfem ?
Bo tania, stara, można się pobawić w modyfikacje i nie będzie aż tak bardzo szkoda jak się zjebie. :P
one się tylko nadawały do tarcia chrzanu .
Weź nie przesadzaj pan. W tamtych czasach wciągały defila nosem. Każdy metaluch, który zaczynał od kosmosa, wie o co biega. :P
synkopy to guwno

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #3 03 Sty, 2012, 17:04:53 »
Ja skończyłem 4 dychy i  przeszedłem całą tą droge od jolanty ,komosa ,luny i wszystkich defilopodobnych i jedyną zaletą tych pseudo gitar  było to że jak człowiek uczył się na tym grać to potem jak chwycił do ręki prawdziwą gitarę to ręce same chodziły . Nie jestem sentymentalny więć nie będę tego zachwalał ,do dzisiaj mam na strychu kilka takich wynalazków co kaleczyły palce  .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #4 03 Sty, 2012, 17:46:50 »
Oj tak to co pokazałeś Amanito, Amanit, a Manitou :P  to było niespełnionym marzeniem wielu z nas. Niemal niemożliwe do dostania, zapisy, kolejki, cynk z muzycznego, karwasz  ile sie to człowiek nakombinował. Kumplowi przyfarciło, był bossem, był kimś a ja karwa z jolą II  :facepalm: szybko zacząłem strugać swoje, cóż, nie było wyjścia.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #5 03 Sty, 2012, 17:51:01 »
jedyną zaletą tych pseudo gitar  było to że jak człowiek uczył się na tym grać to potem jak chwycił do ręki prawdziwą gitarę to ręce same chodziły
O to to. Kosmosa dalej mam w kartonie. Gdy tylko zbiera mi się na narzekanie na moje 2 podstawowe wiosła, to odpalam go, gram godzinkę i już mi lepiej :D Niestety, jestem trochę sentymentalny i nie zamierzam się go pozbywać. Ciągle chodzi mi po głowie pomysł aby go w końcu doprowadzić do stanu zajebistej używalności ale jako, że mam na czym grać, to ciągle to odwlekam.
synkopy to guwno

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #6 03 Sty, 2012, 18:19:00 »
@Amanita
Jakąś dziwną główkę jak na Diamanta ma ta jolana, takie Gibsonowate napisy... Pierwszy raz widzę, przyzwyczaiłem się do tego, że jest tam napis "diamant" i tyle, a nie jakieś malunki a la gibson

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #7 03 Sty, 2012, 19:18:34 »
Kosmosa dalej mam w kartonie. Gdy tylko zbiera mi się na narzekanie na moje 2 podstawowe wiosła, to odpalam go, gram godzinkę i już mi lepiej .

Patrząc na kosmosa to pierwowzór firmy gibson pewnie nie był taki zły . Tylko polska wersja a zwłaszcza materiały i jej wykonanie było do dupy.
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2012, 19:22:17 wysłana przez Algiz »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #8 03 Sty, 2012, 20:49:17 »
fakt, główka się nie zgadza kształtem...


Bo to co pokazałeś to jest dzisiejszy wypust, można było takie obmacać w Music Center na Śródce kiedyś. Nie pomacałem. Podejrzewam, że poza nazwą nie ma nic wspólnego z tymi Made in CSRS.

Przez moje łapki przewinął się jeszcze bułgarski półakustyczny Orfeus, dałem go kumpeli kiedyś, poniekąd tęsknię czasami :)

Ło bosz, miałem takie coś w łapach. Miało zajebistą akcję 2,5cm na XII progu :D
Łe tej.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #9 04 Sty, 2012, 00:51:37 »
a mogę wiedzieć co za modyfikacje robi się w takich gitarach? :D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #10 04 Sty, 2012, 09:21:48 »
Np. takie:



chociaż to bardziej remont w sumie?

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #11 04 Sty, 2012, 18:25:45 »
a co on tu z drewnem zrobił? bo widzę jakieś ściski, mniejszył dziury na przetwory i dodał coś po bokach?
reszta to tylko powymieniał to co było, no i bardzo mnie ciekawi, Jak on podstrunnicę tak odrestaurował :o
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #12 04 Sty, 2012, 19:09:06 »
a co on tu z drewnem zrobił? bo widzę jakieś ściski, mniejszył dziury na przetwory i dodał coś po bokach?

Cytuj
Mając P90 mogłem przystąpić do pomniejszenia wnęk do jego rozmiarów. Jednak na początku musiałem wkleić 2 kawałki twardego drewna pod przetworniki. Do. tego celu użyłem twardego drewna bukowego. Pomniejszanie światła wnęki zacząłem od dłuższych boków wklejając listewki bodajże z sosny lub z lipy, na kleju do drewna i zacisków. Następnie wkleiłem krótsze listewki. Zaślepiłem również drewnem sosnowym otwór przełącznika, bo miał za dużą średnice, a nie chciałem by przełącznik trzymał się tylko na plastikowej osłonie.

Na pigmeju jest cała relacja:
http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?pid=910483#p910483


Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Jolana - fejk czy prawdziwa?
« Odpowiedź #14 06 Sty, 2012, 03:43:50 »
Dzięki Pany, przeczytam jak wstanę, bardzo ładnie to zrobił
Jazz, Lounge, Downtempo

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
14142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
M13 czy M9?

Zaczęty przez sei.tahn Efekty

23 Odpowiedzi
15360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2011, 19:02:59
wysłana przez Przychlast
20 Odpowiedzi
22495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2011, 12:03:36
wysłana przez Frantick
18 Odpowiedzi
6273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 14:56:40
wysłana przez Stivo2005
1 Odpowiedzi
1195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2023, 18:41:42
wysłana przez Bjørn