Autor Wątek: Ambientowe chujumuju  (Przeczytany 1104 razy)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Ambientowe chujumuju
« 18 Paź, 2022, 00:23:16 »
Zmotywowany w sumie przez gizmiego wziąłem się za testowanie Cubasisa na iPadzie i takie cuś wyszło
Wlacz osadzony player soundcloud

Może być?

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Ambientowe chujumuju
« Odpowiedź #1 18 Paź, 2022, 10:26:24 »
Imo trochę za mało się dzieje.
Ja wiem, że ambient i te sprawy, ale myślę że przydałoby się więcej jakichś smaczków.
Dla mnie brzmi to jak po prostu jakiś synth który mógłby siedzieć jako przeszkadzajka gdzieś w miksie innego kawałka.

No ale ja się nie znam na ambientach.

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Odp: Ambientowe chujumuju
« Odpowiedź #2 18 Paź, 2022, 11:00:23 »
No takie low effort

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Ambientowe chujumuju
« Odpowiedź #3 18 Paź, 2022, 11:51:54 »
No pierwsze koty za płoty xd bardziej skupiłem się na brzmieniu. Takie zresztą meritum ambientu moim zdaniem. To nie gatunek, w którym istotna jest rozbudowana linia melodyczna. Sednem jest atmosfera i doznania słuchowe, przynajmniej w moim mniemaniu. Skupiłem się na wykręceniu syntezatorów i zmiksowaniu ich w sposób, w którym ten sam interwał zagrany w różnych odstępach czasowych spowoduje inne wybrzmiewanie. Czasem przez zmianę dynamiki dźwięku, czasem przez modulację efektu jak reverb, delay albo LFO lub filtrów. Melodycznie to fakt faktem proste interwały jak kwarty, kwinty, oktawy, decymy małe i kwartdecymy w tonacji c-moll układane zasadniczo po tonice i subdominancie. Ot taka zabawa na pierwszy strzał z tym DAW, spróbuję następnym razem rozbudować coś bardziej melodycznie.
« Ostatnia zmiana: 18 Paź, 2022, 12:34:38 wysłana przez blendamed »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Ambientowe chujumuju
« Odpowiedź #4 18 Paź, 2022, 16:11:27 »
Dodaj jakieś trzaski, brudy, coś pulsującego. Nie musi być na pierwszym planie, po prostu dołóż jakieś smaczki i coś z tego będzie.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Ambientowe chujumuju
« Odpowiedź #5 18 Paź, 2022, 16:28:19 »
No też już o tym myślałem. Na razie na pierwszy ogień biorę rozkminy pod tytułem jak zrobić sensowną perkę na syntezatorze xd Wbudowane presety i nagrane pętle są takie ło pod to co chcę tworzyć. Bez tego to tylko takie ambientowe chujumuju będę mógł robić.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Ambientowe chujumuju
« Odpowiedź #6 18 Paź, 2022, 17:46:57 »
No też już o tym myślałem. Na razie na pierwszy ogień biorę rozkminy pod tytułem jak zrobić sensowną perkę na syntezatorze xd Wbudowane presety i nagrane pętle są takie ło pod to co chcę tworzyć. Bez tego to tylko takie ambientowe chujumuju będę mógł robić.

Superior plus tona filtrów/eq/innych badziewi?

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Ambientowe chujumuju
« Odpowiedź #7 18 Paź, 2022, 18:02:12 »
Pomysłów jest wiele, jedyne moje ograniczenie to że musi to śmigać pod iPadOS i musi mieć wsparcie do tego AudioUnity czy jakoś tak żeby to mi śmigało z tym Cubasis. Risercz jest w toku :D na razie kleje cokolwiek mi do głowy przyjdzie